Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

marcaradko
11. sep 2010

@sofik u nas je problem ze uz ani kocik nezabera,nechce v nom byt len na rukach.kupili sme aj manducu-ergonomicky nosic,tak v tom este ako tak...,ale neviem si predstavit ze ho budem cele dni v tom nanasat takeho 10-15 kg 😖
...no darmo maznos uz bol v bruchu 😅

marcaradko
11. sep 2010

@ives77
http://zdravie.pluska.sk/zdravie/mama-a-dieta/b...
ak sa ti,alebo aj vam chce precitajte si tento clanok a aj to k tomu,...ten nadpis by som len prepisala na radko,este aj ten cas u nas sedi....a je zaujimave co potompise ta dr.,...myslim ze moj porod mal na tomto jeho rezime velky podiel 🙄
...odporucam to precitat hlavne tehulkaaam.... 😉

petulka_1
12. sep 2010

@marcaradko Ahoj, no aj ja som ta tam videla. a som sa aj chcela opytat ci uz je na tom maly lepsie s tym zvracanim?
No ja uz niekedy neviem u mojho maleho, ze co mu je, lebo place aj pri jedeni velakrat aj po. Viem, ze ho boli brusko, ale ze by vkuse.ked si myslim, ze je hladny a idem mu dat papat tak place, odtahuje sa. niekedy uz neviem ci mu ide vela alebo malo ci co mu vadi. Dakedy si myslim, ze mam malo mlieka, ale ked sme boli u dr. tak vravela, ze sa prejeda a z toho ho boli brucho este viac, ale teraz sa mi nezda, ze by tolko jedol. Uvidim pri dalsej poradni ci pribera.
A este sa ta spytam, ci si uz dostala kramy po sestonedeli? A ak tak po akom case?

sofik
autor
12. sep 2010

@petulka_1 ja som dostala menzes až po roku od porodu 😀 ak dieta kojíš pravidelne tak by si nemala dostat menzes tak skoro ale to je individuálne, u každej ženy je to iné a to poznám baby ktoré to dostali už mesiac po porode 😉
@marcaradko zaujímavá stránka 🙂

petulka_1
12. sep 2010

dnes pojdeme konecne vonku, ked je takto pekne, aj tak je od rana ako cert a nechce ani spat a to vcera prespal skoro cely den.

helka101
12. sep 2010

@marcaradko zaujímavy članok maruš 🙂

gergi7
12. sep 2010

@petulka_1 , ja som dostala mrchu hned po 600-nedeli. maly mal 7 tyzdnov, ked dorazila 😠 😝 Pri dcerke som ju dostala, ked mala malá 10 tyzdnov. 😒 . A to som obidvoch plne kojila!!! je to individualne. No poznam baby, ktore nemali M pocas celej doby ako dojicili. kamoska bola bez nej skoro 2 roky 😉

sofik
autor
12. sep 2010

@gergi7 tak to si si ani neoddýchla od menzesu 🙂 ja aspon rok 😉

petulka_1
12. sep 2010

@marcaradko Dobry clanok... A ty si mala epiduralku?

petulka_1
12. sep 2010

no maly uz bude mat osem tyzdnov a zatial sa nedostavili.
@gergi7 A mala si normalne pravidelne?

gergi7
12. sep 2010

@petulka_1 ty ich mozes dostat hocikedy 😉 . Moze to byt o mesiac, tri - ba dokonca az o rok 😉
a prave dnes mi dorazili po druhy krat 😀 😀 😀 Prvy krat to nebolo nic prijemne a aj dost dlho bola navsteva 😝 .

gergi7
12. sep 2010

@sofik ani mi nehovor 😝 !! ja by bola ta bez nich 😅 aj dlhsiu dobu 🙂

sofik
autor
12. sep 2010

ja som bola veľmi rada v tom období bez nich 🙂 keby som kojila dlhšie možno by prišli aj neskor, ale akonáhle som malú prestala kojiť tak nabehli ☹ hned sa to spustilo 😉

petulka_1
12. sep 2010

tak to ich radsej nechcem, ak ani pravidelne nebudu chodit. Viem, ze je malo pravdepodobne, ze ked kojis otehotnies, ale stava sa aj take.

sofik
autor
12. sep 2010

@petulka_1 na to by som sa vobec s kojením nespoliehala, otehotniet sa dá aj v takom prípade 😉

gergi7
12. sep 2010

@petulka_1 kojenie nie antikoncepcia. daj si kludne predpisat antikoncepciu. ja som brala cerazete. po kojeni som presla na novynette a aj napriek tomu som ostala tehu 😅

danabel
13. sep 2010

ahooojte, tak my sme už doma - traja 🙂

gergi7
13. sep 2010

@danabel , gratulujem 😵 . Ak bude casu, popis priebeh... ja som na take zvedava 🙂

henikav
13. sep 2010

@danabel srdecne Vam blahozelam 😉

danabel
13. sep 2010

@gergi7
@henikav Ďakujeme 🙂 🙂 🙂
Určite popíšem, maličká je teraz, ako sme už doma veľmi zlatá. Aj ju budíme cez deň každé 2,5 - 3 hodky , aby v noci pekne spinkala a zatiaľ sa nám to darí.

sofik
autor
13. sep 2010

@danabel gratulujeme 🙂

gergi7
13. sep 2010

@danabel , tak my sme Aďka nemuseli budiť. za nas to robila Karinka 😅 . A mozem povedat, ze aj vdaka tomu nam dobre spinka v noci 😀
A miery malickej boli ake???

helka101
13. sep 2010

@danabel gratulujem 😵 😵 😵 aj fotečky malinkej hod ked budeš mať času 😎

danabel
13. sep 2010

@sofik
@helka101 Ďakujeme, maličká sa narodila 7.9. - na sálu sme prišli o desať min. desať a o desať min. jedenásť bola na svete 🙂 Mala 3330g a 50 cm. Budú aj fotky, len to musím ešte prezrieť- toľko ich máme - a posťahovať do počítača.

ives77
13. sep 2010

@marcaradko vau,hrozný príbeh,fakt nezávidím ti ak je aj tvoj krpček takýto,ale to prejde neboj nič 😉

sofik
autor
13. sep 2010

@danabel pekné miery a rýchly porod 😉 🙂

gergi7
14. sep 2010

@danabel , super priebeh 😉 aj vam to islo lahko ako nam 🙂 ...

sofik
autor
16. sep 2010

@helka101 ešte stále 2v1? 😕 🙂

petulka_1
16. sep 2010

@danabel Gratulujem k malickej!!!!

helka101
16. sep 2010

@sofik jani ešte stale 2v1 😔 kočky sem hodia ked porodíím 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre