Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
19. aug 2010

ahooojte 😉

ajkalc
19. aug 2010

@helka101 ahoj

helka101
19. aug 2010

konečne maly uloženy a ja mam veget... a napchavam sa .. 😅

ajkalc
19. aug 2010

a co dobre?ja som si nakrajala dynu.a tradicne si dam pohar piva.a zajtra bude veselo,preveselo.

helka101
19. aug 2010

noo rožky s morčacou šunkou... 😉 ktomu chladenu colu, s ktorej mi je už kus zle, tak dnes posledny pohar a zajtra pauza 😠 mnam pivo, minule som aj ja stiahla celu plechovku 😀 a čo je zajtra, že bude veselo?

ajkalc
19. aug 2010

dyna a pivo......dobra kombinacia.ako sa nastavuje,aby mi prispevky naskakovali same.ak niekto nieco napise tak neukaze,len ked idem na Kto ma spomina. Nenaskakuju prispevky same,ako pri klasickom chate?

helka101
19. aug 2010

nie to tu tak nenaskakuje, stale si musíš kukať či ti nabehol novy prispevok ked vyndeš na hlavnu strnaku a tam maš najnovšie prispevky, tak ti ukže modrym pismom kde si bola 😉 alebo si pridaj tutuo temu do oblubenych, a tam si to vieš lepšie kontrolovať.. 😎

jaaj to hej , aby eše aj dnes nebolo veselo 😀 😀 😀

ajkalc
19. aug 2010

Ty davas maleho tak skoro spavat? A rano potom do kedy spinka?

helka101
19. aug 2010

nooo zvykne spavať od tej 20tej do 7mej.. 🙂 takže pohoda, ale dnes vybehuje, ešte je hore, tak si idem k nemu lahnuť, elbo ma sneho švahne... dakedy zaspí bez problemu sam.. a tearz štrajkuje.. a som chcela začať kukať film... a prt môžem ☹

ajkalc
19. aug 2010

tak posli manzela

helka101
19. aug 2010

manžel je v praci..

ajkalc
19. aug 2010

ako ides rodit?das si epidural?a pupocnikovu krv si date odobrat?

helka101
19. aug 2010

no zatial som rozhodnuta bez epiduralu.. nemala som pri malom a prežila som, nedam si ani teraz. a tu pupočnikovu krv si nedame.... je tam priliš vela otazok, načo nam nedaju odpoved... kamaratka sa o to obšíírnejšie zaujímala... a nieje to bohviečo... zase v rodine nemame take formy rakoviny dedične, načo tato pupočníkova krv zabera... a duuufam, že ju nikdy potrebovať naše dieťa nebude 🙄 🙄

ajkalc
19. aug 2010

Tak ja som za epidural. Naco sa mam trapit. Clovek si da plombovanie zuba pichnut injekciu a pri niecom tak dolezitom ako je porod si neda? Ale ked to pojde tak rychlo ako pri prvom,tak mi ju mozno ani nestihnu pichnut. 🙂

henikav
19. aug 2010

ahojte babule, tu som, vidim ze rozoberate tazke temy, tak teda moj nazor epiduralku aaaaaaanoooooooooooo a krv z pupocnika som darovala, neviem ci sa da aj na slovensku, ale v be sa moze darovat, len to treba zahlasit skor

ajkalc
19. aug 2010

Mne uz niekolko krat pichali epidural,ale pri inych prilezitostiach,ako je porod. A je to v pohode. Skoro vobec to necitit. Len uz po tolkych vpichoch mam to miesto trochu citlive,tak ja teraz uz aj poslepiacky ukazem dokimu,kde ma triafat 🙂

helka101
19. aug 2010

ja zase mam strach zo zubara, tak sa to snažim rieišť aby ma to nebolelo, ale pôrod ma tak nevystrašil, aby som to takto riešila a stale sa uvažuje či budem rodiť normalne aelbo sekciou tak možno to zažijem.. uvidime 😅

Henika tu sa to da odobrať za poplatok, čo si hradiš sama okolo 25tisíc, alebo darovať..

henikav
19. aug 2010

@ajkalc ja som mala epiduralku len pri porode, ked som uz takmer niekoho po 20tich hodinach rodenia zmlatila, lebo mne sa porod spustil zastavil, spustil zastavil, tak vyvolavali, no hruza a ja som uz bola unavena, vycerpana, zacinala som byt agresivna, tak som na nich navrieskala nech si anesteziolog pohne zadkom, lebo som si ziadala epiduralku uz dve hodiny predtym a nejako nestihal. Potom tam bol do 5 minut 😀 😀 😀

danabel
19. aug 2010

Ahojte, ja normálne nestíham čítať 🙂 tak sa to tu rozbehlo 😀
Vitaj @ajkalc medzi nami dievčatami 😉
Ja by som tiež rada prísť na stretko, ale ja už som dosť načatá, tak neviem, či budem vtedy ešte doma.

henikav
19. aug 2010

@helka101 sekciou nie ak nemusis, vazne neodporucam, ja som mala cisarsky v mladosti a teraz v starobe, ako som uz aj pribrala, tak sa mi obcas ta jazva zapaluje, pritom v mladosti som s tym problem nemala

danabel
19. aug 2010

@henikav U nás zbiera vypadnuté zúbky spod vankúša zúbková víla a môže tam nechať nejaký peniažtek alebo sladkosť 😀

ajkalc
19. aug 2010

odobratie tu stoji 880 E.a potom kazdy rok nejakych 40 E.neviem sa rozhodnut.nie je to vela penazi a moze to pomoct aj inym clenom rodiny. Takze neviem

henikav
19. aug 2010

@danabel tak ty sa velmi nehyb, len nohy na stol a hladkat brusko, aj to nie velmi intenzivne, lebo aj hladkanie moze vyvolat kontrakcie

helka101
19. aug 2010

@henikav heni mala ma polohu KP... tak zato to zatial planuju takto, ale vraj sa uvidí v 37tt 😅 uvidime.. 🙄 najradšej by som spontanne, ale mala je od začiatku zle otočena.. 😔

Danabel no rada by som sa stebou stretla... ved uvidiš, ako sa ti bude dať, alebo sa stretneme už len s babätkami... už maš vybratu detsku doktorku?

danabel
19. aug 2010

Ja som pôvodne chcela tiež epidurálku, ale keď som sa rozhodla pre BS, tak sa to vyriešilo samé, oni epi nedávajú a podporujú prirodzené pôrody a vlastne všetko prirodzené. Som zvedavá ako to pôjde, keď tam už budem, tak nebudem mať na výber 😅

helka101
19. aug 2010

@danabel ja som rodila maleho 5hodín.. z toho 3hodiny som mala už bolesti velke, ale dalo sa to vydržať... 😉 a myslim, že druhy pôrod bude lahší, teda duuufam, že hlavne kratší 🙂 už aby to tu bolo...

ajkalc
19. aug 2010

@helka101 no vidis.ja sa zubarky vobec nebojim. minule som si dala vymenit vsetky plomby.bolo ich 10 ks.v zivote som nemala injekciu u zubara.a ani porodu sa nebojim,len naco mame trpiet....

helka101
19. aug 2010

@ajkalc noo ved jasne, načo trpieť ked nemusíme 😉 to maš pravdu... ja som zase myslela to tak, že zubara sa bojím stršne, zla skusenosť z detstva a ten blok je tam... ale pôrod nebol pre mna až tak stresujuci aby zanechal nejake zle spomienky vo mne... 😅 zase sa ju aj bojim dať si.. predsa len pichaju to do miechy.. a som za všetko spontanne... tak nech to ide tak ako ma

ajkalc
19. aug 2010

dobru noc vsetkym.idem si citat knihu.

henikav
19. aug 2010

@helka101 jasne, viem to pochopit, ked je porod rychly a bez komplikacii, tak ano, ale ako pise ajkalc, naco sa trapit ked nemusis. No a sekciu samozrejme ano ak je to odporucane zo zdravotnych dovodov, ale iste by som si ju nevybrala len tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre