Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

luskacik
21. jan 2010

svetluška, už sa teším na tú tvoju škôlku 🙂 a mohla by to byť anglická škôlka, nech máme malých inteligentov.
mandula, keď si bola s malým prvý krát u ortopéda, nepovedal ti, že o 3 mesiace máš prísť na kontrolu??
Lebo my tam ideme kvôli tomu.
No a s tými prštekmi v pusinke to je fakt strašné, aj naša Natty to robí v jednom kuse... Nestačím jej tie ruky vyberať a meniť podbradničky, všetko má totálne mokré. Prsty si žmochlí jak o preteky a hundre si pri tom ako stará baba.

mandula
21. jan 2010

luskacik, vsak ale prave o to ide, ze ja som este vobec nebola u ortopeda . Je to mozne? Nikto ma tam neposlal, ci to akoze mam ist sama? Ja neviem, som z toho jelen, teraz mam strach ze som nieco zanedbala.

manika77
21. jan 2010

ahojte konecne sme zdravi 😵

mandula k ortopedovi ta mala doktorka poslat tusim uz v siestich tyzdnoch ..my sme tusim tak nejak boli 😒 skus sa radsej nato spytat ale ked ides uplne prvy krat tak potrebujes papier od dokiny. potom uz nie lebo ides len na kontrolu.takze ona ta mala poslat...noo a chodi sa tam kvoli jadierkam..snad bude vsetko ok 🙂

luskacik
21. jan 2010

mandula, nie, to určite nie je tvoja chyba. Možno každá lekárka má iný postup. Zrejme sa jej zdalo, že tvoj malý má všetko v poriadku. Ale spýtaj sa jej na to. Podľa mňa je dobré aspoň raz sa ukázať u ortopéda...

mandula
21. jan 2010

najradsej by som jej zavolala, ale bojim sa, aby sa nenahnevala, ved ona musi vediet co robi, nie? Ved to preboha robi viac ako 30rokov a je to dobra lekarka.
Haloooo je tu aj niekto kot este nebol a mate dieta stare asi ako ja? vyhlasujem patranie 😀

manika77
21. jan 2010

mandula kludne sa jej nato spytaj..co ja viem tak vsade sa chodi k ortopedovi..za opytanie nic nedas...ty chodis do veci k lekarke? a kocky odtial boli u ortopeda?..tak sa radsej ohlas..tam sa ide potom aj tak na kontrolu v troch rokoch kvoli plochym nozickam..ci maju alebo nie...tak sa jej nato spytaj mozno iba zabudla..ale ja si myslim ze aj tak sa nic nestalo..pretoze len u nas na slovensku sa bali na siroko nikde inde sa to nerobi 😉

mandula
21. jan 2010

no tak jej zajtra zavolam,ano ja chodim na Vecu k Vaskovej. Ja ju poznam lebo ja som k nej chodila este ako dieta a nedam na nu dopustit, je to vyborna lekarka, ale radsej teda zavolam.

evitkamalicka
21. jan 2010

mandula aj ja chodim k Vaskovej a k ortopedovi nas poslala tusim na tej dalsej poradni po trojmesacnej, teraz neviem ci to bola 5 alebo 6 mesacna

svetluska4
autor
21. jan 2010

ahojky, mandulka, ty Petka balis na siroko? nam nasa dokina pri prvej navsteve povedala ze balit na siroko a po mesiaci k ortopedovi a ten povie ci treba balit alebo nie. Dokina nam vypisala papierik k ortopedovi a isli sme a on nam pozrel povedal ze netreba balit na siroko a kontrola o 2-3 mesiace. no a teraz na kontrola nam povedal ze je to ok, jadierka su dobre a ze mozeme davat na psika nech lozi. Ono kazda dokina ma iny postup ale za opytanie nic nedas. Sak my ked sme boli babetka tak sa balilo na siroko az do 6 mesiacov. Sak v tedy ultrazvuk ani nebol tak sa cakat muselo 🙂 Ale tvoja dokina ma vela skusenosti urcite uz pozna z drzania noziciek ze co a ako.

skrutka11
21. jan 2010

ahojte, tak my sme boli u ortopeda minuly tyzden. Od zaciatku bol postup rovnaky. Prva kontrola asi v 6 tt
druha po troch mesiacoch
a na tej druhej mi povedali, ze vsetko ok a pridite sa ukazat o 3 mesiace 😕

to som nepochopila. Naco tam dofrasa mam ist, ked je vsetko ok? to sa aj moj doktor cudoval. A navyse sme doplacali 3,3 Eur myslim a boli sme az v nitre. Je to dobry biznis. Tak ja tam znova doklusem a znova zacalujem 3,3 aj ked je vsetko v poriadku? Ako zdravie je mi samozrejme prvorade, ale nastvali ma uz prvy krat. Vraj nemaju zmluvu so spolocnou tak 10 Eur prosiiiiim.....

a teraz mi povedala ....uz len 3,3 prosiiiiiim.... a hadajte, ci som dostala blok. Houbeles 😠

svetluska4
autor
21. jan 2010

skrutka, tych 10 Eur bolo asi preto ze vtedy este bola spolocna a teraz je spolocna zlucena do vseobecnej. Al eaj tak neviem preco platite. Nas nasa dokina poslal k dr. jassovi v Komajticiach, je tam kazdy pondelok a stvrtok a nic sme naplatili, a ma skvely pristup, dokonca si Samka pamatal, po 3 mesiacoch, pri tolkych ludoch co sa m u tam premelie , klobuk dolu.

manika77
21. jan 2010

ono vraj balit na siroko je aj tak hlupost..ze to sa robi len na slovensku...vraj sme v tomto zaostali 😅 ...ja som ink aj tak nebalila lebo maly bol z toho na nervy 😉

my sme tiez nic neplatili sme boli v GA

evitkamalicka
21. jan 2010

ja som tiez vobec nebalila nasiroko

luskacik
21. jan 2010

my ideme zajtra k ortopedovi. Tiež chodíme do Nitry, ale minule sme neplatili, len manžel za papierik do práce. Tak som zvedavá čo bude.
Evitka, ako sa máš? Bábo v brušku poslúcha?? Máš aj nejaké ranné nevoľnosti?

evitkamalicka
22. jan 2010

luskacik mam sa super, nevolnosti nemam, ani pri Adamkovi som nemala, len mi uz poriadne zacina rast brusko, ale to je vraj pri druhom dietatku normalne ze ho skor vidiet

mandula
22. jan 2010

nie, svetluska, ja som vobec nebalila nasiroko, to mi doktorka hned povedala, ze balit nasiroko nemusim.

manika77
22. jan 2010

evit tak to mas stastie ja som do piateho mesiaca v kuse len grcala... 😠

evitkamalicka
22. jan 2010

manika no pri Adamkovi by som rada grcala niekedy aj ja, aspon by som tolko vela nepribrala

manika77
22. jan 2010

evit aj napriek tomu som pribrala 21 kil 😠

csikike
22. jan 2010

ahojte, tak mi ideme na kontrolu klbikov buduci stvrtok, ale ja latkujem, takze je to ako keby som balila na siroko, ale tiez na pri prvej kontrole povedal, ze nemusime balit

luskacik
22. jan 2010

ahojte, tak boli sme dnes u ortopéda v Nitre. Tiež sme platili 3,30 Eur ako aj skrutka. Všetko máme v poriadku, ale jadierka ešte nemáme dozreté, ale v 4. mesiaci je to vraj v poriadku. To znamená, že svetluška tvoj malý je šikulko 😀 My máme prísť na kontrolu o ďalšie 3 mesiace.

svetluska4
autor
22. jan 2010

Dakujem luskacik, hihi a to my kazdy rozprava ze chlapci su pomalsi ako dievcata a aha ho. Rychleny je ako redkovka 😀
Kocky aj vas tak trapi jazva po nastrihu ked je zle pocasie, ja to mam ako rosnicku 😉

maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrutka11
24. jan 2010

cafte babulky

ja stale hovorim, ze je to vsetko biznis, ty lekari.
Luskacik, to si bola u Dr. mudr Petrušku??? Mne nepovedal ani mu ani buuuuu, ci su jadierka v poriadku a mna akosi v tej rychlosti nenapadlo sa opytat. Tak ratam, ze sme natom ako vy. Kedy ideme kocikovat??

mandula
25. jan 2010

ahojte dievcata,

som zuuuufala. Ale fakt strasne. Maly je uz od piatka strasne zly, ja neviem co mu je. Mal aj zvysenu teplotu ale max. 37,5 - dnes uz nema. Je umrncany, stale si pcha ruky do pusy a nervaci. Ked ho polozim tak sa zacne krutit a pritom vrieska, ja uz neviem co robit. Volala som doktorke, vraj to mozu byt zubky, ale tak skoro???? Kazala som mame nech mi dnes kupi gel a skusim mu to natierat, ja som na dne. V noci sa mi zacal tiez budit, sice nepapa ale mrnci, nastastie aspon v tom kociku este spi aj 2hodky. Ale inak je zly, zly, a zly. Baby co to moze byt?
Kakat kaka aj prdi, brusko to urcite nie je, usko tiez nie, tak co teda do kelu, zeby vazne tie zubky?

svetluska4
autor
25. jan 2010

Mandulka, tak to budu asi tie zubky, neboj ked sa jeden prereze tak uz to bude ok. Moj Samuso je teraz tiez viac mrncavy, a vnoci sa zobudi 2x miesto 1x. Ale to je v pohode. Cervicek moj si tiez do pusy pcha vsetko co mu dam a prstekmi si smatra v celej pusinke az tak ze ho z toho napina na grckanie. Inak nervacit sa moze aj z toho ze by chcel sediet a nejde mu to, Samko sa nervaci ked musi len tak lezat. Vydrzi pod hrazdickou ale krici po tych hrackach az telku nepocujem 😀 , a toci sa tam ako rucicky na hodinach. akonahle ho vezmem k sebe a posadim tak je ticho a cely nateseny. darmo, su to vrtinozky plazive 😀 ale aspon vieme ze siu ok, keby len tak ticho lezal tak uz by som histercila ze mu nieco je.

luskacik
25. jan 2010

skrutka, áno aj my sme u neho boli. Určite sme na tom rovnako, keď musíme ísť o 3 mesiace znova.
No ja som s malou tento týždeň na prázdninách u rodičov 😀 Skúšky mám porobené, tak prázdninujeme!
Nervózna som s malej, lebo my už 6 dní nekakala, počkám ešte jeden, dva dni a ideme k lekárke. Tie kvapky čo ste písali, že používate, sa ako volajú??? Dajú sa kúpiť voľne v lekárni, však?

svetluska4
autor
25. jan 2010

luskacik, myslis tie na brusko? ak hej tak to je EspumisanL - ked povies v lekarni ze espumisan pre babaaka tak oni vedia, inak ja ked som bola so Samkom vtedy u dr. ze tiez nekakal tak mi povedala ze babatka nemusia kakat aj 2 tyzdne, ze dolezite je aby bolo nacurkane. Inak aj Samuso ked malo papa tak aj malo kaka, ked ma zrave dni tak sa mi pokadi aj 2-3 krat za den a to poriadne. Inak ked Natalku nic neboli tak sa neboj, ked ma makke brusko tak to bude ok. Uvidis, zafunguje Murphyho zakon (parada mlady pan sa prave po..., esteze tu o tom pisem) ze ked sa vyberies klekarke takako na just bude plienka plna 😉

svetluska4
autor
25. jan 2010

poopravim sa nie vsetky babatka ale plne dojcene babatka nemusia kakat aj niekolko dni, to znamena ze vsetko co si vycickaju tak telicko spotrebuje. no vsak za chvilku zaciname s prikrmami tak sa necudujme, mliecko za chvilu nebude stacit 😉

skrutka11
25. jan 2010

ozaj svetluska my vraj uz mozeme zacat s prikrmami od ukonceneho piateho mesiaca, teda od februara... boze a ja neviem co a ako... asi ma picne 🙂 tak zase nie som taka blba z toho, ale bude to zaaabava. Naposledy som drobcovi davala paralen SUS, ked sme mali po ockovani teplotu... ceeely sme boli ruzovy 😀 no a o mesiac budeme ceeeely oranzovy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre