Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

zuzulask
12. júl 2010

je neskutočne sparno a ja sa trápim v školiacom stredisku na školení....predstavte si , že si tam nemôžeme donieť ani ventilátor....keď nám to povedali tak sme skoro na zadok spadli...ževraj máme povolenú len rýchlovarnú kanvicu....nechce nám vedúca strediska povoliť.... 😠 😠 😠

sofik
autor
13. júl 2010

heni tak si už v Belgicku a sama? gratulujem ku skúškam 🙂 a s tými nechtami to poznám, ja som si ich dala spraviť len raz a stačilo 😀 Malému je určite teraz vynikajúco v lc 😉

mtsl ved aj učitelia potrebujú voľno a uži si malého lebo za chvílku pojde do školky 😉

zuzulask a čo máš za školenie? už ti priznali podporu? 😕

henikav
13. júl 2010

dobre ranko
@sofik, veru som sama, slobodna bezdetna, takze sa mozem flakat 😀 😀 😀
@zuzulask no veru ti nezavidim, to sa da nieco sa naucit, ked clovek dobre neodpadne od horucavy?

pascalka
13. júl 2010

@mtsl ja neazvidim mam ešte dovolenku 6 mesiacov🙂)) 🙂 🙂

mtsl
13. júl 2010

do kedy je vlastne rodičovská dovolenka? presne do tretích narodenín???

zuzulask
13. júl 2010

materská dovolenka je do 28 t. a potom RD a to je do troch rokov veku dieťaťa.....

to školenie je z európskych fondov a teraz je to sociklno - psychologický výcvik.....

mtsl
13. júl 2010

pýtala som sa na rodičovskú dovolenku 😉
tak si tam ten ventilátor doneste súkromne, určite je tam viac ako jedna zásuvka a nikto vám to predsa zakázať nemôže.

sofik
autor
14. júl 2010

mtsl RD je do dovršenia 3 rokov dieťaťa 🙂

ešte len ráno a už je taký hic 😒 dnes nevystrčím ani hlavu vonku, až k večeru ked už nebude tak horúco 🙂

mtsl
14. júl 2010

ale čo s deťmi v takom teple, večer nevedia zaspať tak chodíme spať medzi 22 a 23 hod. teraz ešte spia no cez obed to bude pohroma.
ako bonus je zavretá aj strehová a všetky ostatné kúpaliská sú ďaleko. v nedeľu vzali starkovci decká do maďarska ale ani to sa nedá príliš často lebo je to 160km

sofik
autor
14. júl 2010

@mtsl to máš pravdu že malým deťom to človek nevysvetlí, naša by behala po vonku aj v najvačších páľavách ale mne je tam na nevydržanie ☹

my chvalabohu máme kúpalisko od nášho domu asi 2km tak to je fajn, aj včera sme boli celý den až do večera 🙂

to máte tak daleko do madarska na kúpalisko? alebo máte nejaké oblúbené a tam chodíte? z Lovinobane máte blízko Ružinú tak tam možte ísť, či tam je špinavá voda? Ja som tam síce nebola ale ked je taká ako naša Domaša tak by som tam určite nevliezla 😖 vodu cítiť po rybách ale inak je ževraj voda čistá 😉 odkedy som začala chodiť k moru tak priehrady nemusím ☹ radšej kúpaliská alebo aquaparky 🙂

mtsl
14. júl 2010

ružiná je špinavá, nechcela by som aby sa tam malý kúpal, M má už svoju hlavu ale ani ona do ružinej nevlezie. v LC je kúpalisko ale to nie je na celý deň, je to strašne malé a má len 2 studené bazény.
najbližšie kúpalisko v maďarsku je cca 100 km a v SK Číž asi 50 km. tam pôjdeme asi zajtra. ale ani to sa nedá absolvovať každý deň.

sofik
autor
14. júl 2010

tie priehrady nie sú už ako bývali niekedy - ked som chodila do školy tak som tam trávila skoro celé leto, stanovali sme a kúpali sa a to nebolo ani kde pomaly stan postaviť, teraz to všetko chátra a nikto sa o to nestará, akurát to zaplnajú chatáti 😉

@mtsl určite každý den 50km alebo 100km je náročné a zvlášť pre deti, v tých horúčavách v aute 😒 Číž už viac ľudí vychválilo 🙂

helka101
14. júl 2010

@sofik jani my sme naposledy vyskušali Kovačovu.. a tam si fakt velmi pačilo, lepšie ako v Čííži.. aj služby.. 😵 v Čiži je len jeden stanok a vstupne je 2x take ako na Kovačovej.. a tu sme mali aj lehatka, aj bufety, aj maly sa vyblaznil vo vode.. Len ta cesta 😒

henikav
14. júl 2010

Babulky, ja sa s vami pre istotu rozlucim, pretoze adminkam tu hrabe a to je este velmi mierne povedane, obvinili ma ze som si otvorila ani neviem kolko nickov zo 8-10 ani sama neviem a vsetky sa vraj prihlasuju z mojho pc, co by ma teda prekvapilo, kedze je to moj osobny laptop, alebo pisem z prace. Takze ak mi zablokuju moj JEDINY nick, tak sa tu mavajte krasne, viac sem nepridem.

helka101
14. júl 2010

@henikav to čoo,??

danabel
14. júl 2010

@henikav no tak to už, čo má byť 😠 😠 😠
a tie, ktoré to naozaj robia, tak tie nechajú tak...

danabel
14. júl 2010

@helka101 jeej ahoj, si sa dávno neukázala...

danabel
14. júl 2010

@helka101 ako sa máš a ako sa drží bruško?

helka101
14. júl 2010

@danabel ale chodíím nakuknuť len nezvyknem píísať 😅

mame sa fajne, len to teplo, bruško držíí.. kope o 106 hlavne v noci sa ideme vykopať aj vonku 😀

a ako sa mate vy??? už sa nam to kratii 😵 😵 😵 😵

henikav
14. júl 2010

babulky, vyzera to tak ze po mojom rozculeni a ponadavani 😀 mi uverili, aj ked stale neviem co s tym dalej, ale aspon ma nevyhodili uplne. Fakt neviem co sa tam deje, vraj sa asi niekto prihlasuje pod mojim nickom, nedava mi to logiku, no nevadi, uz je to jedno.
Helka pohlad brusko, aj babatku musi byt teraz teplo ked ma maminka telo prehriate od horucavy, tak hlavne davaj pozor a nepretazuj sa
danabel, ja uz sa radsej nebudem rozculovat, je tu vela dievcat co robia sceny, podryvaju, urazaju a su v pohode, ale dnes ma fakt nahnevali, no uz som trosku skludnela

helka101
14. júl 2010

@henikav noo v noci som musela absolvovať aj sprchu ... lebo som to nevedela vydržať..ktomu ma palila zaha.. no proste .. už to ide dole vodou 😀 ale nikomu sa nesťažujem.. užívam si to, lebo je to moje posledne tehu 😅 aspon v tomto teple určite.. 😎 malej sa dari,som rada ked kopka... len dufam, že ked sa narodíme nebudeme mať takyto režim ako tearz, že cez den čuškáme, len kusok štuchneme... a večer sa ideme vykopať,rozkopať, dotlačiť.. 😀 😀 😀 😀 😀

nema zmysel sa nadtym rozčulovať... čítala som toho tu vela... a je fakt pravda, že daktore kočky maju plno nicov, vymyslaju si hluposti, aby boli zaujímave... ale zase ked si to adekvatne vysvetlila, enchpaem čo robia cirkus.. jedna je pravda.. takto to vyzera ked robí admina asi hocikto... lebo keby to robil profesional mylsim, že cela stranka by vyzerala kusok inaač.. 😔

sofik
autor
15. júl 2010

@helka101 tak malá je akčná večer 🙂 joj nezávidím ti to teraz v týchto horúčavach ☹ ja mám čo robiť a to nie som tehotná 😉 V Kováčovej som bola s našimi ked sme boli na návšteve u známych vo Zvolene a bolo tam super, ale to je už hádam aj 15 rokov dozadu 😀
@henikav adminky to nejako prehnali, obvinili ťa z niečoho čo nemajú podložené faktami 😠 ja som čítala už o pár prípadoch na koníkovi že má niekto viac nickov ale to mali spraviť už oni pri prihlasovaní aby nebolo možné vytvoriť z jedného pc viac nickov a nie niekoho teraz obninovať neprávom 😖

danabel
15. júl 2010

@helka101 ja sa veľmi fajne nemám, v piatok minulý týždeň som bola v poradni, tak mi doki povedal, že mám veľa ležať, lebo mám veľmi nízko hlavičku a že nevie ako dlho mi to vydrží krčok, ale som to tušila, lebo ma veľmi tlačila na spodok už asi týždeň a bolieva ma spodok brucha...tak som zvedavá, či nebudem aj augustovka...ale snažím sa, tak dúfam, že sa to odrazí aj na trvaní tehu... nerada by som išla predčasne do nemocky. ☹
A tvoja maličká mala akú váhu? Moja 1530g, taká priemerná váha. Mňa kopká tiež večer a nad ránom okolo piatej, tak tiež ráno trochu pochodím, aby som ju trošku pokolísala 🙂

helka101
15. júl 2010

@danabel no mna len čaka to velke sono, teaz v utorok nan idem, tak ti potokm napíšem aku mame vahu.. ovšem ak to doky povie... lebo nejako moc vyrečný nieje.. no hned nanho zautočím, nech povie naisto čo to je, lebo doma mam fakt kopec ružových veci.. nič neutralne... aby sme neboli v pôrodnici za blbcou 😀

no tak to sa velmi šetri, naozaj aby si potiahla aspon do toho 38tt.. 😉 mne tiež doky povedal, že sme velmi dole, zato mam padnute aj bruško tak do dola.. a vraj sa mala už nevytiahne hore... ale je priečne a teda krčok som mala zmäknuty , ale pekne je zase tak ako ma byť..len mi dal vitaminy na železo, to som mala nizke z vysledkou krvy 😔

petulka_1
15. júl 2010

@danabel
@helka101 Ahojte, tak vas tu vidno. Ja prave naopak sa neotvaram a to uz mam dnes termin porodu. Vcera som bola v poradni a zatial to nevyzera, ze by sa malemu chcelo ist von.

monika0123
15. júl 2010

@petulka_1 peti z toho si nic nerob ja som bola pár dni v nemocnici po termine v pondelok ma pustili domov lebo som sa neotvárala a nic nenasledovalo tomu že budem rodiť vo stvrtok som mala prist spat aby mi vyvolávali porod a nakon iec uz v utorok sme z lc stihli do BS zajist a porodiť za hodinu 15minut, všetci sa mi smiali, že akcný porod 3 krát som potlacila a bola hlavicka vonku. 😀 😀 😀 vraj pomáha horuca sprcha a chodenie po schodoch, ale mne asi porod vyvolal až sex s drahým 😀 😀 😀

@henikav akože nikde nebola 😠 😀 😀 😀 a tie nechty su fakt prekrásne

pascalka
15. júl 2010

@petulka_1 prave som chcela nakuknut či už maš drobčeka a jemu sa nechce 😉 neboj pride to aj 2 tyždne sa zvykne prenašat...som ta nepotešila však 😅 všetko ma svoj čas.. 🙂

henikav
15. júl 2010

petulka nestresuj, ved on pride ked bude chciet, necuduj sa drobcekovi malemu, iste mu je v maminkinom brusku dobre

gergi7
15. júl 2010

petulka_1 - ja som tiez pretahovala. Termin som mala v pondelok a maly sa narodil a z v piatok . mne nepomohlo ani chodenie po schodoch, ani hrabanie. Kedze Karin bola stale umrcana, v kuse som ju navlacovala a nic z toho.
Nakoniec sa mozem podakovat MM, ktory ma vytocil do nepricetnosti a porod sa behom par minut rozbehol 😅

petulka_1
15. júl 2010

@monika0123
@pascalka No u mna zatial nepomaha ani chodenie po schodoch a ani sex s drahym, tak to vyzera. Ja neviem ci dva tyzdne ma necha prenasat, lebo maly mal uz pred necelmi 3 tyzdnami 3700 gramov. A to odvtedy iste narastol tak sa bojim, ze kolko bude mat. Ale mam ist v nedelu k doktorovi do nemocnice a pre istotu si mam brat aj veci tak uvidime co sa bude diat. Velmi sa mi nechce ostavat v nemocnici len lezat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre