Mamičky a nemamičky z Topoľčian a okolia

bubinko83
12. jan 2011

Otvaram novu temu pre mamičky aj nemamičky z Topoľčian a okolia,kedže jedna Topoľčianska tema je už zamknuta pre skupinku vyvolenych. 😉

anw
12. jan 2011

@tulamatula SPRAVNEEEEE......urcite k nemu chod.....drzim palce....budes veeeelmi spokojna

nicky655
12. jan 2011

felixko: nie nerobim v zdravotnictve 😀 😀

nicky655
12. jan 2011

aha, a este mi napadla jedne otazka:

ako skoro pre porodom si musite vybavit detskeho lekara pre dieta?
lebo ja neviem ako to mam riesit s tym doktorom .Som sice povodne z topolcian,len neviem,s kazdou malickostou potom do mesta uteka- neviem neviem 😖

Nenajde sa tu nahodou nejaka baba z preselan,prip. blizkeho okolia,ktora by chodila do zdravotneho strediska v Preselanoch? ze aka je tam ta detska doktorka?

dada2007
12. jan 2011

@nicky655 ja som na ňu nepočula nič dobré 🤐 ...teda...chodia tam moje známe, keď Ludanská detská dr neordinuje...a dá sa povedať, že ani poriadne nevyšetrí a už si na odchode...otras 😝 nuž ale 100ľudí a 100chutí.....

dada2007
12. jan 2011

@tulamatula budem držať palce! Sú to fakt odborníci 😉

@nicky655 s Pospíšilovou nemám dobré skúsenosti. Odišla som od nej, aj moja sesterka, švagriná...veľa kamarátiek. Ak môžeš, odíď....samo, je to na tebe 😉

nicky655
12. jan 2011

dada2007:
ved hej,ludsky je celkom v pohode.ale to bude asi tym, ze mne nikdy nic nebolo a vlastne som ani nic od nej nechcela. 🙂

ale teraz ako som ostala tehotna,tak som z nej parkrat mala teda riadne nervy - neviem,ako je to u inych,ale tak co sa neopytam, to mi nepovie. ved nejake zakladne informacie by aj sama od seba mohla. ved clovek, ked tam je,tak ho to ani nenapdne. som sa uz smiala,ze si asi fakt budem robit poznamky do zosita a s tym chodit aby som nic nezabudla 😀

no,ale v decembri ma poslala do rizikovej,cize teraz som tam.

katren
12. jan 2011

@nicky655 aj ja chodim k Pospisilovej,ale teda hladam si noveho dr. Vela ludi mi vravelo, ze je dobra pre studentky na ospravedlnenky, ale co sa tyka tehu, tak radsej posiela do nemocky.....mne sa to potvrdilo, pri malej ma poslala hned tam a teraz pri druhom som si tam hned volala a zobrali ma bez problemov.....

katren
12. jan 2011

@nicky655 a este, sono ma tiez o nicom, ked mi v 7tt nevedela potvrdit tehotenstvo.... 😒

jarunka111
12. jan 2011

@felixko no to si teda pekne pospala, tomuto sa ja snažím zubami-nechtami vyhnúť, lebo potom by som ho do postele na nočný spánok dostala asi až nadránom 😖 robia si tie deti, čo chcú 😀 😀 😀

dada2007
12. jan 2011

@katren presne...pre študentky na ospravedlnenky...a tie tehu ,,radšej" posiela dolu do pôrodky, aby niečo nepoondila 🤐

katren
12. jan 2011

@dada2007 veru tak 😕

nicky655
12. jan 2011

katren:

no o tom potvrdeni tehotenstva mi nieco hovor.som uz take nervy z toho mala ze az. som dosla jeden tyzden -ze nic nevidi.
o dalsi tyzden - zasa ze nic nevidi.
tak ma nakoniec poslala dolu do nemocnice nech sa na to pozru.
a vies si predstavit ake som mala nervy- lebo test ukazoval tehotenstvo- ale tu na nete som nasla aj dalsie pripady kedy sa ukaze pozitivny test -islo o mimomaternicove tehotenstvo alebo cystu.
takze asi tak.

bubinko83
autor
12. jan 2011

ani ja som na Pospišilku nepočula nič dobre čo sa tyka tehotnych.Sesternici vzala krv až ale v druhom mesiaci tehu a pritom vedela že je tehu a potom sa jej ešte aj krv zrazila či čo tak jej to vzala až o mesiac teda už tretom mesiaci ☹ .No otras!!! Ja som tam tiež chodila ,som mala pubertačka problemy a vtedy bola super a vyhladavana ,ja neviem kedy sa tak pokazila.Ale ani mne vela krat nepomohla a ked som odchadzala ani kartu mi nedala.

bubinko83
autor
12. jan 2011

@nicky655 ,ked chceš dat odpoved niekomu konkretnemu tak stač pod jeho prispevkom to :Odpovedz a pojde to hned k nemu.Iba som ti chcela poradit 🙂

spiruanka
12. jan 2011

ahojte babulky tak sa pripajam k Vam ak mozem 😉

nicky655
12. jan 2011

@bubinko83 ok.clovek sa uci stale nieco nove 😀

nicky655
12. jan 2011

@spiruanka
ahoj, mozem sa ta spytat- videla som tvoj starsi prispevok v diskusii porodnica topolcany. pytala si sa tam na epiduralku. dala si si ju nakoniec pri porode?

spiruanka
12. jan 2011

@nicky655 ahoj ano dala ale som bola sklamana pretoze mi ucinkovala cca 30 min a koniec 😝 a dalsiu davku mi nemohli podat 😠 ale nevadi hlavne,ze som to v zdraví prezila aj s malinkym.asi som mala tu smolu,ze patrim medzi tie ktorím vobec nezabrala 😔 a peniaze vyhodene do luftu 😒

katren
12. jan 2011

@bubinko83 kartu ti nemohla dat zo zakona.....to nemoze

katren
12. jan 2011

@nicky655 ja som mala tiez epidural pri porode a ja teda musim len odporucit.....ale zalezi ako ti to pichne...

nicky655
12. jan 2011

@spiruanka
aha, a preco uz ti dalsiu davku nepichli? ved to zvyknu dopichnut ked prestava ucinkovat,ci nie?
to inak super- zaplatis 100€- ucinkuje 30 minut a potom nic. ony akoze vobec nerozozznavaju ci zaucinkuje alebo nie.strasne 😠

nicky655
12. jan 2011

@katren
a ty si bola v topolcanoch rodit? kto ti to pichal?

katren
12. jan 2011

@nicky655 hej, ja chodim aj teraz na poradne do TO....no nepoviem ti, kto ma pichal, bol to taky starsi panko, ale ked doktorom sestricky povedali, ze pride on,, tak len prekrutili ocami.....je pravda, ze mi to pichol asi na treti krat, ale ja idem do toho zas 😀

katie.2906
12. jan 2011

Ahojte. Pridávam sa tiež, ak môžem. Síce nestíham pravidelne, ale sem-tam prečítam.
Ja som tiež odišla od Pospíšilovej. Teraz chodím k dr.Košeckej. Je perfektná. Teraz robieva aj sama v Solčanoch v pondelky a štvrtky od jednej do piatej. Tam má oveľa krajšiu ambulanciu, všetko nové, aj sono má. A je tam sestrička Renátka, čo je aj v TO. 😉

katren
12. jan 2011

@nicky655 a ako pise spiruanka, treba si poriadne odsledovat, kedy ti prestava ucinkovat....mne ju tiez uz nakoniec na samotny porod nemohli dopichut, lebo sa to nejko moc rozbehlo, ale mala bola rychlo vonku a bolesti som citila tak napoly....ale na sitie mi dopichli, dr. pockal pokym zaberie a ja som sa v pohode venovala malej 😉

jarunka111
12. jan 2011

Tak vám trocha tú epidurálku aj závidím, aj ja som na tým uvažovala, ale nestihla som to 😖 Po týždňoch v nemocnici mi odtiekla plodová voda a v noci ma záchranka viezla do nitry a tam som porodila bleskovo rýchlo ☹ Len si pamätám, že som im hovorila, že ja takto bez ničoho nechcem rodiť a ani som sa nenazdala a bolo po tom. A keby bol ďalší pôrod takýto, tak by som ho chcela aj nabudúce 😀

katren
12. jan 2011

@jarunka111 mne to tiez netrvalo dlho....o 10 mi pichli injekciu, o pol jedenastej mi pichli plodovu vodu, dali mi epidural a do tretej som mohla ist aj domov 😀 potom sa to nejako moc rychlo rozbehlo a 15.25 bola mala vonku 😀

jarunka111
12. jan 2011

@katren tak to bola tiež rýchlovka, ja som mala bolesti asi len hodinu, dovtedy v pohode, ak sa to dá tak nazvať, keď som rodila v 7.mesiaci 😒 ale teraz už je to celkom OK chvalabohu, nikomu to neprajem 😉

katren
12. jan 2011

@jarunka111 ja som sa otvarala uz od augusta a termin sme mali 21.12.2009, takze aj preto bol porod planovany a vydrzali sme do 5.12......dostali sme Mikulasa 😀

jarunka111
12. jan 2011

@katren To si pekne vydržala 😉 Ja len 3týždne a bolo po tehotenstve, ani som si ho nestihla užiť 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre