Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
1. aug 2010

@petulka_1 Peti pondelok je od 7mej do 11tej a vo štvrtok je tam dlhšie od 7mej do 16tej 😎

helka101
1. aug 2010

@nordi ahoj nordi, ja som si tam odrodila prveho synčeka.. bola spokojna , zo všetkym.. tak sa zbytočne nestresuj 😉 čítala som aj čo sa písalo v teme pôrodnica v lc.. 😅 ale nejako som sa pri tom čítaní začala stresovať, tak už nečííítam 😕 😅 pri malom to dopadlo super, personal bol dobry, bola som spokojna hadam zo všetkym... jedine čo ma mrzelo, že mi detske sestričky vôbec nepomohli s kojením, neukazali ako priložiť, nič.. to mi akoprvorodiče velmi chybalo.. teraz som už pripravena, preštudovana, tak hadam zvladneme a budeme koiť 😎
@petulka_1 no tak to mate vesele... teraz čítamm 😒 hadam ti to rychlo prejde a zase bude všetko tak ako ma byť.. zato ideš na kontrolu? lebo ešte ti šestonedelie neskončilo nie? 😅

nordi
1. aug 2010

@helka101 no bojim sa to som pocula aj ja ze niektore sestricky uplna neochota ☹ , pekne od nich 😠 a kedy ti asi povedali co to bude? ja idem zajtra ku gyncovi , uz by som chcela vediet co to bude

helka101
1. aug 2010

@nordi noo maleho mi potvrdili v 16tt.. chlapčeka vraj hned vidno 😀 no a teraz malu nemame stale potvrdenu a to som v 33tt.. stale sme ritulkou, tak vlastne sme natom , že asi dievčatko... 😠 no mame len ružovu vybavičku nachystanu, takže to inač ani nemôže dopadnuť 😀 ak ti bude robiť sono, tak ti určite potvrdi 😉 ak bude vidieť... 😵

ešte k tej nemocnici.. podla mna sa nemusíš stresovať, ked to začne, tak aj tak musíš dakde odrodiť... ide ti aj polovičk ak pôrodu? lebo ja som si myslelal, že kebyže je tam manžel tak je to lepšie, ale bola som sama a sestričky sa ku mne spravali pekne 🙂 pomohli mi ajpri pôrode, po pôrode tie 2hodky čo ležíš na sale somnou pekne komunikovali 😎 boli zlate, ešte mi aj ovocie doniesli z tašky, lebo vlastne ranajky som nemala skrz možnej sekcie, tak boli take zlate, takže ja mam len dobre skusenosti.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 na pôrodnici bola len jedna "otrasna" stara zafrflana sestrička, čo sme mali hrôzu z jej služby, ale možno tam už ani nieje... inač aj detske boli mile, len proste nejaky velky zaujem som z ich strany nezaznamenala... maly mi spal priemerne 7hodín vkuse, ptoom kusok pomrnkal, pocmulal mi prsník a spal dalej 7hodín... neriešili že nepribera ani nič pdoobne... 😒 😒 😒 a umele mliečko nam tiež nedali, vraj nech davam detsky čajííík 😔

nordi
1. aug 2010

@helka101 jezis ja som v 16tt od zajtra zacinam 17tt juj nech ho vidi ja chcem pindurika 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

nordi
1. aug 2010

@helka101 nie polovicka nepojde ☹ , nevadi zvladneme to 😉 , ale bez epi si rodila? a neplatila si za pobyt v nemocke nic ?

viamka
1. aug 2010

ahoj baby, ja nie som y Lučenca a ani y okolia a práve pre to sa chcem spýtať, či poynáte Mudr. Vološina .... vraj ambuluje v Rimavskej aj v Lučenci ....

petulka_1
1. aug 2010

@helka101 ano zato pojdem na kontrolu. No aj ja chcem aby to rychlo preslo. Teraz uz mam ten prsnik lepsie, uz ani neni taky opuchnuty ani uz neboli, len mliecko nechce z neho ist, len po troske co odsajem par kvapiek. Maly ten nechce z neho tahat, tak neviem ci v nom nic nemam alebo sa mi to este celkom nespustilo....
@nordi No ja nemozem povedat nic zle na nemocnicu, pri porode som mala super sestricky a aj detske boli velmi zlate. Hlavne taka starsia pani tam bola tak ta sa stale prisla spytat co a ako nam ide kojenie, ja este k tomu kojim cez klobuciky, lebo mam ploche bradavky, tak sa pytali ako. aj na bradavky vzorku kremiku mi dali, lebo som mala bolave. A prvy den som este nemala dost mliecka tak mi dali umele, ze kludne si mam prist pytat ak bude treba. Takze sa vobec nestresuj, urcite to tam zvladnes... 🙂

sofik
autor
1. aug 2010

ahojte kočky 🙂
my sme sa akurát dnes večer vrátili z dovolenky z Madarska, boli sme na celý víkend od piatku do nedele v Hajduszo boszlo a bolo vynikajúco, ubytovaní sme boli v apartmánovom dome a každý den sme boli od rána do večera v aquaparku a na termálnych kúpaliskách, voda v bazénoch perfektne teplá čo je pre deti super a mohli byť stále vo vode, nočný život ako niekde pri mori - samý ruch a hudba. A to sme doteraz chodili len k moru. Odporúčam.....

helka101
1. aug 2010

@nordi nordi bez epi som rodila... špekulovala som si ju dať terza pri druhom ale ked som zvladla prve tak druhe to pôjde si lepšie a lahšie nie? 😅
no nam bolo prve jedno čo bude, aj ked som potichučku tužila po dievčatku, no maly je môj maznačik, laska moja... ale druhe by sme si obaja s manželom želali dievčatko 🙂 len to meno nam robí stale problem vybrať 😀

neboj sa zvladneš to určite, tak ako sme to zvladli my.. nemalasom vybavenho ani doktora ani nič... 😵 a bolo to fakt v pohode... hlavne sa nestresuj a neboj sa toho čo si vlastne ešte nezažila.. ja ti to pvoiem tak, že radšej pôjdem rodiť ako ku zubarke 😀 😀 😀

@petulka_1 tak sa možno stretneme aj ked ja idem hned rano 😉 dokym nieje horuuuco 😎

pascalka
3. aug 2010

@petulka_1 Peti gratulujem ti aj ked opozdene🙂) malinky je zlatunky🙂) 😵

petulka_1
4. aug 2010

@pascalka Dakujem. No teraz posledne 3 dni je dost plany. Napapa sa a potom place, hlavne cez den a vecer. Este, ze v noci velmi nie. Asi ma koliky, tak som mu dnes kupila ten espumisan, tak hadam to zaberie.

pascalka
4. aug 2010

@petulka_1 Petka skus mu aj mastičkou okolo pupiku masirovat mastička sa vola ,,Pupik" mi ju teraz použivame 😅

petulka_1
5. aug 2010

@pascalka Pouzivam aj ten krem. Myslim, ze uz mu to trosku pomaha. Aj ked vecer este bol plac, ale uz nie taky strasny.

mirka7582
6. aug 2010

AHOJTE babulky tak vcera // 🙂 v pondelok idem na krv 🙂

petulka_1
6. aug 2010

@mirka7582 tak zatial gratulujem.

helka101
6. aug 2010

@mirka7582 suuper, držíme palce 🙂

mirka7582
6. aug 2010

@petulka_1 dakujem vam
@helka101 dakujem 😀

pascalka
9. aug 2010

@mirka7582 aj ja gratulujem a vitam novu členku 😉
@petulka_1 ako drobček? už je lepšie s bruškom?

petulka_1
9. aug 2010

@pascalka Ahoj. Tak ako mu davam ten espumisan je to lepsie, ale to sa mi zda dost vela pred kazdym kojenim ho tym napchavat. Ta flasticka mu vydrzi tyzden a to mu ani nedavam tolko kvapiek, ale menej. V piatok ideme k dr. tak sa spytam na nieco ine. Teraz 2-3 dni ma taky rezim, ze cez den si spi ako dudok a v noci je potom hore aj dve-tri hodinky. Aj tuto noc bol hore od pol 3 do 5. Dnes uz tolko nespal, tak som zvedava aka bude noc. A vy ako s bruskom, pomaha iba ten pupik, ci aj kvapky davas nejake?

mirka7582
9. aug 2010

@pascalka dakujem tak od dnes som uz tehotna odficialne 😀

sofik
autor
10. aug 2010

Ahojte 🙂
@mirka7582 blahoželám k vysnívanému tehuľkovaniu 🙂

nám už došiel tatino na dovolenku takže v nedeľu asi príde pre nás a pojdeme na 2 týždne do lc niečo porobiť na dom 😉 tak sa teším 😅 možno by sme aj nejaké stretko mohli naplánovať 😕 ak bude pekné počasie 😉

mirka7582
10. aug 2010

@sofik dakujem 😀 idete sa sem stahovat 😀

mtsl
10. aug 2010

@sofik stretko by bolo fajn 🙂

sofik
autor
11. aug 2010

@mirka7582 áno ale až ked tak budúce leto 🙂 tatino nám pochádza z lc ale ja som z východu 😉
@mtsl ja by som stretko uvítala lebo som vás nevidela baby hádam aj 2 roky 😕 😀

mirka7582
11. aug 2010

@sofik mno super a byvat budete kde na ktorej ulici aj ja som sa sem vydala 🙂

sofik
autor
11. aug 2010

@mirka7582 bývať budeme v Tomášovciach to je asi 5km od Lučenca 🙂 a ty si odkiaľ? bývate priamo v lc? 😕

mirka7582
11. aug 2010

@sofik no ja som s poltara to je 20KM od lucenca teras byvame priamo v lucenci 🙂

sofik
autor
11. aug 2010

tak to si sa nesťahovala z veľkej diaľky 😀 od nás to je okolo 250 km ☹

mirka7582
11. aug 2010

@sofik ale kdeze 😀 hm toto je riadna dialka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre