Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

skrutka11
13. dec 2009

angellinka dakujeme 🙂 inak nepoznate niektora pani Denisu Hajdúkovu? Ona je laktacna poradkyna tu v Sali a Annag ma na nu odporucala. Nechodi nahodou ona do MC? Ja s nimi nemam skusenost, ale myslite, ze by prisla aj k nam domov? To by bolo SUPER.

luskacik
14. dec 2009

ahoj skrutka. Áno, ona je laktačná poradkyňa. Chodí do MC tuším každý 2. a 4. utorok v mesiaci. Ja som sa s ňou stretla u Emy, keď som chodila cvičiť pred pôrodom. Urobila nám veľmi dobrú prednášku o dojčení. Dala nám na seba aj mobil. A vravela, že ak bude treba pomôcť s dojčením po pôrode príde aj k nám domov. Len je z Královej nV a nemá auto, tak najšikovnejšie by asi bolo ísť po ňu. Ak chceš dám ti kontakt a dohodni sa s ňou.

manika77
17. dec 2009

bre ranko,

ako sa mate?

svetluska4
autor
17. dec 2009

ahojky,
naa my sa mame super, malinky akurat spinuska. Chudatenko pondelok ho caka ockovanie tak sa potrapime, dufam ze na vianoce uz bude ok. Inak poradili mi ze vraj na tie mu mam dat octanovu mast, mate s tym nejake skusenosti?
Ja sa teraz trapim s palcekom na nozke. Zalomil sa mi na nom nechtik a pichal ma do boku, teraz sa mi to zapalilo a boli au au. Bola som dnes na pedikure nech sa mi na to kuknu tak mi to nejak poobstrihli aby to tam nepichalo tak ma to aspon prestalo tak boliet. Jaaaj len dufam ze sa to ukludni a nebudem musiet ist k chirurgovi, bo mi uz raz strhavali nechtik kvoli takejto prkotinke ☹
Inak vy sa mate ako? Mandula davno si tu nebola , co mate nove?

skrutka11
17. dec 2009

ahoj svetluska a vsetky ostatne 🙂

svetluska, nas ockovali pred dvoma tyzdnami asi a srdce mi trhalo, ale ked to musi byt tak musi. Vezmi si so sebou nieco na chladenie po vpich na tu kombinovanu vakciinu, ta robi neplechu. Keby som to vedela, prilozim mu studene hned po v pichu. Kym sme prisli domov, mal tam veeelky cerveny flak. Potom sme chladili 2 dni v kuse. Bol uplakanejsi a to on nezvykne byt, ani papat velmi nechcel a trvalo to tak 4-5 dni. Najlepsie je take speci vychladene vrecusko s takym gelom. Poznas to? mozem zicat ked chces.

Inak ako som asi tu spominala, mali sme problem, ze drobec nechcel pravy prsnik. Ani sa mu nechcelo k nemu priblizit. A teraz, cuduj sa svete, sa zrazu pustil aj do neho. Je to super. Prave ked som chcela volat tej laktacnej tete. Taka som happy. Dufam, ze mu to pekne ostane. Neviete si predstavit, aka je to ulava ked nemusim uz odsavat jak najata 😀 tolko u nas.

Inak v utorok nam pridu robit vstavanu skrinu....tesne pred sviatkami, ale co uz, nech to mame. Dam na nu veeelku cervenu maslu, to ako darcek. 😵

kisska
18. dec 2009

Ahojte babulky, skrutka som rada, ze sa maly umudril. Prepac, nechodim si vas citat kazdy den, tak som ta zanedbala... nabuduce kludne pis IP 😉 Ste sikulky. Maly urcite vedel, ze by si od Denisky aj tak dostala nejaky figel ako na neho a tak radsej dostal rozum... Ma totiz smolu, pretoze nic lepsie nez tvoje mliecko pre neho nemas 😉 😀

skrutka11
18. dec 2009

jej manika, krasne foto, ale teraz som z toho paf, to je kisskino foto alebo tvoje?

Ozaj kisska, asi som sa tu uz pytala a mozno aj ty si hovorila, ze ste sa chodili kupat do Galandie a maly ostal v nemocnici? ja chcem strasne chodit plavat s malym, ale vraj v Galandii to nie je nic moc a cestovat s drobcom asi nebude velka slava.

Ozaj, chodite aj teraz s detmi vonku aj ked takto mrzne? Ja hej, ale iba na taku hodinku... a dnes na mna otec hukal, ze maly ochorie a bla bla bla. Tak ma zneistil, ze chcem vediet vas nazor. Viem, ze do -5 to ide a na tvaricku mu davam speci krem, tak v tom nevidim problem. Zmeriam mu pre istotu teplotu.

kisska
18. dec 2009

Ahoj skrutka - fotko je manikine 😉

Ja s malym chodim do Galandie len sem tam, ked sa ideme my okupat, na plavanie s detickami tam nechodim... ked sme chceli chodit, tak tam prave plavanie zrusili a neviem, ci to znovu obnovili alebo nie. Ale aj tych par razov sme tam boli v pohode, akurat oproti origosh plavku pre babenka tam obcas byva studena voda a do detskeho bazena (20cm voda) nemozes ist aj ty...Teraz chodime do trnavskej Kvapky (klubkvapka.sk) a je tam super, uz chodime rok a pol a sme uplne najviac spokojni 😉

Aj von chodime kazdy den aspon na chvilku. Pre nas je dolezite aby nefukalo. A so psom musime chodit von za kazdeho pocasia, tak to bravam aj maleho... A treba sa riadit hlavne podla maleho, ked je vonku spokojny, tak nie je problem. Adam zvykne plakat ked mu je zima...hlavne, ked si predtym odmietne dat rukavice 😕

svetluska4
autor
18. dec 2009

ahojky
skrutka, nic si z ocina nerob, to je stara skola. Aj moja mamina je taka, ze jaaj ved je zima a ci je dobre obleceny a bla bla, no jednym uchom dnu a druhym von, sak to co platilo pred 20 - 30rokmi uz neplati. Babtako musi mat cerstvy vzduch, ja napr.ked nejdemem von tak ho naobliekam a otvorim okno a zabijem dve muchy jednou ranou, vyvetram a maly ma cerstvy vzduch. Ked je babo naucene na prechadzky tak si to normal vyzaduje. Treba ho len dobre obliect a keby nebodaj fukalo tak ja tomu mojmu este zvkynem ked zaspinka urobit nad pusinkou a nostekom z plienky taky maly stan ze vyzera jak Seherezada a vtedy tam nema taky studeny vzduch bo si ho troska pri vydychu nahreje 😉 Inak bacile sa v mrazoch nesiria, a si nemyslim ze by ti niekto kychal rovno do kociarika 😀
Ja v tejto zim echodim von max na 1 hod ked nefuka a ked fuka tak na menej. Ked uz mne zacinabyt zima supky lupky domov. Malemu to ani tak nevadi bo na neho nefuka, spi ako maco este aj ked prideme domov a prenesiem ho do postielky, tak este si pospi dalsiu 1-2 hodky.
Inak ze vraj ked je babo plne kojene tak by nemalo byt chore bo ma protilatky od maminky cez mliecko. Mozem potvrdit u nas bola chora cela rodina ,ja tiez, ale malemu nic nebolo.

luskacik
18. dec 2009

Ahojte maminky. S našou malou som bola v stredu na 1. očkovaní proti rotavírusom. To bolo úplne v pohode, ani žiadna reakcia, nič. No teraz 30. 12. ideme na to kombinované očkovanie. Už teraz sa bojím po prečítaní príspevku od skrutky 😢 Moja malá je dosť uplakaná, tak čo bude robiť po tomto očkovaní... všetky detičky reagujú rovnako? A kam im to pichajú? Musím byť pri tom aj ja? Teda musím ju pri tom držať, alebo to zvládne doktorka so sestričkou? bojím, bojím.

manika77
18. dec 2009

skrutka to je moje foto 😉
s tou galandiou sme boli my v nemocke..sme tam boli ked mal marko osem mesiacov..a tak sme dopadli odvtedy sme neboli 😔
chodime von kazdy den aspon na chvilu 😉
luskacik deticky nie vsetky reaguju rovnako...marko napriklad ani po jednom ockovani nemal teplotky ani ziadne reakcie..az po rocnom...to mal 39,3..tak ale u kazdeho to je ine 😉

lenoc
18. dec 2009

Ahoj babulky, dlhoooooooooooooooo som nič nepísala.

My tiež chodíme von každý deň aspoň na pol hodinku a ak je veeeľmi zima či prší riešim to ako svetluška- vozím v kočíku pri otvorenom okne.

V pondelok idem na poradňu, dúfam, že očkovanie nás čaká až po Novom roku.

Skrutka, aj by som strašne chcela chodiť s malým plávať, mne je asi najbližšia Nitra, no neni to rpáve najlacnejšie a my začíname na jar stavať domček 😵 , tak ešte uvidím.
Aj my sme mali podobný problém s dojčením ako ty, ale to mal malý asi 2 týždne - nechcel piť z ĺavého prsníka, trvalo to však našŤastie len asi 3 dni a väčšinou sa mi ho podarilo nejako "ošáliť", že napokon papal aj z toho. Tak som hovorila, že v pravom mám kakavko a v ĺavom kozacie. No neostalo to bez následkov - odvtedy mám pravý väčší ako ľasvý 😠 a je vńom aj viac mliečka ako v ľavom.

manika, krááááááááááásne fotečky.

A aby som nezabudla, gratulujem evitke k tehu.
Evit, ja si ťa pamätám odniekiaľ, ale teraz neviem naisto - malý sa síce narodil vlani v septembri, no nechodila si náhodou aj k nám augustovkám občas?

mandula
19. dec 2009

ahojte babulky, nebola som tu par dni, lebo som upenlivo riesila tu seboreu, maly to mal dost zle na hlavicke a este k mu aj smrdela z toho. No a ja spravna paranoicka a stresmenka som precitala asi 100knih, zavolala asi 500ludom a navstivila asi 20 lekarni, namiesto toho aby som isla k Novakovej, ja koza. Ale nevadi, dali mi salicilovu masticku s tym som mu to natrela, vycesala a natrela excipialom u liplotio a zda sa ze to zabera. Urobila som to uz 2x a je to o 1000x lepsie. Ale stale to ma suche a stale sa mu robia male chrasticky, ale nastastie to uz nemokva a nesmrdi a nie su tam tie supinky. Bola som zufala, tak preto som tu nebola ☹

Skrutka - vsetko co si napisala slubujem, uz mu nedam prachy, neboj. Vies ja som vzdy takato, kazdemu vsetko a na seba nehladim. Ked mne je vzdy kazdeho luto, aj ked je to debil. Uz som sa tolkokrat popalila, a stale som sa nepoucila. A teraz ked mam maleho tak som taaak precitlivela ze koniec. Ved mna rozplace este aj to, ze je zlava v tescu 😀 je to normalne?

No, vlasy mi dalej padaju ako dive, uz len cakam, kedy budem holohlava. V pondelok som sa objednala kadernicke nech s tym nieco urobi, lebo sa vazne zblaznim.

A k tomu kojeniu. Aj ja mam 1 prsnik plnsi a väcsi ako druhy a tiez mi z neho menej pije, podla mna ho ma ako cumel a z toho druheho pijem lebo ked si ho prelozim na pravy tak taha ako blazon, ja neviem preco to tak je.
Zatial stale papa kazde 3 hodiny a v noci len raz, klop, klop

Von chodim stale aj dnes som bola, kraaaasne snezi, vonku bolo super, len zima, tak som bola len 30min. Ja stale riesim, ci mu nie je zima. Ale ked ma body, tricko, teplaky, ponozky, overal, fusak, ciapku, sal, rukavicky, deku tak snad nie.

S tym ockovanim nestraste - aj nas to caka okolo 9.1. tak sa mam na co tesit.

No a hlavne je to - ze maly uz je lepsi. Uz place len ked je hladny, alebo nervozny, ale to nie je casto. Uz mi SPINKA aj cez den, neverim este stale 🙂 nie sice vela, ale staci to na to, ze si porobim veci. Dokonca som minule stihla aj napiect sacherovu tortu, to uz je co povedat 🙂
Je strasne zlaty, stale rozprava, smeje sa, pästicku si strka az do hrdla 😀 a s pleinkou sa dokaze hrat hodinu. Moje zlaticko. Nakoniec este budem mat celkom drobre dieta 😀 😀 😀

A manika - kraaaaaaaaasne fotky, maly je na zozranie

Do albumu som doplnila aktualne fotky Petka - tak sa pozrite 🙂

Cmuky a piste

evitkamalicka
19. dec 2009

ahoj kocky

lenoc, ano chodila 🙂

mandula
19. dec 2009
svetluska4
autor
19. dec 2009

ahojky,
mandulka petulko je krasnucky, a kolko ma vlaskov, za chvilku mu mozes vrkociky zapletat ako Janosikovi 😀
Drzim palceky s tou potvorou seboreou, nas to nastastie obislo, klop klop
baby, inak ze vraj detsky bazenik je aj v Dusle, tam sa s babatkami neda?
dnes je fakt kraaasne nasnezene, dufam ze to vydrzi do vianoc, ale hlasia oteplenie ☹ tak neviem neviem

manika77
19. dec 2009

mandula ved petulko je dokonaly 😅 strasne krassny 😉

mandula
20. dec 2009

tak ja sa dnes zobudim a supiny zase na hlave 🙄 a vcera tam uz nic nemal. Mna asi vystrie. No nic, idem zase mazat, mazat a mazat 😖
svetluska, inak ono to moze prist hocikedy, strasne Ti zelam, aby vas to obislo, ale co som pocitala, je len velmi malo deti, ktore to nemali. Moj to nastastie ma iba velmi v malej miere klop, klop, ale aj tak je to nechutne, fuuj
ja by som tak rada isla tiez s malym do bazena, ale moc sa bojim a potom co zazila manika, tak asi nepojdem. Aj ked laka ma to. Ale bojim sa tych hnaciek.

Dnes je kraaaasne - ale moja mama mi nedovoli ist von, vraj co Ti sibe? Co chces aby zamrzol? Chapete? Ze vraj sa nema, ak je menej ako -5, je to pravda? Fakt nemozem?

A inak zda sa mi ze ma nejake sopliky. Neviem, dnes som mu odsavala sopliky a mal tam jeden poriadny 😀 mozno ze z toho v noci tazsie dychal. Ale aj dost kycha, takze to asi bude nadcha. Kazala som mame kupit ten nivea sprej do nosa. Poradte co je este dobre. Alebo to mam nechat tak a ono to same prejde?

a dakujem za poklonu svetluska a manika 😉

skrutka11
20. dec 2009

ahojte kočky

tak vidim, ze sme už celkom pekna partia 🙂 verim, ze nam to vydrzi a ze sa uz konecne vsetky stretneme ! 😀

mandula. je to normalne, ze sa rozlutostis nad vsetkym, ja som presne taka ista, a co je zaujimavejsie aj moj mangel 😀
to, ze si dostala rozum ma tesi a uz nebud tlk!!! Kasli na neho. Po svete beha tolko skvelych chlapov, teraz sa daj hlavne ty dokopy a pri takom krasnom dieťati hned ti musi byt lepsie. A ten spravny sa najde, ale netreba lapat hned po prvom! Nech si ta zasluzi!!

luskacik: neboj, zvladnete to. Mne sestricka povedala, ze netreba ho drzat, ona si s nim poradila. Vlastne on bol tichučko až ked ho ta sestricka nepichla. Potom to bol silny plac, hned som vzala na ruky a pozrel na mna asi tak že.... mama, čo mi to urobili???... privynula som si ho a hned mu bolo lepsie...potom znova ho pichli, ale to uz az tak neplakal, znova som si ho vzala do naručia, poplačkal a potom zaspinkal. Inak som citala v mama a ja časopise, ze existuje masticka, ktorou pred pichanim znecitlivies miesto v pichu a že to krasne funguje, takze ja si ju urcite pojdem zohnat. Neviem nazov, ale ked zozeniem, tak to urcite sem napisem 😉 nas caka ockovanie dalsie 20.1.2010. Ake zober so sebou aj nieco na chladenie do miesta v pichu po tej kombinovanej vakcine. Ja som to robila az doma a skoda casu. keby som dala hned, mozno by ho to trapilo menej. Normalne to tam mal ako popalene. Supala sa mu tam kozicka, ale uz je uplne fit.

kisska, zaujala si ma tym klubom kvapka. Chodite tam aj teraz? Nie je to dlha cesta do Trnavy a spat s takym drobcom? Velmi velmi by som chcela. Poradim sa s mužom. ale este raz dakujem za radu 🙂 je skvele, ze bazen je len pre tych najmensich. SUPER. Skoda, ze tam nepisu, s akymi velkymi detmi sa tam moze chodit, ale zavolam a dozviem sa hned 😵

kisska
20. dec 2009

Ahojte babulky
skrutka poslala som ti IP, ale napisem aj sem 😉 V Kvapke beru deticky od 6tich mesiacov, lebo pre mensie su ovela prisnejsie hygienicke pravidla ako rpe starsich. Ale treba sa spytat, mozno to obnovili, lebo teraz na jesen otvarali bazen pre vacsie deti (po roku), takze ten povodny mozno prisposobili aj mensim drobcom. Neviem, spytaj sa. My uz teraz dokonca roku plavat nepojdeme, ale ak nezabudnem,tak sa ti na to spytam.

Co viem, aj do Dusla chodi nejaky plavecky kurz s detmi, ale myslim, ze su to starsie deti, lebo v Dusle sice maju detsky bazen, ale je tam na moj vkus trochu studena voda a nemaju tam podmienky az pre take male deticky. Kvapka je vyborna, lebo maju aj saunu a aklimatizacne miestnosti, takze kym skoncis, tak babo je dokonale presusene a nehrozi, ze by prechladlo aj v takomto pocasi... Do troch rokov by som neriskovala verejne kupko alebo bazen.... Ved keby vas cokolvek napadlo, pytajte sa 😉

skrutka11
23. dec 2009

dievcence, prajem Vám krasneho a bohateho ježiška, veľa zdravia pre detičky a samozrejme aj pre Vás a celu rodinku. 😵

Mandula a špecialne pre Teba si želám, aby ťa neopušťala Tvoja hrdosť a spravny chlap nech sa Ti pritrafi

manika77
23. dec 2009

baby nadherne vianoce zelam 😉

mandula
24. dec 2009

babulky, zelame vam stastne a vesele 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mandula
24. dec 2009

skrutka - dakujem Ti velmi pekne, si zlata 🙂 dufam, ze ma caka niekde uz nejaky, co bude konecne milovat mna 😉 a neboj moja hrdost este len teraz zacala rast.
tak este raz krasne vianoce 🙂

lenoc
24. dec 2009

baby, krááásne sviatky s vašimi drobčekmi prajeme!:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

evitkamalicka
24. dec 2009

dievcata prajeme vam vsetkym krasne Vianoce, drobcom vela vela darcekov a nech ich choroby z daleka obchadzaju

lenoc
24. dec 2009

mandul, ty nemozes spavat?
krasna fotka maminky a synceka 😵 😵 😵 aj nam jezisko prinesie take vibracne lehatko, ale psssst. 😀

luskacik
24. dec 2009

Ahojte maminky,
tiež Vám chcem všetkým zaželať šťastné a veselé Vianoce 🙂 a pripájam sa k evitke - nech naše deťúrence všetky choroby z daľeka obchádzajú 😠
Mandula a lenoc - kráááásne fotky 🙂

svetluska4
autor
24. dec 2009

Babenky,
prajem Vam vsetkym krááááásne vianoce, vela peknych chvil v kruhu rodiny , bohateho jeziska pre drobcov
🙂 myslim ze nam maminam staci ten uzlicek stastia 😉 a hlavne zdraviiiickoto je najdolezitelsie.
cmuky a este raz stastne a vesele

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre