Maminy zo Zvolena a Banskej Bystrice

kika22
14. máj 2009

baby tak dúfam, že sa tu stretneme a podelíme sa o skúsenosti a rady našich drobcov 🙂

ttina23
20. sep 2009

my tiez pouzivame huggies,pampers sa neosvedcili

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sana15
21. sep 2009

do Tecsa chodime zriedka,ale keby som ich vystihla.... Cenovo je to rovnako ako pampersky,aspon sa mi tak zda,ze drahsie nie su. vyskusame 🙂
zajta mame poradnu. tak som zvedava co to bude.chcem sa spytat hlavne na modrinu - maly ma na zadocku a uz mesiac,mozno aj viac 😔 Takze ktovie,ci mu nebudu brat krv, doteraz mu este nebrali 😒

kika22
autor
22. sep 2009

no ktovie z coho ma tu modrinu 😒, ale ju ma nejak dlho, no uvidis co ti povie Dr. nam tiez nebrali doteraz krv iba moc...krv sa hadam berie len ak je nejaky problem...mne mal do rana maly teplotu ☹ ktovie ci su to zubky alebo ide na nas nieco...drte sa u doktorky...

ozaj my sme konecne zacali jest zeleninu a aj masko, no dala som mu tam stipku solcanky ta neobsahuje glutaman sodny, tak to malo aj chuti tak to asi preto to aj papal....

ttina23
22. sep 2009

mam uz krv brali ,ked bol maly ale ma poslala dr.von ,lebo som sa bala ze ako to zvladne a maly vobec neplakal

kika22
autor
23. sep 2009

ttina a co bol chorý, že mu brali krv?

sana15
23. sep 2009

kika a co ti zjedol zo zeleniny? u nas bola poradna hotovy horor,ako je maly na svete este tak nereval, ani co do intenzity ani do dlzky.prereval komplet celu poradnu od vyzlecenia 😖 Ani obliect som ho nemohla,tak som mu dala nasilu aspon tricko a vo vajicku ho pozakryvala plienkami ☹ Vobec neviem co sa mu stalo. krv mu nebrali,vraj to nie je modrina 😕 😒
nasemu nebrali ani moc 😕 ja sa uz v tych doktorkach nevyznam.co doktor,to iny nazor 😒

kika22
autor
24. sep 2009

sana a kolkokrat ho ockovali?nas 2x a kamoska mi vravi, ze ich idu uz 3x a to je jej maly mladsi o 5 tyzdnov 😕

sana15
24. sep 2009

nas do noziciek iba 2x. mali sme to vsetko posunute. najskor sme mali posunute prve tusim o mesiac aj viac kvoli zlej reakcii na pliecku a ked sme mali ist na druhe,tak zacal kaslat,takze sme mali posunute o dalsi mesiac. nam dr. povedala,ze tretiu davku dostaneme v roku. nie som si ista,ale tusim,ze tretia davka sa podava pol roka po podani druhej davky.

ttina23
26. sep 2009

kika nam brali krv preto lebo sa jej zdal maly zlty, ale nepotvrdilo sa to
ockovali nas zatial 2x

kika22
autor
27. sep 2009

no ja si tiez myslim, ze to iba v roku sa treti krat ockuje len v roku...no tina aspon, ze nemal maly zltacku...

sana15
29. sep 2009

kika pozrela som nove fotky v albume. mate taky isty nocnik ako my 🙂 Este ho zatial nedavam nan,lebo nechce sediet na nom,pride mi to,ako keby ho to tlacilo. Vy uz nocnicek pouzivate?

kika22
autor
30. sep 2009

No my už sedíme dávam ho naň tak sporadicky , ale prehra sa s tou loptou...ani nevie čo má na ňom robiť, ale už sme aj kakali aj cikali do neho zopár razy 😉

jasmihka
30. sep 2009

Ahojte maminy, chcela by som Vas poprosit o radu. Som pristahovana do BB, v novembri cakam babatko a absolutne tu nepoznam ziadnych doktorov 😅 . Viete mi poradit dobreho pediatra v BB, najlepsie Radvan, ale nemusi byt 🙂 Dakujem

pupi78
1. okt 2009

Fu, Kika, ake to pokroky na nocniku 😀 😀

kika22
autor
1. okt 2009

no pupi kiež by mu to vydržalo... 🙂 vy ste ako na tom s nocnikom?

jasmihka: tu je z BB len gabi a ta sem malo chodi...mali sme sa tu stretnut baby, ktore sme rodili vo ZV porodnici...skus napisat do temy banskobystricanky... 😉

pupi78
1. okt 2009

Teraz máme obdobie,že ho pre zmenu vôbec nezaujíma 😠 Predtým si ho aj sám doniesol. 😅

jasmihka
1. okt 2009

kika22 dakujem, skusim teda tam. Aj ja sa inak chystam rodit v ZV 🙂 Pekny den vam

sana15
6. okt 2009

Ja som opat skusala nocnik,ale maly z neho zacal len plakat. on nevie na nom ani nozicky roztiahnut,asi je na neho prilis velky 😖 Ale u nasich mame iny, ktory sme dostali. je to akoby plastova stolicka,tak skusime ten. Nas drobec totiz to do polhodky po zobudeni kaka,tak by sme to mozno vystihli.
Kocky,uz riesite topanocky? ja som uz kupila tie zdravotne, ale vacsie ako teraz potrebujeme. predsa len maly este nechodi,iba v choditku a to mu vystacia protismykove ponozky. Ale ide zima a neviem kde sa poobzerat po nejakych teplejsich topanockach. A vobec netusim,ci dovtedy uz bude chodit aj sam,alebo je zbytocne teraz kupovat,kedze mozno este v zime vonku chodit nebude

pupi78
7. okt 2009

Sana, ja som kupovala prvé topánočky v zdravotnícky potrebách za múrami, skús tam 🙂

kika22
autor
7. okt 2009

My sme dostali topanocky takze sme usetrili 🙂 nepytala som sa veru kde su kupovane...su kozene a pevne... uz ich nosime vonku, maly v nich ostosest skace na mieste, kroky nerobime...do choditka ho davam v papuckovych sandalkach to sa tam len odraza nybyva v nom dlho...hoci co poznam baby tak su proti choditku...no prvy bol tiez v choditku a tu je 😉

sana15
7. okt 2009

ja com som kupila tie kozene,tak su tiez certifikovane, vyrobca je Cesky DPK ci tak nejako,ale nie su zateplene a je to cislo 13,takze DUFAM,ze ich vynosime na jar. v najhorsom bude doma v nich cupitat. Ja som malemu kupila choditko k 8.mesiacom. Tiez som citala pre aj proti argumenty, najskor som chcela kupit ten naucny vozik,ale to on je na to este malicky. a kedze cele dni chce len stat na nozickach (sedenie ho uz nebavi 😝 ) tak aspon 2x denne si to ulahcim a dam ho do toho na 5 minut. uz po jednom dni co ho mal zacal v nom chodit,takze uz teraz lieta po izbach ako drak. ale usili sme si na seba budu,lebo uz takto ide za cim chce a uz sa nacahuje za kvemi a za vsetkym co je v dosiahnutelnej urovni a straha to 😖
Myslim si,ze tych 10-15 minut co v nom je mu neublizi. na nozickach by som ho musela drzat aj tak ja,takze si myslim,ze by klbiky zatazoval tak ci tak 😒 Ja som tiez vyrastla v choditku a nic mi nie je 😀 Myslim tym klby,alebo chrbticu. a ked teraz porovnam to choditko po mne (mame ho tiez tu doma 🙂 ) a to co sme kupili,tak sa to neda ani porovnat, hlavne co sa tyka bezpecnosti.
Vraj u Batu maju take malicke aj zimne, zateplene,tak skusime ist pozriet tam.

sana15
7. okt 2009

Kika a ako ste na tom s papanim? uz papa Matejko lepsie? nas sa pomaly chyta aj na ine ako na ovocie. vcera som mu uvarila kur.maso,zemiak a trosicku karfiolu a mrkvy. vcera mal pol poharika a dnes druhu polku.ale viac zatial toho nezje. Ovocie zje aj cely poharik. Hovadzie som este nedavala,ja to osobne nejedavam vobec,takze to ani doma nemame 😝

kika22
autor
7. okt 2009

No my jedavame skor polievky...davam mu tak, ze ju ma na dva dni napr. vajcovu so zltkom sme papali a kelovu vcera dnes...dokonca aj sosovicu som mu uz dala a v pohode...o nedala som mu tam smotanuhuste mi velmi nechce no trochu solim solcankou...a jeme jogurty zvolenske...ovocie mam tiez na dva dni jeden poharik...

co sa tyka choditka to poznam ide tam kde ba ani nemal co robit starsiemu synovi ide po sluchadkach a hadze o zem rozhadzuje mu obaly 😀

sana15
9. okt 2009

tak papka dobre. ja mu praveze polievky nedavam. vzdy mu to navarim hustejsie, on praveze je radsej ked ma plne usta. strukoviny som vobec neskusala, ako sa narodil tak som ich nejedla an ja 😔 Este stale sa v strave obmedzujem. akurad dnes som si dala prvy krat k parkom trosku horcici a vcera som mala zeleninove rizito a uz som s neho nevyberala hrasok ani kukuricu a dokonca bolo urobene aj na paprike,tak som zvedava co na to povie. Jogurt som este nedavala,zatial mi to Dr.nevravela,ale Vasa praveze odporuca...
ja si to s dvoma detmi neviem predstavit. ale starsi je uz velky a samostatny,takze je to asi ine

ozaj uz davno sa chcem opytat ci nie si na FB?

kika22
autor
9. okt 2009

no papame uz nejak konecne no kde je mrkva veeru to nechce....ja jem uz davno vsetko najviac som sa bala kapusty ale uz aj to jemv pohode malemu nic nieje...mala by si veru uz aj ty...ja som uz dokonca jedla aj citrusy...maly sa sice v lete vyhadzal z jahod ked som jedla tak tie nejem...na jogurty som sa nepytala ale zacala davat ...

ten starsi mi uz maleho postrazi tak to je oki...ale ma vie tiez riadne vytocit lebo byva furt za pc...
na FB som napis mi do posty meno a dam si ta do priatelov 😉

ttina23
17. okt 2009

no volako sem nikto neprispieva ☹

kika22
autor
19. okt 2009

ttina veru mas pravdu, aj ja tiez len sem kuk no nejako nestiham ...dnes konecne vyzera, ze nebude prsat huraaa 😀

kika22
autor
19. okt 2009

ttina velmi dobry napad s tou fotkou s Matuskom v srdiecku....peknaaa fotka 😉

ttina23
30. okt 2009

kika dakujeme ,no to som ja fotila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre