Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

mirko06
21. sep 2006

Ale určite sa nájdu 🙂 Malý sa mi nardil 20.mája 2006.

davidko
autor
22. sep 2006

hurá 😀 😀 predsa sa niekto našiel už som si myslela že som sama samučká aj s malou,moja sa narodila 29.mája2006 😉 a ako sa máte?Mi sme sa už začali prevalovať na jeden bok a neviem či to nieje náhodou skoro 🙂

maj06
22. sep 2006

Ahojte mamulienkz majove, tak konecne som vas nasla. mz sme sa narodili 10.maja 2006. povedyte mi nieco bliysie o vasich ratolestiach. s tym prevalovanim nie je skoro, nam hovorila doktorka uz pred mesiacom ze sa moze uz prevalovat. Aky velky ste sa narodili a kolko mate teraz?? my sme mali 3600g a 51 cm a teraz mame cez 9 kg a okolo 80 cm. 😀 😀 😀 😀
kojite este?? aky ste mali porod???
Samko uz sedi a stale sa stavia na nozicky, kojime sa ale papa aj vsetko ostatne.

davidko
autor
23. sep 2006

Ahoj máj 06 🙂 Peťka sa narodila 2890g a 50cm a teraz mame 6kg a 64cm pozerám že oproti tvojmu sme drobunký 😀

Jasnačka že kojíme ale nič iné nepapáme mne sa to zdá ešte velmi skoro a porod???radšej by som rodila prvého ešte tri krát ako ju 😉 bolo to ťažké a dlhé 😠 .

jaja25
23. sep 2006

Ahojte. My sme sa narodili 5.5.Filipko mal 3230g a 49cm. Aj my máme len 6200g. Kojime sa a je to super. Priberáme síce pomalšie, ale nám to stačí. Spinkáme celú noc a tak sa aspon vyspíme 🙂 Rodila som v Ružinove a aj tento pôrod bol super. pekny den... 😀

davidko
autor
23. sep 2006

Tak sa už množíme ako vidím ale samí chlapi čo tak nejaká slečna

jaja25
23. sep 2006

Ked som bola v nemocnici s malym, tak tam bolo 25chlapcov a 3 dievcence. Dievcata sa rodia asi az v druhom polroku ☹ co uz. My uz mame druheho chlapa. Ale co tam potom. Hlavne nech sú zdraví. Dievcatko mozno bude tretie. 😉 ...

maj06
23. sep 2006

to aby sme zalozili temu hladame frajerky nasim majovym 😀 😀 😀 😀

davidko
autor
24. sep 2006

To som tu saminká s kočkou? tak to bude na výber 😀

maj06
27. sep 2006

no napadnikov budes mat urcite haba dej 😀 😀

davidko
autor
28. sep 2006

Tak ako maminy 😀 neviete mi povedať či nieje skoro dávať malej banan, ešte kojím a tak neviem ☹ ale ked vidím ako jej chutí a teší sa z neho tak jej ho nedajte 😉

mirko06
30. sep 2006

Tak vidím, že nie sme sami 🙂 Malý Mirko sa narodil 20.mája 2006 ako som už spomínala, vážil 3740g a meral 55cm. Momentálne má 4 mesiace a dva týžden, váži 7500g, papť mu chutí, ale aj tú energiu už zo seba dáva von, vie sa už prevracať z chrbátika na bruško a naopak, zaspáva naboku s plienkou v rúčke, veľmi mu chutia nožičky, dočiahne si s nimi už do úst, všetko už chytá, dáva do ústočiek a hlavne je veľmi, veľmi uvravený. Najradšej rozpráva ráno o piatej, keď ho nakŕmim, ešte mi neprespí celú noc. Kojila som len do 3 mesiaca, teraz papá Nutrilon, doktorka mi povedala, že mu ešte nemám dávať nič iné, ale podľa rozprávania mojej maminy, ja už som v takomto veku papala aj roztalčené zemiačky, krupicu a tak. Aké máte s tým skúsenosti vy ostatné? Čo sa týka pôrodu, aj keď bývam v Ba, rodila som vo Zvolene a bolo to v pohode. bolesti som dostala vo štvrtok v noci, v piatok ráno ma vzali na oddelenie, v sobotu okolo 13.45 ma vzali na čakačku, o hodinu neskôr mi praskli vodu a o 17.45 bol malý na svete. Vraj na prvorodičku úkážkový pôrod. Ale bolesť to je poriadna, hlavne tú poslednú hodinu sa to nedalo pomaly ani vydržať. Ale ja stále tvrdím, že pôrodom sa to len začne, najhoršie sú potom tie dni, kým sa zahojíte a prenesiete sa cez všetky tie "slasti" s tým spojené. No keď donesú na kojenie ten malý batôžtek, všetka bolesť prejde.

jaja25
30. sep 2006

Mirko06. Keď sme boli my malé, tak sa ešte o mnohých potravinách nevedelo, že sú alergénmy. Ovocné šťavy dávali mamičky už od tretieho týždňa a teraz sa vôbec neodporúčajú. Krupica sa nedáva do roka, ale existuje v lekárni krupica pre dojčatá. Ale aj tá sa dáva až po 6-7mesiaci. Treba začať so zeleninou a ovocím. vyhýbať sa lepku a citrusovému ovociu, najmä v rodinách s alergiou. Keďže už nekojíš, môžeš v piatom mesiaci s tým začať. 😀

jaja25
30. sep 2006

Davidko. Skús začať s jabĺčkami a postupne do nich pridávať banán. Aspoň sa Ti malá naučí na viac druhov ovocia a nie len na sladké banániky. Ale je pravda, že tie deti sú také chutné keď im chutí, že človek by im dal zjesť všetko. 🙂 🙂

davidko
autor
1. okt 2006

Dík jaja25 mi už toto papáme len som nevedela či to nieje priskoro, lebo pri prvom som dokrmovala až ovela neskor a Peťa je akási hladná/alebo jej chutí/.Tak som sa bála či to nieje nejaká záťaž na jej črievka ale káká v pohode 😀

jaja25
1. okt 2006

Tak to sa neboj. Ak kaká dobre a nazačínaš s banánmi, tak je to dobre. 😉

mirko06
1. okt 2006

Ďakujem za rady ohľadne inej stravy. Všimla som si, že v obchodoch je všetko od 4 mesiacov vyššie, tak ešte vydržíme. Dnes som malému uvarila zemiačky aj mrkvu, rozmixovala to a dala mu pomaly s lyžičkou a vyzerá, žem u to chutilo a ani s bruškom nemá problémy. Nechcem veľmi experimentovať, už tých pár týždňov vydržím. A už teraz sa teším, aké bude všetko zababrané, podľa toho, čo malý predviedol dnes pri papaní s lyžičkou 😀 Pamätám si, aké sme mali z tohto obdobia fotky my so sestrou, keď špenát bol ešte aj na strope....

davidko
autor
2. okt 2006

jaja25 začala som bananom ☹ prečo nemožem ním začať, papala aj jablko a to jej až tak nechutilo asi nieje take sladké čo? 🙂

davidko
autor
4. okt 2006

Tak a i sme s papkaním skončili mala mi plakala celé tri dni a poriadne ☹ takže ešte počkáme a už ani nieje taká hladná ako sa mi zdalo že stále pýta papať.Chcela som sa opýtať či to len na moje deti vplýva spln mesiaca ☹ normálne sa mi zobudili v noci a vobec sa im nechcelo spinkať proste si žúrovali do tretej a potom zaspali 😵 robia to aj vaše detičky?

mirko06
5. okt 2006

môj malý tiež zle spinká, keď je spln mesiaca. stačí, že na neho trošku ten mesiac svieti a spustí sa debata ako za bieleho dňa. 🙂 a tiež na neho vplýva, keď prší a je nízky tlak, vtedy je ako sto čertov. uplakaný, umrnčaný, málo spinká. je fakt, že deti sú meteosenzitívne.

maj06
5. okt 2006

Ahojte babenky...
krupice su uz aj od 4 mesiacov, zarabaju sa vodou, ja malemu davam uz uplne vsetko, ani raz ho nestriaslo, ani raz ho nebolelo brusko, kaka dobre, kazdy den, niekedy mu trosku pomozem teplomerom (ale to by som niekedy potrebovala aj ja, iste to poznate), papa jablcka, banany, maskovo-zeleninove polievocky, zemiaciky, spenat, rajcinovy pretlak, krupicu a okrem toho vsetko co jeme my musi aspon oliznut lebo tak strasne bazi a narieka kym mu nedame.
Od narodenia vela papal a aj pekne priberal, 10. budeme mat 5 mesiacov a mame skoro 10 kil, uplne presne budem vediet bud. tyzden ideme na poradnu a ockovanie, ozaj ako vam znasaju deticky ockovanie, ja som mu kupila tie tri ockovacie davky, namiesto 6.

davidko
autor
8. okt 2006

maj06 a ešte popri papaní aj kojíš? mi sme prestali s dokrmovaním lebo prestala spať akoby s plným bruškom nemohla spinkať ☹ potom sa to upravilo a spinká celú noc 🙂 Aj mi ideme na druhé očkovanie mi máme to obyčajné očkovanie a prebehlo bez teplôt tak dufam že aj to druhé bude také super 🙂

maj06
10. okt 2006

davidko
ano aj kojim, Samko je na mna strasne naviazany a nemoye byt bezo mna.viem ze to je zle ale co uz a v noci ho len kojim, strasne mi nariekal aj narieka aj cez den ked ho neprikrmim lebo je hladny a odmieta aj prsnik lebo to ho nenasyti. zajtra ideme na ockovanie tak dufam ze bude ok.v sobotu som ho vazila na osobnej vahe a mal 9,8 kg tak som zvedava.ale zacinaju ho velmi trapit zubky. uvidime.

davidko
autor
11. okt 2006

tak mi sme dnes boli na poradni a vážime už 5,98kg a tiež mi sestrička dala nejaké receptíky čo mám malej začať dávať papkať a aj ked sa napapá tak pýta za tým ešte mliečko čistý hladoš.Boli sme aj očkovaný tak dufam že nebude teplota.Mi iba slintáme a zúbky nikde, no zato sa pretáčame ako divý a pomaly aj sedieť bude vedieť sama 😀 Máme to ale šikovné deti 🙂

davidko
autor
16. okt 2006

tak ako maj06 už ste po očkovaní?mi áno a mali sme aj teplotky ale už je dobre,teraz nás zlostia dasienka dobreže si niekedy nespapá celú rúčku 🙂 nedáju sa niečim namazať aby ich to nebolelo,neviete o niečom?ozaj a mi už vážime 6kíl 😀

maj06
20. okt 2006

ahoj davidko,
aj my uz mame ockovanie za sebou a tiez prebiehalo rovnako, zvysene teploty a trochu mrzutost, zubky nemame ale dasienka trapia strasne mam pocit ze by si ich suchal aj smirglom keby mohol.Pytala som sa doktorky na nejaku masticku ale ta mi povedala ze tie aj tak nepomahaju a davat malemu zbytocne chemiu je blbost, nech mu kupim poriedne hryzatko a bude fajn. a s tymi sikovnymi detmi plne suhlasim, my sa sice este nepretacame , ale sedi uz skoro sam a vytiahne sa az do stoja, teraz je skor problem udrzat ho sediet, chce len stat a skakat, a bubinko uz beha v choditku a cely tento tyzden uz kakal do nocnika.s papanim sme tiez rovnako, aj ked sa napapa musi sa este dokojit, ved mliecko od mamicky je aj tak najlepsie. 😉 😉 🙂
mate velmi peknu vahu, no my ako chlapi sme sa museli pochlapit.tiez sme sa vazili 11-teho a uplne presnu vahu neviem lebo vaha vazi len do 10 kg.takze nieco nad.a mame 79cm vraj velke predpoklady na 2m v dospelosti. 😀 😀 😀 😀 😀

mirko06
25. okt 2006

ahojte vsetci ockovani,

my uz mame za sebou dve ockovania, vakcinu sme si kupovali infanric a len mal maly trosku zvysenu teplotu, inak nic. je to lepsie ako ho davat pichat 9x.
som z tych, co som poctivo dodrziavala ukoncenie 4-teho mesiaca a tak som ho zacala prikrmovat uz aj kasickami a vyzivou. nejaku zmenu nebadam, trosku pribral, ale nic hrozne.
pre maj06 a davidka, niekde som citala, ze detickam treba dasienka natriet harmancekovym odvarom, alebo im treba dat kusat nieco chladne, napr. specialne kusatka, ktore sa daju kupit a ked ich date do chladniky, voda v nich sa ochladi a maleho to chladi na dasienka. pomaha to.

maj06
26. okt 2006

mirko06 aj my mame tu vakcinu a som rada ze sme si ju kupili.mas pravdu nechat ho tolko pichat nemala by som na to srdiecko

davidko
autor
27. okt 2006

ahoj maj06 a mirko mi už papkame aj mäsko a zemiačiky zo zeleninkou 😀 a za tým všetkým sa musí ešte poriadne napiť MM ale tak sa teší ked vidí tu svoju lyžičku a ešte viac na MM tak ja neviem 🙂

mirko06
28. okt 2006

davidko: my uz tiez papame lyzickou, sice je zatial viac na podbradnicku a naokolo, ale napapame sa. robim mu zatial tie kupenske kasicky a kupujem tie mixovane jedla od 4 mesiacov, najviac malemu chuti zemiakova kasa s morcacim maskom a mrkvou, ale aj ovocna kasa. samozrejme to zalievame este mlieckom. akurat este stale sa mi mali budi v noci, cize neprespi celu noc. co uz, snad sa to upravi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre