Mamičky z Kittsee a rakúskeho pohraničia

tehula
30. aug 2011

Su tu nejake maminy na diskusiu?

lili007
20. sep 2012

@boba85
@tehula
@crapula
@patylein
@cucuriedka
@katarina_st
Ahojte, prosim Vas neporadite mi nejaky rakusky web bazar (online)? Hladam korbu na kocik Cybex, je to este malo znama kombinacia... Dakujem.

chichinka
20. sep 2012

@patylein aj my chceme v K. stavat, len este nevieme kedy 🙂 vy ste ako na tom? Pojdete do montovaneho domu?

cucuriedka
21. sep 2012

@lili007 juj tak to netusim.

tehula
autor
22. sep 2012

@lili007 ja poznam len willhaben.at a bazar.at alebo ebay, amazon
inak nic. v DE je to podstatne lepsie s bazarom

boba85
22. sep 2012

@lili007 ja ti veru tiez neviem poradit :(

dominikal
19. dec 2012

Zdravim vas chcela by som vas poprosit o pomoc ja moc neviem po nemecky no lepsie povedat neviem iba daco rozumiem prestahovali sme sa sem do kittsee a neviem kam mam ist s malou ku doktorovi ak jej nieco bude a ako to mam spravit ci tam odniest kartu od slovenskej doktorky alebo nie no a stou nemcinou ak by ste nahodou vedeli o niakom slovenskom doktorovi alebo doktorke tu na okoli alebno aj v neusiedl prosim dajte mi vediet

patricia2007
18. jan 2013

ahojte mamicky na jar zaciname stavat v kittsee, chcela by som sa z niekym zoznamit kto tam byva, mam dve deti dcera mi ide v septembri do 1 triedy a mladsia dcera ma 4 roky,,bola by som rada ak sa niekto ozve aj na osobne stretko v kittsee zuzana

patricia2007
18. jan 2013

@dominikal ahoj ja chodim do haiburgu Dr, Proksch je dobry je tam vela slovensky mamiciek

boba85
25. jan 2013

@patricia2007 ahoj a kde v Kittsee stavate?

patricia2007
25. jan 2013

ahoj zacneme stavat na jar na ulici oproti tomu novemu nakupnemu centru pri tych nizkych bytovkach, som rada ze pises lebo sa mi nik neozval a ty tam byvas ? a deticky mas tiez ? ja mam dve dievcata, 4 a 6 rokov
zuzana

boba85
27. jan 2013

@patricia2007 my byvame pri Bille, takze kusok. Ano mame maleho chlapca 2 mesiace.

patricia2007
27. jan 2013

hej tak sa uvidime, a ako sa vam tam byva ? stavaju super skolku tak ti maly pojde do novej super

luckalucka83
6. feb 2013

patricia2007 @dominikal
Kocky Proksch ale nevie po slovensky a DOminika asi hladala slovensky hovoriaceho pediatra

e_z
6. feb 2013

Ahojte, tiez sa pridavam. Byvame v Kittsee a spoznate nas vonku lahko - mame dvojcata parik 4,5roka, este su tu jedny - o par mesiacov starsie, tak si nas nezmylte🙂
@patricia2007 zapis do skoly bude teraz niekedy a do skolky mrkni na stranku skolky
http://www.kindergarten-kittsee.at/ a neboj na ihrisku pocut vacsinou slovencinu, takze so zoznamenim to nebude vobec tazke.

patricia2007
6. feb 2013

ahoj ja chodim casto do kittsee, este tam nikoho nepoznam, v pondelok mam termin u Burgermeisterky, ohladom skoly pre dceru lebo na jar zaciname stavat a patka mi ide do skoly od septembra do 1 triedy a chcem aby ju vzali, len nejako sa to neda, lebo tam este nebyvame, nepoznate niekoho kto prenajima byt mensi ? ze by som zobrala aj podnajom kym nepostavime,

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mauerka
6. feb 2013

@evinkasofinka My byvame v Hainburgu - zatial v byte, ale niekedy v lete uz by sme sa mali stahovat do domceka - takze bytik bude k dispozicii 🙂

mauerka
6. feb 2013

@luckalucka83 A azda tu mame slovensky hovoriaceho pediatra? Ja viem iba o fyzioterapeutovi...

luckalucka83
6. feb 2013

@mauerka
Nemame , treba sa ucit po nemecky 🙂
Aky bytik? My hladame nieco so zahradou, a idete tuto smerom ku policii sa stahovat?

mauerka
6. feb 2013

@luckalucka83 Ano, na Gupl, pod les 🙂 Ucim nemcinu na gympli 😉 A byvame v 67m2 dvojizbaku pri Wienertor.

luckalucka83
6. feb 2013

@mauerka
Tak sme kolegyne, ja som tiez pred materskou ucila nemcinu 🙂) a coskoro aj susedky budeme 🙂

mauerka
6. feb 2013

@luckalucka83 Uz sa tesim 🙂

boba85
7. mar 2013

@tehula ahoj, tak ako sa vam byva?

boba85
7. mar 2013

@katarina_st ahoj inak pozeram ze mas tiez male babo, chodite kocikovat?

katarina_st
7. mar 2013

@boba85 Ahoj 🙂, ano, chodime kocikovat aj doobeda aj poobede, lebo malinka mi zle spinkava doma. Teda hlavne kratko. A vy kedy chodite kocikovat? Mozeme ist niekedy spolu 🙂.

boba85
8. mar 2013

@katarina_st jasne mozeme, kedy chodis doobeda a kedy poobede?

miriamf74
9. apr 2013

ahojte babenky, má už niektorá z Vás školopovinné dieťa?Potrebovala by som poradiť. My sa totiž v lete tiež sťahujeme do Kittsee a mám dcéru,ktorá teraz končí 2.triedu na základke a nevie vôbec po nemecky. Čo by ste mi poradili,čo mám urobiť?Dať do prvého ročníka,alebo na nemecký kurz?ďakujem za odpoveď,Miriam ☹

simonisko1
10. máj 2013

ahojte sme rodina s 10rocnou dcerou,zijeme v Stajersku a surne hladame byt do podnajmu v Kittsee,alebo niekde inde po Vieden.Zo Stajerska odchadzame koli sikane v skole,poradite pomozete,kde je nieco volne,za prijatelnu cenu?Chcem nech uz je dcera stastna a ma konecne kamaratou,budem rada,ak Slovakov.Vdaka vopred.

simonisko1
10. máj 2013

@miriamf74 ,moja dcera tu nastupila do tretej tiedy ,nevedela ani slovo po nemecky za 2,5 mesiaca ju naucili,mate narok 2roky na ucitela,ktory ju bude ucit.

simonisko1
10. máj 2013

@boba85 ahoj nieje pri Vas daky volny byt do prenajmu,surne hladam,zijem v Stajersku no dieta nam sikanuju uz to riesila Ambasada,potrebujeme stade hned prec,nech uz dcera netrpi...dakujem dagmar

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre