Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
11. aug 2010

mirka aj jani ste sa privydali a mm sa priženil 😀 tiež z PT 😎

mirka7582
11. aug 2010

@helka101 ahoj ano fiha 😀 no teda to je 😎

gergi7
12. aug 2010

baby a kam zmyzla danebel 😕 ? uz tu davno nebola 😕

helka101
12. aug 2010

pravda luci... neukazala sa dlho.. asi dakde dovolenkuje.. 😉

mirka7582
12. aug 2010

ahojte 😉 ste tu ci ee

helka101
12. aug 2010

Ja som tuuu 😵

mirka7582
12. aug 2010

@helka101 no super lebo doma nudiim ☹

helka101
12. aug 2010

@mirka7582 nudíííš 😀

mirka7582
12. aug 2010

🙂 @helka101 mno uz aj pospat som si stihla 🙂

sofik
autor
12. aug 2010

@mirka7582 nudíš? 😕 o pár mesiacov sa nebudeš 😀

my sme stále na záhrade v bazéne lebo je tak horúco že sa to nedá vydržať 😉

dnes som bola u doktorky lebo ma pobolieval žlčník a zistili mi žlčníkové kamene takže asi v septembri sa objednám na operáciu ☹ má z vás už niekto vyoperovaný žlčník? 😕 😉

mirka7582
13. aug 2010

@sofik to dufam ze nie 😀 neboj sa bude to dobre 🙂

danabel
13. aug 2010

Ahojte dievčatá, tu som 🙂 stratená 🙂
@gergi7 ďakujem, že na mňa myslíš 🙂 @helka101 ja už budem dovolenkovať iba ak na prechádzke s kočíkom, keď bude dieťa spať a venuje mi trošku ticha a pokoja 😀
Sme mali toršku cestovania, tak som potom doma fučala a dospávala a oddychovala, lebo mňa už zkolia úplne bežné veci 😀 A keď niekde ideme autom, tak som potom ešte ďalší deň ako mrcinka 😝
Boli sme pozrieť slávnu pôrodnicu v štiavnici, ale natrafili sme na nejakého čudného Dr., že poriadne ani sám nič nevedel, vkuse sa spytoval, že no čo ešte chcete vedieť a vyzeralo, že ho obťažujeme. Tak si dáme budúci pondelok repete, ale už pôjdeme do poradne, ktorú robí primár a ten, že má na tom trošku iný záujem ako tento. Skoro nič sme si nepozreli, lebo tak sa akurát rodilo a mladému sa evidentne moc nechcelo robiť prehliadku zariadenia. Tak uvidíme v pondelok. 😎

@mirka7582 aj ja sa pridávam ku gratulantom 😉 potom v apríli/máji sa môžeš ku nám s Helkou plynule pripojiť s kočíkom v parku 😀

No a bola som aj u svojho doktora a povedal mi, že to môže byť aj o dva týždne (to mi povedal tento utorok), a pecka je, že ďalšiu kontrolu mi zapísal na 3. septembra 😲 Žiadna termínová poradňa v nemocke, nič... Veď načo ozvy sledovať a bielkoviny v moči... Vlastne mi malú neporezal od 9. júla, ani neviem, či je v poriadku ☹
Myslíte, že je to normálne???

danabel
13. aug 2010

Fu, ale som sa rozkecla 😀
To si ja takto vynahradím, že som tu dávno nebola 😀 😀 😀

danabel
13. aug 2010

@sofik ja mám kamošku, spolužiačku z výšky a tú operovali teraz nedávno - 15. júna. Má toľko rokov ako ja a predsa sa jej kamene nevyhli, neviem,či tam vek zohráva nejakú úlohu. Lebo som sa stretla s takými reakciami a aj ona, že" taká mladá a už má kamene" Držala dietu a potom bola asi dva týždne PN, ale to bolo cez tie najväčšie horúčavy, tak môžno by sa to hojilo aj rýchlejšie. Nie sú to veľké jazvičky, jednu má myslím nad pupkom a dve na pravej strane ako je žlčník - také malé krížiky.

danabel
13. aug 2010

@sofik Ale možno to nie je ešte na operáciu, počula som o tom , že keď nie sú veľké, tak že sa dajú niečím rozpustiť alebo zmenšiť, tak aby prešli žlčovodmi. Myslí, že aj nejaké potraviny, zeleninové šťavy majú také účinky, možno aj nejaké bylinky. Skús si niečo o tom pohľadať na nete. Určite to stojí za to to vyskúšať ako ísť rovno na operáciu.

mirka7582
13. aug 2010

@danabel ahoj budem rada lebo velmi kamosky tu nemam 😉 no ale do aprila hadam pockate 🙂

mirka7582
13. aug 2010

@danabel vsak sa mozme ist prejst ked bude mala na svete. dakujem

gergi7
13. aug 2010

danabel - jejda teraz kukam, ze som ta bola aj premenovala 😀 . A co sa tyka tych terminov v poradni, nerob si z toho nic. to sme tym kazda jedna presli. Sono sa ma robit 1Ott , 20tt, a 30tt. no samozrejme + - nejake tie dni. to je podla zakona. a je len na dr. ci pozrie babo aj v priebehu poradni 😉 . No ale pozeram, že ty si 36tt. to ti dr. nevravel, ze od 37tt mas chodit uz nemocky??? 😕 😕 😕 😲 😲 😲 . tam sa robi poradne potom uz kazdy tyzden. prietoky, ctg - zaznamy a samozrejme ta dr vysetri. Ja mam fakt dost z tych doktorou 🙄 flakaju vsetko. jasne, chapem, ze ich je aj na oddeleni malo. ale to nie nasa chyba a nieco preto trena robit. takto si to od.erie len pacient. 😖

danabel
13. aug 2010

@gergi7 to premenovanie som si ani nevšimla 🙂 , vedela som , že ide o mňa 😀
Veď práve to, že by som mala chodiť každý týždeň do nemocky a on mi nasurovo dá termín 10.8. na 3.9. akokeby som bola niekde na začiatku 😠 😠 😠
Nevadí, uvidím ,čo bude v BS, tam vraj robia brutal kompletné vyšetrenie, možno aj preto, že chodia žienky odšadiaľ, tak aby si vytvorili objektívny obraz o zdravotnom stave. Dúfam, že aspoň tam sa dozviem ako sa má maličká, či sa mi náhodou nezvrtla opačne, ako priberá a ako jej pracuje srdiečko 🙂
Inak dnes ma bola pozrieť svokruška, tak sme ťa spomínali, že ako sme došli na to, že mi poznáš mm. -Vravela, že ste kúpili domček a že robíte na ňom a že máš čerstvého chlapčeka - no ale to som ja všetko už vedela 🙂 Lučenec je malý, tu sa všetci nakoniec poznajú, keď začnú lepšie pátrať 😀

@mirka7582 jasné, že môžme, ale s kočíkovaním ťa musíme predbehnúť, či chceme alebo nie - už je to raz tak zariadené 😀
...mohla by si prispieť nejakým chlapom, lebo my s Helkou čakáme baby, tak aby to bolo pestrejšie 😉

helka101
14. aug 2010

ahojte kočky... 🙂 čoraz namahavejšie je u mna prespať celu noc 😀 😀 😀 mala akoby naschval bolo nočne vtača, ta čo dokazuje v noci 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Danabel... ja som mala termín v poradni na 2.8. A do nemocky ma objednali až 6.9. 😖 mesiac o mne nikto nebude nič vedieť, ale zase ako povedal doky sledovať pohyby a ak sa dačo nezda, treba zajsť na oddelenie alebo zaním do ordinancii, nikto ma neodmietne vyšetriť 😉 Ideš teda rodiť do BS????? 😕

Mirka jasne, že sa môžeš pridať s kočííkovaním 😉 budeme len radi s Danabel 😎 len my ti budeme neskôr zavidieť ako si užívaš pohodu, lebo mi sa už budeme nahanať za drobcami 😀 naši už budu v tom veku neposedný a budu chcieť všetko objavovať...

V noci bola fajna buuuurka... som bola hore do pol4 čo som sa zobudila na policajnu hliadku, tak som si pozrela ich akože preverovanie vozidla... dačo tam aj hladali, aj psovod došiel, ale začalo liať tak to chlapci zabalili a odišli 😀 no a potom som zaspala nadraaaanom na chvilinku, bo maly mi dal už o 7mej budííčka...ale som vyspata 😵

sofik
autor
14. aug 2010

heli malá asi chce aby si si zvykla na nočný režim 😀 ale 5 týždnov a možno aj skor a máš to za sebou 😉

mirka7582
14. aug 2010

@danabel hadam budem mat tych chlapcou ako kazdy hovori no som zvedava 😀
@helka101 tak to je jasne ze budete skor kocikovat 😀 mno aj ja som bez lekárskej peci 😖 ale 23idem na sono ale do Rimavskej soboty 🙂 uz sa neviem dockat aspon budeme vediet ci cakame dve alebo jedno 😉 a potom 6idem na kliniku do Kosic na sono a hadam sa uz dostanem aj ku gyndosovi v septembri. burka bola riadna tuto noc som spala velmi zle ako som si lahla tak som chodila cikat az do polnoci potom sa strhla burka a uz bolo po spanku ranno o 7uz manzel bundosil 😠 tak som bola nasrana ☹ ale uz ma to preslo 😀

sofik
autor
17. aug 2010

ahojte 🙂 tak my sme už od nedele v lc ale máme tolko roboty že vobec nestíhame 😀 dnes nám doviezli drevo na celú strechu tak zajtra sa to bude natierat tým náterom proti škodcom a ešte neviem čomuu, ukladat a pozakrývat aby vydržalo do jari 🙂

a vy čo, nejako to tu flákate 😕 😀

mirka7582
17. aug 2010

@sofik ahoj a kde byvate???

gergi7
17. aug 2010

Sofik, ak mozem poradit, tak to nenatierajte. my sme to farbili rozprasovacom. by sme sa zblaznili vsetko vynatierat 😀

gergi7
17. aug 2010

danabel - no čerstvy ako čerstvy 😀 . A s tym malym Lucencom mas pravdu 😀 .
A ako to prebieha vv BS? Kedy ta pred terminom porodu hospitalizuju??? len aby si si aj v Lc neodrodila, ked sa malej zaziada von 🙂 Uz si v terminem 😵 , taak to moze kedykolvek prist 🙂

monika0123
18. aug 2010

@danabel super že si sa rozhodla rodit v bs. ja som tiež bola. Už si tam bola na vysetreni? oni ti urobia kadejake vysetrenia poukazuju ti porodnicu, ale rátaj s tým že tam pol dnes trávis. ja som tam chodila posledný mesiac kazdý týžden na kontrolu.nemusela som ale chcela som aby o mne vedeli vsetko.možem tam ist na izbu aj skorej ak už budes mat nejaké podozrenie že sa to spusti coskoro ja som tam tiež bola 4 dni potom som sla domov nechcelo sa mi tam ležat a na druhý den sme tam prisli na poslednu chvilu za 1:15 sme dosli z rubaniska do BS a este aj porodod 😀 😀 😀

danabel
18. aug 2010

@gergi7 @monika0123
Boli sme predminulý týždeň, ale iba na obzery, ale primár akurát rodil, tak sa nás ujal taký mlaďas a ten to ešte asi nemá tak zmáknuté, lebo sme toho veľa nevideli, len apartmán, izbu sestier, dvoch právenarodených novovrodencov v pôrodnej predizbe. No a tento pondelok sme boli už v poradni, dúfala som, že sa konečne stretneme s primárom, ale práve má dovču a to do konca mesiaca ☹ Tak sme absolvovali všetky vyšetrenia a potom aj prípravu, čakala som, že to bude dlhšie trvať. Prišli sme o 9,30 a o 11,30 boli vyšetrenia hotové a príprava trvala asi 30 min. Sranda bola, že všetky, čo sme boli (asi 8 báb) sme prvorodičky a neštiavničanky 😀
Doki mi vlastne neoznámil žiadnu novinu, že mi hrozí predčasný pôrod, mám ešte vydržať do 38. tt, tak sa budeme snažiť. Ja by som tam rada išla už len rodiť, nechce sa mi ísť ležať, ale čo sa stihu týka, je to istejšie. Nám cesta cez deň trvá asi 1,30 hod. Možno v noci je to rýchlejšie, keď nie je taká premávka. Tá cesta zo ZV do BS je super nová, ale sú tam samé zakruty, serpentíny. No som zvedavá ako to zvládneme 😅

danabel
18. aug 2010

@monika0123 Rodila si v noci?

sofik
autor
18. aug 2010

@gergi7 určite to budeme striekat, dnes nám to nevyšlo ale zajtra už nás to čaká 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre