Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

katka444
29. nov 2012

@slniecko4 a načo na injekcie?

vavenka
autor
29. nov 2012

@katka444 hej hej, aj vanda od zaciatku cely den... Ono ta adaptacia sa niekde praktizuje, ale tu nam ucitelky povedali, ze to nieje uplne ok, lebo dieta tym padom vie, ze je moznost ist zo skolky aj po obede (pred spankom) a ked je uz dost stare na to, aby si poskladalo suvislosti, tak potom robi caviky.... Cize od zaciatku na cely den a nema na vyber 🙂 🙂 ale co skolka, to iny system.... Inak aj vanda mala problem s kakanim, ked sme zobrali plienku... Take 3-4 mesiace to trvalo, ale teraz uz ok 🙂 nejak to same odislo.... Boze, ved o chvilu ma to caka s jerguskom, neuveritelne, ale v nedelu ma uz rok! Nechapem, ako to zbehlo 🙂
@slniecko4 joj chudatko, tak nech jej cim skor zaberu tie atb, nech nemusite na injekcie....

katka444
29. nov 2012

@vavenka no ved uvidim, ako sa jej vobec bude skolka pacit a mozno sa s ucitelkou dohodnem, ze aj skor ju dam na cely den. aspon si babky konecne oddychnu 😀 i ked svokra bude po nu asi chodit po olovrante, skolku mame totiz hned za plotom. a kym prideme s mm z prace tak ju pozabava.
my sme zacali mat problem s kakanim vlani v septembri. cez leto sa uz aj zacala oducat od plienok a potom sme presli na kravske mlieko a bum, začalo ju zapekat, tak znovu sme zacali davat sunar a upravilo sa to, lenze dostala odpor k nocniku, lebo si myslela, ze ju chcem nutit kakat, tak ani cikat nechcela. a potom presne pred rokom na zac. decembra dostala zapal mocovych ciest s vysokymi horuckami a strasne silne anb. prehanalo ju od nich a mala strasne vystipanu ritku a vtedy to zacalo. zacala zdrziavat kakanie a ani za nic nechcela sa vykakat. kazdych 15 min. sa zasivala po kutoch a drzala a zakazdym naspinene kusok v plienke, co jej po kusocku uslo, cize kazdych 15 min utierat a umyvat, no ritka aj tak vystipana a to stale dokolecka. po 4-5 dnoch sme prechadzali na cipky a prehanadla a tak sa konecne aspon 1x do tyzdna vykakala a toto dokola. a samozrejme nocnik ani vidiet, no vtedy som to ani neriasila, bola som stastna, ze sa vykaka. to bolo skoro do jari, ked sa to ako tak upravilo. od vtedy ju to chytilo tak 1x za mesiac. pred letom sa nam to uz akotak upravilo a dokonca sa zacala pýtat aj cikat, asi 2 tt sme boli uplne bez plienok a dokonca 2x aj do nocnika kakala, co bol pre nas az zazrak. no potom znovu to kakanie, do nocnika nechcela, tak sa vzdy vykakala do gatiek a nakoniec sa prestala pýtať aj cikat ☹
Ale tak ja som nazoru, ze co ma prist pride, ci ma rok ci tri. A hlavne ze uz teraz normalne pravidelne kaka. Lebo to bolo peklo. MM to uz skoro nezvladal.

slniecko4
29. nov 2012

@katka444 Kati, neviem, kvôli čomu injekcie, bolo povedané, keď nezaberú atb. Joj, to kakanie vám teda nezávidím a súhlasím, že čo má prísť, príde. Peťka sa sama od seba začala pýtať, nikdy som ju nenútila na nočník, sama povedala, že už nechce plienku, na noc keď som jej chcela dať, tak nie, ona nechce.. Tak sme prestali dávať a prvé dva dni sa pocikala, lebo sa v noci nevedela zobudiť na potrebu a odvtedy sa jej to nestalo. V postieľke má tie nepremokavé plachty, takže problém nebol.

@vavenka vave, ďakujeme a som ti zabudla odpísať, na striedačku sme s ňou, ja, MM, svokra, aj babka, drží sa chvalabohu, nech jej to ešte vydrží.

slniecko4
7. dec 2012

ahojte,
tak u nás po kontrole zmena atb, už berie len suprax, bola v utorok na kontrolu, priedušky čistejšie, v stredu začala strašne kašľať, tak sme s ňou leteli k dr, urobila jej výtery z nosa a hrdla, zobrala krv, poslala na rtg pľúc, zápal pľúc sa nepotvrdil, dnes sme boli na kontrole, je to lepšie, krv čistá, výtery čisté, nikde nič, tak mi odľahlo. Ale do škôlky ju už nepustí, až po Novom roku môže ísť, aby sa dobre preliečila, lebo pred mesiacom ju tak pustila, že ešte kašlala a sa jej to vrátilo.. A že je teraz dosť rozšírený zápal pľúc.. Tak to je nové u nás.. Vy sa ako držíte?

vavenka
autor
8. dec 2012

@slniecko4 juuj tak asponze tie pluca sa nepotvrdili.... Co to za pliaga sa vas drzi? 🙄 Nas Jergus tiez soplavy, AZ 10 dni bol bez soplov - minuly piatok dosla Vanda zo skolky so svieckami - ale u nej len 2 ci tri dni to trvalo a dobre, ale Jergusko den po nej pustil sviecky a uz sa to zas taha.... Aj pokaslievat zacal, porazit ma ide... Ked sa to do pondelka nezlepsi, tak skocime k lekarke. A to som mala oslavy naplanovane a ani deticky nemozem k nemu zavolat ☹ a o chvilu vianoce, ani neviem, ci to vobec oslavit stihneme 😖
@tinika vy sa ako drzite?
@katka444 tak vy ste ale skoro zacali s odplienkovanim, ze pred rokom v lete, ved to mala len rok aj nieco, nie? Ja som mladej zobrala plienky mesiac a pol pred druhymi narodeninami (cca) a teda chytila sa, do tyzdna sa pytala curat, ale kakat prestala - zadrziavala... Ja som to ale nejak speci neriesila, ked uz mala plne crevo, tak to dala vacsinou do gati 😀 tak ale kym sla do skolky, tak sa to dalo do kopy v pohode.... Ono zas do tych troch rokov je to este relativne ok, ked ma decko plienku, potom uz by sa to malo raznejsie riesit.....

tinika
9. dec 2012

waw tu sa pisalo, rano si precitam

tinika
10. dec 2012

heh aj som zabudla dojst resp. nestihla

tinika
10. dec 2012

nedavno sme riesili // a uz aj do prace nastupuju niektore :D resp. vo velkom makaju
@katka444 tak to mate super, nas v maji strasili ze akceptuju max. na spanok moj este mal aj cez den ale pekne to stihol do septembra bol bez akurat na spanok este par krat mal doma a tak som mu prestala davat, to sme boli v nemocke tam mal zase .( ale v skolke uz nie a pocural sa len raz :D neboj stihnete to pride ten čas ja uz u riska ani nedavam teraz ako pata aj tak zbytočne ako začnem postupne ale davam tomu čas minule nechcel sediet dalsikrat posedel chvilu pato sedel v pohode a aj tak sa nepytal
ja som dala pata hned do jasli ked mal 2r a 3m, a mna cely den, niektore učky vravia ze lepsie naraz nech si zvykaju ze nech nemyslia ze mozu byt aj doma takze kazda asi povie inac :D moj nemal problem, neplakal, risko bude iny pripad hoci vidim teraz ze nema problem k cudziemu ist aj ked am vidi odchadzat tak toto mozno tiez bude v pohode ale ako s jeho hranim a tak to uvidime
@slniecko4 dufam ze uz ste fit

tinika
10. dec 2012

my ked sme boli bez plienky zo začiatku kakal doma večer do gati resp. začal a pytal sa ale niekedy sme uz na nočnik nestihli teraz len na nočnik chodi na wcko nechce neviem ako vv skolke. a prve tyzdne v skolke večer chodil aj 5x na zachod kym sa vykakal lebo bol zapchaty abo čo
@katka444 moj mal po 1r tak odpor k nočniku prvykrat bol troska chory a polroka nechcel nočnik a myslim ze aj preto sme mali dlhsie odplienkovanie ze uz sme boli bez plienok ako tak ale maval dost riedke stolice a vonku ked som s nim bola to sa nedalo prezliect to musel rovno do vane a kedze mam aj riska nedalo sa proste tak von nosil este plienky
a v lete sme boli von dost vela tak mal z toho asi misung
kamoskyn je o mesiac mladsi a jedneho dna vstal a nechcel plienku a uz bolo dalsi neviem ako ale uz rok pred nami bol bez plienky deti su fakt kazde ine len proste mamičky to rozculuje ako to kazdy riesi a potom mozno zbytočne tlačia na deti .(
@slniecko4 ked som bola pred 1 tyzdnami s riskom v nemocke boli tam dve deti zo zapalom pluc

tinika
10. dec 2012

a my sme jake oslavy mali? neviem či som pisala risko rok, pato 3 ja 30 a tato33 a pato dostal večer pred teploty :( skoro ma drblo bo sme mali restiku zaplatenu kolače objednane .(( a to este nebolo nič lebo v pondelok na to sme sli s risom do nemocky .(

katka444
19. dec 2012

@vavenka vavenka, nie pred rokom v lete, ale toto leto bola 2 t uplne bez plienky a aj v noci sa pytala cikat, cize plienka bola sucha.

Inak baby, asi tento konik robi zazraky 🙂 Ako som sa vam tu postazovala na cikanie a kakanie, tak ako keby bolo utalo. Kristinka sa nam zacala zrazu pekne pytat cikat, takze je uz bez plienky. Davam jej len na spanie, to sa vzdy pocika, ale zatial neriesim, lebo som stastna, ze sa vypyta a vobec nemame nehody 🙂 🙂 🙂 . A co je uplne najlepsie, tak sa pekne naucila kakat vzdy vecer po veceri a dokonca ked jej nedam plienku, tak ju sama pýta. Viem, je to kakanie len do plienky ale som šťastná, že sa pekne kazdy den vykaka a hlavne, že to v sebe NEDRŽÍ 🙂

katka444
19. dec 2012

Inak baby, ked uz som tu, prajem Vám krásne Vianoce. Poriadne si to užite s ratolesťami a pod stromčekom nech si každý nájde hlavne veľa zdravia a lásky 🙂

vavenka
autor
19. dec 2012

@katka444 tak super, ze sa to kristinke podarilo! A dakujeme za krasne blahozelanie 😵 😵 😵
@tinika no hej, tie vase nestastne oslavy pamatam... My sme jerguska este furt neoslavili, moj zlaty furt je soplavy.. Vanda pre zmenu chytila zapal spojiviek, takze sme doma a to vcera mali v skolke vianocne posedenie, mesiac nacvicovali program ☹ no co uz... Ale uz to ma ok, len tiez sa jej sople spustili, na porazenie 🙄

katka444
19. dec 2012

@vavenka neni zac
chuda, urcite sa tesila na posedenie, ale ved este ich zazije 🙂
ja uz zase od pol novembra cakam, ci sa jej spustia sopliky, lebo jej len chrci v nose a nic. asi to bude predsa len nosna mandla ☹ uvidime co nam povedia na ORL

tinika
19. dec 2012

ahojte, tak my tiez uz mame vianocnu besiedku zas ebou, aj som si poplakala od dojatia :D:D a dnes som v plnom nasadeni :D balim

vavenka
autor
19. dec 2012

@tinika co balis? darceky? 😉 Ci uz stahujete??

tinika
19. dec 2012

@vavenka stahujem,m sice psycho pred vianocami ale vyslo fajne bo suseda odstahovala včera a mam prazdny byt vedla tak si tam davam krabice aby sa v byte dalo este fungovat :D

vavenka
autor
19. dec 2012

@tinika super! To uz je akoze vsetko dokoncene v dome??? Alebo kedy vam ho maju odovzdat?

tinika
19. dec 2012

@vavenka no este zajtra montuju linku a davaju podlahy a v piatok dvere vnutorne a hotovo len som zvedava ako to tam obschlo heh :D a do konca roka ma byt odovzdany

katka444
20. dec 2012

@tinika super tini, tak nech sa vám tam dobre býva 🙂

tinika
20. dec 2012

@katka444 vdaka, som taka KO som tam prebabrala cely den, vymrzla jaksi bo furt dakde dvere otvorene a som taka unavena ze lahnem a spim :D:D a to este musim balit :D

vavenka
autor
21. dec 2012

@tinika no a to uz akoze teraz vikend stahujete? Ze vianoce uz tam? Ci ako? 😉
Ja by som dnes vecer, ked detiska pospia, chcela stromcek vyzdobit - uvidime 🙂

katka444
21. dec 2012

no a je to zase v prdeli. dnes treti den bez kakania. furt pýtala plienku dnes, som myslela, že sa vykaká a nič, len pocikanú ju mala. dúfam, že aj cikanie sa pokašle tak ma porazí. už neviem, čo robiť, či nechať bez plienky, či nútiť kakať do nočníka, či čo. ☹

tinika
21. dec 2012

@vavenka jo zajtra, mali sme uz pred tyzdnom ale sa to posunuloí :D

vavenka
autor
28. dec 2012

@tinika no ako sa vam byva? vsetko ok?
Ako sviatkujete zeny?

tinika
28. dec 2012

@vavenka čaf paradne :D akurat doniesli drevo ta muz ma brigadu :D ja zberam nekonečne pradlo na susiakoch dvoch a nasla som este treti zo stareho bytu hehe ta mozem dalej prat :D konečne uz ako tak vybaleny, este pracovnu a neake krabice čo su po skriniach odlozene postupne najst miesto niekde tym veciam :D

tinika
28. dec 2012

inac obaja su chory, soplia, kaslu, risovi idu vraj 4ky a to ma dole len 1tky a hore 1 a 2ky a pato ma zapaleneho pipika :((( v stredu večer a včera rano sa stazoval ze boli ta sme sli k lekarke a dnes uz ani pisat nechce .(

vavenka
autor
29. dec 2012

@tinika takze dobre vsetko, super! A chlapcom sa paci? Ako spia v novom?
No u nas tiez deti este niesu 100%tne, ale tak jerguskovi sa uz polepsilo, co sa kasla tyka... Ale sopliska furt tahame 😠
A sa mu teraz truha dvojka prerezala hore, takze zatial ma 6 zubkov - ale ked s nimi zakusne, tak to stoji za to 😀
Kupcu na byt uz mate? My furt nic 🙄

tinika
29. dec 2012

@vavenka paci paci najma pato ze moze behat z obyvky po chodbe az k sebe do izby aj na autičku :D prvu noc spali fajn lae su obaja chori terza ta horsie, včera spal prvu noc u seba bo konečne som aj postel uvolnila ale zakazdym ked kaslal ta plakal asi ho boli hrdlo a Riskovi vraj 4ky idu a to ma dole len 1 a hore 1 a 2 ta som zvedava. Kupcu sme mali na ten 2 izbak ale hned v hot. chcel a byt este bol zatazeny hypo vtedy, takze zatial nič

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre