Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

verulka
8. máj 2008

Azur, ja som porodila o 12dni skor 😉 vcelku sa drzime 😀
Baby, efcso je na sale 😉 takze cochvila bude dalsie mimco 😵
zrzka, drzime paste 😉

dididi30
8. máj 2008

ahojte.....
janke gratulujem, konecne sa dockala, malicky je valibuk a zlatunky..vela zdravicka obom 🙂

anjelok
8. máj 2008

verulka prave som ju spominala..drzim palce a posielam pozitivnu energiu 😎

mirka20
8. máj 2008

juuj, dalsia rodi, sa tak tesim a myslim na nu. aj ja uz chceeeem 😒

anjelok
8. máj 2008

prave pozeram, ze to mala dobre nacasovane, zajtra ma TP 🙂..a to sa jej uz tusim pred dvoma tyzdnami vyhrazali, ze do tyzdna porodi 😀

eviku78
8. máj 2008

ahojte bruska. my sme akurat doupratovali, tak si idem na chvilu oddychnut.
janke gratulujem a tisko zavidim ten rychly pord 😉
a samozrejme drzim palce zrzke a efcso

mirka20
8. máj 2008

tu uz bolo viacej takych, kt.sa vyhrazali a az teraz rodia

verulka
8. máj 2008

no vsak tak to chodi 😉 rizikovky tahaju dokonca a tie co im to hrozilo si museli chvilku pockat 😉 vsak babo vie, kedy je spravny cas 😉
anjelok, ty rodis az na termin 😉 budeme si predsa posielat pozitivnu energiu navzajom 😀

anjelok
8. máj 2008

verul jasne, nas den D sa blizi 😀 ..ako si na tom s ucenim? stihas to dovtedy?

no my sme prave obedovali tie palacinky, dobrotka to je 😝

azurmanka
8. máj 2008

Mnam,dala by som si veru palacinky 😀
A Verulka chcem sa Ta spytat,vraj u druhorodiciek je velmi bolestive stahovanie maternice po porode,ako si to pocitovala Ty?

anjelok
8. máj 2008

ideme pozret na floru..pokochat sa peknymi kvietkami a rastlinkami 🙂 ..papa zatial

azurmanka
8. máj 2008

prijemny zazitok 😉

sandrika
8. máj 2008

Ahojte, dakujem vam za podporu.... 😉
Lukasko sa ma dnes lepsie, ecoly uz nema ,streptokoka agalakcie v krvicke uz tiez nastatie nie. Po neurologickej stranke je v poriadku a uz papa 50 ml mojho mliecka , ale pasterizovaneho lebo neviem ci uz som preliecena ja...ja budem mat vysledky zajtra...mala som to totizto aj v mliecku.
No a Lukasko ma momentalne zapal pluc a v nose a krku strptokoka pneumonia ktoreho chytil uz pocas liecby v nemocnici.....aspon ten zapalovy parameter dnes klesol lebo vcera ked som pisala eriqe ze sa lukymu pohorsilo tak to zato ze ten zapal.parameter zase stupol no nasadili mu nove antibiotika a tie nastastie zabrali tak ti uz hadam pôjde dole, musime sa naucit prehltat lebo sme to dako pri tejto infekcii zabudli, takze sme krmeny cez sondicku priamo do zaludka, no a kvoli tomu ze nevie drobec prehtat ho musia casto odsavat a poviem vam nie je to pekny pohlad.
Inak ho z jisky prelozili na odd. patologickych novonarodencov takze za nim mozem chodit castejsie, lebo dole nas pustali len tak 2 max 3 krat cez den tu aj 5 x .A este som zabudla ze uz si nelikviduje krvne dosticky ani biele krvinky tak ich ma dost akurat vcera mu na posilnenie davali transfuziu cervenych krviniek . Mame nove fotky v albume tak pozrite. Je to fakt tazke, ale snazim sa byt v pohode kvoli mliecku lebo to bude Lukasko potrebovat no slzam sa ubranit aj tak neda. ☹

mirka8429
8. máj 2008

sandrika ahoj moja..som rada ze sa mate lepsie....drzim palceky moja 🙂

misanik
8. máj 2008

Sandri, som rada, ze mas lepsie spravy, velmi drzim palce, hlavne aby si mala silu, to potrebujete obaja najviac. Lukasko je nadherny, ked neberiem do uvahy tie hadicky, vyzera ako zdrave babatko.

misanik
8. máj 2008

mirka ahoj, ako sa mas, pomohli ti cipky?

mirka8429
8. máj 2008

misi ahooj..a ty ako...mne vcera chvala bohu zabrali tie cipky ale ta poviem ze 2 pôrod to bol..no a maly uz 2 noc velmi nespinkal..tak sme mali obaja nocnu

mirka8429
8. máj 2008

misi a vcera som bola vonku na chvilu a mi prislo tak zle ako po pôrode..tak asi mi chyba zelezo..musim ist k lekarke

misanik
8. máj 2008

Som rada ze ti kusok pomohlo, myslela som na teba. No z nedostatku zeleza mozes citit slabost. Ja by som mala tiez jest zelezo lebo som anemicka, ale tak mi tiez v nemocnici pokazilo vyprazdnovanie, ze nemam odvahu sa vratit k zelezu... No inak sa mam fajn, dnes som skusala aj horuci kupel a nic, asi tam bude ten moj slonik az do terminu. Ziadny poslickovia ani nic, citim sa lepsie ako v 7-mom mesiaci 🙂

mirka8429
8. máj 2008

misi aj mne sa nejak pokazilo vyprazdnovanie..som nemala ani pocas tehu take problemy...a teraz zrazu...a tiez sa bojim zelezo...no v tehu som brala maltofer a stolica bola v pohode..tak myslis ze aj teraz by mala byt v pohode??nemalo by sa nic zmenit nie

misanik
8. máj 2008

Ked ti to nerobilo problem vtedy tak snad nie. Hlavne vela vody pi, neviem preco je to tak, ze po porode sa to takto pokazi, ale ma to vraj vela zien. No ako keby sa aj bez toho nemali z coho hojit, no nie? 🙂 Inak mne to lanove semienko celkom dobre robi sa mi zda. Ja uzivam aktiferrin, ale v posleny tyzden na to nejak kaslem.

mirka8429
8. máj 2008

misi a od aktiferinu nemas tvrdu stolicu?

misanik
8. máj 2008

Pred tym ako som bola v nemocnici som nemala ziadne problemy s nim a to som ho uzivala 2 krat denne od januara, ale od pobytu v nemocnici ako hovorim to mam cele posahane tak ho radsej vynechavam...

mirka8429
8. máj 2008

misi no ale ja nebudem môct vynecht fnuuk ked mi prislo zle..potrebujem doplnit zelezo..a tak sa stale bojim ked mam ist na wc ze az

misanik
8. máj 2008

verim ti, ved este aj to sitie nemas zahojene. Tohoto sa aj ja kusok po porode bojim... Ale aj tak uz chem rodiiit 😀

mirka8429
8. máj 2008

misi mozno ty budes mat v pohode🙂

misanik
8. máj 2008

Jankapo vcera porodila za 2,5 hodinky od odtecenie vody 🙂 to je sikulka.

mirka8429
8. máj 2008

janka?waaaw to je super....ja som sa uz stretla ze prvorodicka porodila za 15 minut somnou lezala na izbe potom sla na tu za 300sk....

jani gratulujeeem k babatku

verulka
8. máj 2008

miri, ja beriem sorbifer a ten skor prehana 😉
Sandrika, nos uper, tvoje posledne spravy su ovela lepsie ako tie predtym. Drzte sa.
No a ja mam nove babatko 😀 efcso sa dnes o 11,35 narodila dcerka Olivia 3490g a 53cm 😵 😵 gratulujeme 😵

eviku78
8. máj 2008

jeeee super efcso gratulujem. nejako sa nam uz vrece s majovciatkami roztrhlo 😀
a lukaskovi prajem hlavne vela sil 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre