Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

tonita
21. mar 2008

dasa my sme na tom uplne rovnako- papa kazdu hodinku a keby sa dalo tak aj kazdych 15 minut mne sa ani mlieko nestaci vytvorit. A kaka fakt do kazdej plienky ale nech ved len kakaju aspon ich nebu boliet bruska.
A najhorsiu dilemu mam z toho, ze Gregor papka kazdu hodinku a je napojeny na zdroj cca 30-40 minut 😒

valka
autor
21. mar 2008

ahojte dievcata, tak nasa toto robi tiez, ked prave nespi...co sa tyka mliecka, tak zatial mame dost (klop klop), ze na dostatocne vytvorenie treba ist von, dietatko tak necha pauzu...nam pomaha dat malu ockovi. vtedy neciti mliecko a je kludnejsia...
tonita, nespi maly pri sati? nasa to zacina intenzivne praktizovat...proste zaspi, potom 2-3 krat potiahne a zasa spi...asi by sme ich mali pri tom budit...potvorky male...
co sa tyka kakania, tak vacsinou je to tak do kazdej plienky spina (kedze latkujeme, tak menime casto) a obcas (2-3 krat za den) su to take riadne nalozeniny...zacinam si to pisat, ze ideme skusat vsimat si malu ako a ci hlasi...ked som citala bezplienkovky, tak ma to inspirovalo, ze som riadne zvedava 🙂

neviete, co je s kacenqou? sa nejak davno neozvala...

tonita
21. mar 2008

valka u nas to je tiez....spinkame pri ciciku a potm trocha potiahne a zase spinka.A ked sa ja pokusam sa odtiahnut skor ako to dovoli Gregor tak to je ale placu a placu 😀 Valka tym latkujeme myslis, ze davate normalne latkove plienocky pre Lucku???
No,no, Kacenqa by sa uz aj mohla ozvat nejako dlho tu nebola a mne je normalne za nou smutno 😀

valka
autor
21. mar 2008

tonita, davame aj klasicke stvorcove...vacsinou cez den..a na noc davame latkove tvarovane...vcelku sa mi to paci, aj ked treba kazdy druhy den prat a hlavne davat pozor, aby sme casto menili plienocku, lebo sa nam potom robia zapareniny 😠 tak som zvedava, do kedy to vydrzim 🙂

kacenqa
21. mar 2008

caute, zijem 😀 len nebolo casu...

vcera som malu vysupovala von s babkou a dopadli sme presne ako ty toni, 5 minut na to, jak odisla z domu sa zacala ta chumelica, ale vydrzala to poctivo 😀 aj ked dosla po tej hodine a pol mokra jak mys 🤐

dnes sme doobeda zvladli nakupy (val - kupili sme si 2 racikov do akvarka, chcipol nam totiz krab a krabov nemali, tak mame racikov 😵 ) a poobede siel zas kocikovat brasko tak som stihla este aj spenat uvarit....

no ale teraz to nase vrestadlo trenuje arie a uz aj sosnut dostala, prebalena je a furt vresti...no neviem co s nou....

zajtra pride moja babka s tetou, tak doobeda budeme upratovat, tak sa sem zas nedostanem.

ozaj, v stredu mame uvitanie novych obcanov v kulturnom stredisku na vajnorskej, aj vy mate? alebo len deticky s trvalym pobytom v BA III ???

no nejak nam pokladik stichol, neviem, co s nou tatinko (ten pan, co ta vcera uspaval - aby som ho citovala, ked sa jej dnes rano prihovoril 😀 😀 ) spravil.....

tak veselu velku noc vam prajem 😉 a vela vody a vela sibacov a tak.... 😎

kacenqa
21. mar 2008

inak sa chcem opytat este na jednu vec. mame na 15.4. rezervovane listky na Pluscenkovu ladovu show. je to o 19.00 vecer. myslite si, ze som zla matka, ked chcem na tu show ist? mala bude mat bez 9 dni 2 mesiace. co by ste vy spravili???? sli by ste??? mam totiz z toho velmi zmiesane pocity, na jednej strane by som tu show velmi rada videla, na druhej strane mam zo seba zly pocit, ze chcem odist od tak maleho dietatka. manzel rozhodne chce ist a chce aby som sla aj ja, ze nechce, aby som sa kvoli malej zakopala doma a ze aby mi bola pritazou. ale ja fakt neviem. ani neviem, co mi na to povie mama, lebo ju chceme poprosit, aby malu postrazila....no tak by ma zaujimali vase nazory...

valka
autor
21. mar 2008

ahoj kacenqa, podla mna v pohode chod...(aj ked verim tomu, ze polku show budes mysliet na malu 🙂 nachystas mliecko,aby nehladovala a bude to ok...ja sa tiez chystam zverit malu na 2 hodky tyzdenne tatkovi, aby som mohla chodit cvicit...inak pridem o chrbat...to ze niekam obcas pojdes, to vobec neznamena, ze si zla matka... 😉

to uvitanie bude asi pre trvalky.,..teda tych, co maju trvaly pobyt...

uz som objavila v akvarku malu mecunku, tak snad ju nezozeru,,..mame aj slimaka, ale manzelik z toho vobec nie je nadseny... 😉

cica13
21. mar 2008

Kacenqa, pokial to tvoja mamina zvladne a vies, ze sa mozes na nu spolahnut, tak chod na tu show, ved nejdes na cely den prec. Musis aj ty trosku vypnut..... 🙂

tonita
21. mar 2008

kati podla mna by si tam mala ist urcite.Odstrekni mliecko a podla mna urcite to babka zvladne 😝 Keby si to tak brala tak sa nedostanes nikam a potom ti tak akurat z toho sibne... 😀

dasa80
22. mar 2008

ahojte kocky,
normalne ste ma potesili, uz som si myslela ze som nejaka divna ked dietatu davam jest stale...teda stale ked pyta a pri nasom papkacovi to je skoro furt ked je hore...toni, mame ten isty "problem", papame nielen vela a casto ale aj dlho, aj 40 minut niekedy...no a casto sa nam stane ze zaspi, potom dvatrikrat potiahne a spi dalej a takto sa dotahujeme... snad sa to casom spravi, ked budu vacsie🙂 lebo takto sa moc neda niekak ist na dlhsie...

tu sa dostavam k tebe kacenka, ked mas moznost ze ti ma babo postrazit, tak by som sla, dva mesiace uz predsa nie je tak strasne malo...dve hodky to vdrzite obaja a budes mat radost ze si bola vonku 🙂

inak cestu dve hodky domov sme zvladli v sedacke ok, najprv kukala a potom spala, ani sme nezastavovali 😀

a najvacsiu radost mam ze som si d vas nechala poradit a zacali sme chodit von, dnes sme boli dve hodky a mala este furt spi...tak mam chvilu aj na net 😀

dasa80
22. mar 2008

a este ma nieco napadlo...vazne som tu zapocula ze davate niekto latkove plienky?
ja som si myslela ze som sama taka sibnuta...apson sa na mna tak kamosky co maj deti divaju....
my totiz cez den mame klasicke bavlnene a na noc a ked niekam ideme (koli praktickosti a rychosti a mensiemu zabratemu priestoru) papierove...
znamena to ze kazdy druhy den periem a kazdz druhy zehlim....nie je to take strasne, ved operie pracka a zehlenie mi trva max pol hodinu (pokial to mala prespi 😉 )...a vraj ani netreba stale zehlit, mozno do takych troch mesiacov..uvidime....
no ale okolie sa na mna diva ako na zjavenie, ze v dnesnej dobe ci sa mi to chce a tak....ale ja si myslim ze sa potom dieta skorej nauci na nocnik a to mi za ti stoji... a navyse nie je tolko odpadu 😉
ako ste teda na tom vy?

kacenqa
22. mar 2008

caute babule, tak uz mame po navsteve. som znicena a byt vyzera jak keby sa nam nim prehnalo tornado, lebo povodne mali dojst najprv babka s tetou a az po nich nasi, brat a jeho 2rocna mala. no a bum oni dosli vsetci naraz.

malinka to nastastie celkom zvladala, boli predtym s tatinkom vonku asi hodinu a pol, takze potom bola este dost dlho dobrucka. ja som stihla upiect babovku, urobit chlebicky a co-to aj pozehlit, to samozrejme za cely den (aj s doobednajsim spankom) inac nam zas krasne prespala celu noc asi od 22.15-22.30 az do siedmej rana...

inac babule, ona nam od vecernej plienky, ktoru som jej menila okolo pol osmej po kupani vobec nekakala. pritom prdiky ma v pohode. ale nie je ani nejaka placliva alebo tak, zeby ju brusko bolelo....je to v poriadku? nemame doma ani tu rektalnu rurku ☹ zeby som skusila....hrozne....

inak dakujem, ze ste ma podporili, asi teda pojdeme, ja totiz straaaasne rada pozeram kraso, manzel sa uz dnes pytal nasich, ale nebola som pri tom, tak neviem, nakolko 'do pohody' je to podla nich, aj ked manzel tvrdil ze bez problemov, no este to zajtra s mamou asi preberiem...len mam aj dilemu napr. ze kolko mliecka mam odstriekat? ako budem vediet, kolko vypije? alebo kupit take male balenie dakeho umeleho a zarobit jej jednorazovo podla davkovania? ved to by sa hadam nic nestalo, co vy na to?

dasi - ja keby som nebola pohodlna, asi by som tiez pouzivala latkove, ved aj tak ich mam v kazdom prani aspon 10 (ved do postoliek davam kazdy den cistu a potom mam po celom byte roztahane take na odgrgnutie pripadne ked si odgrcne, v kazdej izbe mame jednu), takze nejaky rozdiel v zehleni by to uz asi nebol... ale mam pocit, ze ta papierova akosi lepsie odvedie tu vlhkost ako latkova.

a nemyslim, zeby sa lahsie ucili na nocnik deti s latkovymi, je to podla mna len o komunikacii s dietatom a motivacii...no ved uvidime, ked budeme oducat 😉

valka
autor
22. mar 2008

dasi, my pouzivame latkovky🙂 mne tiez kamosky hovoria, ze ma to prejde, tak som zvedava... 😉 niekde som citala, ze odkedy sa pouzivaju jednorazove plienky, tak deticky viac trpia zapalmi mocovych ciest...a co sa tyka prania a zehlenia, tak to vobec nie je take hrozne...ozaj staci raz za dva dni...zehlit vraj staci pocas sestonedelia, ale ja si dost dobre neviem predstavit, ako sa daju poskladat nepozehlene plienky - oni su takeho orion tvaru 😀
vcelku sa mi osvedcili tie tvarovane...je to ako s jednorazovkami,...
este sa chcem spytat, ci prebalujes po alebo pred kojenim...vsetci hovoria, ze pred, ale vsimla som si, ze lucia cika a kaka pocas a tesne po kojeni, takze ak nechcem, aby v tom lezala, tak ju prebalujem az po...teda ja ju vyzleciem pred kojenim, dam jej taku usitu flanelovu plienocku, do ktorej pocas kojenia cika alebo kaka, a tym, ze je mensia, tak sa lahsie cisti a po kojeni ju prebalim do normalnej plienky...a este jedna otazka: prebalujes ju aj v noci? my ano, ale ma to straaaaasne unavuje ☹ tak sa musim presviedcat...ale na druhej strane, hned ako ju rozbalime, tak sa vykaka...inak by to asi dala do plienky a lezala v tom do rana...

kacenqa, s tym kakanim je to normalne vraj 10 krat denne aj 1 krat za 10 dni 🙂 dolezite je cikanie - aspon raz za 2 hodiny. inak je problem...na prdiky sa neodporuca rektalna rurka, lebo potom vraj dietatku zleniveju crievka ci co...skus skor masaz v smere, ako ide hrube crevo - v smere hodinovych ruciciek...alebo pokrcene babo do teplej vody... aby malo pocit ako v brusku...alebo cvicenie nozickami...(sa mi hovori, ked moja zatial take problemy nema, ze 😀

dnes sme mali taky maly problem - malu som nakrmila, zaspala, nechala som ju tatkovi a isla som na trznicu. mala sa vsak zobudila na hlad...hruza..tatko bezradny...este ze sme mali zamrazene mliecko...ale kedze este nikdy nepila z flase, tak sa alebo nahltala vzduchu alebo to mliecko nebolo uplne super rozmrazene alebo co, tak teraz vecer nam nechcela zaspat a v intervaloch plakala...konecne je vsak spokojna a odfukuje, tak hadam to tak bude do rana...

dasa80
23. mar 2008

ahojte,
prebalujem vacsinou pred papanim, lebo viem ze bude mat plnu plienku, resp pocujem ako "faxuje" do plienky 😉
a po papani vacsinou schrupne bud na pol hodku, 10 minut a ked mame strasne stastie tak aj na dlhsie, takze prebalujem ked sa opat preberie....
doteraz som v noci neprebalovala, lebo som ju nepocula kakat a nezdala sa nepokojna, ale tuto nocsme prebalovali dvakrat...lebo dvakrat kakala...
inak ja s nou chodim spat o siedmej posledne dni, prva cast noci je 4 hodiny, tak viem ze ked zaspi tak mam 4 hodky na spanie a potom uz kazde dve hodky papame, do piatej, pol siestej, a uz sme hore....dufam ze sa mi to casom podari prehodit....ja som bola zvyknuta chodit spavat po polnoci a mat kopec casu, a teraz vidim ze sa bez malej nielen nikam nepohnem ale ani nevyspim🙂

kacenka potom nam napis ake bolo kraso, aspon cez teba sa aj my potesime🙂 ja v BA nemam komu nechat malu takze moje kulturne vyzitie je zrejme nadlho fuc....

tonita
23. mar 2008

kacenqa tak to mate super- ved uz aj v porodnici malinka spala ako cukricek 😀 Nas maly Gregor je fakt jak vevericka ale spat ani nahodou. A s tym kakanim je to o drzku...My sa vieme pokakat a sme spinavi az na chrbatiku.Hovienko je za 15minut poprilepovane az na chrbatiku... 😀
Katuska my sme museli kupit Nutrilon lebo nas maly je taky hlados, ze ked sa napapa z obidvoch cicikov aj tak strasne zacne plackat tak musime este dorobit nutrilon 30-60ml a potom je spokojny ako baranok...Ale snazime sa mu to davat len vecer...A davame to z flase Avent. A podla mna to vobec nie je pravda, ze ked babatku davate flasu, ze sa oduci od cicika. My davame este aj cajik lebo jemu nic nestaci 😕 takze tak
Takze Kati podla mna skludom mozes dat papat Gretke jednorazovo aj umele mliecko.. 😅

valka
autor
23. mar 2008

s tou flasou - no ja neviem...jednorazovo to urcite neuskodi, ale ja by som sa bala davat malej pit cez cumlik...skor mi odporucali urobit si z infuzky a flase taku saciu nadobu - do cumla sa urobi mala dierocka, cez ktoru presunies odstrihnutu cast hadicky z infuzky az do mliecka...a drobcovi potom do ust das prst aj s hadickou...ako taha z prsnika, tak bude tahat aj z hadicky...ale chce to asi riadny cvik...🙂

dasi, my prebalujeme v noci (2) a rano (5), lebo mala sice nie je mnohokrat pokakana, ale pocikana...a to sa bojim zaparenin...aj ked dnes sa medzi 12 a 5 vobec nepocikala...som sa uplne zlakla, ale potom to uz riadne nakladla 🙂 tak som bola rada...

tonita
23. mar 2008

valka co ja viem....ja tomu moc nechapem....ale hlavne neverila lebo cajik davame hned od narodenia z flase a nejako sa na cicik chyta stale...

valka
autor
23. mar 2008

ttonita, ak je to ok, tak potom super...ja len, ze poznam par mamiciek, ktorym dietatko odmietalo pit z prsnika, ked pili z flase...teda oni pili, kym mliecko lahko tieklo, ale ak bolo treba riadne tahat, tak boli moc lenive...☹ z flase to ide lahsie...

tonita
23. mar 2008

ved ja neberiem ani tento nazor 😀 Ja som tomu rada, ze nam to tak ide ako to ide, ze nas Gregor je hlados....Ved opravnene vazi uz 5kg ked nie viac 😀
A inac Vam sa ako dari?Dufam, ze dobre a mala rastie ako z vody lebo pri narodeni bola take vtacatko, ze? 😎

kacenqa
23. mar 2008

ahoj kocky, konecne som sa sem dostala. 😉

boli sme dnes cele poobedie u nasich, mala bola dobrucka, len teraz nam to vynahradza...nejako sa jej nechce spat, tak nastupil tatinko - zaklinac hadov 😀 😀

toni - fuha tak teda Gregorko je pekny hlados. nema on teraz to obdobie rastoveho sprintu? alebo mu je uz stale malo? ved som myslela, ze mas dost mliecka....nasej zatial staci,tak uvidime, ze dokedy 😉

valka - inac sa vravi to iste aj o cumloch, a nasa cumluje, a prisaje sa mi v pohode....asi je to individualne..samozrejme, ze ju na tu flasu nejdem naucat, my ani cajik, ani vodu nedavame takze ten jeden raz to hadam zvladne. dnes som sa bavila s maminou, a naozaj to berie v pohode, sme sa dohodli, ze odstriekam asi 150 ml mliecka, a keby nieco, tak jej to prihreju. skusime jej posunut rezim tak, aby sme ju o pol siestej okupali, o siestej ju nakojim a na pol siedmu si zavolame taxik a mozno ze si bude mysliet, ze je uz noc a prespi aspon do polnoci 😉 no uvidime

inak dnes sa super kocikovalo, nebola ani zima, ani nefukalo, ani sa mi dnu nechcelo ist a mala drichmala, ale bola som uz smadna.... ale potom sme ju taku zababusenu este vylozili na balkon a tam drichmala spokojne dalej az kym sme ju neprebrali.

inac val - asi si ma nepochopila, my nemame problem s prdikmi, tie jej odchadzaju v pohode, len som kvoli tomu kakaniu bola troska nervna, ale v noci uz kakala a dnes v kazdej plienocke mala nakakane, takze pohodka.

a nasa specialitka - vykadit alebo vycikat sa do osusky cestou zu kupelne 😀 aj dnes nam ju celu ocikala mrna jedna 😉

dasa80
24. mar 2008

ahojte,
musim sa usmievat ked vas citam, lebo v podstate mame to iste, bezne cestou po kupani pokakame vsetko, vcera mi stihla nakakat d rukz ked som ju niesla do vanicky 😀
inak chcem sa vas nieco opytat, nasa mala sa mi zda ze mrnci, ani nie ze narek alebo plac, take mrncanie ked ide kakat...teda ked sa prebera zo spanku a potom pocujem ako tlaci a naklada ☹ manzel hovori ze to je preto ze este nevie tlacit iba ritkou ale celym telickom a preto jej to da zabrat...ale aj tak sa bojim...kaka dobre, skoro kazda plienka...len ci ste sa s tym stretli...

a nadranom od piatej uz vacsinou nespime, iba tak jednym okom, lebo mrnus si krochka a ochka v postleli a mlaska....je to normalne?

kacenqa
24. mar 2008

dasi, nasa to iste aj s tym kakanim aj s tym krochkanim a vzdychanim, az na to, ze my to mame cely den 😉 a je to normalne, neboj, mna na to upozornila pediatricka, ze bude take pazvuky vydavat 😉

dasa80
24. mar 2008

kacenka, dakujem za odpoved, niekedy sa o nu fakt bojim ze ju to boli a tak som nevedela co to je 😒
dakujem ti, si ma ubezepecila...
inak moj muz prave zistil ze sem pisem a tak, a smeje sa mi 🙂 ako to beru ti vasi? 😀

tonita
24. mar 2008

tak kocky aj my mame to iste.Mame asi nejake rovnake deticky.Zeby to bolo tym, ze sa narodili vo februari??? 😀 Hmmm?
no dasi tak manzel sa mne najprv smial, ze ako to ide s pisanim a teraz si rad precita nase prispevky a stale sa pyta, ze ako nam to ide vsetkym. 😀

kacenqa
24. mar 2008

moj ked ma vidi za PC, rovno ma zdravi ze ahoj modrykonik 😀 alebo sa pyta, ze co nove na konikovi? 😉 myslim, ze to berie v pohode a je rad, ze si takto s niekym popisem. a velmi bol rad, ze som bola s tonkou na izbe v porodnici, ze som tam mala znamu dusu, navyse, na vedlajsej izbe mi lezala kamoska, s ktorou som vyrastala, takze tak.

a hlavne, berie to tak, ze aj tu najdem kopu odpovedi na moje otazky, ked si nie som niecim ista. ale on je zlaty, on ma podpori v absolutne vsetkom, co by som chcela. 😉

valka
autor
24. mar 2008

ahojte, tak konecne som sa sem dostala...mala nie a nie cele doobedie zaspat...stale poplackavala...vzdy dvakrat potiahla a chvilu bolo ticho a potom zas...

co sa tyka toho krochkania, tak sme sa tiez bali, lebo cez den to tak casto nerobi, ale v noci alebo nad ranom to je hruza... 🙂 ked som citala dasinu staznost muzikovi, tak sa iba smial...akoby som citala o nasej malej...🙂

inak sa nam dari fajn, dufam...papame, kakame, spime a obcas placeme...ale kolko pribrala sa dozviem az o tyzden...

kacenqa, este k tej rurke...ja som myslela, ze to je hlavne na prdiky...asi sa budem musiet dovzdelat 😉 pravdupovediac, som to este nevidela, iba si o tom niekde citala...

dievcata, zajtra mi zacina tvrdy rezim, tak som zvedava, ako to zvladnem...manzel mal doteraz dovolenku, tak sme boli na malu dvaja, ale od zajtra nastupuje...tak drzte palce, aby bola taka dobra ako do teraz 🙂

alififi
24. mar 2008

kacenqa normalne som sa musela smiat - ze zla matka 😎 . myslim, ze zla matka sa neposudzuje podla toho, ci ide alebo nejde na par hodin z baraku 😀 😀 😀

inak pokial plne kojite, tak babatko nekaka kazdy den, resp. moze, ale nemusi

dasa80
25. mar 2008

caute kocky
takze krochkajuce babatka su ok 😀 to som rada...
inak sama nechapem ako sa clovek nauci spavat s jednym okom otvorenym....akonahle sa mala pohne, som v strehu...predtym by ma nezobudilo fakt nic, televizor, radio svetlo....teraz si raz krochne a uz som hore 😀

valka, tak drzim palce, mna to tiez caka...manzel je zatial doma ale som zvedava ako to bude ked uz budeme same...no sak ale mame modreho konika tak celkom tak same nie 😉

uz sa fakt tesim ked bude jar, aby tie prechadzky boli prijemnejsie, teraz sa to paci iba malej, lebo jej je teplo 😠

valka
autor
25. mar 2008

dasi,
rozmyslala som, ci to nie je upchatym nosikom alebo co ja viem cim...nasa krochka iba nad ranom, tak neviem...lutujem manzela, lebo sa nevie pri tom poriadne vyspat...a potom do prace ☹

ja sa uz tesim na leto...to bude nasa lucia chodit polonaha a lahsie sa mi budu menit plienky...aby nemala cervenu ritku...do kelu s dermatitidou...ked ona kaka len tak,aby si ju privodila...ani za naprstok niekedy, ale drazdi jej to kozu... 😒

dievcata, ked je vas drobec hore, vydrzi aj dlhsie bez vasej pritomnosti? nasa lucka chvilu po zobudeni zacne plakat a utisi sa len na prsniku, hoci z neho nepije, iba ho zuzle...a cumlik vytrvalo odmieta...a ked nedam, tak place...myslela som, ze budem mat bezcumlove dieta, ale teraz by som bola rada, keby ho chcela...inak ju budem mat nonstop na sebe ako klokan 😕

tonita
25. mar 2008

valka nas maly Gregor je opak Lucky.On mam oci jak vevericka a keby povolil celo co ma tak napnute tak by hned asi zalomil, ale to by mu potom asi nieco uslo.On ked sa zobudi tak tiez place- musi mat cicik hned ale potom po napapani je hodinu aj hore a chce, aby clovek pri nom sedel a rozpraval sa s nim.Uz zacina reagovat na hrkalky tak ked je nervozny tak mu hrkam a tak sa ukludni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre