Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

miriamka
5. máj 2008

Mirka...super ze si dobre pochodila na poradni.Len pozor,aj mne uz predpovedali rodit,a stale som cela takze radsej berme tie ich "prognozy" s rezervou 😀

anjelok
5. máj 2008

to je pravda, pretoze ked si len na spicku prsta, tak to si menej ako ja..ja som bola naposledy na prst v 38tt..ktovie ako som na tom teraz, no do stredy musim vydrzat a uvidime..

anjelok
5. máj 2008

jaj a mne povedala, ze otvorena na prst a krcok 1,5 cm, ze to je este nic..

miriamka
5. máj 2008

No ja som otvorena na 2 prsty,krcok kratsi nez 1cm,a stale drzim pokope

mirka20
5. máj 2008

ved ja to aj tak beriem, ze ked som na spicku prsta otvorena a krcok je 1cm, tak to este nerodime 😉 ale mne doktor povedal, ze ak neporodime, tak po buducom utorku uz urcite, takze ja to beriem tak, ze ma urcite nenecha dlho prenasat 😵
idem si trochu pospinkat, lebo ta poradna ma nejak zmohla 😅

kats
5. máj 2008

anjelok, uteraky a utierky nezehli 😀 len poskladaj a sup do skrinky 😉

anjelok
5. máj 2008

kats, ja to zehlim..sa mi zdaju take makksie potom, ale predpokladam, ze ked bude babo, tak to asi robit nebudem 😉 ..ale teraz nemam aj tak nic ine na praci

miriamka
5. máj 2008

Baby,ja chcem dnes rodit...nebol by datum 5.5.2008 pekny?Alebo potom este 8.5 by mohlo byt,ale uz to vidim,nas fesak kym sa vychysta von bude aj 20teho 😀

fabiana
5. máj 2008

Ahojky!
Katmi, dúfam, že pc bude čoskoro opravený, chýbaš tu...
Kočky, nebojte sa, porodíte čo nevidieť... Ak vám môžem napísať moju skúsenosť, ja som nemala príznaky pred pôrodom žiadne, deň predtým nič, ani náznak, potom som išla normálne spať a po nočnom cikaní sa mi pustila voda a už to išlo... 😉 Takže tie, ktoré máte zálusk na dnešný dátum, ešte nič nie je stratené... 🙂

miriamka
5. máj 2008

Fabi...tak potom ja mam este par hodin sancu 😀

fabiana
5. máj 2008

No jo, alebo 10-teho... 😉 Ja by som tiež chcela nejaký pekný dátum, no uvidíme, kedy to začne u nás... podľa dokiny to ešte veľmi na pôrod nevyzerá, uvidíme čo povie v piatok.

zuzkazrzka
5. máj 2008

miriamka...skus nejake dusevne presviedcanie...chcem dnes a basta

akurat teraz rodi jedna mlada kocka z detskeho domova, ktoru poznam ked som robila s detmi z detskych domovov. Vraj jej odtiekla voda a uz je v nemocnici...tak na nu intenzivne myslim...pojdem ju zajtra pozriet 🙂

miriamka
5. máj 2008

Ved baby ja mu od vcera dohovara,a dnes mu odratam hodiny ze kolko ma este casu aby to stihol a on nic 😀
No neva,asi caka na 8.5 ked nebudem doma sama ale aj manzel bude doma.

anjelok
5. máj 2008

no to s tymi priznakmi je pravda, lebo ani baby odtialto nemali ziadne priznaky a prislo to ako blesk z jasneho neba..aspon co si pamatam: denka, moni, katko, verulka..skoro vsetky este par hodin pred tym pisali sem..a zrazu bum, ze su mamicky 😀

janca704
5. máj 2008

Ahoijte 🙂 relativne dlho som sa tu neukazala. Mame nejake nove babatka? 😵

Anjelok, ked ta tu vidim... nieco sa mi snivalo, ze ti musim napisat IP, ale za ten svet neviem, co 😅 Mozno si spomeniem...

kats
5. máj 2008

aj prudka zmena pocasia vyvolava porody... napr ked je stale teplo a pekne a odrazu burka, tak sa vela deti rodi... asi daka zmena tlaku... 😉

anjelok
5. máj 2008

janca 😀

anjelok
5. máj 2008

janca a mala je uz otocena hlavickou? boli ste na tom uzv?

anjelok
5. máj 2008

janci..teda maly, ups 😕

janca704
5. máj 2008

Anjelok, ze mala 😀
Ano, maly je uz otoceny, moj sikovnicek 😵 , takez som spokojna. No a podla uzv a vahy 3500g (takmer), nam posunuli termin na 14.5., ale ze maly je uuuplne pripraveny, tak to moze prist kedykolvek. Odvtedy manzel nosi telefon aj na wecko 😀 . Takze tiez cakam, co bude, kedze ja som zatvorena na sto zamkov 😅 Ale uz by som ho aj brala, lebo cim dalej, tym bude vacsi a ako Miriamka, sa obavam, ze ho potom nevytlacim ☹

Ozaj a zohnala som prsiplast aj sietku na nas kocik v Babymarkete 😉

anjelok
5. máj 2008

super, kolko stali? aj ja sa tam chystam zastavit..a pozerala is aj tu zavinovacku? ake mali farby?

klba
5. máj 2008

Caute baby, takze aj ja som stale 2 v 1, uz som z toho dost nervozna, kedze termin bol 02.05 a na kontrolu mam ist v stredu 07.05 a zatial ziadne priznaky, som total zatvorena, stahy ziadne, jedine co citim su maleho pohyby, co ma sice velmi tesi a rada sledujem to vyduvanie bruska ale uz zacinam mat obavy, ani nie tak z porodu, ako skor z toho ze sa zacinam bat aby bol maly v poriadku. Vobec neviem co mi v stredu povedia, ale moj gynekolog povedal ze mam trvat na vyvolani porodu, no neviem ci s tym dr. budu suhlasit a ci ozaj nebudem prenasat az do 15 mesiaca.

anjelok
5. máj 2008

a to boli nejake univerzalne, alebo specialne na S4?

janca704
5. máj 2008

Anjelok, sietku mi ponukala tmavomodru a bezovu, s manzelom sme sa zhodli na tmavomodrej (cena 190,-), prsiplast za 250,- a aj zavinovacku mam. Chcela som modru (hrosik 😀 , ked uz takeho cakame 😀 ) a mali jednu jedinu, tak som brala. Potom mali dve zelene, jednu cervenu a jednu ruzovu. Ty si tusim chcela bezovu, ze?
Vsetko su to vyrobky od Emitexu, tak snad kvalitne 😉

janca704
5. máj 2008

A su univerzalne 😉 Sietku som uz skusala, ta sedi, prsiplast nie, nechce a mi ho potom zase rvat do sacku 😅 Ale vyskusam 😉

Inak ... ked mas na kociku hlboku vanicku, nehybe sa ti tak trosicku? 😒

anjelok
5. máj 2008

ja som chcela oranzovu..alebo bezovu, no aj zlta by mohla byt, no do kelu, tkaze ziadna moja farba zase 😠
moj drahy sa smial, ze ked kupime tmavu tu sietku, tak budeme mat kocik ako adams family..cely cierny 😀

anjelok
5. máj 2008

hybe sa mi..tiez mi to dost vadi..

janca704
5. máj 2008

Klba, to je uz asi aj na nervy, co? Vydrz, babo snad najlepsie vie, kedy je jeho cas 😉

misanik
5. máj 2008

Kocky, ja som doma z poradne, krcok 2cm, uplne vzadu, tuhy, hlavicka dolieha volne. ja som zufala. Ked mal ten nas slonik pred dvoma tyzdnami 3500, uz ma isto aj 4kg a ked to vyzera, ze este nejake 2 tyzdne potiahneme, kto ho porodi 😠

klba
5. máj 2008

no, ved prave, bojim sa aby bol maly ok a po vyvolavacke moc netuzim, hlavne ked som citala ze to moze trvat dlhsie a byt bolestivejsie ako klasicky porod, ale prvorade je aby bol maly v poriadku, ostatne mi je uz jedno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre