Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
21. sep 2009

drozdik, hej, satkujeme, ale tak dost jednotvarne - kriz s kapsou, vonkajsou. teda tak, ze najprv sa satka uviaze na nosicovi a potom sa tam da dieta. zatial nam to stacilo. no budeme musiet rozsirit repertoar, lebo ako matej rastie, muzovi uz pomaly nestaci ani 5 metrova satka. 😀

baskaj
21. sep 2009

dio - nastriekam mlieko na vatovú tyčinku tak, že z nej až kvapká (pritom samo, že ostriekam celý prebaľovací pult 😅 ) a strčím do nosa 😎

ajka82
21. sep 2009

no baby vyzera to tak ze moj posledny prispevok takto verejne...
mozno sa niekto nahneva, tak sa vopred ospravedlnujem...
x krat sa tu spomenulo, ze kazde dieta je ine a predsa tu tabulkujete a porovnavate, preco nekaslete na tabulky??? podla mna ich niekto vymyslel len aby si mohol zapisat, ze nieco robil, potom su same vyskumy a studie ktore vacsinu veci menia, popr. odporuju nazorom...
co sa jedla tyka, vsetky sa snazite zacinat tou zeleninou, lebo niekto povedal, ze to je lepsie, ze dieta si nezvykne na sladku chut a zas len postupujete podla tabulky... dajte na svoj pocit a a svoj rozum (my sme zacali napr. ovocim a nemame s jedenim problem)...
o vsetkom co sa prikrmov tyka, co ste popisali, my sme vobec tak nepostupovali, a je vsetko v pohode (kazdy vie, ci sa moze vyskytnut nejaka alergia alebo nie, vedia co bulo v rodine, takze by si mohli vediet odhadnut do kedy cakat)
motorika, ked sa niekomu nezda, ze mali su lenivi, tak preco cakate na poradnu este"dalsi mesiac" co povie na to obvodna? urcite mate nejaky ten vnutorny hlas ktory povie, ze asi tu nieco neni v poriadku...

neviem, nechapem tu niektore teorie, niekedy fakt musim porozmyslat, ci to dotycni myslia vazne alebo len zo srandy (viem ze nema to kazdy lahke, ale predsa) ... sak ste tto dieta chceli ☹

a patrim do tej skupiny, ktorych dieta drzi nad vodou, naozaj sa mi staci na malinku pozret a moje zmyslanie sa obrati opacnym smerom, ked uz neviem ako dalej...som velmi rada, ze vsetko dopadlo tak ako to je teraz...
mala som dost problemov, vlastni rodicia na mna volali policiu, k.k.ta byvaleho (s prepacenim), ktoremu som sa nevedela postavit, vedel ako ma zdeptat a vsetka vina bola na mne aj ked vinnikom bol on, ked na neho spomeniem, tak mam pred sebou jedinu spomienku, ako vyrval latu z rostu postele a zahnal sa nou po mne, ked dosiel opity domov( hlavne ze uz sa predtym planovalo, ze by sme sa zobrali)...
chodila som potom pekny cas k psychologicke aby som saa dala doporiadku a ta povedala, ze este chvilu tak som mohla ist rovno na psychiatriu...
a samozrejme mi dost pomohol aj mato a teraz ked uz naozaj neviem ako zvladat, staci sa mi pozret na malu ako sa smeje, alebo sa ku nej pritulit a ona ma pekne jemne taha za vlasy ked som smutna ako by ma hladkala... neviem co by som bez nej teraz robila... na nu sa ani nahnevat neda, aj ked vymysla niekedy a neviem co odomna chce (vlastne niekedy ani ona nevie co by chcela 😅 )

a akoze dnes som sa prvy krat nejak vaznejsie chytila s matom 😢 som z toho akosi mimo...tak aj to sa muselo stat niekedy... hadam sa z toho nejak vyspim...

majte sa pekne a nehnevajte sa na man, az to co som teraz popisala... 😔

nsoci
22. sep 2009

Ajka pekne si to napisala.

yamahafazer
22. sep 2009

ahojte 🙂
mala zabuvala tak som sem isla precitat co mate nove.Vcera strasne malo cez den buvala naposledy od pol 2 do pol 3 a potom zaspala az vecer pri jedeni uz od 18,45.Ja uz malej davam kase mala obilno mliecnu aj kukuricnu a kukuricno bananovu a kukuricno marhulovu.Mlieka moc nechce papavat,ale som rada,ze zasa vela zeleniny popapa tak to sprasi plnu misku ani jej nestacim davat a pri tom debatuje 🙂 .Ja uz ju nemozem nechat samu ani na zemi na deke som ju oblozila poduskami a ona sa uz cez podusku prevalila a usla aj po posteli chodi z jedneho konca na druhy aj lazi sa vseliako,ale snazi sa a prejde niako aj s prevalovanim.Zasa vcera zacala prdet ustami taka je oslintana ako havo 😀 je to strasne smiesne len sliny prskaju.Uvarila som jej aj kusok broskyne to bola dobrotka 🙂Vcera sme sa presli aj v klokanke do obchodu no tak vsetko ju zaujimalo ani nepipla aj nakupkny kosik chcela viezt 😀len uz je tazka na nosenie je to macek 😀Nasa je velika preto lebo je cela do muzovej rodiny to su sami obri tak to ma v genoch. Ja stale cakam,ze vylezu zuby a stale nic tak ja neviem kedy pojdu ci az neskor ved uvidime a menia sa uz vasim malym oci?Nasa ma krasne modre a hnede vlasky po mne farbu vlasov ma zatila po mne aj jamky na licach inak je cely tato aj tie vyrazi ako jedno vajce 😀

lenk30
22. sep 2009

bré ráno.
Prvááááááááááááááááá prespatááááááááááááááááá NOC po 3 mesiacoch...................ja som nechápala, budila som sa v tých jeho intervaloch a kontrolovala, či mu niečo nie je, keď spí. Tak že by mu to už došlo, že v noci sa spí?????????????? kričím huráááááááááááááááááááááááááááááá za minulú noc

yamaha, ja tiež dávam tú kašu od 6.mesiaca, lebo som myslela, že je v noci hladný a preto vystrája. Bol to omyl, sprášil kašu a non stop na cicke, ale už ju papáme každý večer, lebo mu veľmi chutí, nestíham nakladať, len pusu otvára ako vtáčatko, len posledné dni ju začal papať tak, že medzi tým ako nenakladám si strká obe pästičky do úst. včera som to fotila. no úžas. kaša a do vane

moja kamoška tiež doniela malému balonik na paličke. bol z neho happy, ale ja mizerére. nikdy nezabudnem ako sme na jarmoku neteri zaviazali balon o kočík, tá sa radovala........no stisla ho, praskol. chúďatko sa zľaklo, ale to nič. na ručičke mala normálne ako popáleninu z tej šupy.................kravy sme boli riadne

keby ste videli toto vyspaté slniečko na hojdačke. to je iné šťastie. musím hodiť fotky, ale obyčajná hojdačka zo stropu a toľko radosti denno denne - už sa drží za špagáty a stavia sa v nej a kuká na mňa aký je frajer 😀

ajka, ja to tiež cítim úplne rovnako ako ty.

bude dnes krásne, tak pekný deň

kucina1
22. sep 2009

baby ideme dnes od pol dvanastej na klbiky a potom von, davate detom este kratke nohavice?

drozdik78
22. sep 2009

caute maminy co sa tka toho balonu klasickeho nafukovacieho....mala sa velmi smiala ked som jej ho vyhadzovala pred ocami...ale potom som to zabalila prave preto ze keb nahodou pukol v jej ruckach tak amen tam...ved ona sa boji obcajneho zakaslania.... a nafukovaci balon ten robime na pohbove hry s loptou a inspiracia ? skuste...knihu Polinsky : Pohybove hry s dietatkom... 🙂

ajka suhlasim s tebou len matky su asi od " prirody take " ze budu asi neustale porovnavat a " tabulkovat deti".... ved moja doktorka mne sama povie podla tabuliek... a ja si aj tak pomyslim svoje lebo viem aka je moja emmka

krasn den vam vsetkym prajem aj nasim slnieckam 🙂

diocka
22. sep 2009

baskaj, tak dnes som to s tym vytieranim nosteka urobila tak isto a bolo to v pohode. a ja som v kuse spekulovala nad tym ze ako to robite. uz som uvazovala ze asi mate nejake kvapkato na to alebo co. take ako sa kvapka D vitamin🙂)))

kuci, teraz som bola na nakupe, maleho som naobliekala a vonku uz je celkom prijemne. tak by som mu cez obed dala asi este kratke gate. aj vcera moj krpec mal take tristvrtove nohavky🙂

kucina1
22. sep 2009

diocka dobre tak mu dam, ved keby mu bolo troska chladnejsie tak zakryjem ho dekou alebo mu vezmem do tasky jedny miniteplaciky. este nosia nase deti take drobne veci (aj ked nie tie najmensie), ze sa nam zmestia aj do vacku na nohaviciach xixi

drozdik78
22. sep 2009

potulka aj m najvias dva sposoby kriz s kapsou a este jeden v podstate na ten sam podobn sposob 🙂

egyptanka
22. sep 2009

Ahojte tak ja len v rychlosti, lebo ma caka taka ista cinnost ako kucinu a potulku. Nam sa vyskytli mravce odkedy sused nad nami zacal prerabat byt.

... Ajka pekne si to napisala, kedze Natalka sa narodila taka drobucka ako sa narodila, tak tabulky vobec neriesim. Neriesim vahu, dolezite je ze pribera aj ked to je len 30g tyzdenne. Je plne kojena a na to som hrda, ze po problemov som to zatial dotiahla az sem.
Nastastie mam pediatricku, ktora vobec tabulky neriesi a vie posudit ci je to ok alebo nie. A vyhodu v mojej pediatricke vidim v tom, ze ona bola moja pediatricka ked som bola dieta tak vie a pozna mj stav a z toho cerpa. A niekolkokrat povedala, ze kaslat na tabulky. Ved ste niektore videli mojho muza, aky je chudy a to ma apetit a niekedy si poviem, ze radsej satit ako zivit.

Napisala som viac, ale kuchyna vola. A mala je zatial u babicky tak musim makat, aby som to stihla do dalsieho krmenia.

Papa

iron
22. sep 2009

ahojte,
dnes sme sa na plavani potapali. Ninka to zvladla perfektne. Takze sme sa prihlasili na dalsi kurz. Ocividne jej to prospieva a ma az toho velku radost.

drozdik78
22. sep 2009

...juj ja vam tie plavaie z babetkami v dobrom " zavidim " u nas takea moznost nie je 😠

iron
22. sep 2009

drozdik,...to je skoda. Podla mna by mohli v kazdom meste nieco take mat. Je to fakt super. Ale mozno tam u vas je aspon nejake cvicenie s detickami.... 😉

drozdik78
22. sep 2009

...nic iron a ide ma z toho uchtytit tak sa snazim aspon sama doma...aj ked to nie je "ono" a preto som pisala aj o tej knizke je o cviceni s babetkami do 1 roka🙂 no co uz kazdy si musi pomoct sam 🙂 alebo ked nejde hora k mohamedovi musi ist hora k mohamedovi 😀

iron
22. sep 2009

zase tam mas urcite vacsi klud a viac prirody ako my tu....ty si z oravy, vsak? tam je nadherne...ja som povodom spod Tatier, takze chybaju mi tu hory...co uz...Vsetko ma svoje klady a zapory.

drozdik78
22. sep 2009

🙂 to mas pravdu naozaj je tu krasne hlavne teraz ked sa zacinaju list sfarbovat 🙂 ja mam jesen velmi rada a zimu tiez ked je vela snehu tak uz sa teraz tesim ako budem malu vozit na sankach v zime 😅 vidis tak musime spravit vlet na nejaku lahsiu turururururu mozno b sa pridali viaceriii 😉

kucina1
22. sep 2009

tak sme dosli prave z prechadzky. bola som z byvalou spoluziackou aj na klbikoch aj na prechadzke i s jej presne 3 mesacnym 7 kilovym adamkom xixi. klbiky v poriadku, mam velmi sikovne dieta a nemam ho davat do choditka, ze on na vsetko zachvilu sam pride. tak budem lekara posluchat, aj tak choditko nemame tak ani mat nebudeme.

denkolc
22. sep 2009

Ajka - a kto vlastne tabuľkuje? Ja mám skôr pocit, že každá mamina má strach, ak sa jej niečo nezdá, ak sa niečo vymyká "z normálu"....ak bábo odmieta pár dní papať počas dňa a je viditeľne chudé, tak sa mamička proste bojí, že niečo s malým nie je v poriadku....proste ide len o to, že sa strachujeme...a to si myslím, že nie je nič také, nad čím sa treba pozastavovať...je to prirodzené....Každá chceme, aby naše dieťa prosperovalo...

No a moja Tánička je lenivec, ale to neznamená, že budem bežať za mojou doktorkou a hysterčiť, aby ma poslala cvičiť....ona vie, aký je jej stav a sama ma už párkrát upozornila, aby som ju dávala viac na bruško....a ja som sa vyhovárala, že ona tam plače....bola to pravda, ale bola to len moja chyba, že som sa nad to nevedela povniesť...ale Tánička samozrejme bude vedieť to isté, čo iné deti, lebo ona to vie, len sa jej to nechce robiť.... 😀 A možno ju tiež dám na plávanie a bude z nej Moravcová II. raz...po tatovi...hehehe...

Som šťastná, že Ťa malá robí šťastnou.... 😉 Ale no, niektoré z nás majú občas depky, tak sa na nás nehnevaj, no.......úprimne závidím všeetkým mamám, ktoré ich nemajú, ktoré to absolútne zvládajú, aj keď majú ťažký život, tak ich dieťa ani nič iné nerozhodí a pod.......tiež by som taká chcela byť, ale raz za čas som doooooown.... ☹

mona1111
22. sep 2009

ahojte

vyzera to ze vas ani nestihnem docitat.... My teraz este chodime vonku kym je tak krasne teplucko, ideme doobeda 3 hodky, nakojime a utekame opat von, ked vecer pridem tak to uz len okupat papat a dufam, ze budeme aj spinkat....

My sme dnes papkali prvu mrkvicku, velmi mu chutila, zjedol jednu celu mrkvicku, tak otvaral usta tak som mu davala kym si pytal, potom som dokojila a bol spokojny,,,,, Skusala som mu uz davat cajik ale predstavte si odmieta ho alebo skor odmieta flasu, hryzie do cumla vystriedala som 3 flase.... Tak som nakoniec mu davala cajik na lyzicku a to mu potom zachutilo.....

lubi22
22. sep 2009

Ahojte 🙂

Uz som ani nechcela reagovat, ale Denka sa vyjardila presne v zmysle, co by som povedala ja ja. Ajka je super, ze si stastna a spokojna a tak to ma byt. Je super, ze Ti Karinka vsetko papka, ze aj ked sa neriadis postupmi, ktore sa odporucaju, spapka vsetko. To je vyborne. No nie kazdy ma take dieta. Ja si myslim, ze tu sa vymienaju rozlicne nazory, skusenosti, a kazdy si z toho zoberie iba to, co mu vyhovuje, najlepsie urobi podla seba a svojho usudku. Kazdy je iny, mne napriklad vyhovuje pridrzat sa overenych postupov pri prikrmoch, ja sama nie som odbornik na vyzivu, tak sa snazim verit, ze ten co to vymyslel, to myslel s detickami dobre. Ale svoj nazor a postup nikomu urcite nevnucujem 🙂 Dufam, ze som sa nikoho nedotkla, to nebolo mojim umyslom.

Ja mam dnes tiez nanic den, dozvedela som sa, ze Filipkovi budu musiet v narkoze prerezat a podviazat uzdicku pod jazykom. Pytala som sa na tu uzdicku nasej lekarky, tak ta skonstatovala, ze ano, ma to prirastene, ze sa s tym bude musiet daco robit, ze krcna to poriesi. No a ta nam vynadala, ze kde sme boli s tym doteraz, ze kym bol mensi, tak, ze sa to dalo jednoducho precviknut a ze teraz je to uz kalcifikovane, ze to treba operovat, ze to robia v narkoze, lebo su tam aj nejake zakoncenia a nervy, ze jazycek treba podviazat. Aby nemal problemy nielen pri papani ale aj pri rozpravani. Tak nas objednala na operaciu, samozrejme najskorsi termin az o vyse mesiaca, dovtedy sa mozeme trapit. Ved jemu sa da tazko papat, vsetko mu ide von, nevie si to jazyckom posunut. No a nahnevana som ze az. Doslaka, co v porodnici, alebo nasa lekarka nema oci? Ako som ja mala vediet, ze to nie je v poriadku? Musim vystudovat este aj medicinu, aby som mohla byt dobrym rodicom? Ved mu pozerava do ustociek, kam kuka? Chodime na vsetky poradne, na co tam chodim? Sak odvazim si ho aj doma. Teraz vdaka tomu ma Filipko podstupit zbytocnu narkozu. Viem, ze deticky maju omnoho vacsie problemy, ale toto je fakt zbytocne. A o pol roka dalsiu operaciu kvoli nezidenemu vajku. Co to je taka sranda, uspavat take male dieta?

Obaja chlapci mi soplikuju, Filipkovi lekarka predpisala Pamykoin, antibioticke kvapky, ale vyskusame najprv homeopatika, snad to zaberie.

mona1111
22. sep 2009

Lubi presne tak suhlasim s tebou....

Lubi tak to je mi velmi luto, ze s Filipkom musite podstupit takuto operaciu.... Drzime palceky aby to zvladol na jednotku....

Skore uzdravenie prajeme aj Samkovi aj Filipkovi....

denkolc
22. sep 2009

Lubinka, Filipkov jazýček som si tiež všimla, ale netušila som, že ste to ešte neriešili....bolo mi blbé sa Ťa na to opýtať, ale že to tí doktori neriešili, to je fakt sila!!!!
Hrozne ma to mrzí, že musíí niečo takéto podstúpiť, by som tej doktorke asi uhryzla ucho.... 😲

S Ajkou som volala a vyzerá to tak, že tiež sa to v nej nakopilo, tak snáď už je lepšie....

iron
22. sep 2009

lubi...fuha s tym jazyckom. Mna by najviac na tom hnevalo, ze to neriesili hned...co narobis. Chudiatko, vytrpi si. Ale bude dobre, hlavne ze potom bude papkat lepsie.

Moje dietatko haja tretiu hodinu....hura, nech zije plavanie. A dnes mala mrkvu, zemiak a petrzlen...brutalne jej to chutilo. Mne to chutilo ako svieckova na smotane...ta moja dcerka bude gurman.

matja
22. sep 2009

lubi, aj mňa to mrzí, že kvôli nepozornosti doktorky teraz budú trápiť Filipka. Nedávno si sa pýtala na odsávačku, my máme Living Lab. Ale môj názor je, že by mohla byť aj lepšia.

drozdik, nejaka tura alebo vyletik by sa tu urcite pacil viacerym 🙂

diocka, my dávame MM do nošteka kvapátkom, ktorý sme si kúpili v zdravotných potrebách. Lenže po pol roku sa už dosť opotrebovalo, tak ideme použiť kvapátko, ktoré máme z minutého Vigantolu.

Lubi, este som chcela k Pamykonu, ak je už zarobený, je iba na 7 dní, tak si daj na to pozor.

mapa
22. sep 2009

lubi a nemala si problemy s kojenim, resp s prisatim filipka? lebo deticky qco maju kratku uzdicku, tak sa nevedia dobre prisat a vtedy sa na to fakt pride velmi skoro. skoda, ze az teraz to zistili 😖 skore uzdravenie obom chalanom.
😉

ajka, ja vobec neIPeckujem, tak mi tu tvoje prispevky budu vazne chybat... jA vas tak rada citam, hoci neprispievam velmi... ale na kazdomm nazore je nieco, cim sa mozem obohatit... je dobre, ze sa tu veci vydiskutuju, ale nemam rada vyhranene situacie, ktore koncia tak, ze niekto prestane prispievat 😒

mapa
22. sep 2009

iron, karla mala presne taky obed, bastila o dusu... joooj som happy, ze jej tak zeleninka chutiii 😵

mona, gratulejsn k prvej mrkve a este aj uspesnej 😉

alisia
22. sep 2009

Lubi, no škoda že ste na to neprišli skorej s tým jazýčkom. Ja som napr. všimla pri pití z flaše že sa mu nejako zle ťahá z nej, tak som to povedala doktorke, šak nech si o mne myslí čo chce že jej hovorím blbosti a pozrela sa na to a už aj nám vypisovala papier. Damiankovi to prestrihli, ani krv netiekla a to už mal 3 mesiace a v nemocnici sa nás pýtali kde sme boli doteraz. Teraz má Daminko taký dlhý jazyk 🙂 teda aspoň mne sa to zdá 🙂 vyplazuje ho jedna radosť 😉 neboj, všetko dobre dopadne. Ja sa napr. obávam, lebo dr. povedala že aj s hornou uzdičkou treba niečo robiť, lebože mu pôjdu zle zuby, ale nikto nič nerobil a u krčného mi dr. povedal že to riešia zubári. Tak sa musím na to na poradni na začiatku oktobra opýtať.Tak držím palce nech to dobre dopadne! Ja som sa toho veľmi bála, no nič to nebolo. No asi tá narkoza... tak to už je niečo pre také malé bábätko.
Babky a s tými tabuľkami a názormi.... no ja vám poviem tak, že ja mám prvé dieťa, mám 37 rokov, takže o deťoch som moc nevedela. Veľa som si naštudovala v knihách, v časopisoch, na internete a hlavne mi veľmi dobre radí detská doktorka, tak sa držím toho čo mi povie ona. Samozrejme sa riadim aj svojim inštinktom a citom. Malého si veľmi užívam, tiež viackrát keď pozriem do postielky keď spinká alebo keď sa hrá, tak mi až tak srdce stisne a ďakujem za to že ho mám. Tiež si aj Damianko poplače, aj hysterický plač spustí, no ja som pri ňom maximálne kľudná. A to nehovorím o tom že ja ešte popri celej domácnosti, žehlení, upratovaní, varení robím účtovníctvo, lebo máme pôžičky a hypotéky a z jedného platu a rodičovskej by sme to neutiahli. Nikdy som nemala pocit že by som malého niekam odložila. Cez deň som na všetko úúúplne sama, mám svokru, ktorá býva pod nami (máme rodinný dom) a hneď po príchode z pôrodnice mi oznámila toto: "a nečakaj že ti niečo s malým pomôžem" takže ako som sa mala zariadiť? Mám chytať nervy keď malý plače, alebo keď nechce spať? Keď je cez deň hore, tak čas trávim s ním, hráme sa, čítame si, spievam mu, hovorím riekanky, popritom samozrejme trošku aj domácnosť a vychádzky von. Ak spí cez deň tak účtujem.... ale to je jedno, načo sa sťažovať? Nejako to proste zvládnuť musím, no vždy je na prvom mieste Damianko, potom všetko ostatné.
Koľkokrát sa ma manžel pýtal prečo ho nedám dolu svokre povarovať? No preto....vždy mu poviem že dieťa nie je hračka aby som ho niekam odložila a okrem toho neviem zabudnúť na tú vetu čo mi svokra povedala hneď po príchode z pôrodnice. Samozrejme ak príde ona sama že chce Damianko von na dvor do kočíka, tak som jej nikdy nepovedala že nie. Ale nikdy ju nejdem prosiť o varovanie. Takže tak...nehrám sa na nikoho a na nič, dieťa je zaberák, nemám už 20, ani 30 a mám svoj zabehnutý život. Materstvo si vychutnávam ako sa najviacej dá a chcem ešte jedno dieťa, dúfam, že sa mi to podarí. Takže sa babulky držte, všetko sa dá, je to len o organizácii celého dňa. Ja mám ešte to šťastie že Damianko sa večer o siedmej-pol ôsmej napapá a spinká do pol piatej-pol šiestej.

denkolc
22. sep 2009

Alisia, je super, ako to zvládaš, ale tá posledná veta robí zázraky.... 😉 😉 😉

Ja som vkuse nespala už asi tri mesiace dlhšie ako dve hodiny.....a ak sa to len zhoršuje, potom je aj psychika doleeeeeeeeee....ale akonáhle sa to upraví a budím sa v noci k malej LEN 5-6 krát, tak hneď je život krajší... 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre