Mám 18 rokov a čakám bábätko v máji 2013

ajsenz
4. dec 2012

No ahojte 🙂 Možno názov diskusie z nie tak divne 🙂 Ide o to že som prvorodička a rada by som si našla nejaké spriaznené duše ktoré to isté prežívajú. Ja mám termín pôrodu 6.5.2013 a zatiaľ nevieme čo to bude. 🙂 Som dosť mladá mamička mám 18 rokov ale o to väčšiu radosť že budem maminou keďže bábo vzniklo z dlhodobého vzťahu 🙂
Budem rada ak vás tu nejaké nájdem. A možno taká otázka do pléna či je tu nejaká tiež mladá mamička alebo taká čo neplánovala ale stalo sa a ako to prežívate? Ja mám niekedy pocit že tehotenstvo nie je len o radosti, hlavne keď ma chytia bolesti atď, naťahovanie väzov.. budem rada ak sa sem niektoré ozvete 🙂 Alebo keď nie takto tak súkromne ak je to tu možné lebo som tu nová 🙂 Tak pekný večer a píšte 😉

euka210
4. dec 2012

no ano, tehu nie len o radosti, ked Ti je 3m zle a ku koncu Ta vsetko boli a cakas, kedy sa uz narodi...ale to je sucast tehu, aj rodicovstva (su krasne chvile, no i take, ze by som niekedy to nase zlaticko rozkuskovala 🙂 ) i celeho zivota. Raz si hore a raz dole je to uplne normalne 🙂

ajsenz
autor
4. dec 2012

@euka210 ďakujem že si sa ozvala, no ja si uvedomujem že to nebude prechádzka ružovou záhradou ale tak mám pozitívny vzťah k deťom aj keď viac robím s postihnutými. Ty máš ako staré dieťatko ? 🙂

ajca123
4. dec 2012

@ajsenz ako prvé ti gratulujeme k tehu 🙂 😅
Náš prvý syn bol plánovaný a druhý a tretí nie,ale sme aj radi že ich mame toľko 🙂... Nenudime sa a je každý deň s nimi sranda...
Byt rodičom nie je ľahké,a hlavne ich dobre vychovať... A dobrým smerom ich vest...
Neboj aj ked si mladučka budeš dobrá mama, lebo sú aj tu dievčata co otehotnely a dali si babetko preč a nebo ho dali na adopciu...

euka210
4. dec 2012

@ajsenz tak potom nebudes mat problem byt trpezliva 🙂

kikuska11111
4. dec 2012

ahoj 🙂
gratulujem ti k tehotenstvu, babatko je uzasny dar.
ja sama mam 18 rokov a doma 2,5 mesacny pokladik menom Natalka <3
keby si si chcela o tom pokecat tak napis spravu ;)

ajsenz
autor
4. dec 2012

@ajca123 no môj partner má 24 rokov čiže už uvedomelý a za mesiac aj týždeň sa berieme takže už komplet rodinka.ja som dieťatko chcela od 16tich ale uvedomila som si že je to skoro , tak že po maturite otehotniem.ale bábo nás predbehlo síce maturujem v máji a rodím tiež ale tak porodím po 19ke takže to nie je až také 🙂
no aj ja chcem aspoň 2-3 detičky určite

aneta0707
4. dec 2012

ahoj, blahopreju k miminku 🙂 prvni holku jsem porodila v 19, po pul roce jsme se brali a ted v 21 cekam druhou holku. budu ji mit o mesic driv nez ty 🙂 ale predem ti to nezavidim... bejt mlada maminka je tvrdy. porad se setkavam s predsudkama a vycitkama, ze sem nezodpovedna, ze deti nevychovam... vsichni se snazej radit a pomahat a myslej si, ze vedi vsechno lip. ale clovek si zacas zvykne se pousmat nad tim a nestresovat se... hlavni je prece stesti rodiny a radost ze zivota, zit si podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a myslet jenom na to stesticko v postylce 🙂 takze ti drzim palce aby ti vsechno dobre dopadlo a doufam ze se setkas s lepsim okolim, nez ja 😉
kdybys chtela, tak napis zpravu, ale jsem tu poprve a nevim jak me to upozorni, doufam ze to prijde na mail

sendy182
5. dec 2012

@ajsenz blahoželám...........vieš čo je na tom možno najlepšie? že v tridsiatke už budeš mať odrastené dieťa..........podobne ako moja mama...........a myslím že je to fajn........ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jerryjanka
5. dec 2012

závidím ti tvoj vek ja som svoju prvu mala v 28 rokoch teraz mam druhu a poviem ti - citim že to už nie je čo bývalo s výdržou, nespaním, energiou.

borkavan
5. dec 2012

@ajsenz len ti chcem napísať, že ti držím palce. Som rada, že aj napriek takému mladému veku, si sa rozhodla mať dieťatko aj ked bolo neplanované, a že sa tešíš. Good for u. A neboj, urobte si hned dalšie a v mojom veku 37 r. už budeš mať deti odrastené a tebe bude fajne, budem mať čas na seba a tak.

ajsenz
autor
5. dec 2012

@sendy182 tak ja som neuvažovala nad potratom porodím v 19tich a predsa už mám aj dlhodobý vzťah staršieho partnera tak už sa cítim na to materstvo 🙂 Však to že potom v 25-30 chceme ďalšie a možno aj skôr tak no..mne veľa známych starších vravela že je to dobre lebo si pekne odchovám a v 23-24 môžem nastúpiť do práce a naplno sa realizovať a nemusím riešiť to či najprv kariéra a potom dieťa 🙂

ajsenz
autor
5. dec 2012

@borkavan ďakujem 🙂 🙂 tak možno keby mám 17-16 cítim to ináč ale tak otehotnela som po 18ke porodím po 19ke tak to ľudia až tak nevnímajú akoby mám bábo v 17tich..a zas mám veľkú podporu všade tak sa z toho teším lebo nie som jediná 🙂 aĎakujem!

zuzi0911
5. dec 2012

@ajsenz ahoj ja som bola na tom tak isto. ten isty vek dokonca aj mesiac terminu len rok 2009. Bola som v maturitnom rocniku a tiez to prislo necakane.ale tesila som sa moc lebo deti milujem keby nemam brusko ani neviem ze som tehotna.nemala som nejake tazkosti.az od siedmeho mesiaca bola mala zapreta o prave rebro, to som nemohla ani sediet priserne yo bolelo.dem tam dom mala take neprijemne pichanie v suske to som behat nemohla.no uzivala som si to. rada na toto obdobie spominam patri k najkrajsiemu co som do teraz zazila ak nepocitam narodenia.pre mna nieco uzasne aj ked som di to na sala “uzila“.uzivaj si to plnymi duskami. 🙂 no a druhe dieta zas v 20. Tiez neplanovane ale tesili sme sa.tam uz to bolo problemovejsie nakplko som sa otvarala v 24#5 tyzdni a od toho tyzdna az do porodu len lezat ale zvladli sme to. gratulujem k tehu 🙂

sendy182
5. dec 2012

@ajsenz ahoj ja som ale nepísala o tejto možnosti 😕 ............myslím potrat 😒 ..............kámoške sa narodila dcérka v 16r.počas strednej školy s partnerom sa nechali keď malo dievčatko 5 rokov.............a odzačiatku je rada že ju má....rodičia boli zhrození....no vnučku si hneď veľmi obľúbili....sú aj takéto prípady...............určite nielen vekom je skúšané materstvo...........je to o láske a hlavne nehe.............veľa šťastia vám 🙂

andrik78
5. dec 2012

@ajsenz ahoj gratulujem k bábu. Keď som ja rodila svoju prvú dcéru moje spolužiačky maturovali. Ja som maturovala v náhradnom termíne a všetko sme zvládli. Dnes má Karinka pomaly 16 rokov a dve sestry (9 r. a 5 mesiacov). Mám dojem,že prvé dve tehotenstvá a porody som znášala ľahšie ako teraz. So svojou puberťačkou mám skvelý vzťah a mám stále toho istého chlapa už 16 rokov a to som sa vydávala týždeň po svojej osemnástke po 6 mesačnej známosti.

ajsenz
autor
5. dec 2012

@zuzi0911 🙂 Tak gratulujem k dvom detičkám no ja mám rizikové skrz tlak/váha/ a placentu lebo nechce odkryť vchod kade pôjde miminko tak dúfam že sa odkryje strašne chcem aj ja na sále si to ,,užiť,, skôr ako cisársky a aj hlavne preto lebo môj nastávajúci chce byť veľmi pri pôrode. a predsa si myslím že ten pôrod normal je taký čarovnejší krajší ..ale zas ak to bude lepšie pre miminko tak nech ma radšej dajú pod nôž 😖

ajsenz
autor
5. dec 2012

@sendy182 jáj no pekne, no ja porodím 5 mesiacov po 19nástke, a vlastne bábo vzniklo po 2ročnom vzťahu a za mesiac aj pár sní sa berieme..ja som rada ako to vyšlo i keď do tých maturít ale hovorím si že nebudem prvá a posledná, a bábätko sme chceli ,,robiť,, už v januári aby som mala pokoj po maturách a svadbu sme chceli v septembri 2013 čiže všetko bude ako sme chceli len o pol rok skôr ale nevadí no 🙂 A Ďakujem 🙂

angel31
5. dec 2012

@ajsenz ahoj.. pozeram ze aj ty si majovka... aj ja cakam moju muchotravecku v maji... tak s mozes pridat k nam.. do fora majovky prvorodicky 2013

ajsenz
autor
5. dec 2012

@andrik78 tak to je super! Ja som aj preto rada že bábo bude skôr že mu možno lepšie porozumiem ako mamičky ktoré sú staršie , predsa som dosť mladá a chcem mať či s dcérou alebo synom priateľský vzťah lebo to vidím u veľa mojích kamarátiek a fakt tie baby ani nemajú takú búrlivú pubertu ako tí čo mali všetko zakazované / ako ja i keď maminka je poklad/ 🙂
No my sme splodili bejby po 2 rokoch vzťahu už sme od mojej 18 zasnúbený a za mesiac sa berieme, tak to neni na rýchlo ale poznám ho a ešte viac som šťastnejšia že sa mi zadarilo tak s ním 🙂
Niekedy netreba byť sd niekým 6-7 rokov aby bola svadba a deti, myslím že záleží od tých konkrétnych ľudí čo si ponúknu v živote , ja mám kamarátku pol roka bola s partnerom potom sa vzala ako 17 ročná a klape im to, ešte študuje furt na Sš a síce sú rozdielne povahy klape im to

ajsenz
autor
5. dec 2012

@angel31 áno som a už som tam sa mi zdá 🙂

maria200981
5. dec 2012

ahoj ajsenz.....mne sa dcerka narodila v osemnastke...aj ked som s jej otcom vydrzala vo vztahu len do dcerkinych 3 rockov, nic nelutujem....
drzim Ti prsty...caka ta pekne no aj narocne obdobie... Ja som popri materskej studovala externe vysku , problemy vo vztahu atd..ale vzdy vsetko prejde, a vsetko je tak ako ma byt.....moja dcerka chodi teraz do 1 rocnika a sme par zohratych zien

andrejka1974
5. dec 2012

@ajsenz ahoj tak gratulujem k babatku 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som prveho syna Jurka cakala v 19 tak ako ty a velmi som sa tesila 🙂 🙂 🙂 🙂 , kazdy mi vravel si mlada , ale ja som bola nadsena postupne prisli dalsie deticky Dianka, Simonko, Matusko, Sinduska, Rianka a teraz mam 38 najstarsi syn ma uz 19, 16,15, 12, 4 a Rianka bude mat 9.12 krasnych 8 mesiacikov vsetko sa da zvladnut a najdolezitejsie je, ze sa tesis z babatka a ver mi budes ta najstastnejsia osobka na svete 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak ako vsetky maminky 🙂 🙂 🙂 🙂

ajsenz
autor
5. dec 2012

@andrejka1974 ja sa strašne teším ja už som v 7 týždni ponakupovala prvé bodýčka a už mám jednu časť skrine vecami plnú 😀 ja som chcela deti od 16 tich odkedy som spoznala partnera, ale to sme ešte vymetali akcie, rôzne párty , každý piatok vypiť si a baviť sa... a postupne sme pri sebe dospeli a takto to je fajn... 🙂 jéj tak máš veľkú rodinku aj ja chcem už ďalšie teraz 😀 jediné čo ma mrzí že nekope ešte, aj mne to hovoria si mladá atď... ale zasmejem sa prečo mladá ? Som plnoletá a o svojom živote už rozhodujem sama a však na Vš môžem ísť aj tak, do práce chodiť môžem a niekto si myslí že dieťaťom sa končí celý život ale myslím že to tak nie je že závisí ako si to zariadia partneri.. a mňa už ani nebaví do barov chodiť ani počúvať ,,starosti,, mne vekovo blízkych kamarátiek,spolužiačiek... myslím že ma tehotenstvo zmenilo a na to maličké sa už neviem dočkať 🙂

ajsenz
autor
5. dec 2012

@maria200981 pozerám že zase čakáš bábätko či ? Tak gratuľujem k dcérke, ja som toho názoru že ak to vo vzťahu neklape netreba s tým chlapom ostávať, ja som s mojím 2 a pol roka a i keď cítim že on je ten pravý nikdy nie je istota že bude s nami ale tak keby aj nie o bábo sa postarám 🙂 Viem že to nebude ľahké ale s deťmi robím od 16 rokov k tomu s postihnutými a u nás na škole je rarita že 4táčky už otehotnievajú, dokonca aj dcéry profesoriek čiže sa na nás nepozerajú ako na ,,smilné 😀 ,, ako to je možno na iných školách.
Ja sa veľmi teším veľmi, už chcem ho pri sebe 😵

hori
5. dec 2012

@ajsenz ahoj, tak ja ta povzbudim, mam kamosku, ktora mala deticky - prve v 18-ke, druhe v 20-ke a potom este tretie v 32 rokoch... a povedala, ze to materstvo s prvymi dvoma, kym bola mladsia, ovela lepsie znasala... 😉
akurat ten maj bude dost zaberak nie? ze porod a maturita... uuuuffff, neviem predstavit... ale drzim palce! 🙂

andrejka1974
5. dec 2012

@ajsenz urcite sa zivot nekonci , ale clovek nikdy nevie ako vsetko dopadne ak budes mat chvilku precitaj si moj pribeh a uvidis , ze ja som toho prezila az az a som stastna za kazdy den co vidim usmev na mojich detoch a nemyslim aspon na tie moje najtazsie chvile , prezila som to , co nikto prezit nechce ☹ ☹ ☹ ☹ ale ver mi ze som sa z toho ako tak dostala a teraz som uz ovela stastnejsia ako 16 rokov do zadu ale ty budes urcite stastna 🙂 🙂 🙂 🙂

andrejka1974
5. dec 2012

@ajsenz a este jedna vec tu maturu ti nezavidim, mne tento rok maturuje najstarsi syn , ale aj moja mama maturovala pred xx rokmi uz 3 mesacnou mojou sestrou a zvladla to super budem na teba mysliet , nech to stihnes zvladnut oboje a v maji sa dozvieme dve najkrajsie vety , som zmaturovala a tu este krajsiu som najstastnejsou maminou na svete 🙂 🙂 🙂 drzim pasticky

veruska007
5. dec 2012

@ajsenz Ahoj, to vůbec není špatné, že je Ti 18. Mám pár kamarádek, které měly dítko okolo 18 let, dokončily střední, vystudovaly vysokou... a teď mají úžasnou kariéru o které se mi vůbec nesní, zatímco já sedím doma s dětmi a vzdělávám se akorát na MK 😀

ajsenz
autor
5. dec 2012

@hori no bude toho dosť ale mám štrašne dobré profesorky a zas už mám spolužiačku ktorá už má dcérku predčastne rodila čiže nebudem sama a u nás na škole bežne nejaká 4táčka otehotnie. Tak ak nestihnem máj tak budem maturovať v septembri s tými čo budú opravovať.. hlavne musím prejsť písomné aby som dala ústne 😀 Tak ja sa nebojím toho že budem matkou skôr tej maturity ale mám veľkú podporu v rodine aj partnerovej rodine čiže dúfam že to zvládnem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre