Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
27. jún 2010

@sofik akože v lc nieje zle, len ten detsky bazen je velmi studeny.. ☹ každy den tam menia vodu a dokym sa ta nova prehreje, tak to trva 😔

ano v Čížy su kupele a toto kupko je vlastne v nich, len zo zadu. 😵 a je tam skvele, odporúúčam ti niekedy navštíviť..len s bufetmi je to biedny... ked sme tam boli, jeden bufet fungoval, a to si vieš predstaviť, že ja ako tehotna som mala chuť hadam na všetko, no museli mi stačiť 4 hoddogy 😀

Určite ti to sukromie schvalujem..mnanejaky čas mm nahovaral aby sme šli bývať do PT.. no som povedala, v žiadnom prípade, do polroka by sme boli hadam rozvedeny

henikav
27. jún 2010

sofik, aj ja uz by som chcela zit s mojim muzickom, ale asi tak skoro to nebude, zacinam pochybovat ci vobec niekedy, nakoniec zostanem vo velkom dome sama 😖
a Strehova je fakt zatvorena??? Ved prave tam sa tesime, tam chodime v lete s malym a to uz zajtra vecer odchadzame na slovensko

helka101
27. jún 2010

@henikav prerabaju ju, stavaju tam vraj nejaky hotel alebo dačo take podobne s welnesoom 😕

henikav
27. jún 2010

ale to stavali uz aj minuly rok a bazeny boli otvorene ☹ som sklamana a maly teda bude tiez

henikav
27. jún 2010

"Termálne kúpalisko Dolná Strehová počas letnej turistickej sezóny 2010 nebude v prevádzke z dôvodu rekonštrukcie bazénov!
zariadenie je mimo prevádzky"

mate pravdu, co teraz 😒
ak viete prosim davajte nejake fajn tipy, co by sme mohli na slovensku porobit tieto dva tyzdne, ak viete o niecom co sa chysta, aj mimo Lc

sofik
autor
27. jún 2010

heli aj my tu máme kúpalisko ale tiež je tam veľmi studená voda ☹

henikav tak ty si na tom podobne ako ja, muž stále preč ☹ ale u nás sa to dúfam zmení do konca roka 😉

danabel
27. jún 2010

@helka101 ja som si zatiaľ kúpila len intímky, lebo tie potrebujem teraz na preliečenie zápalu. Rozprávala som sa o používaní po pôrode s p.Číčelovou a ona tiež odporúčala aspoň počas pobytu v pôrodnici používať obyčajné a potom už doma tieto na urýchlenie hojenia po nástrihu.
...mimochodom ja som už kontrolu zo sociálky mala, tak aspoň viem, že každý, čo mi tvrdil, že tehotné nekontrolujú sa mýlia alebo to dakedy tak bývavalo, ale už je to pasé.

sofik
autor
28. jún 2010

@danabel to fakt? ani tehotnej nedajú pokoj 😠

konečne dnes vyšlo slniečko aj na východe 😅 až má človek lepšiu náladu 😉

helka101
28. jún 2010

No ja som mala tiež v juni 😒 9teho, tak odvtedy som v pozore... ale aj tak vychadzky dodržiavam... 😔
@danabel neskušala si si vybaviť u dokyho už neobmedzene vychadzky???? 😅 😅

danabel
28. jún 2010

@helka101 ja som ani nevedela, že také niečo sa dá vybaviť - no ďalšiu poradňu mám 9 -teho, tak sa spýtam. Ja sa tiež snažím dodržiavať, ale od kontroly sa cítim ako vo väzení ☹
@sofik vidíš ako to chodí a to mi tvrdila známa zo sociálnej poisťovne, že sa nemám báť, že mamičky aj budúce sú vraj "zákonom chránené" 😉

danabel
28. jún 2010

@henikav želám šťastnú cestu na Slovensko 🙂
... mne sa kúpalisko v Číži tiež páčilo, myslím na naše pomery je to celkom pekné kúpalisko a pre deti je podľa mňa lepšie ako strehová, ešte som ti chcela dať tip - keďže máš chlapčeka- neviem či má rád vláčiky ? ale pekná je Čiernohronská železnička.

helka101
28. jún 2010

@danabel ja som to čítala na nete.. že už posledny mesiac je to možne..ale vela zaleží asi aj od diagnozi podla ktorej si na Pn... 😅 ja idem do poradne teraz 1.jula... a vlastne niekedy začiatkom augusta by som mala nastupiť už na matersku... ak som si to dobre ratala, takže ja už ten čas asi nejako aj vydržím, a potom mame už neobmedzene vycháádzky 😉

petulka_1
28. jún 2010

@helka101 ,@danabel : No to ste ma prekvapili, ze ste mali kontroly, mne tiez vraveli, ze tehotnym nezvyknu chodit na kontroly. Ja som zo zaciatku aj dodrziavala vychadzky, ale potom ani nie a nastastie nikto neprisiel na kontrolu. No teraz uz ked som na materskej tak uz mozem behat, len to ze teraz uz az tak nevladzem a v horucavach uz vobec nie.

pascalka
30. jún 2010

dievky a čo je s Vami?? nikde nikto 😀

sofik
autor
30. jún 2010

Dobré ránko 🙂
@pascalka ja som tu 😀 zajtra konečne otvárajú letné kúpalisko tak možno zbehneme sa vykúpať ked bude horúco 😉

a vy ako trávite tieto horúce dni 😕

mtsl
30. jún 2010

rozdávali sme vysvečká 😀
konečne máme prázdniny. bez detí sa aj do roboty chodí lepšie 🙂

marcaradko
30. jún 2010

ahojte 🙂
som tu len na skok...
dakujeme veeelmej pekne za gratulacie 😉
v kratkosti na upresnenie.to hlavneee mame zdrave dietatko-radka,narodil sa 22.6.2010 o 8:30 s mierami 2940g a 50cm,sekciou.porod bol veeelmi namahavy pre oboch,podrobnosti vam napisem neskor,kedze okrem zotavovania mame uplne obrateny rezim a od polnoci do cca siedmej rana sme hore 😖 😅
no a aby,si maminka nestihala pospinkat ani cez den ma tolko mliecka,ze vo volnom case musi,odsavat,odsavat a este aj odsavat.
...a dotaz...nikdy sme neboli s MM stastnejsi 😵 😵 😵

pascalka
30. jún 2010

@marcaradko Maruška neboj to sa napravi 😉 tešime sa svami 😵 😵 😵 aj na foto drobčeka ako rastiete 🙂 aj mliečko sa unormalizuje,ked začnete pravidelne papat..ja som mala opačny problem po sekcii 😒 nedostatok .
dufam Vas čoskoro uvidime aj naživo 😵 a velkuuu pusu drobčekovi posielame 😵 😵

pascalka
30. jún 2010

@sofik Janulka my sme cele vikendy u svokrovcov 😉
a cez tyžden vonku a pracovne kde tu 🙂 ale aj park je fajn,lebo tam nepečie slnko 😀 kedy sa chystaš do Tomašoviec?

sofik
autor
30. jún 2010

maruška už si užívaš malého doma? to je super že máš mliečka veľa, len odsávaj ono sa to upraví ked ti začne malý poriadne papkať 😉

mtsl bez detí je v škole najlepšie 😀

katka zberáme sa tak v polovici augusta na 2 týždne, asi pojdeme prespávať k svokrovcom tak som zvedavá ako to zvládneme 😉

inak baby kde sa chystáte na dovolenku? doma niekde alebo do zahraniačia? 😕 lebo my len tu na svk alebo prinajlepšom niekde do Madarska na pár dní do nejakého termalparku 🙂

henikav
30. jún 2010

@sofik , my jednoznacne do zahranicia 😀 😀 😀 uz sme na slovensku a v Lucenci.
Inac, ledva sme dosli, dala som si sprchu a lahla spat a asi o dve hodinky na to mi volala policia z belgicka vraj nas vykradli 😀 😀 😀 hmm, dobre sa to zacalo 😀 😀 😀

sofik
autor
1. júl 2010

@henikav tak to je blbý začiatok dovolenky, ale ked tam máš niekoho blízkeho tak to nejakko za vás vybehá, alebo sa chystáš spet do belgicka? 😕

inak aká bola cesta do lc? aj mužíčka tam konečne máš? 🙂

henikav
1. júl 2010

@sofik nemam tam nikoho, dohodla som sa z policajtom, ze zavolali zamocnika co opravil dvere a zapecatili byt. Ked sa vratim, budem musiet najprv na policiu aby mi prisli otvorit byt, vraj je tam vsetko hore nohami 😖 , potom vyrovnam fakturu zamocnikovi,
Ohlasila som kradez do poistovne, ze mam odhadnut skody ked sa vratim, takze vsetko budem vybavovat potom, teraz nema vyznam tam ist, aj tak nic nevybavim naviac ako o dva tyzdne, este dobre ze som bola poistena priti kradeze, od posledneho vykradnutia

Cesta bola dlha, lebo sme sa cestou stavili v Prahe v skole, mala som dve tazke skusky, ale tesim sa, obidve som spravila, ale dost dlho som sa zdrzala. Ale uz som to dospala, takze uz teraz budem len oddychovat. No a Mirko mi tu nie je, on pracuje, ale pojdem za nim cez vikend, mame nejaku pracovnu veceru v sobotu v Ziline, tak ma trochu "vyvenci". Aspon raz spolocna akcia
Baby poradte, co robite s detmi? Neviem kam ist s malym 😀 😀 😀

sofik
autor
1. júl 2010

@henikav a to v belgicku sú krádeže na dennom poriadku? ako tak čítam tak to nebolo prvýkrát 😒 ako to vedia tí zlodeji vystihnúť ☹

takže muž pracuje, ale aspon víkend máte pre seba 🙂 Mike je tiež s tebou? Tak videl aspon trocha Prahu, určite to bolo pre neho únavné ☹

henikav
1. júl 2010

@sofik, bolo to iste aj pre maleho unavne, aj ked on prakticky celu cestu spinkal, ale bol velmi dobry a poslusny

No a vykradli nas druhykrat za posledne 4 roky, kradeze teraz pred dovolenkou a pocas dovolenky su castejsie, no a samozrejme vzdy chodia kradnut do bohatsich stvrti, dufaju ze tam najdu strasne vela. No a nevykradli len nas, vykradli nas troch v nasom vchode, vlastne tak na to prisli, ze suseda vedla mna to zistila, zavolala policiu a oni zistili, ze aj moje dvere a este susedove boli vypacene

sofik
autor
2. júl 2010

@henikav tak to poriadne znepríjemní dovolenku ale pokús sa na to nemyslieť lebo sa z toho zblázníš 😉

konečne leto ako má byť 🙂 my sme boli včera celý den na záhrade, malej som napustila bazén tak sa trocha čľapkala ale nie je to už pre nu ona chce veľký bazén ako je na kúpalisku tak budeme musieť niekedy cez týžden zbehnúť 😉

pascalka
3. júl 2010

@sofik Jani tak sa ozvi vybehneme do parku 😉
@henikav Heni tak to ma mrzi,že sa ti tak užasne začala dovolenka ☹ .. ja s ditkom len po vonku a u svokrovcov 😉 na dovolenku sa nechystame ...a ani sa tu nikde neda ist 🙄

sofik
autor
3. júl 2010

@pascalka určite dám vedieť ak budem v lc 🙂

monika0123
4. júl 2010

maruš, blahoželám 🙂 len tak som preletela poslednu stránku, nemám dko čas čítať, heni, prid k nám na záhradu do bazena 😀 inak ako sa máte?

sofik
autor
5. júl 2010

@monika0123 tak ty si tu snád aj rok nebola 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre