Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

keva
14. máj 2008

Ahojte dievčence, ako sa cítite už sa nám to kráti a niektoré už máte za tým....ja už by som tiež chcela mať už doma toho môjho krpca...strašne mi opúchajú nohy nemám si čo ani obuť...ráno mám opuchnutú aj tvár...no hrôza....máte aj iné s tým problém alebo to len ja som extrém?

luca26
14. máj 2008

ahojte babulky! tam my sme este stale 2v1 a zacinam dufat, ze do pondelka vydrzime pokope aby bol pri porode nas doky 🙂 dnes mam pocit ako by sa krpec chcel von vykopat a nakolko je dole KP nozickami, tak asi nie som az tak mimo... 😒

aviril
14. máj 2008

keva, mne neopúcha nič, len mi od včera tŕpnu ruky a nohy.
luca, tak ty budeš mať cisárskym?

eviku78
14. máj 2008

ahojte burska. tak som dnes bola na poradni a som trosku zmatena. napriek tomu, ze oproti minulemu tyznu sa mi nalez len trosku posunul, mam pris v nedelu o 9.00 hod na monitor aj s pobalenou taskou. vraj ked budem pripravena, tak to hned aj odrodime. ale velmi sa mi nezda, ze by sa to za 4 dni mohlo az tak pohnut. aj ked doktor tvrdil, ze teraz to uz moze ist rychlo a nemusim to ani citit. ale som mu hned povedal, ze vyvolavany porod nechceeeeeeem ☹

eviku78
14. máj 2008

keva mne puchnu aj ruky a aj nohy. ale nie je to az take hrozne, len trochu bolestive. hlavne ked rano neviem dat ruku ani v past.

aviril
14. máj 2008

eviku, oni ti to nemusia priamo vyvolať. keď už budeš trochu otvorená, môžu ti pustiť plodovú vodu a potom to už pôjde. teda aspoň tak to bolo u mňa. a budeš to už mať za sebou. aj ja už chcem ísť ☹

luca26
14. máj 2008

aviril... to este neviem, lebo do 3500 g sa da rodit KP aj normalne ak babo vstupuje do porodnych ciest... moj krpec mal pred dvoma tyzdnami 3200g, cize ak moc nepribral, tak sa zrejme potrapim 😖

keva
14. máj 2008

ani u mňa to nieje až také bolestivé...dá sa to vydržať....najhoršie je chodenie po schodoch...neviem pokrčiť nohu v členku..ale stále si hovorí čo chvíľa to prejde...
ja idem zajtra večer na ozvy uvidím čo bude....

luca26
14. máj 2008

keva... ja sice nepuchnem, ale chodenie po schodoch je peklo, lebo mna pre zmenu bolia vsetky klby, vratane palcov na rukach. co nie uplne chapam... 😒

eviku78
14. máj 2008

aviril a mala si velmi bolestivy porod, ked ti praskol tu vodu? a na kolko cm si bola otvorena? ja som z toho mierne v soku, lebo mi to este stale pride take neskutocne, ze by som v nedelu mohla rodit a mat babatko pri sebe. aj ked sa mi dne snivalo, ze som si malu uz doniesla domov 😉

eviku78
14. máj 2008

luci, mna zase boli klby na prstoch na rukach.
jaaaj a aby som nezabudla, gatulujem loss. je to poriadna slecna 😀

luca26
14. máj 2008

eviku... ty budes rodit na kramaroch?

eviku78
14. máj 2008

nie, nie na antolskej.

keva
14. máj 2008

dievčatá aj vám sa bábetko v brušku stále mrví a naťahuje...normálne si myslím, že mi praskne koža 😀

luca26
14. máj 2008

eviku... sa mi zdalo, ze na kramaroch... super, ze mas prist v nedelu, ja mam prist v piatok rano a v pondelok rodime, teda ak to nepride dovtedy samo...

luca26
14. máj 2008

keva... ten pocit mam dost casto a niekedy je dost neprijemny, ale vzdy si poviem, ze aspon viem, ze je krpec v pohodke 😉

aviril
14. máj 2008

eviku, bola som na 4 prsty otvorená /čo som ani necítila kedy som sa otvorila/ keď mi pustili vodu. no a bolesti boleli. lenže ja som sa potom dlho otvárala, tak mi pichli oxytocín a vtedy začali ozajstné naozaj silné bolesti. ale nejak sa to dalo vydržať. keď som už išla tlačiť, bola som šťastná, že už za chvíľu to budem mať za sebou.
keva, ja mám pocit, akoby sa mi chcel malý cez kožu vytlačiť von, takže nie si jediná.

eviku78
14. máj 2008

keva ja mam ten isty pocit. a mna dokonca hrozne zvykne koza na brusku aj palit. ako keby ma za ziva rezali 😅
aviril, ale ja si nemyslim, ze do nedele sa otvorim na 4 cm, ked teraz mozem byt tak na 1-2 cm. no ved uvidime. teraz sa hlavne musim zmierit s myslienkou, ze mozno v nedelu to uz bude. 😵

anjelok
14. máj 2008

evi, mozno prave kvoli tym opuchom to chce urychlit, ktovie..a ved budes mat epi, nie? tak hadam to nebude tak boliet..

loss super gratulujem, takze som tu uz asi ostala sama v 41tt ☹

eviku78
14. máj 2008

ano leni budem mat epi. len nechcem, aby mi na silu vyvolaval porod. ale ked v nedelu budem na 3-4 cm otvorena, tak sa nebranim 😀 ved nedelniatka su vraj stastne deti 😉 a moj manzel tvrdil, ze my budeme rodit 18.5. , tak nakoniec hadam bude mat aj pravdu.

eviku78
14. máj 2008

najhorie bude, ked sa zmierim s tym, ze v nedelu rodim a oni ma poslu domov 😠

aviril
14. máj 2008

eviku a pri najstaršom som bola na 2 prsty a tiež mi púšťali vodu

anjelok
14. máj 2008

evi to chapem, ze to nechces nasilu, ale sak hadam dr vie co robi a preco ti kazal prist prave v nedelu..vidis, ja mam prist v pondelok, idem na 25-ku a ktovie, co mi tam povedia, ci si ma tam nechaju, alebo poslu domov alebo co..
a manzel preco hovori, ze 18-teho?

anjelok
14. máj 2008

ja chcem rodit zajtra ..15-teho 😀

shaga
14. máj 2008

caute tehulky...prepacte,zhe sa vam miesam do rozhovoru ale chcela by som sa spytat ci mavaju aj vase deticky take ypave dni, ze jeden den ich moc citit a druhy zas nie lebo ja to dnes mam strasne sa bojim.....

eviku78
14. máj 2008

leni neviem preco 18-teho. on si taky datum uz davnejsie vymyslel 🙂
no vidis, tak mozno sa v pondelok nakoniec stretneme na izbe. beries si nadstandard?

luca26
14. máj 2008

shaga... moj maly ma kludnejsie a aktivnejsie dni, ale aj v tych kludnych ho citim, len jemnejsie...

anjelok
14. máj 2008

evi no mozno ak si ma tam nechaju..a nad tym som nerozmyslala, ci nadstandard, ale asi nie, ved tam je to v pohode a tych par dni vydrzim

aviril
14. máj 2008

skús ho šťurchnúť, či sa nezamrví.

anjelok
14. máj 2008

shaga, moja je dnes taka kludna..to asi z toho pocasia, ale sem tam sa vypuci trosku..ale dnes fakt malo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre