Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
13. nov 2009

nsoci, tam si dame bucuci tyzden prechadzku, ked bude tata v praci 😉
a este som nasla ze je nejaka obuv detska v karlovke ale musim zistit kde presne... 😅

nsoci
13. nov 2009

ja som to tiez citala... ale co aj viiim... matka som davala sediet aj predtym ako si sam sadol a stvornozkuje v pohode... neskorsie zacal, lebo nepotreboval, posuval sa na rukach tak ho to nemotivovalo... a teraz furt len stoji...

a uz rozumie... ked sa spztam, kde je ocko (na tvari, nie otec) tak ukaze... aj ked poviem daj ba... tak da pusu... a ked ho nevidim a poviem kde je matko tak vykukne... a taaak... jasne, musi sa mu chciet

ajka82
13. nov 2009

taaak mala si nechala na chvilu siahnut na dasna, takze to vyzera tak, ze poleze nam lava spodna jednotka a prava spodna jednotka hned po nej....na pravo to teraz vyzera presne tak ako predvcerom(biele bodky) a na javo uz to je pekne citit cez dasienko...uz sa tesim jak ma bude kusat 😝

mgk111
13. nov 2009

pasoa - no ja tomu nieze neverim, ale kazde babo je ine, a ci ho das sediet alebo do choditka, lehatka - tak isto si aj tak urobi po svojom... lehatko sme nikdy nemali a kubko si sadal az v 7mesiaci alebo tak nejako a teraz je v choditku hoci to polovica z vas neschvaluje... prisla situacia ked bol marek doma po tej operacii a nedalo sa nic ine ako dat dieta tam a navarit aspon a podobne veci... takze suhlasim s tym tak napolovicu...

nsoci - aj kubko uz vie kde je tata, kde je zizo (svetlo), schovava sa sam za plienku ked sa chce tak hrat, uzasne vie tlieskat tap tap tapusky a este vtedy ked dostane nieco na jedlo rovno do ust, tak si zatlieska 🙂 a vidno, kolko rozumu v tej hlavke deti maju 🙂 niekedy ho uz vobec neosulim 🙂

dnes sme sa s tatinom dohodli ze jeden den v tyzdni bude urpatovaci a dost... takze som stihla umyt vecko, kupelku, pretriedit kvietky co mi este vydrzali, uvarit obed, a este nas caka vysavanie a utieranie prachu, dlazky podla nalady 🙂

denka - sme sa s marekom askosi v poslednej dobe trosku vadili alebo cooo take stekanie po sebe, tak sme si to vydiskutovali a snazime sa spravat inak - videla som aj na malom ako spozornel ked jeden z nas zvysil hlas - chudiatko male... ked uz pre nic ine, tak kvoli nemu by som si aj jazyk dala vyzerat 🙂 chichi

kubko spinkal v pohode, o stvrtej som pocula ako mu skvrka v brusku (chuda moc tohonepapal v posledne dni) tak som mu dala mliecko a vypil asi 120 zo spanku) rano mliecko, potom mal zeleninku a vypytal si mlieko - asi mu skratka chybalo - a teraz skusim zbytok zeleninky zase lebo vtedy zjedol malo... uz sa citi lepsie...

nas tatinko konecne chcel sam od seba ist s kubkom von - len smola, ze sa bojim, ked ma anginu... ☹ je nadherne ale co ja viem... nerada by som mu ublizila, tak som radsej pozvala svokrovcov, nech pride niekto a urobi mu zmenu prostredia - ved mama tata stale nuda 🙂

mona1111
13. nov 2009

ahojte

konecne som tu 🙂 Na mna uz ide ta choroba klaustrofobia,, cele dni s malym doma, lebo vonku sa nedalo ist za tri dni len prsi a pris....
dnes to vidim aspon na rychlu prechadzku neprsi ale je pod mrakom....

valu vitame celu rodinku na sr a rychlo sa aklimatizujte 😉

potulka nasmu brokolica velmi chuti....

egyptanka
13. nov 2009

idem na prechadzu malou, je troska nevrla ... a ani toho dnes vela nezjdla len 100g mojho dobruckeho rizota ☹

iron
13. nov 2009

mona...no a co ze prsi?...ved vymysleli prsiplaste 😉
Moja dnes spapala banan s jablkom...hura
a na obed kupovany prikrm..ten zbastila 250 g...ale domace nechce jest. Asi sa musime naucit varit.

potulka
13. nov 2009

egy, poziciam ti na jeden den mateja, aby si si vazila, ako natalka papa. 😉 ze 100 g. hahahaaaa. u nas to dnes vyzeralo takto: 13 lyziciek krasne spapaneho pyre z mrkvy, cukiny, zemiaku, fenikla a brokolice (pocitala som to. viem, sibe mi. 🤐). potom zrazu mrncanie a zamknuta pusina sediac v stolicke, mame na kolenach, na rukach, snad iba dole hlavou som neskusala. potom velky zaujem o celu brokolicu uvarenu na pare, tak som kus vybrala, uzdibavala a davala mu rukou do ust. velmi chutilo, zjedol 3 male ruzicky a za kazdou z nich ochotne aj par lyzic pyre. pacilo sa mu aj davat si sam kusky do ust, ale nemal vela trpezlivosti, ked to rozpucil v dlani a do ust sa nic nedostalo.
neviem, kolko toho dokopy bolo. mozno 80 g? jaaaj, keby tak vedel povedat, v com je problem... 😅
asi zajtra skusim nerobit pyre a neukazovat mu lyzicku. necham cele kusky zeleniny v miske, ze co na to babo povie.

iron
13. nov 2009

no potulka, jemu to ale staci...neboj raz sa to rozbehne...alebo nevies varit ako ja. Lebo moja zje tak max. 6 lyziciek ked doma navarim.

pasoa
13. nov 2009

mgk, no ja súhlasím s tým článkom celkom. Lehátka a chodítka sú prostriedky na "odloženie" detí, aby mali maminy pokoj a mohli robiť niečo iné.
s úplne zveseným nosom priznávam, že aj ja som to tak robila. Z úvodu bolo lehátko obrovský pomocník, kým matúško grcal a následne sa tým dusil a ja som sa bála ísť aj cikať, že sa mu to stane práve v tom okamihu, ale to už vymizlo a stále som ho dávala do lehátka.
od dnes to mením, hoci som doobeda strúhala zeleninu asi tak na 5x, elbo som k nemu stále odbiehala a utierala spod neho grcky... 😀
ale už som aspoň pokojnejšia, a mám aj lepší pocit, že sa mu viac venujem.

mgk111
13. nov 2009

iron - len keby sa ich vsetky deti nebali vies? 🙂 a ani kubko nechcel domace a taksom mesiac davala kupovane a potom zase skusila a slo to...takze to chce len cas 🙂

mona - v dazdi nam nehrozi von... a teraz ma kubko anginu takze ta plne chapem... ja som zavolala svokrovcov nech nam zmenia stereotyp dna 🙂

pasoa - no svojim sposobom ano, je to prostriedok na odlozenie deti, ale ked to nemas ako inak vyriesit tak co urobis? nebudes cely den chodit na vecko ani jest a zvysok prac?... takze nesuhlasim s tym, ze aby mali maminky pokoj - pokoj znamena upratovanie a varenie? 🙂 tak si ho teda nepredstavujem 🙂 a mne kubko nechcel byt ani na brusko, zatial co tu vsetky pisali ze ako deticky pasu konicky, to bol taky prilepeny kanagon 🙂 ani sediet sam - skratka nic, len pri nas, na nas a tak...

a musim sa pochvalit - vcera som vyslala manzela sa odreagovat a zahrat poker a doniesol domov 1200sk 🙂 vklad bol 120🙂 a teraz si mozem nieco kupit resp. pre kubka 🙂

potulka
13. nov 2009

pasoa, clanok som este necitala, ale podla mna na seba nebud taka prisna.
my mame tiez lehatko. rano ked vstaneme, ja robim ranajky, muz matejka prebali a oblecie, potom ho dame do lehatka, rodicia ranajkuju a ditko zuzle zubnu kefku. nasledne ide muz do prace a doobedie travi matejko hranim sa na deke, kojenim a spanim na nasej posteli. niekedy to tak vyjde, ze po kojeni nezaspi a vtedy ho (ked pride jeho cas) uhojdam v lehatku. spi tam asi pol hodiny. potom obed, ktory varim tak, ze odbieham od matejka gulajuceho sa po obyvacke, alebo ked je uz z deky otraveny a mrnci, vezmem ho do kuchyne, kde chvilu lezi v lehatku. papa bud v stolicke alebo mne na kolenach, potom mliecko a spanie u nas v posteli. nasledne zasa hranie sa na deke, prechadzka spojena s olovrantom (vonku mu chuti lepsie) a vecer zasa na deke, kupanie, spanie. ak sme velmi hladni, veceriame pred uspavanim a matejko nam asistuje z kresielka. ked to tak zratam, maximalne sa v lehatku nachadza 2 hodiny denne.
kuchynu mame malu, ledva sa v nej hybem a neviem si predstavit, ze by som ho tam nechala na zemi. uz aj ked je v lehatku sa bojim, ze nanho spadne nieco z linky. 😅 a ked ma uplakanu naladu, nemozem ho nechat sameho v izbe a ist varit. neviem... mozno mozem, ale nerobim to.

potulka
13. nov 2009

aha, tak asi si to neprecitam. na internete to nie je. alebo sa len zle divam?

matja
13. nov 2009

my sme sa práve vrátili z poradne. Paťko váži 8280 g a doktorke sa trochu nepáčilo, že ešte nesedí. Vraj by už vo svojom veku mal mať pevné chrbtové svaly a pekne sedieť. Zato jej ukázal, ako vyskakuje, lozí, vykrúca sa, ako ho majú dvaja ľudia (ja a manžel) problém obliecť, keďže sa stále vrtí.

A pozerám, že mnohé detičky sú už riadne šikovné. Paťko ešte nič nerozpráva vedome, ak sa mu podarí mama, baba, tata, tak to nemá pre neho žiaden význam. A takisto nejako nereaguje na to, keď sa ho opýtam: kde je ocko, kde je hento, tamto, buď nemá záujem, alebo to ešte nevie, ale podľa mňa to druhé. A ťapuškanie tiež nemá rád, to by musel pri tom sedieť a nie vyskakovať 😀 A začínam mať dojem, že nám z neho rastie riaden čirkáš, už ani ten úsmev nemá niekedy taký nevinný, ale tak trošku nezbedný 😀 Keď ide niekam, kde nesmie, pozrie prefíkane na mňa, vytasí tie jeho 4 zúbky a šup, už je pri svojom zakázanom ovocí 😀

Paťko trávi väčšiu časť dňa, keď nespí, na zemi. Aj sa obávam, či mu nie je zima, lebo mne by bola, ale vyzerá byť v pohode. Lehátko nemáme a keď veľmi súrne niečo potrebujem a inak to nejde, tak ide na chvíľu do autosedačky. Je to možno tak 3-krát za týždeň. Ináč frčím, keď spí - prvý spánok sa umývam, najem, pripravím suroviny na obed, druhý spánok varím obed a tretí spánok sme vonku. Nie vždy to vyjde a musím dorábať obed, alebo vešať prádlo aj keď je hore, ale stále od neho odbehujem, prípadne ho presúvam tam, kde chcem, aby bol.

katja78
13. nov 2009

Ahojte dievčatá,

rozhodla som sa, že to pojmem tak trocha od začiatku.

Volím sa Katarína, mám 30 rokov, som takmer 4 roky šťastne vydatá, môj manžel sa volá Andrej a máme spolu 2 nádherné dievky - Marušku a Haničku. Povolaním som lekárka a chcela by som sa po zbytok ťivota venovať diabetológii. Bývame v Nitre, na Zobore. Ja som pôvodne z Bratislavy, manžel je Nitran.

Na MK chodievam už dosť dlhú dobu, k vám - marcovkám som sa pridala relatívne skoro, keď som bola s Hankou v prvom trimestri, ale prispievala som len výnimočne, skôr som čítala, ako prežívate (väčšinou) svoje prvé tehotenstvá. Potom som sa odmlčala až do pôrodu, pretože som mala povinnosti spojené s prípravou na atestáciu, ktorú som spravila 2 dni pred pôrodom.

Prečo som chcela mať nejaký kontakt, hoci aj viruálny, s maminami s podobne veľkými detičkami? Lebo som zistila, že pri prvej dcérke som veľa vecí robila inak, ako to robím teraz, vtedy som sa často-krát nemala s kým poradiť a veľmi oceňujem, že ste tu také otvorené a okrem toho, že svoje detičky chválite, aké majú nové pokroky, tak sa viete zdvôveriť aj s problémami. A viac hláv - viac rozumu 🙂

Teraz tiež prispievam len občas, väčšinou reagujem na veci, ktoré vidím ako lekárka inak. Napriek tomu som od začiatku nechcela, aby ma niekto "otravoval" zo svojimi zdravotnými vecami a tak spätne sa mi javí, že moje pripomienky sa tým pádom zmenili na "mudrovanie a vyrývanie?" a to som nechcela už vôbec.

Takže ak dovolíte, aj keď stále zápasím zo svojou závisloťou na MK, stále si vás rada čítam, občas aj niekomu IP-nem, a ako mi bude čas dovoľovať, budem sa snažiť nemudrovať, ale normálne sa porozprávať o živote a našich pokladíkoch 🙂 🙂 🙂
A možno časom prestanem mať pocit, že som tu nezaujímavá 😀

pasoa
13. nov 2009

ahoj, katja, vitaj 😉

idem s matúškom trochu von manducovať.

katja78
13. nov 2009

Denka - osobne Ťa nepoznám, podľa toho ako píšeš, si asi veľmi otovorená osôbka, ale zároveň vieš brať život vážne. Aj ja Ti prajem, aby čas vyriešil (aj vyliečil) nezhody, ktoré s manželom máte a držím päste, aby aj on veci videl z iného uhľa pohľadu a zistil, že by ste mu vy dve s Táničkou v srdiečku, ale hlavne po svojom boku, veľmi chýbali.

iron
13. nov 2009

ahoj katka...kludne mudruj...viac hlav viac rozumu.

k tym lehatkam...ja to vyuzivam od narodenia, hlavne ked chcem nieco urobit tak je v tom a ked idem na WC tak tiez. Nemyslim si ze to brzdi vyvoj. Moja sa v nom hra s rucickami, takze u nas je lehatko na rozvijanie jemnej motoriky... 😀

A inak, moja sedi, ked ju posadim tak 10min, potom padne na nufak. Sama sa posadit nevie. Vala sudy jedna radost, dotiahne sa kde chce. Nerozprava velmi, len take pazvuky.
Vsetko pride, ked bude po mne tak bude ukecana az strach a ak po manzelovi tak zacne chodit v roku a troch mesiacoch.

Ideme spat. Jedli sme jogurt jahodovy od Nestle...4 lyzicky, fuj, ale je to hnusne kysle...to ten vanilkovy bol super.

katja78
13. nov 2009

Ďakujem Pauli - šup-šup, trochen sa nadýchať vášho ultra čerstvého vzduchu 😉

iron
13. nov 2009

moja vie otvarat sufliky...jej, aka sranda...ako sa tesi...

katja78
13. nov 2009

Začali ste veľmi dobrú tému - lehátka, ohrádky, chodítka.
Maruške kúpila babinka chodítko, nevyužívala ho veľmi dlho, teraz je na povale. Hanke kúpila krstná mama lehátko, asi keď mala 3,5 mesiaca, tiež sme mali problém s grckaním, lebo ona je veľký jedák, ale sama mi dala najavo, že v ňom nemieni dlho tróniť. Lehátko sme po mesiaci príležitostného používania poslali krstnej mame, že sa tešíme, keď ho ona bude potrebovať 😀

Na meniny sme Haničke kúpili hraciu deku od Taf Toys, bola na môj vkus drahá (48 eur), ale denno-denne na nej leží, váľa sa, gúľa sa, posledné 2 mesiace je to len taký prístav, kam ju položím, keď sa mi v kuchyni veľmi motá pod nohy. Naučila sa plaziť ako partizán, ide jej to už relatívne rýchlo, z obývačky do kuchyne, vyšplhá sa na smetný kôš, potom do chodby, tam máme v zásuvke prenosný domový zvonček, taký od číňana, vydrapí ho odtiaľ von a hrá sa s ním,...proste ona je živel.

Ak niekam vybehnem von, dám ju do ohrádky, tá je ešte po mne, tam sa chvíľu zahrá, niekedy sa jej tam nastelie aj Maruška, Haňa vyhadzuje von hračky a Maruš ich chodí zbierať.

pasoa
13. nov 2009

tak som šla nikam, lebo matúško zaspal 😀
počkám zo 20min a potom ho možno vezmem.
potrebujem ísť do lekárne pre akýsi olejček, čo nám dr. predpísala na tie žlté lupinky vo vláskoch. má to aj v obočí (ale tam mu to oeljovať enmôžem).
Nemám v peňaženke ani fuka, ani len 10 centov, tak mi muž dal 100 EUR v hotovosti.
ak to bude stáť nejaké euro - dve, tak budem platiť stovkou ako debo... 😎
"Prepáčte, ale ja nenosím pri sebe drobnejšie. pchhchchhch!"
😀 😀 😀

pasoa
13. nov 2009

katja, mne sa zdá, že si ťa pamätám ešte z tehu. Tie mená Hanka a Maruška mi sú veľmi povedomé. určite si na teba spomínam 😉

a je dobre, že tu máme dokinu, aspoň fundovane poradíš z času na čas.
A čo sa týka mudrovania... ehm... v čase tehu ma tu volali, že "Pasoa, zapni rádio" lebo taká som bola múúúúdra! 😎 😎 😎

katja78
13. nov 2009

Baby, toto som sa chcela spýtať.
My bývame v dome, terasu mám hneď za obývačkovými dverami. Hanka cez deň spáva v kočiari. keď je hore, lozí po dome, napapá sa, nakojím ju a po tých cca 2-3 hodinách je umordovaná, pretiera si oči, tak ju rýchlo oblečiem a šups do kočiara. Obehnem s ním 2-3x okolo domu, alebo ak je muž doma, tak s ňou ide niekam von, a ona za chvíľu zaspí. Mávam ju pod oknom v kuchyni, vidím na ňu, takže si robím niečo v dome a ona spinká, zvykne sa niekedy prebrať, ale hneď vyrazím von, niekedy aj v papučiach do dažďa, trochu pohojdám a spinká ďalej.
No a moja otázka - je tu ešte niekto s takýmto režimom, alebo ako uspávate deti cez deň?

katja78
13. nov 2009

Pasoi - vážne? mne sa zdáš normálna 🙂 veď všetky skalné dievčence sú normálne 🙂 🙂
Poradím rada kedykoľvek 😀

pasoa
13. nov 2009

katja, ja nemám žiadny konkrétny režim na matúškov denný spánok. napr. teraz som bola vychystaná von a kým som šla na wecko a napísala na koňa, že idem von, tak zaspal na prebaľovacej podložke.
on proste spí, keď je unavený. Dnes už tretí krát. po raňajkách aj podesiate spal á 10-20 min.
Včera ale napr. spal až na obed rovnú hodinu fest tvrdo.
Proste ako kedy. Nedávam ho cez deň ani do postieľky, mám ho stále v obývke. Niekedy zaspí v lehátku ešte kým odsávam, niekedy aj na hracej deke, ako si tak ležká na brušku a škrabká prštekmi, inokedy na chrbátiku na prebaľovacej podložke na gauči ako teraz...

na to si sa pýtala, či si mala niečo iné na mysli?

joj, tak som sa tešila von, dva dni som nebola,, už celá natešená, vychystaná... ale nechcem ho budiť, vraj ten tuhý spánok trvá 20 min, tak počkám a až potom ho skúsim obliecť a dať do manducy..

lubi22
13. nov 2009

Katja ja si Ta pamatam velmi dobre, dvojdietkovych maminiek tu nie je vela 😉 A mudrovanie? Aj ja mudrujem, ale diplomaticky, ako by povedala Nsoci 😀 Vidis, to bude tym, ze som doktorka tiez 😀 Skoda len ze ekonomie, niekedy mam pocit, ze medicina by sa pri detoch zisla lepsie. Nastastie na to mam svagra 😀

Ja som este ten clanok necitala, mam kupene casopisy, ale klasika, este som sa k nim velmi nedostala. Ja som v zasade uplne proti choditkam, co sa tyka lehatok, Samko nechcel byt vobec, a to sme v snahe najst spravne kupili dve, Filipko uz lepsie. Ale vyuzivam ho najma ked idem do sprchy, alebo na wecko a Filipka so mnou. No odkedy lozi a sedi, uz skoro vobec, lebo on sa v lehatku posadi a to sa bojim, aby sa nevysmykol, aj ked je priputany. Ale co sa tyka ostatnych, beriem, ze je to na kazdeho uvazeni, tak ako aj so stravou 😉

Filipko spinkava cez den v postielke, aj doobeda aj poobede.

Iron tie topanocky z protetiky stoja okolo 800 Sk po starom.

lubi22
13. nov 2009

A Filipko spinka presne od 10 do 12 vacsinou a potom od 14.30 do 16.

pasoa
13. nov 2009

katja, díky.. šak ja som v podstate úplne normálna. 😀

Lubi, tak to máte aký presný režim, ty brďo. Ja vôbec. Ako príde únava, tak sa spí.
a teraz zvlášť, keď o 2posch. nižšie prerábajú byt a vŕtajú do panela, báchajú, trieskajú o radiator... takže sa spí, keď sa dá...

lubi, však to lehátko, čomám, to chicco, som kúpila na tvoj podnet. teda ty si dala link, že takéto máš a mne sa tak zapáčilo, že som si ho zohnala s mimibazáru.
len ako hovorím, na úvod tobolo kôli refluxu, a to bola obrovská pomoc, ale teraz posledné 2-3 mesiace som ho tam už nemusela toľko dávať a dávala som, lebo to bolo proste pohodlné.
Bach do lehátka, bach hrazdičku a pokoj -
teda ako píše mgk, upratovať, variť, prať.. to nie je moc pokoj, ale čo už... teraz som v poslednej dobe skúšala dávať ho viac na deku, na bruško, kvôli spevneniu, no a ako som si prečítala ten článok, tak už lehátko LEN a LEN po napapaní kým odsajem (to je 3x denne po polhodinke) a v prípadoch núdze, ako napr. tá sprcha prevčerom alebo tak...

katja78
13. nov 2009

Bola som skontrolovať spiacu (chorú) Marušku - zaspala opačne, hlavina na tigrovi na paplóne, odokrytá, na krku korálky, v rohu vedľa vankúšika slnečné brýle, zubná kefka a nedopití fľaša mlieka. Zaspávala skoro hodinu 😅

Egy - Ty si spomínala, že čo s deťmi na manželských posteliach. U nás rovnako Hanka medzi nami v noci spí, na jednej strane prirazená postieľka, z druhej muž a ja ju "preskakujem" podľa toho, z korého prsa jej idem (niekedy aj 5-6x za noc) dať papu. V noci, keď mi zaspinká a ja nezachrním s ňou, na manželovu stranu naukladám obidva naše paplóny po celej dĺžke a na druhú stranu (nad a pod prirazenú postieľku) dám naše vankúše. A ešte jedna dôležitá vec, spinkáva v spacom vaku - v tom sa menej pohybuje a menšia šanca, že by sa pregúľala až na mužovu stranu. V noci chce väčšina detí spať, takže aj keď sa preberie a nevie sama zaspať, a ja som neni pri nej, začne plakať a ja dofrčím. Nemá vtedy tendenciu sa gúľať.
Iné je to cez deň, keď deti viadia a chcú poznávať svoje okolie. Vtedy ju na posteli samu nenechám ani na sekundu, ani spať, lebo keby sa prebrala a ja by som nebola pri nej, zgúľala by sa na zem. Keď ju kojím na posteli a ona má už dosť, hneď odfrnkne a hor-sa na kraj postele, pozerá sa na zem ako námorník z útesu a skúša, koľko jej dovolím, aby sa vyťahovala dole hlavou 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre