Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
5. nov 2009

no ja teraz kukam jogurty od nestle...budem jej davat tie..len musim vyselektovat tie co su v nich jablka, lebo to nakupim pre seba.

pasoa
5. nov 2009

iron,veď som neriešila 37,2°, len som bola z toho nešťastná, že teplotkuje. ale ako ťa tak čítam, tak neviem asi, čo je to teplotkovanie, že?

iron
5. nov 2009

no ja som tiez kukala ze coto je, taka teplota. No zuby su svine, ja som cakala kedy to pride. Teraz len dufat, ze sa to nezhorsi...
No a moje dieta dnes bolo plno kojene,...ze odstavujem. hahahaha
no ale ked potrebovala tekutinky, tak som mala taky dobry pocit... 🙂

iron
5. nov 2009

tak pancusky som objednala....lebo nikde nemaju...tak mimibazar vsetko vyriesi

matja
5. nov 2009

ahojte. Pasoa, tvoj Matúško mal takú teplotu počas celého dňa, či iba párkrát za deň? Lebo Paťko máva občas počas dňa zvýšenú - do 37,5, robili mu rôzne vyšetrenia a všetko bolo v poriadku. Doktorka to zakončila tým, že je to jeho prirodzená teplota, ktorá počas dňa stúpa a klesá podľa toho, ako je vyčerpaný, unavený, aký bol aktívny...

jogurty - biele sa môžu od 7. mesiaca, aj keď sú z kravského mlieka, ale kravská bielkovina je tam štiepená. To isté sa týka acidka, zakysaných výrobkov... Keď dojčím, tak chcem s tým ešte počkať, ale občas dám Paťkovi pár lyžičiek bieleho jogurtu, aby si zvykal na chute. A viac sa mi pozdáva obyčajný biely jogurt ako ochutený od Nestlé. Dnes som teda kúpila bio jogurt a dala mu 3 také polovičné lyžičky a chutilo mu. Potešilo ma to, o nejaký čas mu dám zas nejaké 3 lyžičky. V podstate mu zatiaľ chutí všetko, čo mu dávam (podľa mňa dosť pestrá strava a pritom všetko, čo je povolené), len cviklu mu musím poriadne zamaskovať 😀 Zajtra prvýkrát skúšame pór.

matja
5. nov 2009

iron, kucina, prajem, nech teplotky úplne pominú...
presne tak, iron, na MMB sa dá zohnať asi všetko 🙂

pasoa
5. nov 2009

matja, to mával niekoľko týždňov vkuse. ja som mala za to, že teplotky, do toho prišiel zápal hrdielka, potom tá cysta a napokon hospit. s operáciou, tak neviem, či to boli zúbky či hridielko... ale mával to tak iba niekedy počas dňa. sa mi zdal nenormálne horúci na hlavičke a na teplomeri iba 37,2°, tak som nechápala...

ozik, dnes som bola v DMku, ale nie so super kabelou na kolieskach, ale s ruksakom (chybaaaaa) a nakúpila som výživiek za 17 EUR a potom som skoro umrela, keď som dala ten batoh na chrbát... prešla som od nového DMka na zastávku ku Prioru a mala som dosť 😝 (pre ne-MT-čanky - je to len kúúúúsoček po pešej zóne u nás v MT)

no, preložila som nejakých 5 str. idem do duše, absaugen a šlafen
(do sprchy, odsať a spať 😉 )

brúbrú

pasoa
5. nov 2009

opravujem prvú vetu
matja, to mával niekoľko týždňov vkuse. ja som mala za to, že teplotky ZO ZÚBKOV, ...atĎ.

brúúúúúúúúúnoc

kajuska111
5. nov 2009

pasoa, sa pri tebe naucim aj nemecky 😉 dobruuu noc

nsoci
5. nov 2009

Dobre rano 😉

Som zachrnela o deviatej v snahe uspat Matka a uz aj som hore.... Ma nejaky novy rezim, v noci bol hore len raz - taky trend sa mi apci - a rano hore o pol siestej - ehm, kapanek skoro... cez den pospal 8.00-8.30 a 10.30-13.30 - normalne som nechapala.... a este 20 minutovy slofik u mna na bruchu - tiez novinka - o piatej. A potom spat ani za nic na svete.

Mne sa tie Nestle jogurtiky tiez moc nepacia.. naordinovala som Matkovi bio biely jogurt a primiesavam ovocie a detske musli (to som este nie, ale uz caka na svoju prilezitost). Kasicku kupujem uz dospelacke v bio obchode...

Moje obavy sa splnili, v kociku ho to obleceneho vooobec nebavi.... koniec mojim dlhym prechadzkam.

Egy citala som to... kamosk mi poslala a veruze pekny plan, len keby ho niekto bol ochotny dodrziavat. Ale ja som uz pevne odhodlana vydupat si normalny porod. Hoci aj v Stiavnici (Pasoa 😉 )

Potulka ozi, ajk sa maju moje knizky?

Pasoa, Mtj, ked prekladate na materskej ako to? Na dohodu? Hodte do IP/ Dak dak.

No idem... do hajan. 😔

nsoci
6. nov 2009

Tak este raz dobre ranko...

yamahafazer
6. nov 2009

ahojte 🙂
ja len rychlo sa chcem spytat ake jogurty to kupujete nestele alebo bio mozete my poslat niaky obrazok ako vyzeraju?

teplotujucim a chorim rychle uzdravenie a nech tie zuby netrapia my este ziadne nemame

ja davam malej hrozno,ale bez supky a ja jej zrnka vyberem a vnutro naskriabem lyzickou

ja uz neviem ako mam moju cez den zabavat uz ju nic dlho nebavi uz vsetko rozne jej davam teraz sa jej lubilo studovat rurku baliaceho papiera a trhat toaletny papier na amle kusticky vy ako zabavate deti?lebo moju zacvilku prestane vsetko bavit a stale by zliezala s postele a chcela stat na nohach

iron
6. nov 2009

no bre ranko
my teploty stale 39, zrazame..uvidime

nsoci...normalny porod?...fuha, ja urcite s epiduralkou, bez nej urcite nie.
Idem cicikat anjelika choruckeho

vlalu6it
6. nov 2009

babulky len som sa chcela este s vami rozlucit,,,,este 11hodin a vyrazame dnes po 20,,,,budete mi chybat,,ozvem sa asi az v decembri,,ked bude kludnejsie,,,,

prajem vam a deturencom vela zdravicka a krasneho mikulaska,,,,

ps--mylsite dnes na nas aby sme tu daleku cestu zvladli,,papa,,,vladka

psss-pasojka,,aspon tu rychlo cmarnem,,,--jasa,,keby sme sli okolo martina,,ozvem sa,,ale zial ,nemam na teba tel.cislo,,,hmmmm 😅

matja
6. nov 2009

fúha, iron, nezávidím... Nejako dlho to Ninku trápi...

yamaha, ja som kúpila bio jogurt v Tescu, ak poznáš ich výrobky Organic, je to taký zeleno-čierno-biely obal. Ale môžu sa dávať hocijaké biele jogurty, len nie nízkotučné, dobrý je napr. zvolenský. Ja si často robím jogurty sama doma, tak Paťko bude papať hlavne domáce.

matja
6. nov 2009

vladka, držím palce, aby ste cestu zvládli, užite si dovolenku a prvé Vianoce ako trojčlenná rodinka 🙂
Plánujete ísť okolo MT?

potulka
6. nov 2009

ahojte
nsoci, knizky som pred tyzdnom bola vratit a... ehm... priprav si 4,80€. 😅 som ta obhajovala, ze mas male babo a ze si to nestihla a teta kompetentna ti odkazuje, ze predlzenie sa da vybavit aj cez internet. bola mila, zato v pokladni maju riadnu ropuchu. 😀

vlalu, drzim palce, je to riadna streka, ale budete konecne doma! 😉

nestle jogurty - ci skor "jogurty" -neboduju ani u mna. co je to uz len za jogurt, ktory nemusi byt v chlade? my budeme davat bud zvolensky (chuti ocinovi) alebo sabi (chuti mamine). 🙂

mona1111
6. nov 2009

ahojte

potulka aj ja som sa rozhodla ked jogurtiky tak skusime sabi, lebo tie mi najviac chutia aj v tehotenstve som len sabi cokoladovy davala, aj dnes na ranajky som si dala jahodovy mnam....

iron uz aby sa ninke ulavilo....

lubi Filipko a Samko uz su fit?

valu prajeme celej rodinke stastnu cestu 😎

egyptanka
6. nov 2009

nsoci,ze dobre rano o polnoci??? 😅

egyptanka
6. nov 2009

Natalka fackuje tatina 😀

iron
6. nov 2009

moje babo stale spinka, je uplne ocapena....teplotku ma stale, ... no uz sa jej vari obedik. Inak jej nic nie je, len ta teplotka...vraj po troch dnoch by mala vymiznut.

egyptanka
6. nov 2009

vladka, stastnu cestu
kuci, ako sa dnes citite?
iron, co Ninka?

z jogurtov mam rada Rajo Probio a muz fici na Zvolenskych smotanovych. Ja do roka urcite jogurty nebudem davat.

kajuska111
6. nov 2009

ahojte,

nsoci, tiez ma pobavilo to polnocne dobre rano 😀

mala spi, tak pozeram nejaky vianocny darcek pre manzela...som si dala zavazok, ze tento rok vybavim darceky najneskor do konca prveho decembroveho tyzdna...vy uz viete, co manzelom?

inak som si spravila plan upratovania, dokedy musim co stihnut...okna, kuchynu, spajzu a tak....tak som zvedava, ako budem plnit...ale nechcem to nechat vsetko na jeden vikend...

no, tak som dopozerala, uz je hore 😒

egyptanka
6. nov 2009

kajuska, este nie ... ale tento rok dostane darceky iba Natalka ... ja som vyhlasila, ze nechcem ziadne darceky. Ten najkrajsi darcek co by som chcela nikdy nedostanem ... toto budu veeelmi smutne Vianoce ☹

kajuska111
6. nov 2009

vladka, stastnuuu cestu 😉

iron, chuda mala, ju to riadne vytrapi...

kajuska111
6. nov 2009

egynka, ja viem, v takom bôli nemaju darceky ziadny vyznam 😔

ja tiez nechcem ziadne darceky, ten najvacsi tu na mna prave vykrikuje...ale pre manzela som chcela aspon nejaku drobnost, nieco, co potesi vzdy ked to zbada, tak mu dam spravit salku s fotkou malej a asi fotoramik...nech ma v praci na stole 😉

ninul
6. nov 2009

ahojte baby,
neviem, ci si ma pamatate, parkrat som sem napisala, ked sme este boli tehosky, teraz uz mame doma maleho Misina a ja uz pomaly stracam fantaziu pri vareni, neviete mi poradit nejake recepty, co mu mam varit? dik, budem Vam vdacna

iron
6. nov 2009

no my mame dnes na obed, zemiakovo mrkvovu polievocku..zahustenu troskou krupice...a s petrzlenovou vnatou....

matja
6. nov 2009

ninul, ja dnes varím cuketu s pórom, jahňacie mäsko a ryžu Basmati
včera mal Paťko králičiu polievku so zeleninkou a cestovinou

ninul
6. nov 2009

a tie polievocky mixujete? to robite len vyvary, ci aj to masko v tom rozmixujete?ste zlate inak, dakujem za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre