Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
19. aug 2010

heni tu ti ju asi len tak ani nespravia.. a zase som si "vychutnala" teda klasicky pôrod.. 😀 a radšej by som to znova zažila ako ten cisarsky... neviem mam z toho strach, ale zae to ešte nerieišm, uvidim čo bude na poradni ako sa rozhodne doktor 😉

helka101
19. aug 2010

@ajkalc dobruu

ajkalc
19. aug 2010

@helka101 jaj.to sa nepicha do miechy.to by som uz bola na vozicku.len do lumbalneho vaku.a to je v pohode.a co je uz v sucastnosti prirodzene?a bolesti z porodu sa nebojim.ja sa bojim šitia.to bolo hroooooozne.ale ak tam bude nejaky doktor z BB pri porode,tak fajn.oni rodia inak ako nasi.

henikav
19. aug 2010

@helka101 neboj sa ani ak by si mala cisarsky, nie je to nic hrozne, len ako som pisala, teraz sa mi po 20tich rokoch ta jazva obcas zapali

danabel
19. aug 2010

@helka101 Mám 🙂 Boli sme minulý týždeň, pre prípad, že by sa malá odhodlala, tak aby sme to mali zabezpečené.
Máme Dr. Martu Hricovú na Mierovej, je strašne milá, zlatá a ochotná. Bola nám robiť prednášku o kojení na cviku. Dala mi tel. č., že ak by som mala nejaké problémy s bábom alebo aj s kojením, že jej môžem kedykoľvek zavolať aj z pôrodky. Tak to som len čumela a môj mm tiež. Mám jej zavolať, hneď keď sa vrátime domov a dohodneme sa podľa okolností na prvej novorodeneckej návšteve. Že by som prišla o polhodku skôr ako sú poradne, lebo sa chce plne venovať každému novému babatku. 🙂 Povedala, že ak by som aj nevedela dôjsť, tak, že ona príde ku nám domov so sestričkou a všetko, čo treba urobia u nás doma 🙂 Tak toto som bola max. prekvapená, lebo to bývalo tak dakedy za komančov - tieto návštevy- a bolo to super, robila to dakedy moja kolegyňa (teraz vrchná sestra) a hovorila, že to má veľké opodstatnenie hlavne u prvorodičiek. Ale ono každé dieťa je iné, tak ten zdravotník vie lepšie posúdiť závažnosť situácie.

helka101
19. aug 2010

ajka chceš rodiť v LC? no vidiš si mi to oboznamila,e lbo ja som bola vtom,že umrtvuju akoby miechu... 😔 a to šitie maš pravdu.... to teda bola bolesť... pre mna väčšie trapenie ako samotny pôrod.. 😠 😠 😠 😠 😠

helka101
19. aug 2010

@henikav noo mam z neho obavy... predsa je to operacia, aj ked nie v pravom slove zmysla. a predsa po normalnom pôrode sa rychlejšie dostanem na nohy ako po cisarskom...

@danabel no ja pôjdem k Stehlikovej, stara sa mi aj o maleho... aj ked ajna tuto Hricovu som počula same chvaaaly 😵 ona je namiesto doktorky STraškovej nie???? sa mi zda, že mi to dakto spominal 😅 halvne ja sa chcem plne venovať tomu kojenie, už mam nachystanu odsavku, pijem čajiky na podporu kojenia... 😉 a hlavne nechcem hned vzdať ten boj ako pri malom... 😅 pre mna je to najväčšia priorita 🙂

danabel
19. aug 2010

@helka101 Ale predpokladám, že ty dáš druhé babo tam, kde máš prvé, nie?

ajkalc
19. aug 2010

hej.chcem rodit tu.mam kamaratky porodne asistentky.a chodia sem rodit aj doktory z BB.ti pichaju na umrtvenie este pred nastrihom,aby to na cas šitia zabralo.ale bude tam aj moj manzel,takze vtedy sa vsetci trochu inak spravaju

ajkalc
19. aug 2010

a na temu detske lekarky....ja chodim k Rumanovej,ale chceme sa prehlasit k p doktorke,neviem ako sa vola,ale ordinuje pri zmzline na zahradke na zeleznicnej. neviete ako sa vola a aka je?

danabel
19. aug 2010

@helka101 Ano,je namiesto Straškovej aj ja sa na to už sústreďujem, len ma trošku prekvapilo, že posledné týždne sa mi prestalo tvoriť kolostrum, taká priesvitná vodička a predtým som to nevedela zastaviť, dokonca mi to na každom tričku už išlo na nervy. 😒

danabel
19. aug 2010

@ajkalc Myslím, že myslíš tú Hricovú, o ktorej som písala. Neviem, či je tam viac pediatričiek.

helka101
19. aug 2010

@danabel noo praveže už dlhšie uvažujeme o zmene doktora ,r esp.manžel ma do toho kusok tlačii... lebo maly nam byval často chory, kašlal... pochodili sme plno doktorov, alergologov, bral silne inhalatory.. a nič nezaberalo... celu zimu prekašlal.... doslovne.. 🙄 a tak neviem sa rozhodnuť.... uvidime 😉 musím sa poradiť ešte s manželom... a cele to premyslieť... aby som rovno aj s novorodencom odišla preč od nej.. aj ked ju mam blizzko

ajka to nieje nahodou tato Hricova o ktorej sa rozpravame s Danabel,

helka101
19. aug 2010

@danabel noo vidiš a mne sa ešte vôbec netvorí... pri malom si to vedela vytlačiť už vonku občas s prsnikov a teaz vôbec.. 😒

helka101
19. aug 2010

@danabel a vieš, zase ja by som okolo toho kojenia potrebovala poradiť, či si spravne prikladam a taaaak.. enviem či mame v pôrodnici laktačne poradkyne... lebo pri malom som mala v tom kojení hokej a velka ochota tam teda nebola 🙄 a tearz ked budem druhorodička, pochybujem že to bude lepšie

ajkalc
19. aug 2010

asi je to Hricova.nam Kubko bol za 14 rokov chory mozno 8 krat.a to sme sa skoro vobec nedojcili.ale druhe chcem dojcit aspon pol rok

danabel
19. aug 2010

@helka101 ja keď si bradavku stlačím, tak áno, ale predtým mi to samé vytekalo, som mala fľaky na tričku do pár minút ako som si ho obliekla.

helka101
19. aug 2010

ajka nam bol maly pernamentne chory... a stale sa nasadzovali len atb a nakoniec nam zabrali obyčajne homeopaticke kvapky... neberieme inhalatory, ani sirupy ani tabletky... zobrala som ho k inemu doktorovi čo mi urobil potrebne testy, ktore mi stehlikova odmietla urobiť, vraj je to zbytonče.. a on mi vela poradil, len škoda, že nema ordinaciu a je to len doktor na detskom oddelení 😒 zato premyslam, či naozaj neodídeme

helka101
19. aug 2010

@danabel mala som to pri malom, v takomto čase... tiež flaky, podprdky žlte.. 😠 ale teraz nič... dufam, že to nieje predzvesť, že mliečko nebude 😖

ajkalc
19. aug 2010

@helka101 my sme tiez preto nedojcili,lebo kazdy tam namna kaslall a vobec mi ako prvorodicke neporadili.ale bude to asi aj tym,ze namam take bradavky ako štople na kopačkach.ale take hladke.tak si nevedel asi chytit

helka101
19. aug 2010

@ajkalc všetko sa da vyriešiť, okolo doojčenia, ked ti ma kto poradiť, a hlavne ked je ochota a trpezlivosť.. ale ked na nas kašlali ... mne doniesli maleho - že priložte si ho, tak som mu dala do ust bradavku a maly sa mi vykašlal ju ťahať... resp, ju dudlal ale neťahal dvorec, tak mliečko mu nešlo a potom bol taky hladny a vynervačený, že mi začal prsník odmietať, a tak som to vzdala a davala umele 😠 😠 😠 😠 😠

teraz som prichystana, aspon z časti, lebo maly spal 7hodín vkuse... tak budem aspon každu hodinu odsavať odsavačkou a tym to hadam rozbehnem.. a taktiež klobučiky, ktore vraj velmi pomohli viacerym mamičkam... začali kojiť snimi, a nakoniec to zvladli aj bez nich

tiež by som rada do polroka minimalne kojila.. 🙂

danabel
19. aug 2010

No aj to sa mi páči na Štiavnickej pôrodke, že tam preferujú kojenie a veľmi pomáhajú a podporujú mamičky. Dr. Hricová to tiež veľmi preferuje - viem to z tej prednášky- radila nám, že si máme zobrať maličkú lyžičku do pôrodky, vždy ju vypláchnuť vriacov vodou a vytláčať si na ňu prvé dni sa tvoriace kolostrum, že aj ona to tak robila, že to je najvýživnejšia a najkvalitnejšia vec, čo môžme svojmu babu dať. Že keď ešte robila v nemocke a išla sa pozrieť na mamičky po pôrode, či už majú mm, tak, že jej hovorili, že nemajú, že len takú vodičku - tak ona im vysvetľovala, že to si nemajú nechať ujsť, že to je najvýživnejšie, plné hormónov a tvorí základ imunitného systému babatka.

helka101
19. aug 2010

ano to kolostrum je to naj čo sa môže babätkku dať. 😉

ajkalc
19. aug 2010

@helka101 ja mam tiez take skusenosti so sestrickami.a ked mi nechali na noc a maly vkuse plakal od hladu a nechcela som budit ine maminy a deti na izbe,tak som uz bola zuriva,ze ho neviem nachovat.a potom v nocnej sestra na mna kricala,ze preco placem,ze tak ho nenachovam.ze ako som mater.ale uz ju vyhodili potom.a teraz zije s mojim kamaratom.

danabel
19. aug 2010

No tie bradavky treba pripravovať, ja to mám od Helenky Číčelovej z cvika a myslím, že to zaberá. Tiež nemám také bradavky ako štople, ale po sprche nám kázala ich jemne trieť froté uterákom a vyťahovať, potom nakrémovať a ešte druhú metódu proti popraskaniu, potrieť tým 60% liehom, čo je na pupček baba, usušiť a potom natrieť mastičkou. Tak sa bradavka pripravuje na kojenie, viac krát sa vymení tá jemná pokožka odhalí sa pevnejšia a aj tie bradavky by mali byť viac vystúpené.

ajkalc
19. aug 2010

no ale teraz uz ozaj idem.dobru noc vam.

helka101
19. aug 2010

@ajkalc no a povedz toto je pristup vhodny... 😠 ja by som daktore sestričky... do frasa ved oni maju byť mile, povzbudiť, a pomôcť a nie toto... mne stale, že on je malinky, že nech mu davam čajjiiik že jemu to stačí, mliečko mu dať nechceli.. a stale prikladať prikaldať, ale ked spal aj 7hodin v kuse a ani za svet sa zobudiť 😔 darmo som ho štipkala, a všetko možne, prsote on spinkal 😠 ale neboli vôbec ochotna....

keby to tak bolo teraz ine... a naozaj poradili , povenovali sa... 😔 darmo som druhorodička, ale ked som nekojila prve, ako bdem vedieť kojiť druhe 🙄

aj ja si pamätam na jednu taku neprijemnu sestričku.... maleho odniesla ukazať môjmu manželovi a vravel že tak snim nadhadzovala že mu hlavka len tak lietala z predu do zadu.. ☹

danabel
19. aug 2010

Ja chcem kojiť aspoň rok, sestra kojila prvého malého dva roky, ale dvojičky už len tri mesiace. Tak ja by som chcela niečo medzi tým, ale všetko sa uvidí.

helka101
19. aug 2010

@danabel dobre vedieť 🙂 zajra pôjdem kupiť lieh..a aku mastičku?

danabel
19. aug 2010

Dr. Hricová nepreferuje žiadne čajíky, len mliečko. To tiež na prednáške spomínala, že práve niektoré tie kupenské čajíky môžu spôsobovať problémy a koliky. V mm má babatko všetko, čo potrebuje aj od smädu aj hladu. Že len vo veľkých horúčavách sa môže dávať trošku kojeneckej vody.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre