Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

zuzu13
5. máj 2009

ok...idem off...mala ide von z vane, vecera, vecernicek a haji...a ja si idem dat to vinecko....takze krasny vecer...

adiku
5. máj 2009

ahojte aj my sa hlasime po dlhom case, ja uz konecne zub vonku prebehlo to rychlo a bezbolestne a neboli ani ziadne nasledky takze fajn, akurat bola Nat trosku chora uz je fajn akurat treba dobrat ATB

dnes sme dokonca stravili vonku 1 a pol hodky bolo celkom fajn este aj slniecko vykuklo

zuzu my sme tiez pri vinku ale cervenom tak na zdravie a nech sa potom dobre spi 😀

majkomajka
5. máj 2009

Zasa robite chute? 😠 🙂 No mozno pouzijem cervene vino ako vyhovorku na vyvolanie porodu keby som prenasala 😀 😀 😀 Vraj je to babsky recept. Ozaj, idem vas znova pootravovat s tehotenskymi vecami. mate niektora skusenosti s porodnym planom tu v MT?

adiku
5. máj 2009

porodny plan?? nie to nemam je to potrebne???
mne uplne stacilo ze som vedela celkom fajn predychavat kontrakcie a ze bol pri mne moj partner.

majkomajka
5. máj 2009

Adiku - porodny plan si pise tehula a da ho personalu po prichode do porodnice. Pise tam ako by chcela aby prebiehal porod. Samozrejme, niektore veci sa nedaju ovplyvnit, ale aspon v ramci moznosti. Napr., ze si zela byt o vsetkom informovana, ze suhlasi s nastrihom hradze iba v nevyhnutnom pripade, ze si zela dat mimi hned k prsniku.... Citala som o tom pri surfovani, ale neviem do akej miery je personal na Slovensku to ochotni akceptovat. Mozno len privela surfujem a dozvedam sa taketo "mudrosti" 😉

adiku
5. máj 2009

ja viem ze co to je, len neviem ci je to naozaj potrebne, mas kopec casu po prichode do porodnice povedat podla mna co si zelas alebo s cim nesuhlasis, ale v kazdom pripade si plan mozes napisat mne sa na to pytali ci s tym mam skusenost ale som povedala ze nie tak to nechali tak

prilozenie k prsniku som si povedala hned ako som porodila to je normal daju ti, a informovat by ta mali ved ide to teba a tboje dieta, urcite ti doporucujem partnera alebo nejkau blizku osobu aby bola pri tebe velmi ti to pomoze

a veru surfovanie to ti urobi len velku hlavu mudrosti...... realita je vsak vacsinou ina 😉

lenkamt
5. máj 2009

Majkomajka - však si zavolaj do pôrodnice, či niečo také akceptujú 😉 osobne si myslím, že keby si to mala, tak sa na teba kukajú, že zase prišla jedna múdra čo veľa číta 😅 na slovensku podľa mňa nato ešte zdravotníci nedozreli 😉

Zuzu - ja som počas tej hodiny asi 3x mužovi povedala že nech si predstaví aké to musí byť hnusné zostať niekde vo výťahu 🤐

Adiku - aj my sme boli 1,5hodky von, akože sme sa nesťukli? 😨

majkomajka
5. máj 2009

tak dik. s tym surfovanim, som si myslela... 😉 Tak dufam, ze ma fakt budu o vsetkom informovat a ze budu akceptovat aj moje nazory, so slovenskym zdravotnictvom nemam ktovie ake skusenosti.
A k porodu ide so mnou manzel, tiez som pocula, ze je to velka pomoc. urcite mi bude psychickou podporou a zaroven sa aj personal bude inak spravat.

majkomajka
5. máj 2009

Lenkamt - preto sa pytam. Viem, ze to nie je bezne a ze to potrva kym sa nieco take ujme aj na Slovensku. Tak asi nebudem stracat cas 🙂 A asi mas pravdu s tym ako sa budu na mna kukat 😉 Vravim, asi privela surfujem 😀

lenkamt
5. máj 2009

neboj, v konečnom dôsledku ti to bude jedno 😀 hlavne budeš chcieť aby to už skončilo a aby si mala Timotejka/Tobiaska pri sebe 😉

adiku
5. máj 2009

majkomajka presne ako pise lenka halvne budes chciet aby si mala vsetko cim skor za sebou a vsetko prebehlo v poriadku
a informacie zbieraj urcite sa zidu 🙂

no leni neviem kade ste chdoili my sme boli od 16.30 do 18 hod a sme kruzili a kruzili....

lenkamt
5. máj 2009

my sme boli od 15.30 do 17.00 potom sme šli k mamine a domov, tak to sme moc nemali šancu stretnúť sa 😀

majkomajka
5. máj 2009

Ano, hlavne dufam, ze vsetko dobre dopadne. maly sa zda byt valibuk a ja mam uzku panvu. snad sa este za 4 tyzdne trosku roztiahne. 😖

lenkamt
5. máj 2009

neboj, aj ja som úzka a ani neviem ako som Verču porodila, zrazu som len kukla dole a tam dieťa 😀

baby ja pijem jablkový džús a normálne nálada 😀

saskarisko
5. máj 2009

Ahojte,
Majkomajka - mna informovali o vsetkom, co sa chystali robit, takze myslim, ze tohto sa bat nemusis. nastrih - v konecnom dosledku Ti to mozno bude aj jedno, a je mozno lepsie ho urobit, aby si sa zbytocne nedotrhala. prilozenie - by malo prebehnut do tej polhodiny, aj sa snazia to dodrzat. ak si v priebehu porodu vyziadas epi, tak ta tiez budu informovat. a ked pride anesteziologicka dostanes presne info, aj pri zavadzani hovori presne, co robi. no, a ak nieco budes chciet vediet, je najlepsie sa pytat

majkomajka
5. máj 2009

saskarisko - dakujem, tak si ma trosku ukludnila.
lenkamt - 😀 pekne si to napisala.

A neviete kedy koncia medici semester? Vsak uz niekedy v maji?

bibinka
5. máj 2009

majkomajka- moja kamoška mala plán v auguste minulého roka a bez problémov jej ho akceptovali. Len si ho napíš a ukáž im ho. Možno budeš mať taký rýchly pôrod, že ho ani nestihneš vytiahnuť, ale pre istotu duše ho maj pri sebe.
pa kočky, letím sa učiť. dobrú nôcku.

majkomajka
5. máj 2009

Bibinka - dakujem. vlastne ked ho budem mat tak tym nic nepokazim. Asi zalezi kto ma bude rodit. ako vravela lenkamt mozno na mna budu kukat, ze dalsia co vela surfuje a mozno budu radi, ze mam nastudoovanu aspon tu teoriu. a bodaj by si mala pravdu s tym rychlym porodom. Ved prave som zistila, ze nezvladam ani pichanie injekcii na zriedenie krvi a to si ich picham uz mesiac. dnes som sa pri tom rozplakala, lebo sa mi ani na piaty krat nedalo prepichnut. a to mam ist rodit!!! radsej si idem lahnut, ten plac ma unavil 😖 Dobruuuuuuuuu

pepies
6. máj 2009

ahojte,
Majkomajka neboj, zvladnes to............. Podla mna je plan zbytocny, vsetko som im povedala, ked ma napojili na pasy - ze chcem epidural - to ako prve, potom aby bol manzel pri porode a potom este ak je volny apartman, nech ma tam potom supnu ..........
ja som sa len modlila, aby mi pichli epidural, aby uz tie bolesti prestali............ nic ine ma nezaujimalo .......
vedela som, ze Jakub bude mat min. 4 kg, tak som sa len modlila, aby mi pomohli - aby ma nastrihli ........
a to uz hrozilo, ze bude cisarsky, ale za par minut som ho od strachu vytlacila ...............
neboj, zvladnes to..............
ked som to zvladla ja, tak to potom fakt zvladne kazdy ........... a to podotykam, ze sme dietatko vobec neplanovali a ja uz vonkoncom nie som rodinny ani materinsky typ.......... 😉 😉 😉 😉

ale samozrejme, ze ked ten plan chces, tak si ho napis, ale podla mna ho ani nevytiahnes ......... 🙂

majkomajka
6. máj 2009

Ahoj pepies. tak to je dobre (ze nie si rodinny ani materinsky typ), a ako si dopadla 😉 U nas to bolo tak, ze ked sme rozmyslali ci sme na babo 100% pripraveny a sme uznali, ze to asi nikdy nebudeme tak ideme na to 🙂
Viem, ze porod budem tak ci tak musiet zvladnut, uz sa tomu nevyhnem. len sem tam o tom od kedy som na MD rozmyslam (pred tym nebol cas).
Inak, niekde pred par dnami som citala, ze sa chystas na statnicu z NJ. Ja chcem ist z AJ (manzel sice stresuje, ze bude doma s takym malym mimi, ale co uz, nech sa uci a zvyka si. 😉 ) odpisali Ti z OA?
Lebo tuna je link na jazykovu skolu v ZA. Tiez to robia.
http://web.t-com.sk/sjsza/

zuzu13
6. máj 2009

ahojte
majkomajka, nesurfuj...lez...oddychuj...nohy na stol....potom uz nebudes 😀
lenka, nechci si to predstavit....mna vytiahli po pol hodine a el. nesla vyse hodiny.,...takze ak by som tam mala zostat, ver tomu, ze vykopnem vytahove dvere a idem prefackat tych co nedvihali telefony 🙂 ....a stym jablokovym....no neprehanaj to 😀 😀 😀

no...precitane...odpisane...a idem dovarit 😉

majkomajka
6. máj 2009

Zuzu13 - to je moj problem. ja neviem sediet s vylozenymi nohami aj ked verim, ze potom budem o tom snivat. Manzel je tiez hotovy z toho, ze vkuse cosi robim, nekde beham, vybavujem..... stale si nieco najdem. ale kto vie, mozno uz o tyzden dva budem rada ze sa vobec hybem tak potom si konecne sadnem 🙂 To s tym vytahom bolo dobre 😀 Ja sice nie som klaustrofobicka, ale asi by som sa tam zblaznila. zeby som zacala chodit radsej peso?! 😒 A najma teraz ked musim bezat na wecko kazdych 10minut tak by to nedopadlo najlepsie 😉

zuzu13
6. máj 2009

majkomajka...no myslela som si aj ja, ze nie som klaustrofobicka...ale v tom vytahu som sa tak naozaj spravala 😀 😀 😀 😀 ...no co uz...hlavne, ze som von 😀 😀 😀
a s tym chodenim peso....no byvam na 8 posch...a ked som bola tehu chodila som len peso...ale teraz som leniva 😅

pepies
6. máj 2009

majka z tej OA mi neodpisali .............. 😠 skusim im napisat este raz ...............
potom kuknem aj tu zilinu ......

a ak nie si typ, ktory nevie sediet s vylozenymi nohami na stole, je to v pohode, kludne funguj tak, ako predtym s mensou rezervou, ak sa citis dobre Ty, citi sa aj malicke ............ pokial nemas nejake komplikacie, tak je to v pohode ale vsetko s mierou....... ja som tehotna aj lyzovala - ja krava, teraz ked si to spatne zoberiem, by som tak neriskovala ................ aj do posledneho dna som chodila na aute, aj na pasy do nemocnice sama na aute, ked muz nemohol ................... teraz uz inac trosku zmyslam ...... 🙂 predsalen to dieta ma poriadne zmenilo ..............

mam kamosku, ktora v kontrakciach pred odchodom do nemocnice este zehlila ............ kazdy sme nejaky ......
a s tym wc - ja chodim asi kazdych 15 min. a to som 8 mesiacov po porode 😉 😉 😉

pepies
6. máj 2009

a mimochodom ja som mala taku hrozu z porodu, ze do posledneho dna som si nepripustala, ze idem rodit, este som aj 5 dni prenasala a najradsej by som prenasala asi este doteraz, lebo som si vobec nevedela predstavit,ze idem rodit.
nemohla som v tom case pozerat ani Ruzovu ordinaciu, pretoze v kazdom dieli rodili a ja som to zle znasala ....
No ale ked to na mna prislo, uz nebolo cesty spat ....... 😉 😉 😉

majkomajka
6. máj 2009

Zuzu13 - tehotna peso na 8? tak taka aktivna az nie som 🙂 My byvame len na 4. a chodim vytahom. Ale asi by to nebol zly napad, nech trosku spomalim to hromadenie vahy 🙂

Pepies - tak ani taka aktivna ako ty nie som 🙂 Bala by som sa lyzovat, ze by som nejak nestastne spadla a ublizila mimi, ale straaasne zavidim manzelovi ked sa ide bicyklovat. to je moja srdcovka. minule ma prisiel pockat k vlaku na bajku a prosila som ho nech sa mi da previest. nedal sa presvedcit 😠
Ale hned ako budem moct (on sa smeje, ze po zasiti to tak skoro nepojde 😒 ) aspon na hodinku pojdem.

pepies
6. máj 2009

to som lyžovala asi v treťom-štvrtom mesiaci, ešte som nemala ani brucho, boli sme na svadobnej ceste a bolo mi ľúto nelyžovať na Štrbskom........ chodila som po každej jazde na WC-ko 😉
hovorím, že teraz by som už toľko neriskovala ......... a chodiť peši po schodoch, to vôbec nie, to keď budeš prenášať a budeš to chcieť mať čím skôr za sebou tak vtedy sa odporúča chodiť po schodoch ževraj ..... 🙂

saskarisko
6. máj 2009

Ahojte,
Peppies - teda Ty si mala riadnu odvahu pri lyzovani 😕

Ja autom chodim sama este teraz. resp. chodim s Riskom. ale uz len po MT a Vrutkach, dalej mam zakaz 🙄
A je jedno, ci sa beha po schodoch, alebo robi to a ono, drobec si aj tak sam povie, ze kedy ma prist 😉 Ja som pri Riskovi ku koncu kazdy den brala nase schody niekolkokrat hore - dole prave pre urychlenie, a nic z toho nebolo. ale zase je to indi vidi, na niekoho to mozno zabera 😀

majkomajka
6. máj 2009

ked budem prenasat tak si dam radsej to cervene vinko 😉 To je lakavejsie. (tiez sa to hovori, ze to pomaha). Ale keby som prenasala tak skusim asi vsetky babske recepty. Neviem preco, ale bojim sa prenasania, pocula som o zlych skusenostiach s prenasanim, vyvolackami, dokonca ma manzel v rodine kvoli tomu postihnute dieta.
no a s tou lyzovackou to vravim preto, lebo ja som stala naposledy na lyziach ked som mala asi 10 rokov takze by to fakt nedopadlo dobre 😒 No a ked si chodila uz vtedy na wc po kazdej jazde, co si potom robila v 9tom mesiaci? 😀

pepies
6. máj 2009

ja som "prenasala" 5 dni ale vlastne som neprenasala, pretoze nemam 28 dnovy cyklus ale 35 dnovy, takze mi to doktor vysvetlil, ze som rodila vlastne nacas ..............
ale keby to bolo 2 tyzdne, tiez by som skusila tie babske recepty, cervene vinko milujem a sem-tam si dam aj teraz ako kojaca 😉
no chodila som preto po kazdej jazde, lebo 30 min. sme cakali na lanovku a dalsich asi 20 min. trvala cesta hore a dole, takze preto po kazdej jazde ........ 😝
a kym som dosla k WC, ubehla vlastne hodina ............... ujo co vyberal peniazky na wc uz odomna ani nepytal, ked ma videl ....... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre