Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

lilly
18. apr 2009

ahojte, boli sme vonku 2,5 hodiny v novom kociku a lilly prespala cely cas. Boli sme aj v Tescu nakupit.
Andy, videla som ta tam, no ani si na mna nemrkla, ze by som ti zakyvala 😉 asi treti za tebou v pokladni sme boli... a zrejme svokra ti strazila vikiho, ktory sa uz ku koncu stazoval 🙂
hannky skus dat k mrkvicke aj zemiacik, casto detom vraj cista mrkva nechuti.. kamoska tiez zacala s prikrmami a sice malemu mrkva v celku asi aj chutila, no ked mu dala kupovany prikrm Hipp, tiez len cistu mrkvu, tak mu to strasne chutilo az mlaskal a pohmkaval si, ze ake mnam 😀
cil, v manduce nevies dat dieta tvarou od teba, to nie je spravne pre detsku chrbticu, v manduce vies dat dieta na brucho, bok a chrbat, ale je stale tvarou k tebe..
dadka, ty kojis? lebo ked ano, tak sa zacina s prikrmami az po ukoncenom 6. mesiaci, ak nekojis, tak po ukoncenom 4. mesiaci najskor.. Detsky traviaci system nie je este stvoreny na skorsie prikrmy a inych jedal sa naje este dost, skorsie prikrmovanie nie je spravne.. Kukni napr. tu:
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

lilly
18. apr 2009

jaj a este, davanie kase na noc nie je zarukou prespatej noci... 😉 aj ked zopar prespatych noci, co sme mali dobre padlo, brala by som to kazdy den.. 😵

cil
18. apr 2009

Dik Lilly za odpoved...snad si mala zvykne. Na rukach ju nosim stale tvarou od seba, tak mi kazala aj lekarka. Ale ktovie, ci by bola v nejakom nosici tak spravne "nastavena", ako na rukach.
Uz si len vybrat farbu 🙂 nema z vas niektora cervenu? Bojim sa, ci nebude pustat farbu.
A este, hannky, nebola si dnes nahodou v carrefoure?

luci79
18. apr 2009

ahojte, nam spal dnes Jakub von 2hodky rano a 1.45 hodky pooobede 😵 ...noc sme mali tiez celkom peknu, jedno kojenie o 4rano a potom sme spinkali do 8mej 😵 ..mozno sa to znova nejako normalizuje... 😉 , dufam, ze nezarieknem.... 🤐 ...
Dadka, kedze je maly na UM, tak zacni s prikrmami az od zaciatku 5.mesiaca.Lilly ma pravdu, netreba dietatku zatazovat zaludok...A ja som si myslela, ze kasicky vazne pomozu mamickam, aspon vacsine, k prespatym nociam...my budeme urcite vynimka 😀
Zubky nam akosi este nevidno, ale obhryzujeme vsetko ako taky maly hlodavec 😀 😀 😀 ..tiez natierame dasienka Calgelom a asi mu to robi dobre, pretoze len drzi a mam taky potmehucky usmev na tvari 😵
..a to nikto negratuloval malej LILUSKE k 5.mesiacikom? ☹ ☹ ☹ Liluska vsetko NAj k vymesaciu, hlavne vela kvalitneho mliecka od mamicky 😵 😵 😵
Ddmoxy, a co takto zajst zajtra na Anicku ked bude pekne pocasicko? 😉 Ozvi sa, co ty na to...Ak by bolo pekne pocasie tak by sa v pohodicke dalo stravit pekne odpoludnie spolu... 😵

luci79
18. apr 2009

...a este, pridala som nasho 'dudka' do albumu 😅

lilly
18. apr 2009

luci dakujeme 😵 malu som aj vazila len na takej nasej vahe a odmerala a ma cca 7300g a 69cm 😵 sa mi nejaka dlha zda 😅

luci79
18. apr 2009

jeeej, krasne miery ma princeznicka...Ja neviem kolko ma Jakub, pretoze v 5.mesiaci sa vraj poradne deticiek nerobia 😨 ..neviem preco, asi oddych pre lekarky...a pred dvoma tyzdnami sme mali 6770gr 😉

luci79
18. apr 2009

Ddmoxy, mala Ella je presna kopia Mirky, takze aj maminky 😵 😵 😵 prave som kukla na fotky

deni_v22
18. apr 2009

ahojte,
nakoniec vikendove pocasie je zatial celkom fajn, dnes sme sa sice nevybrali do zadielu, ale boli sme v lese a potom na Alpinke, nech sa aj vacsie slecny vyvencia 😉

aj zaciatkom buduceho tyzdna hlasia pekne, zorganizujeme nejaky zraz ? 😉 napriklad na Anicke? ddmoxy, aspon prevetras titit 🙂
Dianka sa uz polepsila (klop,klop 🙂 ) od piatka je zase usmievavy zlatusik, takze my sme pripraveni niekam vyrazit 🙂

lilly, ty si tu nas mentor 😉 ale suhlasim s tebou a mam na vsetko, co si pisala ohladom nosenia a prikrmovania uplne rovnaky nazor 🙂

cil, ja mam cervenu manducu, sice som ju este neprala, ale tajne dufam, ze ked je to bio bavlna urcena pre deti, snad to nenapustia farbou tak, ze by sa to pri prani uvolnovalo...

andy, v tomto mas vyhodu, ze mas babky blizko, nase su 80 a 100 km daleko. Ale zase nemame problem spolu vychadzat, hlavne so svokrou 😉 😀

luci79
18. apr 2009

Deni, my sme na tom rovnako ako ty...Jakub je znova nas maly smejo 😵 😵 😵 , ale co to bolo neviem...

deni_v22
18. apr 2009

luci, asi nejaky rizikovy stupen :-/ tiez neviem, co jej bolo...aj pokaslievala, aj sa slintala, no hlavne ze sme uz ok...aj noci su s jednym papanim, rano posli aj do 8 , snad nezakriknem 😕

deni_v22
18. apr 2009

a este Lilluske vsetko naj naj zelame 😵

luci79
18. apr 2009

presne tak nieze zakrikneme 😕 ... a s tou Anickou cez tyzden, no mohli by sme nieco poriesit... Mozno by prisli aj ine mamicky sacanky...co vy na to mamicky?

andyika
autor
18. apr 2009

pekny vecer
viki spinka, uz sa nam to vecerne spinkanie polepsilo, no tiez nechcem zakriknut 😕 😅

lilly v obchode som ta nevidela, ale potom ked som isla v aute, tak ste boli na chodniku pred tescom, ale vtedy si sa ty na mna nedivala.a tiez gratulujem lilluske, a kedy hodime stretko?????????
viki mal na poradni 6800, tak som zvedava kolko bude mat na 5 mes.

no tak ja si uz idem lahnut
tak dobru noc 🙂 😵

dadka28
19. apr 2009

ahojte kocky..
jooj ta Anicka je super napad...ja by som to aj riskla s malym,vsak uz dajak dojdem domov..ja by som prisla..no pokial nebudeme mat nieco ine
Ddmoxy,Lily,Luci dik za info-nekojim maleho..ja len koli tomu sa pytam,lebo mu nestaci papanie,nech robim cokolvek a to pretahavanie papania je hrozne..beham s nim po byte,spievam-dobreze nekricim,len aby som ho nejak zabavila 😀
lilly gratulujeme,nech ste zdravucky a usmievavi staaale..
Luci,Deny no vidite,mate doma naspat smejkov..

deni_v22
19. apr 2009

krasne slnecne rano 🙂
Dadka, super, ze by si sa pridala 😵 ...co keby sme sa ohladom Anicky predbezne dohodli na utorok? este hlasia pekne a minule nam utorok vysiel 😉
Musim si totiz s muzom dohodnut, nech mi necha afto...

A co Moldavcanky? Nepridate sa? Nesoferujete niektora, ze by ste si spravili vylet do KE? A ostatne mamicky -hankky, cherry, cil..?

ddmoxy
19. apr 2009

ahojte.Tak dufam,ten utorok vyjde.Sice sa mi zase nakopila robota,ale asi stiham.Asi nam nova stranka predsa priniesla stastie-dakujem Deni🙂 Tak sa v pondelok mozme dohodnut ci nam to vsetkym bude vyhovovat🙂 fuha...dnes sme presvihli nas cas.miesto 0:20 sme vstali az 2:45:)🙂🙂 a gratulujeme Lilluske.....nasa Luci to sleduje aspon🙂

deni_v22
19. apr 2009

ddmoxy, tak to som rada 🙂 vsimla som si, ze aj robot na googli uz zachytil zmenu, konecne.. 😉

lilly
19. apr 2009

ahojte,
my sme sa pred 1,5 hodinou vratili z vyletu, boli sme pri Ladislavovej vyvieracke, to je taky pramen a ide k nemu cesticka cez les.. naposledy som tam bola tak pred 15-20 rokmi na skolskom vylete 😀 Je to dost daleko a do kopca, isli sme tam 2,5hod, tam sme boli asi polhodku, bo mala straaasne plakala uz potom tam, akurat sme sa najedli, nakojili, prebalili, kukli pramen a sli naspat. Inac lilly mi spala v manduce skoro cely cas, dokopy som 3x kojila na pniku 😀 A mali sme este aj navigaciu so sebou, bo ja som si cestu po tych rokoch pamatala len tak hmlisto a turisticke znacky zacali byt tak asi v 2. tretine cesty 😀 Naspat sme sli uz rychlejsie dole kppcom zvacsa, asi tak 2 hodiny.. no ja som taaaaaaaaaak strasne znicena, ze az, boli ma cely clovek, a este aj 2 pluzgiere na nohach sa mi urobili, ledva som sa ku koncu uz domov doskintala ☹ 😢 inac bolo pekne, mala si uzila 5 hodin cerstveho lesneho vzduchu 🙂
deni, na taky vylet autom do ke sa dostaneme asi az niekedy v lete, ked budeme mat afto 😉
andy, my sa mozeme stretnut takmer hocikedy z mojej strany, len ty povedz, kedy pojdes do moldavy a ja sa prisposobim 😉

cherry01
19. apr 2009

ahojte baby. My sa máme fajn, spinkáme dobre. Ked sa mi trocha prebudia, dám im čajík, a už je ok. Predtým mi prespali noc až do šiestej pol siedmej, no teraz sa začínajú budiť už o štvrtej 😒 no aj tak dobre 😉 Cez víkend som vyraďovala malé veci, to je neskutočné ako to letí, až mi bolo ľúto, že tie pekné vecičky už neoblečú 😅

dadka, nakupila som kašičky od ukončeného 4.mesiaca. Majú ich radi. A robím ich podľa návodu, čiže buď 140 ml alebo 120 ml. Aj ked raz som spravila Tomimu 160ml a zpráskal to ako nič - musím im zapchať pusu cumlom, lebo sa rozrevú, že už je koniec 😀

deni, ja do KE na prechádzku?? uff..som z Krásnohorského Podhradia..cca 65 km.. 😖 😖
luci, pekné fotky 😉

dadka28
19. apr 2009

ahojte mamicky..
Deni,mmne to aj vyhovuje,no pokial maly nebude velmi zly..tak zajtra sa mozme presnejsie dohodnut..ale pocitam ze asi poobede..ci nie?
Cherry radila si sa s dr alebo uz normal si zacala davat kasicky..dala si uz aj vyzivu??
Ddmoxy no vidis,drzim palce,nech je to cim dalej,tym dlhsie..
My sme mali krasnu noc,zaspinkal o 21ej,vstal o 3ej,napapal sa a potom vstal o 7.15..jooj keby to bolo stale tak,lebo vacsinou vstava maly okolo 5-6ej.no uvidime ako dnes..uz spinkame

deni_v22
19. apr 2009

ahojte,
my sme dnes boli necakane na otocku u nasich, mala sa tam ukazkovo predviedla, lebo som jej zavelila "tapi-tapi" a ona zacala tlieskat... takze "znakujeme" 😵

cherry, vsimla som si Roznavu v tvojom pase, uznavam, ze by to bola velka streka a navyse s dvoma babatkami 🙄 ...

dadka, ja by som zase uprednostnila dopoludnie, lebo poobede uz prichadzaju nase skolacky domov a nemaju kluce, takze najneskor o 14,00 musim byt naspat 😒 ale prisposobim sa vacsine, v najhorsom pripade sa nezucastnim... ☹

luci79
19. apr 2009

ahojte,
no dnes bol krasny teplunky den tak sme ho s Jakubom travili vonku, sice bez ocinka ☹ , ale...ked praca vola 😒

Deni, mne osobne by to doobeda tiez viac vyhovovalo, kedze ocko je v praci a ja som v podstate sama. A uz tiez mame ako taky rezim a nechcem ho velmi narusat, kedze sa nam tak pekne dari...spinkame stale 10-cca12.00 a poobede 15-cca17.00... 😵
Deni, s tym znakovanim...Vies o nejakej 'vyuke' tu v KE? Ja by som to rada zaviedla do Jakubovej 'vyuky', velmi sa mi to pozdava 😵 😵 😵

Cherry, deticky su krasne a my taktiez dakujeme za komplimenty...

Tak dobru nocku!!!
Ozveme sa zajtra v priebehu dna ako s tou Anickou v utorok...Uz sa tesim na dalsie stretko... 😉

deni_v22
19. apr 2009

Luci, tu su nejake terminy kurzov v KE, ale len pre rodica http://www.babysigns.cz/sk/kalendar_kurzu_sk.html

a co povies na tuto akciu? http://www.babysigns.cz/sk/zoo_sk.html tam by som celkom rada sla ...

cil
20. apr 2009

Ahojte, my mame v utorok plavanie o 14-tej. A doobedu ma prist kolegyna - ale to este dnes upresni, ci v utorok alebo v stredu, este nevedela naisto, ktory den vezme dovolenku.
Takze v priebehu dna dam vediet, ci mozem a ked, tak to musim nacasovat tak, aby mala aspon trochu pospala pred plavanim - teda spala cez obed.
Nuz, ja to skor vidim tak, ze aspon pozriem fotky zo stretka.

Deni, ta akcia v ZOO moze byt fajn, asi sa zaregistrujem.
Vcera sme tam boli na vylet, bolo velmi vela ludi, ale mala bola nadsena, obzerala sa stale dookola, len bol potom problem vecer so zaspavanim, nevedela sa uvolnit, potom plakala...a ja som dnes teda dost mimo.

luci79
20. apr 2009

dobre ranko,
Deni, to ZOO vyzera super , tak uz sa len zaregistrovat...
Kto sa k nam prida? 😵 😵 😵

lilly
20. apr 2009

ahojte, ta zoo sa paci aj mne 🙂 nejak by sme sa tam odtrepali aj vlakom a mhd 🙂 pouvazujem 😉

luci79
20. apr 2009

jeeej, lilly, to by bolo super...by sme tam dali teka sacanske letne stretko... 😵

deni_v22
20. apr 2009

ahojte,
tak ja som sa do tej zoo uz zaregistrovala. prebrala som to vecer s muzom, nic nemame ten vikend, takze zverim mu starsie baby, nech obzeraju zvieratka a my so stuplom hor sa za novymi informaciami 😉
bolo by super, keby sme sa tam viacere stretli 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre