Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

luci79
14. okt 2009

ahojte,
Andy, no teba tu uz dlho nebolo.Vitaj!...s tym obdobim medzi nechodenim a chodenim si este riadne dlho budeme na deticky davat pozor.Jakub uz chodi, ale stale musi mat nieco pokial dojde, tak na slepo nikde 😀 .Ale stale niekam, od stola po nabytok, potom ku dveram, ku stolicke, proste vsade kde sa len da... 😵
A Viki ma pekne miery!
Hankky, nam lekarka hovorila, ze sa tretia davka dava do 11mesiaca, ci tak nejako. A po roku mame ist na dalsie, proti kiahne myslim 😉 ...
Aj u nas sa smradochy /nozky/ vystrkuju a vonaju ci smrdia a ked neovoniame tak bordel, strka ti ich pokial neovonias 🙂 .
U nas sa predvcerom zacalo tancovat, tak krasne vrti tou svojou prdelkou, ze mi az slzy od smiechu vysli, tanecnik nas 😵
Ja som z toho pocasia tiez nakakana.Nikde sa neda ist, doma je uz nuda, Jakuba nic nebavi...Ale dnes aj napriek dazdu sme sli na hodku von, obliekla som ho, nasadila prsiplast a slo sa.Vymrzli sme, ale aspon sme boli von 😵 .
A vcera, ked sme neboli von..tak sa vybral ku kociaru, zohol sa po topanocky, dal mi ruku a odkracali sme do spalne, ze ho mam obut.Juuuuj, taky zlaty bol, daval mi topanockly do ruk, ze mama obuj 😅
Ale na zajtra som vymyslela plan a supla som tam aj Dianku 😵 ...ideme za detickami do skolky 😵 , uz teraz sa neviem dockat reakcie od Dianky, kedze my sme v skolke relativne casto 😵

deni_v22
14. okt 2009

ahojte,
luci, dik za gratulaciu 😉 ved zajtra ju uvidis, ako cupita..zatial su to fakt len 3 krociky, stale medzi nejakymi dvoma "istotami" - gauc, taburetka, mamkina alebo ockova naruc..ale ona sa zdokonali 🙂

tancujeme takisto 😵 ale nevrti dupkou, len sa tak pohupuje v kolenach, no i tak podarene...by ma zaujimalo, odkial to tie deti vedia, ze pri hudbe sa maju natriasat 😀

ockovat sa chodi 6 mesiacov po druhej davke, nam to tiez vyslo na cca 11. mesiac..

ja som vcera vonku nebola, tu tak fucalo, Miske az vytrhlo dazdnik z ruky, tak som neriskovala..dnes sme boli v obchode a paradne sme zmokli..kociarovy prsiplast je nejaky polovicny, pokryva len cast od striesky po nohy dietata, strieska mokne 😖 musim si zastrelit nieco poriadnejsie..

Luci, tesiime sa na zajtra 😵 ako pise hankky, doma je uz nervozna, hracky okukane, nuda...takze super, ze sme sa k vam mohli pridat a sprijemnit si den 🙂

lilly
15. okt 2009

ahojte,
my pojdeme na ockovanie na buduci tyzden.. no na prevenar sa skusim spytat, ci jej ho musia davat, podla mna by jej ta 3. davka nechybala.. no ci bude dr. ochotna jej ho nedat, neviem...
my tiez nechodime v tom hnusnom pocku vonku, vcera sme boli len autom v tescu na velky nakup, no kosa bola riadna, fuj.. ja som este aj chora, no uz je to lepsie.. lilly nejak zvlada zabavky este doma, nenudi sa zatial 🙂 zatial sa stale nepostavila sama, a ked stoji, ked ju ja postavim, tak stoji tak meravo, nehybe kolienkami a ani nema tendencie sa pohnut niekam, takze u nas chodenie nejak skoro este nebude a ja to nechcem silit, nech sa to nauci slecna sama.. no stvornozkuje uz pekne, aj na smyklavej podlahe jej to ide a najradsej ide bud ku mne a tapka ma na nohu a stahuje teplaky, alebo ide k nejakej skrini a tapka na nu.. a najviac sa jej paci jedna skrinka pod akvarkom, co ma sklenene dvierka, tam sa diva na seba, pokeca so sebou, pusinkuje svoj obraz v skle a robi s nim baran, baran buc 😀 😀 😀
s tym stretkom neviem ako.. my tiez spavame este 2 spanky cez den.. keby sa nejak umudrilo to pocko, tak mozno aj nejak vonku by sa dalo este stretnut..

hankky
26. okt 2009

cafte vospolok, de ste secky? na FB? 😀
ak ano tak viete ze mame za sebou prvy pad z gauca 😖 ale uz som to predychala a cakam dalsie buchance 🙄
Naty je este stale chora..uz nema teploty, to mala "len" tri dni, ale teraz ma plny nos a chrapci jej to tam a zacala cez vikend kaslat...boli sme na krcnom a v utorok budu vysledky z vyteru z hrdla a nosa, ked budu zle tak dostane ATB...trosku skoro na prve ale tak uz vyse tyzdna sa to s nou taha a uz by som chcela aby jej bolo lepsie...kvapky a sirupy a take co berie tak by malo mat trosku ukludnujuci ucinok, no ona je nejak naopak, ma tolko energie akoby ani chora nebola....este aj ked mala 39 teplotu tak vobec nebola otapena ani nic....joooj a som jej dala diazepam aby nedostala krce z teploty...tak to ste mali vidiet...dalsie dve hodiny nespala (to bolo v noci), akoby som jej adrenalin dala a nie utlmujuce lieky....ale nespi poriadne, vecer kym ideme my spat tak som u nej kazdych 20 minut co sa zobudi kvoli kaslu, no a v noci mame taku hodku a pol az dve (cca od 3- 5) kedy sa zobudi a netusim co chce 😅 naucila sa sadnut si tak si sada, tlieska si, smeje sa, alebo vrci a place, hadze mi cumlik von z postielky...a tak sa natahujeme az potom sa rozhodne ze ide dalej spat a zaspi 😒 cez den som jak chodiaca mrtvolka....robi to asi dva tyzdne a nejak som si odvykla v noci vstavat, ved uz pol roka spi celu noc...Tak neviem ci to preto ze je chora alebo co...tak cakam kedy to prestane...
inak asi nemame nic nove, nelozi, len sa plazi 😀 ale zjavne jej ide na nervy to aka je pomala, lebo vzdy ked sa niekam plazi tak pri tom vrci 😀 no a sada si uz super sama tak je teraz straaasne pohybliva, som zvedava velmi ci este zacne lozit alebo ci prejde rovno do chodenia...
tak asi tolko teraz co ma v rychlosti napadlo....

luci79
31. okt 2009

DIANKA VSETKO LEN TO NAJLEPSIE K DNESNEMU ROCKU 😵 ....VELA USMEVU NA TVARICKE, STALE DOBRU NALADICKU A NECH JEJ RODICIA VO VSETKOM VYHOVEJU 😀
A Deniske k zajtrajsim meninkam taktiez vsetko najlepsie.... 🙂
Uzite si oslavu!!! 😵

deni_v22
3. nov 2009

ahojte,
luci, dakujeme 🙂

tak my mame rocik a oslavu uspesne za sebou, dokonca aj navstevu (bracho zo ZA) sme prave pred chvilou vyprevadili na cestu domov, takze sa nam zivot vrati zase do normalu..posledny tyzden sme to mali riadne akcne, vo stvrtok nam vymenili okna, piatok som mala na upratanie, varenie pecenie, tortu...ale stihli sme to s babami, hoc tortu som az o polnoci zdobila, uz som ledva videla na nu ...
oslavu zvladla dobre, bola sice trosku vaznejsia, ale inak jej plny byt ludi nevadil..

mala uz chodi samostatne, uz ani nelozi po 4, prisla na to ze po 2 je rychlejsia 🙂

spanie mame stale o nicom..v priemere je 2-3x hore...dnesnu noc zase hodinu nespala, lebo sa chcela pricucnut a som jej to nedovolila, tak trucovala...no vraj je to na tento vek fyziologicke, tak sa uz nemozem dockat, kedy povyrastie a konecne zacne normalne spavat..
takze, hankky, bud rada, ze si sa aspon doteraz mohla riadne vyspat ...snad je to u vas len prechodny stav spojeny s chorobou..

deni_v22
7. nov 2009

Vsetko najlepsie dnesnemu oslavencovi Jakubkovi 😵 😵 nech je stale zdravucky, usmievavy a nech robi svojim rodicom vzdy len radost 🙂
Poriadne to oslavte a nezabudnite vsetko fotodokumentovat 😉 uz sa tesiim na krasne zabery 😵

ddmoxy
14. nov 2009

uz koncime? vsetky sme len na FB ?

andyika
autor
8. dec 2009

no mna mrzi, ze tato tema nejak upadla, ale ja spon pridam nejake novinky
tak na FB som prilozila fotky z 1. narodenin. oslava bola super, kopec darcekov, prijemna nalada, k tomu este navsteva mikulasa, no super.
co sa tyka vikiho, uz sam chodi, zacal okolo 11ho mesiaca. zubkov mame 8 a papame vsetko. este kojim🙂))))))))
aj ked len v noci 1 niekedy uz ani to, ale spinkat mi nechce spinkat v postielke, tak spi medzi nami, ale uz sme si tak zvykli, ze uz postielku davame svagrine, lebo ona bude mat male, a my uz kupujeme vikmu normalnu velku postel a pritlacime si k nasej....
co sa tyka vahy, tak na 11 mes mal 9830g, takze teraz bude mat uz cez 10kg.
ukazovat ukazuje plno veci, rozpravat nerozprave, len strasne vysvetluje tou svojou hatlaninou, a je pri tom stasne zlatucky.
no co by som este napisala???
jaj ze vsetky tu v tejto teme mame naaaaaaaadherne deticky🙂)))
fakt by sa uz asi hodilo to strtko:

hankky
15. dec 2009

ahoj andy, tiez sem chodim pozerat a nikto nic ☹ tak som rada ze si sa ozvala 😀 asi sme sa vsetky prestahovali na FB 😅 som pozerala fotky, krasny je Viktorko 😉
my sa mame dobre, aj ked dost prezivame zubky....uz ma 8, posledne dva tyzdne sa sustredujem na horne dvojky (este jedna nie je celkom prerezana) a predvcerom som si vsimla ze ma prerezane spodne dvojky 😅 ani som si nevsimla ze aj tie idu 😒 inak mi to uz pekne lezie na nervy lebo jeden zub horko tazko vyjde a hned sa tlaci dalsi tak chudatko male si ani na chvilu neoddychne a nonstop je utrapena a drzi si pusinku a robi "au au au" ☹
inak je strasne zlata a vie plno vela veci..hlavne take co od nej nikto necaka (asi to bude technicky typ), prepina si programy, zapina hudbu, dava hlasnejsie alebo tichsie, prestavuje babke tapety na mobile, stale dookola si pusta v mobile video kde je ona....minule z mojho mobilu zavolala babke lebo som ju mala ako posledny hovor 😀 a raz som ju nacapala ako ma mobil v ruke vola k nasim na pevnu linku a zaroven bola otvorena smska na pisane s tatikom ako prijemncom 😀 no proste veselo...
este nechodi a ani mi to nevadi....robila som si tazku hlavu pred par mesiacmi ze este nesedi a nepostavi sa sama ked niektore babetka tu od vas uz davno same stali...a ona za jeden tyzden vsetko dobehla, stoji, sama si drzi flasu co je super lebo nemusim hadat kedy chce caj a kedy nie, sama si vezme a napije sa - a odvtedy straaasne vela caju vypije...hovori ahoj, havo, mama, de je, joooj, jeeej a take blabotanky rozkosne 😀
joooj a minuly tyzden sme boli na poradni a ma 11 kg a 81 cm 😀
a mam pocit ze stale je chora....ona je tyzden soplava, ma vysoke teploty...potom tyzden - dva je dobre a potom zase....chodime aj na krvne testy stale a vsetko je okej, aj na krcnom sme boli, aj vytery z hrdla a nosa robili a vsetky vysledky ma dobre...tak neviem, som z toho nervna...
no sup sup dievcata, podme to tu rozbehnut, uz je vonku zima tak budeme mat viac casu, hm? 🙂

hankky
18. dec 2009

a zase tu mam monolog 😀 ☹

andyika
autor
22. dec 2009

ahoj hanky
aj natalka je starsne zlatucka🙂))u nas je teraz v noci dost kludne, pretoze uz 2 tyzden celkom dobre spinka, aj ked nemozem povedat, ze prespi noc,...to sa este nestalo, ale uz nie sme hore tak dlho ako predtym,...asi to robili zubky.l
s tym chodenim si este uzijes,...maly sa nezastavi ani na minutku...sice bol neposedny aj predtym, ale teraz sa uz aspon nemusim nad nim zohinat, ide si kde chce.....
co sa tyka technickych zrucnosti, aj u nas to je podobne.....dialkove zboznuje, tiez prepina, DVD tiez, normalne meni Cd,. o notebooku ani nehovorim, tak capne nanho, ze minule sme nevedeli, ze co zapol a vychadzali nam take tabulky, ze sme s manzelom len pozerali....no proste dnesne deti su ine...
co sa tyka rozpravania, niekedy sa mu podari povedat dedo a niekedy moje meno....aj ked tak skomolene....a strasne vela ukazovaciek je,...ale nejak uz nechce hovorit ani mama ani papa, tata sem tam povie baba,.....no pretym to omielal dookola,..ale teraz si neustale blabita a to v kuse a niekedy mi normalne akokeby nieco vysvetloval a k tomu aj rukou tak ukazuje. no je strasne zlatucky, az mi je neuveritelne, ze z toho maleho babatka v perinke, nam vyrastol takyto nezbednik.
my sme tiez boli na poradni ma cez 10 kg, neviem presne kolko a ma 81cm.
s pipikom ma vsetko v poriadku, dr. mu prvy krat pretiahla predkozku, vsetko ok!!!!!!najblizsie ak nebudeme chori uz pojdeme len po 15 mes na to ockovanie
tak len kludne napis, ja sem nakuknem
a posielame natalke pusku

luci79
5. jan 2010

Ahojte mamicky, prajem Vam vsetko naj do noveho roku 2010 🙂
...a mozno nejake nove prirastky do vasich rodiniek, ved je nacase , ne? 🙂
A verim, ze v tomto roku sa tu budeme vidat castejsie alebo mozme aj formou stretavok...a tu je jedna z moznosti...zvolili by sme si den, a presne hodinu a raz za tyzden v tomto detskom centre:
http://www.kamsdetmi.info/detsky-kutik-zabka-v-...
co vy na to?
tak zatial a tesim sa na vase kladne reakcie 😀

ddmoxy
11. jan 2010

Ahojte.Tak vidim,ze aspon raz za cas tu este nakuknete.No ja asi to centrum stihat nebudem.Zacinam sa pustat do novych veci ohladom podnikania.Este sa nic zaujimave nedeje a uz nemam cas.Takze tak je to so mnou.Ale ked vyjde cas , tak dobehnem.Uz som plne pojazdna,takze ziadny problem.Tak dakte vediet na ktory den a hodinu sa dohodnete.

hankky
12. jan 2010

čaute baby, mam jednu otazku....mame povinnost podat danove priznanie ked sme na MD? lebo ked som bola zamestnana tak to za mna robil zamestnavatel...minuly rok som si robila sama ale to som bola nezamestnana a este som nebola na MD...ale teraz netusim ci mam podat alebo nie a z akych podkladov mam vychadzat 🙄

luci79
12. jan 2010

Ahojte, no Hankky, to by zaujimalo aj mna....ci to podat do konca januara alebo nie 😉
..a ako s tym nasim stretko?

hankky
12. jan 2010

do konca marca nie? do konca januara sa podava dan z nehnutelnosti...dan z prijmu do konca marca ak spravne viem... Zatial som na nete o tom nic nenasla, ale nemala som vela casu sa prehrabavat. Myslim ze skocim na socialnu poistovnu pre to tlacivo ktore treba pri ziadosti o zvysenie rodicovskeho prispevku a tam sa opytam tety ako s danovym a ci mi treba od nich nejaky papier, lebo z inych podkladov sa vychadzat neda, si myslim 😅

stretko moze byt, cakam termin 😉 myslim ze na 90% sa vieme prisposobit so spankom, vyzera to tak ze asi prechadzame na jeden spanok denne, tak uvidime. len v stredu nemozme lebo mame plavanie...

hankky
12. jan 2010

a este ma napadlo, boli ste uz ziadat o zvyseny RP? treba ist pre nejake potvrdenie na socialku? lebo tu na jednom fore som citala ze staci ist na UPSVaR a tam vyplnit ziadost...
noo a mam zaludnu otazku...ak znovu otehotnieme pocas tejto MD tak budeme dostavat len RP ten ktory dostavame teraz ze? nie zvyseny, lebo nase prve dietky asi uz budu mat viac ako 2 roky...
a som sa snazila luskat na nete a som vyluskala nieco, len neviem ci som to dobre pochopila: teraz keby som si zacala plati dobrovolne nemocenske poistenie (vymeriavaci zaklad vyse 1000 eur) tak keby som znovu otehotnela tak by som mohla dostavat MD (cca 500 eur) a potom si znovu poziadat o zvyseny RP na druhe dieta....ze? lebo vlastne zvyseny RP dostanes ak si poberala matersku a tu by som poberala pri druhom dietati vdaka tomu dobrovolnemu pripoisteniu.... uf, neviem ci rozmyslate niekto takto daleko ako ja 😀

luci79
13. jan 2010

😀 Ahoj Hankky, prave o toto sa zaujimam aj ja..kedze v blizkej buducnosti by sme chceli druhe baby...
Ak si budeme platit DNP z vym.zakladom 1084,55eur min. 26tyzdnov pred porodom, tak budeme mat narok na materske, okolo 600eur + -...A ked dostaneme matersku tak mas samozrejme aj narok na zvys.rod.prispevok. Nemyslim si, ze by nas ukratili o zvys.RP ked uz jedno dieta bude mat cez 2rocky...ale zase nikdy nevies v tejto krajine 😅 ...
Ja som bola minuly tyzden na UPSVaR a tam mi to bolo takto vysvetlene. Nepotrebujes ziadne speci tlacivo, chod len priamo tam a tam ti daju podpisat nejaky papier kedze nove tlaciva na to este nie su...Uz som to podpisala a vo februari mi ma nabehnut uz zvyseny rod.prispevok 😵
Kedy planujes platit DNP? Ja som trocha na pomykove ci uz teraz alebo len mesiac, dva pred planovanim 🙂...

A stretko? No aj ja cakam na termin...Dnes sme pozvani ku Dianke tak sa dohodneme nejako neoficialne s deni a dame vediet nase terminy a vy potom taktiez napiste a nieco pokombinujeme 😉
My sme od pondelka na jednom spanku denne, 12-15.00, plus minus nejake minuty 😀

Oprasujeme nasu staru temu? Tak do toho...

Bea, drzim palceky mladej uspesnej tete podnikatelke, aby si to dotiahla do stastneho konca...

ddmoxy
14. jan 2010

Ahojte.....aj mna tesi ,ze to tu ozilo 🙂 A dakujem Luci🙂 takze sa uz chystate na druhe babo? wow...ani som nevedela....kto kazdy? No ja sa na tretie uz asi nechystam.Je toho vela teraz...mozno tak o par rokov na omladenie 🙂🙂🙂🙂

Tak vam drzim palce v plodeni.... 🙂 a dajte potom vediet ....

luci79
14. jan 2010

Ahojte,
tak vcera sme sa stretli s Deni a nam by to vyhovovalo utorok alebo streda okolo 15.30, ked sa deticky zobudia...ako ste na tom vy? Stredu sme nedavali kvoli Hankky a piatok kvoli Andy...

Bea, este planujeme, ale zatial len recami...na ciny dojde az neskor 😀

hankky
14. jan 2010

🙂 ste zlate ze ste zohladnili stredu, takze tym padom nam to vyhovuje v utorok 😀 dufam ze si dovtedy naty nerozmysli znova upravit denny rezim lebo dnes (po neviem kolkych dnoch jedneho 3 az 4 hodinoveho denneho spanku) spi uz druhy krat 😅

co sa tyka DNP tak skocim buduci tyzden na socialku a secko zistiiim a uz by som si zacala platit teraz 😉
a pojdem uz vybavit aj to zvysenie RP nech to mam z krku...

deni_v22
15. jan 2010

cafte, takze najblizssi utorok o pol 4 stretko v Dargove?? 🙂 😵 nam sa socializacia zide ako terapia..Dianka sa pri navsteve Jakubka predviedla ako poriadny asocial - zaliezla za bednu s hrackami a odmietala vyliezt, pripadne sa rozplakala, ked sa Jakubko priblizil 🙂 .. dufam, ze ju to coskoro prejde...

luci79
16. jan 2010

ahojte...tak ok, aj mne to vyhovuje na ten utorok...tak kto sa prida k nam? piste, piste, piste...
A ak nikto tak sa znovu zabavime len s Diankou...naucime sa ju viac nehanbit sa 😀 ...ale Deni, vsak aka zlata bola za tym kosom, len ocka vytrcali a sledovali kde sa nachadza ten nas maly sintos 🙂 . A Jakubko ked jej chcel dat pusinku tak sa aj rozplakala, zlata moja 😵 .Asi nie je zvyknuta na take skore lasky-nelasky 😀 ...Asi ide na to Jakub velmi rychlo, musime ho pribrzdit 😀 😀 😀

hankky
16. jan 2010

ahojte,
zatial nam to vyhovuje, posledne tri dni chodi spinkat okolo 12 a budi sa okolo 15 takze by mohlo byt.
Luci mam na teba cislo, tak pripadne zavolam ci nebudeme meskat alebo nieco...tesime sa 😉

lilly
16. jan 2010

ahojte, no nam by to asi tiez vyhovovalo v utorok o tej pol 4.. 🙂 my sme totalni asociali, lilly sa stretava len s 4,5rocnou sesternicou, neviem, ako sa bude tvarit na tolko deti 😀 prinajhorsom sa spratame 😅
ja som uz zvyseny rp vybavovala, stacilo im nakoniec len moja ziadost s jednou vetou ze ziadam o zvyseny RP a cestne vyhlasenie, co mi dali oni, ze nepracujem a staram sa o dieta..
my tiez planujeme druhe baby a DNP som si vybavovala pred par dnami na soc. poistovni 😵 mala som aj minule, pred prvym tehu, ze by som si zvysila matersku.. tam si to vybavte cim skor, lebo teraz kebyze si to vybavite, tak mozte otehu cca v marci najskor, ze by ste splnili podmienku platenia 270 dni pred nastupom na MD.. ak ste boli zamestnane, tak davate vymeriavaci zaklad ako rozdiel medzi tym maximalnym vym. zakladom a vasim hrubym platom a plati sa z toho potom 4,4%. Min.VZ je nieco cez 319€ a platba 14 €..

luci79
16. jan 2010

dievcataaaaaa....maaaam prosbicku , ja som zabudla, ze som objednana v utorok na 4.30 k lekarke na usg prsnikov a malej panvy...ja nemozem...ale zatial tak na 80% pretoze som zacala spinit a s M tam nemozem...tak budem vediet v pondelok naisto ci sa mi to rozbehne alebo pojdem k lekarke...
ak nahodou by som nemohla nemohli by sme termin nejako upravit?
Lilly to vazne? My planujeme druhe 'zacat' nejako v sept-nov...takze mam si to uz teraz vybavovat a platit DNP?

luci79
16. jan 2010

Zuzi, a ohladom DNP...mne sa zda, ze na materske budes mat narok ak budes splnat podmienku, ze platis DNP v najvyssej vyske, 270dni pre PORODOM...takze ak planujeme babo na koniec roka, tak sa mi zda, ze by som mohla zacat platit DNP dva, tri mesiace pred tym...vsak budem splnat platenie DNP tych 270kalendarnych dni pred porodom....alebo som to zle pochopila?

lilly
16. jan 2010

luci, urcite je to pred nastupom na MD, lebo vlastne vtedy ti SP zacina vyplacat materske a ty vtedy prestavas platit to dobr.poistenie.. teda najprv ty aspon 270dni platis soc. poistovni a potom zase ona tebe vyplaca materske a pocas tej doby jej ty neplatis..
ked chces otehu az v sept-nov., tak teraz ti je kvoli materskej este zbytocne platit, staci to tak 2-3 mesiace predtym.. alebo si mozes platit aj teraz a potom ked otehotnies a mala by si uz tych 270 dni, tak sa das vypisat na pn a socpoist ti bude vyplacat nemocenske z toho dobr.nem.poistenia.. i tak še dá.. 😉 a potom ked nastupis na MD, tak ti zase budu vyplacat materske.. 😉
k tomu stretku, mne je jedno v podstate ktory den by to bol, ale ten cas okolo pol 4 mi vyhovuje, ze by som sa premiestnila dovtedy do ke.. 🙂

lilly
16. jan 2010

jaj a este materske sa odvija od toho vym. zakladu, nemusi byt len ten maximalny.. kludne mozes platit len z min. mzdy tych 14 € a potom dostanes matersku z min. mzdy, teda z tych 319€, co je nieco cez 173 ci kolko eur.. ja som pred prvym tehu platila len z tej min. mzdy a este som mala z prace co my od nich vyslo, takze som mala matersku len trosku vyssiu ako plat v praci.. no aspon som nebola stratova 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre