Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
17. okt 2009

ozaj a dam sem potom zajtra fotky z tych testikov xixi
a tomasko oslavuje zajtra 7 mesiacov tak mu dam tehotensky testik ako darecek xixi

egyptanka
17. okt 2009

drozdik, tak z tych liciek nemam robit stres?

egyptanka
17. okt 2009

boldy, z tej v Ikea som skusala ju posadit, ale strati sa tam ... potrebujem taku, ktora ma take pasy ako na autosedacke.

baby vy viete ako som sa tesila na prikrmy a najradsej by som ju kojila do puberty ... ja mam normalne stres z toho ako zvladnem varenie. Ved nestiham navarit nam s muzom a nieto este dietatu. Este teraz sa to da, ale tak o pol roka uz by mala normalne papat ... ja si vobec neviem predstavit ako to bude. Ze dodrziavat aby jedla 5x za den ... ze ranajky, desiata, obed, olovrant a vecera ... a potom spanok. No neviem si predstavit toto.

matja
17. okt 2009

otvorila som si koníka, odsávala mlieko a ako som tak čítala, zrazu som mala mokré kolená. Neustriehla som to a pri odsávaní sa mi prelialo mlieko 😀

lenk30, keď zistíš, ako uspať dieťa, prídem k tebe na kurz 😅

iron, ja dávam malému aj hrozno

egy, píšeš, že malá sa na jedlo nevie sústrediť. Ja mávam tiež občas dojem, že Paťko by aj jedol, len sa pri tom nudí. On chvíľu obsedí a potom sa vykrúca na všetky strany. Sedí v stoličke, ale nebaví ho to tam. Do ruky mu nechcem nič dať (občas lyžičku), lebo on všetko pchá do úst a potom by nejedol už vôbec.
Ja mám stoličku z Poľska, veľmi podobnú tejto: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
no a to, čo píšeš o tých príkrmoch - máš pravdu. Ja si tiež myslím, že je to dosť náročné striehnuť na to, aby bola zabezpečená kvalitná a zdravá strava pre dieťa niekoľkokrát denne, mám teda na mysli nakúpiť potraviny, uvariť, nachystať, nakŕmiť, upratať (to teda často stíham až večer). Ja som si to uvedomovala už za čias výlučného dojčenia, že aké je priloženie na cicík pohodlné. Aj keď som sa tešila na prvé ksichtíky pri chutnaní stravy, nerobila som si veľké ilúzie a neočakávala som, že to bude pre mňa lepšie ako dojčenie. Mne síce nerobí problém navariť, ale kvôli takej troške mám vždy kopec bordelu, potrebujem na to všetko akosi veľa času a ak som kedysi počas spania malého mohla oddychovať aj ja, teraz mu varím, potom upratujem. Ale vravím, nevadí mi to, teší ma, keď malému chutí, len si neviem akosi zorganizovať dobre čas. Keď niekam ideme, vždy myslím ako prvé na jedenie, že ako nám to bude časovo vychádzať...

kuci, supeeer, som rada, že si sa začala na bejby tešiť 🙂 Počas dňa som na teba občas myslela, že juj, keby sa taká nehoda pritrafila aj nám 😀 😀

ajka82
17. okt 2009

tady su foto z dnesnej sutaze a mimoriadneho stretka 😉
http://picasaweb.google.com/ajkaMK/Polus171009#

ajka82
17. okt 2009

teda su tam aj ine deti ako karinka 😎

matja
17. okt 2009

hehe, sranda, nikdy som vás nevidela, ale už nepotrebujem ani komentáre a presne viem, kto je kto 🙂 Takto prežívame aj my mimoblaváčky vaše stretká aspoň virtuálne 😀

najvyšší čas ísť zaľahnúť. Malý sa mi začal častejšie v noci budiť, trikrát je úplne bežné, niekedy aj viac, o siedmej býva budíček, tak nech nie som ráno grogy. Dobrú...

ajka82
17. okt 2009

koment sa mi nechce pisat 😒 ako vzdy...

snehulienka
17. okt 2009

ajka, kde su tie foto?

potulka
17. okt 2009

ajka, vidim, ze to tam bolo dost huste. karinka a adelka su zlaticka, ze im nevadilo liezt "na povel". ja by som sa na ich mieste okunala. 🙂
matja, dufam, ze mi odpustis, ale ulavilo sa mi, ze nielen matejkovi sa v poslednom case kazi nocny spanok. sice ziadna katastrofa, ale komplet prespanu noc sme nemali uz ani nepamatam. ked bol mensi, dal take aj tri do tyzdna. 🙄 no, hadam je to len prechodna faza.

yamahafazer
18. okt 2009

ahojte 🙂
no minulu noc mala zas poriadne nespala zas sa zobudila a 2 hod buntosila a nie ju uspat 😖 ,ale dnes zasa spala teda krasne sa pomrvila okolo pol 4 az rano a som jej dala mlieko a krasne buvala este do pl 6 a teraz spi,ale uz aspon 5 krat zo spanku zacala plakat asi sa jej nieco sniva.Zuby som pozerala a ziadne.A zacina plakat ako ju dame do postielky alebo hocikde polozime do kocika alebo niedke tak hned rev ako sirena len by sa nosila,ale nemoze si zvykat na to stale len na rukach tak si musi aj polakat.Vcera sme nebli ani vonku hadam dnes pojdeme a predvecrom sme boli no ja som bola normalne zmrznuta a to som bola naobliekena ako cibula no neviem ked bude mrznut.

kuci vidis ,ze uz sa radujete a kedy si zmenis pas,ze cakas druhe babo 😵

no uz je hore tak musim ist dnes sa tu uz nedostanem tak vsetkym krasny zvysok vikendu 😀

taella
18. okt 2009

dnes máme trištvrťroka 😲 😅 teraz neviem , či sa mám radovať , ale plakať . Čas tak rýchlo letíííí 😖

kucina blahoželám, a držím palce nech to dotiahnete do úspešného deviateho mesiaca .
🙂

lenka138
18. okt 2009

kuci super, že sa tešíte, veľmi sa teším s tebou, normálne by som to už aj ja zase brala.

matja tie pocity s tým zorganizovaním času mám aj ja. Mám pocit, že nič nestíham tak ako by som chcela a hlavne mám pocit, že nič iné nerobím, len stále niečo upratujem a aj tak to nie je vidieť 😅 🙄

mne malému zatiaľ nevadí, že musím variť, lebo odkedy sme začali prikrmovať, tak sa nám tak krásne vytvoril režim, že teraz je to už totálne pohodička aj niekam ísť a aj od neho na chvíľku vybehnúť, ked si potrebujem ísť niečo nakúpiť a tak
a mne sa už Jurko normálne nedožaduje prsníka ani po obede ani po večery, ale ja mu po takej pol hoďke aj tak zvyknem ešte trošku dať, lebo sa mi to zdá skoro, že by som ho už odstavila. I keď obed už asi pomaly naozaj vynecháme. Jaj a potom by som to mala využiť, niekomu ho zavesiť po doobednajšom kŕmení a vrátiť sa až na olovrant. ha-ha to je plán, ale aj tak to asi neurobím, ani si neviem predstaviť, čo by som taký dlhý čas bez neho robila 🙂

lenka138
18. okt 2009

taella blahoželám, naozaj to strašne letí, aj mne to niekedy príde tak ľúto a to nemáme ešte ani 7 mesiacov

au Jurko má práve okopáva pod rebrá. Má ponožky s hrkálkami, tak sa vytešuje 😀 😀 😀

kucina1
18. okt 2009

bre ranko, dnesny pasik ukazal slabsiu palicku ale je tam 😎 este tak o par dni skusime dalsi testik a potom zavolam na gyndu.
uz sa tesim ako mi potom poradite ako vyriesit kocikovu dilemu a spanie dvoch malickych deti xixi, mna nejak nic ine teraz prave nezaujima xixi

gratulujeme vsetkym oslavencom aj svojmu drobcovi xixi

kucina1
18. okt 2009

yamaha ten pas si zmenim az ked bude vsetko potvrdene a v poriadku
hned pri prvom pozitivnom testiku ked sme cakali tomaska vsetko sme vsetkym rozkrakali hned na zaciatku
teraz to budeme tajit kym sa bude dat 😀 tak asi do vianoc ked sa podari

matja
18. okt 2009

potulka, presne tak, Paťko v noci vždy dobre spával, budil sa obyčajne raz za noc, cez deň som ho na rukách dokázala celkom rýchlo uspať, ale teraz sa to zmenilo. Dnes ráno sme dosiahli však lepší čas, namiesto včerajších 50 minút zaspal dnes v Manduce za 35 minút 😀
Čakala som, kedy príde táto zmena v spánku, lebo sa o tom všade píše, že po pol roku k tomu dochádza. V noci mi to nejako nevadí, ak sa mi nechce vstávať, tak spí medzi nami, ja vytasím cicík a Paťko sa napojí. Je pravda, že keď spí medzi nami, tak sa neviem dobre vyspať, lebo sa veľmi mrví a budí ma to, ale aj tak sa to dá. No horšie je to cez deň, je unavený, mrzutý, šúcha si očká a nie a nie zaspať, už neviem, čo mám naňho skúšať. Najhoršie budú dni, keď chodíme na plávanie, lebo doteraz som si to vedela vypočítať, vedela som, kedy mám začať s uspávaním, aby bol o deviatej vyspatý. Do utorka musím niečo vymyslieť, lebo ak sa nevyspí, tak na plávanie ani nemusíme ísť.

iron
18. okt 2009

Bre ranko...mne ja naprd, som totalne odpalena, sople, hrdlo boli...teplota ani nie 36....
Mala bola v hore v noci 5x..no comment.

lenka138
18. okt 2009

matja ja som mávala kočík v kočikárni a malého som cez den musela uspávať na rukách a niekedy sme celkom dosť dlho bojovali, potom som si povedala a dosť a začali sme brať kočík hore. Nemáme výťah, ale na druhé to nie je až tak vysoko. Takže cez den zaspávame v kočíku, ale tak, že musím prechádzať cez prah 😀 , nestačí mu iba vozenie hore dole a večer to tiež tak funguje a potom ho len prehodím do postielky. Ak sa nám nechce trepať celý kočiar, tak vynesiem len vaničku, ona funguje ako kolíska, takže si ju dám na zem a malého kolíšem nohou a to funguje rovnako. Takže ked už na nom vidím, že je unavený, tak šup do kočiara a do max 10 minút buvá
vyskúšaj, možno bude fungovať. teraz zaspal, tak idem prezliecť periny

kucina1
18. okt 2009

jeeej leni s tym uspavanim je to presne tak isto aj u nas, najprv kocik v kocikarni, tomas zaspal vzdy pri papani,
ale potom sme kocik vymenili a nosili si ho do bytu (vytahy su na medziposchodiach tak chodim po schodoch) a kocikujeme cez prah, inak to nefunguje, hojdanie v takej vanicke co sluzi ako hojdacka tiez nikdy nefungovalo. ked nam zaspi supneme ho do postielky a tam spi celu noc. ale cez den spi len takto v kociku

asandys
18. okt 2009

taella , malickym zo srdiecka blahozelam, ten cas rychlo leti 😵 😵 😵 😵 😵

lenk30
18. okt 2009

ahooooooj.
hurááááááááááááááááááá. Filipko bez teploty!!!!!!!!!!!!!! Včera o 18 som mu dala posledný čipok a to mal len mierne nad 37 - ale som si povedala, že aby mu v spánku nestúpla a už potom ďalej nešla. Hurá, hurá 100x hurá, lebo tie plače v plachte a v sprche...................

kuci, supiš, že už prišli pozitívne pocity. Tomáško má super darček k 7mesiačikom 🙂

keď vás čítam s tým spaním, tak asi si netrieskam hlavu jediná.
matja, aj filipko spí medzi nami, ja vytasím v noci len cicík, ale on sa posadí a je akčný..........
lenka, mne nezaspí ani vonku v kočíku, nieto v byte............
ja už fakt neviem ako na neho. akoby také obdobie vzdoru. jačí akoby sme ho drali z kože len ho položím, kope, zúri. včera mi tak šľahol do brucha že až.
čítala som ten ling čo poslala Egy, o spánku v 8.mesiacoch - len tam je základ, že chcú cítiť maminu, ja by som s ním aj okamžite zaľahla ale jemu to nestačí, ani tulkať, ani hojdať, len jačí a jačí a šúcha oči.

lenk30
18. okt 2009

si predstavte, že decko má horúčku 39 a skáče po okne a vykrikuje po autách...........a ja KO, veď ja by celá rada s ním zaľahla............

inak mám pocit, že choroba na mňa dolieha, lebo mne je furt rovnako, šáák a ako, keď ani lieky, ani sa nevychrním. a zdá sa mi, že mliečko štrajkuje. malý celú noc zúril, jačal - asi mu nešlo. ani ráno nepapal, potom už nechcel ani skúsiť. skúšala som odsávačku, a len pár kvapiek..................... ☹
No čo teraz? poslať muža po UM?????????????????

To je iné ako keď pri menšom dieťatku, tomu sa chce ešte prisávať, ale Filipko keď vidí, že netečie, tak mi kašle na to...........................

No veď už má 8 mesiacov, a možno aj lepšie, možno aspoň noci budú prespaté..............ale aj tak mi je to ľúto.

matja, myslíš, že to už koniec?

egyptanka
18. okt 2009

halooooo

mgk111
18. okt 2009

baskaj - miesam s inym ovocim sladkym aby to nebolo moc kysle...

kucina - ty brdo, chapem to dobre, ze si tehulka? ak ano tak teda gratulujemmmm nemam cas citat dozadu... inak ta aj obdivujem, ja by som sa na to este stopro nedala 🙂 a ani nemozem po cisarskom...

taella - gratulujeme

lenka - mozno si moc unavena a preto nie je mliecko, ale mne sa "strailo" tiez vcelku rychlo, takze UM bolo v zasobe nachystane...

my sme u svokrovcov - balime a za chvilu ideme domov, krpec nam zacal konecne rozpravat - mama, baba, babo ale tata nie ☹ spanie je zvlastne, asi kvoli tym zubkom ale zaspavanie cez den je lespie, ponosime vpriamenej polohe a zaspinka na pleci 🙂 vecer na flasi akurat sa dost budi - a vcera dokonca so zatvorenymi ocami mrncal a vyzeralo to akoby hladal bradavku, ked osm dala flasu cucal ako divy... takze mame asi tri krmenia pocas spanku... nechapem ako nietko tu tvrdi, ze vam prespia bez jedenia noc...

egy - neboj sa toho varenia, ono aj natalka bude vacsia a prisposobi sa inemu rezimu zase tak bude jednoduhsie pri nej nieco urobit... pri kubkovi sa nic nedalo a teraz je to ine, zahra sa pri mne, alebo v choditku a zatial sa da navarit alebo vyvesat pradlo.. uz ho vsetko zaujima, takze staci varecha do ruky a desat minut je klud 🙂

mgk111
18. okt 2009

nsoci .- ja som trubka a stale to nechapem, to do toho albumu spolocneho mam dat stare kubkove fotecky ci ako? ☹

kucina1
18. okt 2009

mgk hej vyzera to tak, ze tomas bude mat surodenca, uplne ale neplanovane. po cisarskom som aj ja 😖
idem dat fotky z testikov xixi

mgk111
18. okt 2009

kuci - a nebojis sa ked si po cisarskom? inak mas moj obdiv vazne, ja ked si predstavim unavu z kubka tak som totalne hotova a nie tak este cosi dalsie 🙂 sme u svokrovcov a taku som mala chut na sex, ale neboli gumky, nebol sexik - ja sa bojim ako cert kriza, ze by prislo dalsie 🙂 ake sme vsetky rozdielne, niekto by chcel hned niekto uz vobec nie... 🙂

kucina1
18. okt 2009

mgk jasne ze sa boim a netusim ako to vsetko zvladneme ked bude mat tomas len 15 mesiacov a narodi sa mu surodenec xixi. druhe bolo uplnym sokom, bo ani neviem kedy sa pristastilo, nakolko u nas ten sex je tak 2x do mesiaca ale bez kondomu len prerusovane. ale snad bude vsetko v poriadku, male bude rast ako ma, podari sa vynosit a v juni si ho prideme zobrat do porodnice. zda sa mi to daleko ale uz aj priserne blizko xixi

ja nemam s tomaskom ziadne tazkosti, ziadna unava, je dost samostatny, cele noci prespi tak uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre