Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

ilona3
10. feb 2012

@buba78 naozaj mozem tu skolku na zvolenskej len odporucit. teraz nam sice zdvihli poplatky takze platime 50 € skolne na mesiac + strava ale aj tak odporucam. neviem ako si na tom financne ale ak si to mozes dovolit budes spokojna. velmi si chvalia aj skolku v zaturci a tiez v meste pri urade prace ale tam vraj maju dost plno. s tymito skolkami vsak osobnu skusenost nemam takze su to iba info z druhej ruky.

sorciera24
11. feb 2012

@ilona3 ano, suhlasim s tou Zvolenskou....ja som velmi spokojna, az na jednu vec....chore deti v skolke......a dsot skaredo na to platime zdravim......raz sa dohodlo, ze tam budu deti max. s troskou soplikom a bezne su tam ukaslane, uchcrhclane deti....preto uvazujem nad mestkou....vedla Druzstevna je vraj super......

buba78
11. feb 2012

@sorciera24 s kaslanim deti je to trochu horsie.....su deti,ktore kaslu cely rok ,lebo maju celorocnu alergiu.........ja mam 5 mesiacov /maj-september/ v roku nadchu a uz mi to lezie na nervy,ked niekde pridem a ma obvinuju,ze sirim chorobu

sorciera24
11. feb 2012

@buba78 ok, to beriem, ale zas viem rozlisit alergicky kasel od hlienoviteho prieduskoveho kasla.....a presne taky ma za par dni moj syn.... 😠

ilona3
11. feb 2012

@sorciera24 co sa tyka chorych deti v tejto skolke mam pocit ze je to lepsie. zatial som sa nestretla s tym ze by som tam videla zasoplene a ukaslane dieta co sa mi v skolke na jesenskeho stavalo pravidelne. moze to byt aj tym ze s malickymi detickami sa velmi nestretavame lebo mame triedu hore a oni dole a na jesenskeho maju srkinky vsetci spolu. mensie deti ktore navstevuju skolku kratsi cas byvaju chore castejsie ako starsie po dlhsom case v kolektive. moja dcera ked zacala chodit do skolky ako 2 rocna bola chora minimalne kazdy mesiac. neboli to nastastie nejake vazne choroby len bezne detske zelene sople a nasledne kasel ale vzdy mala vo vytere nejakeho "kvalitneho bacila" takze nasledovali atb sirup alebo aspon pamykon do nosa. teraz ma uz 6 rokov a ako predskolacka a v novej skolke bola chora zatial len raz. klop, klop, klop.
myslim si ze to chce len cas a treba vydrzat. tiez som bola z toho zufala a cakala som ze po roku chodenia do skolky bude lepsie lebo prvy rok je vraj najhorsi ale nam to tvalo 3-4 roky.

ilona3
11. feb 2012

@sorciera24 este som zabudla ze casto si to robime rodicia samotni ked dame do skolky chore dieta a po case to mame naspat. tym som nemyslela ze ty to tak robis.
ako pisala buba s tym kaslom je to niekedy tazko a v sucasnosti je vela deti ktore maju alergicky kasel ale myslim si ze nie len rodicia ale aj ucitelky si deti poznaju a vedia ci to dieta kasle stale alebo kasle zrazu a ma aj sople. skolka ma sice pravo chore dieta odmietnut, lenze ak niektori vychytrali rodicia donesu papier ze dieta je zdrave... ucitelka s tym neurobi nic aj ked vie ze dieta nie je v poriadku.
mne sa teraz dobre machruje ked som na materskej a hned ak sa mi zde ze na deti cosi lezie "stiahnem ich zo skoly a skolky" ale ked som chodila do roboty tiez to bol problem. vdaka bohu za starych rodicov na dochodku!
co sa tyka tej druzstevnej pocula som aj chvalu aj nadavanie. vsade je nieco a idealna skolka podla mna neexistuje. dufam ze sa rozhodnes spravne. ked uz nic ine aspon budete menej platit. 🙂

ilona3
11. feb 2012

@medi citala som ze zvazujes jesienku? tak na to rychlo zabudni uz by som tam deti nedala. niekde vyssie som pisala dovody.

ilona3
11. feb 2012

@medi bolo to tak 4-5 stran dozadu

sorciera24
12. feb 2012

@ilona3 ako ja presne suhlasim s tzmi chorobami, lebo darmo ja si dieta preliecujem a niekto ho prelieci 2 dni aj s cestou...a potvrdili mi to aj ucitelkz, ako si rodicia zhanaju papiere od lekarov, na take a take alergie.....no des.....proste zacarovany kruh....a presne mozu za to nezodpovedni rodicia.....len mi je luto tych deti, lebo ide o ich zdravie a aj by som dieta ani s kaslom do skolky nedala ☹ takze uvidime...ale presne, je este malinky, to sa neda s predskolakmi ani porovnat.....inak moj amly ma rad, ked su spojeni prave s vasimi starsimi🙂ma rad starsie deti🙂

ikulka
13. feb 2012

@hmka tak dodatočne synátorovi všetko naj...inak ja som ťa na tom FB nenašla skus si nájsť prosím ťa ty mna.....

hmka
13. feb 2012

@ikulka tak sme sa dnes našli 🙂 ... napísala som ti cez FB 🙂

ilona3
15. feb 2012

od vcera sme doma chori 😠 asi som to prechvalila ze dcera uz nebyva tak casto chora 😒
dnes maju v skolke karneval a od vcera niekolko krat uz plakala ze tam nebude. jej mi jej luto lebo sa nan uz dva tyzdne tesila ale neda sa nic robit.

nikina17
16. feb 2012

@hmka ja viem, ze je to uz asi pase, ale ja mam super doktorku v Priekope v Lune, vola sa Méhéšová a je super

nikina17
16. feb 2012

Ahojte,

chcem sa opytat ci je tu nejaka mamicka co ma deticky tak okolo roka a chodi do materskeho centra v Martine do tej herne. Chcela by som tam s dcerkou ist, ale neviem ako to tam celkom funguje a prebieha. Chodi tam niektora z vas???? Ake to tam je? Rada by som dcerku trosku zaclenila medzi kolektiv nech si zvyka na deticky a ja by som tiez rada spoznala nove tvare, nasla kamaratky.......nebyvam v Martine dlho. 🙂

petka035
16. feb 2012

@nikina17 Ahoj, centrum je ešte tento týžden zatvorené,kvoli zime-teda nielen zime vonku,ale aj tam dnu je zima 😅 Ale inak sa tam bude určite malej páčiť. A chodí tam dosť mamičiek s deťmi tak okolo roka,len na koníka asi nechodia.My tam tiež chodievame tak raz za týžden.

nikina17
16. feb 2012

@petka035 a ten dalsi tyzden uz bude otvorene????? ci este nie?

petka035
16. feb 2012

@nikina17 no bolo písané,že má byť zatvorené do 17.2. Takže už by malo asi fungovať-každý den,okrem piatkov

nikina17
16. feb 2012

@petka035 aha, tak dakujem. Lebo ja som sa tam uz raz vybrala, ze sa pojdem pozriet, to som sla tusim vo stvrtok okolo pol tretej a uz bolo zavrete, som nevedela, ze vo stvrtok je len do jednej 🙂

hmka
17. feb 2012

@nikina17 aj tak ďakujem, tam sme ináč tiež pozerali. Nakoniec sme vybrali tú ktorú máme.

hmka
27. feb 2012

Babule dávam do pozornosti http://doteksvetla.blogspot.com/2011/01/o-nas.html
Pole pôsobnosti sa rozšírilo nedávno aj na SK, tak tu je kontakt na fotografky, tie slovenské musíte nalistovať nižšie http://doteksvetla.blogspot.com/2011/01/kdo-jsm...

Možno poznáte niekoho, komu by takáto aktivita urobila radosť. 😉

zuzin78
28. feb 2012

ahojte
hned na zaciatku sa vam ospravedlnujem, ze vam tu pisem aj ked uz nebyvam v Martine. som byvala martincanka. len som sa vydala na juh slovenska 😉
mam jednu otazocku, neviete mi prosim poradit, hladam nejake ubytovaniev Martine+ strava . nasla som ciernu pani,ale nevime ake su tam ceny, nakolko som tam dlho nebola. 😉 V zabokrekoch na ranci super varia, len tam neponukaju ubytovanie ☹
dakujem vam za rady.
pekny den

ukana
28. feb 2012

@zuzin78
Penzion Linda
http://www.infoturiec.sk/linda
penzion Gitka na Lipovci
http://www.gitka.sk/

aj tá čierna pani by mala byť OK, skus tam zavolať

viac neviem, snad ostatné poradia 🙂

zuzanockamt
28. feb 2012

@nikina17 ja tiez zvyknem chodievat s krpcom do centra - ma 17 mesiacov, herna je super, paci sa mu tam ... ja tiez nebyvam v MT extra dlho

nikina17
28. feb 2012

@zuzanockamt ano mas pravdu, je tam super. Moja mala nevedela co skor, s cim sa ma skor hrat 🙂 zatial sme tam boli len raz, ale uz sa tesime, ked tam pojdeme opat. Byvas niekde priamo v MT? Ja som z Ladovne........doteraz som ani nevedela kde to MRC presne je, som si myslela, ze niekde pri Kamarate 🙂 je to tam trosku tak od ruky, ale inak je tam fajn 🙂

zuzanockamt
28. feb 2012

@nikina17 ja som bola naposledy pred vianocami, potom nebolo nejako casu a potom boli tie strasne zimy ... ja byvam v centre, blizko uradu prace, takze to mam celkom fajn

nikina17
28. feb 2012

@zuzanockamt tak to mas celkom blizko. Ja som sa o tom centre dozvedela od kamaratky co s nou chodim sem tam kocikovat, stale sme sa akosi nemohli zladit kedy tam pojdeme, stale niektorej do toho nieco prislo, tak az teraz sme boli prvy krat. A myslim, ze sa obom babam pacilo 🙂 akurat sme tam boli same, az potom tam prisla este jedna mamicka s chlapcekom a jedna tam bola s dietatkom asi co tam robi 🙂 tak som zvedava ako bude moja reagovat, ked tam bude viac deticiek

matja
28. feb 2012

ahojte, vraj sa hľadajú nové priestory pre MRC.

ilona3
15. mar 2012

@deninka27 ako sa mate? chodite do skolky? 🙂

ilona3
15. mar 2012

@matja ano tiez som pocula ze rozmyslaju nad novymi priestormi kvoli tomu, ze ked boli tie mrazy platili velmi vela za kurenie. som zvedava ako to dopadne este sa mali dohodnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre