Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
10. nov 2009

ahojte
prave som pozrela fotky juj uzasne, skoda, ze sme tam neboli

tak a tu je dnesny den 🙂
rano zubar, 2 kazy opravoval, doobeda urolog oblickovy kamen stale rovnaky, a poobede gynda 🙂

lucke krasne bilo srdiecko a dostala som tehotensku knizku. v pondelok idem na velky ultrazvuk. tak sa vytesujem

tomasko bol doobeda strasne uplakany ale poobedie bolo fajn, mali sme prijemne chvilky

kucina1
10. nov 2009

a mam aj foto, zajtra ho odfotim a supnem do albumu, musime odfotit aj brusko 🙂 aby zacala ta prava fotodokumentacia ako pri tomaskovi, sice ho nemam s kym porovnavat, ale mam aspon na porovnanie brusko po tomaskovi xixi

matja
10. nov 2009

ajka, ja mám 7-ročné neterky dvojičky a im by sa určite viac páčil prvý darček.

mona, ja som mala dlhé roky problémy so železom, najhoršie to bolo počas tehotenstva, až tak, že mi hrozila transfúzia krvi. Ale stále mi vraveli, že dojčiť pokojne môžem, že to nie je problém. A na počudovanie na poslednom vyšetrení som mala výsledky z krvi takmer výborné, doktorka to zhodnotila tak, že to kvôli tomu, že nemám ešte menštruáciu. Malý bol tiež anemický, bral železo, ale to aj mnohé iné malé detičky, tak som tomu neprikladala žiaden význam.

matja
10. nov 2009

mgk, ako dlho už máte teploty? Pri 6. chorobe trvajú teploty 3 dni a potom sa dieťa vyhádže. Žeby ste to mali aj vy? Prajme skoré uzdravenie...

egyptanka
10. nov 2009

potulka, nie len som to nasla na webe ...
http://www.dietaaja.sk/riekanky-pre-deti.php

pasoa
10. nov 2009

egy, náš matúško nechodí na jahodyyyyyy 😉

potulka, sú to škrabance, na 99%, už som to vymákla 🙂

ajka, super tá kocka. nie je to ONA, ale je zatiaľ najbližšie. dík 🙂
tiež sa pridávam k prvému darčeku, keď si predstavím svoju 8 ročnú neter, sotva by sa hrala so supermagom.
to skôr chlapec, ale podľa mňa starší, nie 7r... čojaviem... alebo ja, hoci aj teraz 😀

mgk111
10. nov 2009

matja - my mame teploty akurat dnes ale stale je to rovnake - ked dame sirupcek klesne o pol stupna a potom zase vystupi.. no a uz je mrzuty a nevie buvat iba na nas ☹

matja
10. nov 2009
mgk111
10. nov 2009

baby kedy ste davali zabaly alebo coo ste robili pri horuckach? uz mame 39,2 ☹

asandys
10. nov 2009

ahojte. Dnes den na figu

Adam od rana urevany, jedna katastrofa. Mala som ist na gyndu na preventivku, planovala som to 3 tyzdne, nesla som do prace a jak na frasa v noci som dostala kramy po 16 mesiacoch, a to take brutalne, ze ani neviem, jak pojdem zajtra prvykrat s adamom na plavanie, a bolesti brucha jedna hroza. uz mam v sebe 4x ibalgin, nech uz je zajtra🙂)) Dnes som za cely den dala do seba jednu polievku, aj to nasilu, jak mi je brutalne zle, a jak ma boli rana po cisarskom☹((((( A teraz neviem, ci z pocasia , ci z kramov.

Dnes na poradni, adam ma 7575g, obvod hlavky 44,5 a c neviem, bo ho nemeria. O dva tyzdne na ockovanie, na druhu davku prevenaru. No a dr. mi kazala, aby som adamovi nedavala v noci jest, aj ked bude zly.

Baby, enmate niejaku dobru stranku na lacnjsie zupaniky pre deti. ODmietam dat 20eur za detsky zupan

😒

ajka82
10. nov 2009

mgk, pod sprchu...taku vlaznu nie uplne studenu...zabaly by sa davat nemali aby nedostal krce...

asandys
10. nov 2009

mgk hlavne daj malemu polku diazepanu kvoli soku, so zabalmi nemam skusenost. Bozinku, nech sa Kubkovi ulavi🙂)

baskaj
10. nov 2009

no čaute kočky,

my sme chorí. prechladnutí. a hovorím v množnom čísle, bo sme chorí obaja. damián už 3. deň kašle a má teplotku dnes 37,6°C. a v ľahu sa zadúša asi soplíkmi 😒 . a mne úplne horí hrdlo, nos a hlava 😒 . tak malý dostal lieky na kašeľ a v piatok máme prísť na kontrolu. počujte, ani u vašich dr nebrú malé detičky prednostne? som bola trošku naštvaná, bo bola úplne preplnená čakáreň. tak sme odišli a vrátili sa o dve hodky, ale aj tak sme ešte dosť čakali 😒

malému kupujem vetrovečku cez net. konečne pre neho musím niečo kúpiť 😀

apropo: fotky zo stretka supeeer! tak vám závidím!!!

ajka82
10. nov 2009

mgk a hlavne vela tekutin...aj v noci

matja
10. nov 2009

mgk, chuda Kubko ☹ Sprcha je lepsia, ale ked chces davat zabaly, tak na hrudnik, ale nech to nezachadza na brusko, iba na hrudnik. A nie tak ako kedysi davali nase mamy - na rucicky, nozicky, to sa nema davat... Drzim palce.

mgk111
10. nov 2009

asandys - diazepan nemame ☹ a hlavne to ani bezpredpisu nekupim ☹

baskaj - nas vzdy zobrali ked zistili ze v cakarni je bbo...

ajka - normalne som vystresovana - taketo teploty a take male telicko ☹ dali sme uz aj sirupcek dnes uz tretikrat dufam ze aspon trochu pomoze... inak mu nic nie je... len ta teplota tak teraz neviem ci mame hned rano utekat k lekarke aj ked teplota nebude alebo bude mala...

matja
10. nov 2009

bože, ale sa to tu hemží samými chorobami 😒 Baska, ani u nás sa neberú detičky prednostne... A čo ma dosť štvalo, nebrali ma prednostne ani u gyndy, ani počas šestonedelia. 😠 Doma malé bábo, ktoré som dojčila každé dve hodky a musela som si tam odstáť triapolhodinovú radu....

ajka82
10. nov 2009

mgk, myslim, ze ju bude mat aj zajtra 😔 tak radsej chodte...ale ak mas moznost zavolat dr., tak volaj...
a daj ho pod tu sprchu, to mu trochu zrazi

nsoci
10. nov 2009

No ahojte...

dnes som mala rano taku zufalu naladu, matko cely den mrncal, a vobecposledne dni len na rukach by bol, stale po mne lozi , tuli sa, chlapcek moj... som si pripadala jak hrozna matka, ze ho neviem zabavit, ze a vobec plus to hrozne pocko

tak som sa vrhla na vybalovanie krabic a zutulnovanie a pomohlo ako vzdy, cim viac urobim tym som spokojnejsia, sme to zvladli spolu, jeden cas som ho nosila a upratovala druhou rukou, vonku sme neboli

vecer som este urobila tortu Matovi k zajtrajsku
afurt neni som unavena
idem citat
nechpem
ranpo som jak vechet a nic nevladzem a k veceru moja nalada stupa
a tak to je nejak kazdy den v poslednom case

Egy ja varim ked je maly v stolicke
a zabavam ho pritom
da to zabrat ale da sa
vsak viete, ze on neobsedi
esteze mas muzika doma, Ti pomoze trocha

Ja obedujem chleba a cosik k tomu...a vraim muzovi...jaka obetava zena, cooo?
Potulka vsetko naj Matejkovi
Pasoa ja beriem Tvoju chatu vsetkymi desiatimi

My mame vysielacku ale nepouzivame
ja nejak verim viac svojim usiam

Ajka mne Matko kazdy den apdne an hlavu
aj ked som hned vedla
on pada tak divne, ze nikdy neviem kam

Mgk, baskaj skore uzdravenie...
Mgk kuk
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=208

mgk111
10. nov 2009

ajka - my sme bojkovia a marek uz volal aj na pohotovost ze co kedy mame robit... takze podla rady sme mali dat "zabalik" na hrudnik potom obliect, dat sirup, tekutiny (ktore nechel ☹ ) a teraz spi... za pol hodku skontrolovat teplotu a ak vraj bude rovnaka tak znovu to iste len bez sirupu... pri zvysovani na pohotovost ☹

dakujem za rady - vyskusame cokolvek, chudiatko malicke, az mi je do revu... radsejs om to mohla schytaat ja...

mgk111
10. nov 2009

a ako dostat do neho tekutiny ked nechce?!!! nooo teraz budme mudre.... on zacne plakat a hotovo... tak neviem ci je lepsie ze spi alebo mu nejako narvat caj aj ked bude protestovat...

egyptanka
10. nov 2009

Baby vasim detvakom prajem skore uzdravenie ...

baskaj
10. nov 2009

mgk - dobre, že ste zavolali na pohotovosť. neboj sa, tie malé telíčka sú silnejšie, než sa zdajú... držte sa! s tekutinami neviem poradiť

veru, sestra mi hovorí - hmm... čo si čakala, prestala si plne kojiť, jeseň, chrípky... tak a máme teda našu prvú chorôbku 😒

egyptanka
10. nov 2009

Mam anketovu otazku ...
... kedze uz mame vacsie deticky

Urobili by ste nieco inak vo vychove dietata, resp. lutujete nieco co ste mali resp. nemali spravit?

egyptanka
10. nov 2009

baska, ved ty kojis, ci??

mgk111
10. nov 2009

baskaj - drzte sa aj vy...

egy - asi by som ho "menej" nosila, lebo bol predcasne narodeny, tak sme ho vsetci len mojkali a teraz je torsku problem, ze sa nevie sam ani zahrat a tak... a potom take detailiky ako zeby som prebalovala az po jedle nie pred nim ked bol babo, lebo tym som ho len "prebrala" a tak podobne... ale myslim ze vychovavat este len zaciname teraz - hovorime nono, capkame po rucickach, ked taha kable od telky a podobne...

no kubko zacal plackat, tak sme dali caj, vypil 40ml - teraz neviem ci je to dost alebo malo... a mam dat potom zase caj, alebo mliecko ako jedlo? co by ste dali?

baskaj
10. nov 2009

egy - hej, ale už aj prikrmujem. teda ak už nie je čisto kojený, nie je pred chorobami až tak chránený ako predtým
a k tej ankete - ja už niekoho akože vychovávam? 😕 😅 😀

egyptanka
10. nov 2009

mgk, diky ... tak s tymi tekutinami ti nepomozem ... ja ked mala bola chorucka tak som jej cicik nukala kazdu hodinu, tak mala aj papu a aj od smadu.

egyptanka
10. nov 2009

baska, ale dostava protilatky, kazdy ml MM je dobry ...
no myslela som tak ako mgk pisala, ze v tych zaciatkoch ake "chyby" by si odstranila a co by si zaviedla inak.

mgk111
10. nov 2009

egy - teraz mi je tak luto ze nekojim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre