Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
18. nov 2009

Xixi blahozelam k prvemu zubku 😵

Ja som zvedava, kedy nam vyjdu spodne, vrchne uz mame 😀

Iron to Ninka za chvilu pri pocte jej zubov dostane do ruky rezen a pohoda 😀

Ako pripravujete tekvicu? A aku? Ja som z tekvice nikdy nic ine nejedla okrem solenych tekvicovych jadierok. Ani ma nenapadlo, ze sa da pouzit aj na nieco ine.

Ajka tak Ty musis mat riadny tvrdy spanok. Ja zase oboch malych pocujem co i len mrnknut, mozu byt kdekolvek 😅

xixi7
18. nov 2009

Baskaj,
v ovse je lepok, ale zevraj patri medzi najmenej lepkovy z obilnin.

ajka82
18. nov 2009

lubi, to mam...ale zase ked nemame tatinka doma, ze je na nejakej akcii, tak somhore hned ako sa mala pomrvi 😅

lenka138
18. nov 2009

pridala som pár nových foto, tak ak chcete, tak mrknite

dnes máme zase taký pohodový deň, a včera sa nám prerezal tretí zúbok, horný, zatiaľ to vždy celkom dobre zvládol, tak dúfam, že pri všetkých ostatných to bude podobné

pri mojom mužovi by mohla aj bomba padnúť a nezobudil by sa, takže o nejakom mrnkaní malého nemá ani potuchy 😅

lenka138
18. nov 2009

od kedy sa môýe dávať jogurt? Lebo by som pomaly už chcela zaradiť ďalší chod

munu
18. nov 2009

ahojte

chcem sa vas spytat, ked mali vase deticky teploty a zistili ste, ze je to preto, lebo im lezu zubky, tak ako dlho to trvalo, odkedy zacali teplotovat, az pokym im nevyliezli zubky? den? dva? tri? Nas Matko stale kasle, teplotuje a v noci vobec nespime, uz chodime jak matohy.. a cez den je strasne umrncany, nepokojny.. ale uz negrcka.. len vtedy raz grcol, co som pisala.. inac nie.. stale slabo papka.. neviem co je s nim.. chudatko moje male ☹

denkolc
18. nov 2009

Munu, ja Ti neporadím, bo Táňa mala len jeden deň slabo zvýšenú teplotu a prešlo to...ale mrzutá je akože štyri dni do týždňa a ako isto vieš, nespí v noci už 4 mesiace...

Ajka, ja som hovorila, že tade je nebezpečno...nebolo mi všetko jedno, ako som tade vtedy raz išla....mali by to ohradiť abo čo!

Lubi, malá už jedla viackrát vajíčko, ale mohlo byť jedno zlé.....lebo z tekvice to asi nebolo... 😒 V každom prípade som aj volala dokine a nešli sme tam, lebo dnes jej absolútne nič nebolo....chvááááálabohuuuu......zbožňujem ho!

Dnes sme boli celý deň u manželíka, ja som pracovala, malá nás rušila, ale zažila som príííjemný obed, lebo sa manžel ponúkol, že ma nakŕmi a fakt mi krájal rezník a ládoval do mňa....zlatééé to bolo... 😉

munu
18. nov 2009

Denka keby to uz preslo aj Matkovi, to by som bola stastna ako blcha!!! Hoci ja som este chorlava...

munu
18. nov 2009

a je mozne, zeby babatku vyliezli zubky aj ked nema naliate dasienka? poradte niekto... lebo neviem, ci to moze byt zubkami alebo fakt len choroba.. vsetko kuse ako maniak.. tvrde, makke, nezajem...az sa na tom rozculuje.. vcera nemohol zaspat za ducha, ked som mu dala gelik na dasienka, tak sa hned v tom momente ukludnil, ale o desat minut bol zase nepokojny ako predtym.. stale teplotuje.. kasle... raz sa zobudi na teploty, raz na kasel.. strasne.. ☹

asandys
18. nov 2009

lenka, jurko je uzasne fotogenicky podla mojho nazoru a ta fotka s havom nema chybu🙂)
ajak, u vas chodi jezisko dajako skoro, to je co za protekciu ha?
michaelmia, velmi pekne fotky malickej🙂)
Taella, dufam, ze uz je karolinke trosku lepsie 😉
denkolc, dnes uz tanicka nevracia? A aka bola noc?
My sme sa akurat vratili z plavania, dnes som ho nastastie nepotopila a trosku viac ho to bavilo ako minule. Maly zaspal po ceste domov, sa nezobudil ani ked som ho prekladala zo sedacky a vyzliekala. Uvidim dokedy pospinka
🙂)
No ja ked som si po 2 rokoch nasadila sosovky, tak sa mi zda vsetko okolo mna strastne velke, aj Adam ma velikansku hlavu, musim si znovu zvyknut na pocit bez okuliarov😀
A zajtra do prace po 5 dnoch, to zase bude kopec roboty 😒

lenka138
18. nov 2009

asaqndys ďakujeme 🙂 🙂 🙂

matja
18. nov 2009

munu, Paťko nemal spodné ďasienka naliate a zrazu boli zúbky tu. 🙂 Bolo to ale bez teploty, tak v tomto ti neporadím. Podľa mňa však kašel asi nesúvisí so zúbkami...

asandys
18. nov 2009

lenka ja uz som dala adamovi predvcerom prvy jogurt ten od nestle vanilkovy, a velmi mu chutil 😵

snehulienka
18. nov 2009

v avione v bio obchode maju take piskoty co su len z ryze alebo z muky, neochutene, ako cerviky..keby ste chceli.

munu
18. nov 2009

Matja, hej kasel som nemala na mysli, to viem, ze ma z chorobky, ale tie teploty a ako vsetko kuse a to ostatne, co som pisala... takze nemusi mat ani naliate dasienka? fiiiha.. diky matja 😉

potulka
18. nov 2009

lubi, nam tekvica velmi nechuti, ale matejkovi velmi. myslim, ze pre taketo male deti je to vhodna zelenina. aj je pekne oranzova, aj je brutalne zdrava, aj jej je vela... 🙂 ja som ju nakrajala a dala do mrazaku. napriklad dnes som z nej par kociek supla k masku a ryzi. a jadierka som ususila, oprazila a po veceroch ich chrumem.
tekvicu este ju pouzivam do ovocnej vyzivy - jablka, hrusky a hokaido. nadstavi to hmotu a doda peknu farbu. 😉

asandys, chlamem sa tu nad adamovou "velkou" hlavou. 😀 😀 😀

denka, som rada, ze je uz tanicka v poriadku. asi jej to vajko len nesadlo, to sa stava.

baskaj
18. nov 2009

lubi, ajka - dík za rady s tým šmýkaním, tak ja tie chrániče nekupujem. keď sa deti naučia štvornožkovať aj na parketách, tak je to v poho 🙂

chichi - dík za ten lepok! včera som ho vygooglila. tak s ním ešte počkám. síce 8m máme už o 2 dni...

lubi - ja mám tretinu mrazáku iba tekvicu zo záhrady. som ju ošúpala, vydlabala, stred zahodila, ostatné nakrájala na kocky a teraz hocikedy šupnem malému k zelenine. je skôr neutrálnej chute a viac vodová ako ostatná zelenina. varí sa celkom rýchlo.

lenka - krásne fotky, jurinko je nádherný chlapček! ja budem dávať jogurty asi najskôr až od 10m... ale zachvíľu pridám 3.chod kašu na olovrant...

denka - jaká romantika 😀

asandys - keby mne sekli okuliare tak ako tebe, tak šošovky nenosím 🙂

asandys
18. nov 2009

baskaj ja mam tak desne doskrabane skla, ze cez nich uz nic nevidim, a nove aj so sklami, ktore potrebujem vychadzaju dost draho, tak zatial sosovky, potom ked pride manzel na vianoce domov, tak vyberieme spolu niejaky pekny ram 😵 A aj kvoli plavaniu s malym mi to teraz celkom vyhovuje. Ale pekne dakujem, len uz si nekupim taku vyraznu farbu ramov, elbo potom menit furt aj farbu satnika 😀

matja
18. nov 2009

lenka, dievčatá majú pravdu, jurko je naozaj zlatý 🙂
jogurt - nedojčeným deťom sa odporúča od 7. mesiaca, dojčeným neskôr.

munu, tak, tak, spodné ďasienka nemal vôbec naliate, zato horné mal dlho a nič z nich nešlo. Ja som si aj myslela, že zúbky pôjdu najskôr zhora, až kým som neobjavila niečo malé ostré na spodnom ďasienku 🙂

dnes dostal Paťko na svoje 9. výmesačie prvú varenú večeru 😀 Urobila som mu pšenovú kašu s jabĺčkom, ale nechutila mu 😀 Teda teplú nechcel vôbec, potom, keď vychladla, som mu ju skúsila dať znovu a už jedol 🙂 Zajtra dám kuskus so zeleninkou.

lubi, raz si sa pýtala, kde dostať kuskus, neviem, či ti niekto odpovedal, u nás ho majú v obchode so zdravou výživou.

nsoci
18. nov 2009

Ahojte

dnes sme boli na kontrole na krdiologi... furt to iste, ma tam malinky skrat, dieru v srdiecku, treb sledovat, lebo sa to moze zvcsit a to by bolo zle. Idelne sa to samo zatvori. kKezby.

Lubi a neskusala si priamo od liliputi.sk kupit?
Taella dik za tip na polohu pri odsavani, doteraz sme ho nahanali pocelej izbe.
Marodom vsetko dobre, munu netusim, u nas zubky boli len jeden den neklud... zatial.

Ja som na masazi este nikdy nebola. 😉

mgk111
18. nov 2009

taella - diky za prezradenie tiopu na odstavanie 🙂 skusime ked bude treba 🙂

katja - aj ja mam muzika co nic v noci nepocuje a spi ako zarezany hoci kubko vrieska ze to aj susedia pocuju 🙂

lubi - my mame doma zatial iba Rusteze z auticok 🙂 a najskor pockame co dostane na vianoce kubko az potom budeme dokupovat 🙂

ajka - ja sa zobudim este len suchne v postielke, to ti zavidim taky spanok 🙂

munu - a nevolali ste dokine? ja by som na tvojom mieste aspon zavolala a podla jej rad bud prisla alebo riesila dalej... kubko mal teploty nechcel papat a tak ale ked sme dosli zistili herpeticku anginu a nie zubky... takze radsej by som sa sla ukazat, aby to nebolo nieco co by mu niekedy mohlo ublizit...

boli sme s kubkom dnes na prechadzke svietilo slniecko nadhera 🙂 a potom tatino zistil ze mame za sedackou plesen na stene ☹ tak to rychlo cistil kym sme boli prec a potom sme sli kupovat proti plesian a ceresit na pohltenie vlhkosti... a pritom sme konecne kupili v baumaxe tie boxy na hracky 🙂 jupiii sa teism 🙂 kubko dnes vynechal jeden spanok cez den tak teraz uz prevraca viecka 🙂 aj minulu noc sa zobudil uz len 1x a potom rano o pol siedmej - krasa nadhera normalne som bola vyspata ale viem ze prespata noc to je nieco neskutocne 🙂 zeby som nemusela vobec vstat a zobudit sa az rano - oooooch to je predstava 🙂

a kupila som dnes tatinkovi darcek na vianoce, strojcek na strihanie vlasov ked uz sa zacal "vyholovat"... a svokovi koselu s kravatou krasnu zelenu... pre zvysok rodiny mam viac menej kozmetiku a nasla som aj osusky ze najlepsia babka a dedko tak to som kupila... pomalicky pribudaju darceky len kubkovi este nist...

lenka138
18. nov 2009

baskaj, matja ďakujem 😉

asandys skäsim teda aj ja už ten jogurtík

baskaj, ty ideš zaradiť tretí chod a ja mu už teraz tým jogurtom plánujem zaradiť 4-tý 😅 , no tak teda neviem či robím dobre, ale ja to tak podľa svôjho úsudku robím, lebo mám pocit, že on už toľko jedla potrebuje. Ved on ma už ide pomaly zožrať 😵. A ked mu chutí, tak čo by som mu nedala

nsoci, hmm, tak teda, nech je všetko v poriadku

matja
18. nov 2009

baby, pozerám modrú strechu, už je v novej verzii, onedlho to čaká aj koníka 🙂 Mne sa to celkom páči, ale určite si budeme musieť zvyknúť.

nsoci
18. nov 2009

Jurko jaky fesak 😉

matja
18. nov 2009

lenka, aj my sme práve dnes zaradili tretí chod 🙂

denkolc
18. nov 2009

Lenka, však každý podľa svojho úsudku....a rád odborníkov či neodborníkov... 😉
Ja som dávala prvú zmenu zeleninový príkrm, polievku (potom s mäskom, prípadne žĺtok), druhá zmena ovocné olovranty, prípadne teraz sú to desiaty (môžu sa pridať piškotky či keksy - zo zdravých matrošov 😀 ), tretia zmena boli kaše na večeru a posledná sú jogurty (začala som skôr, ani neviem, prečo 😒 )...

Nsoci a masáž neláka? Ja som chodila na masáž chrbta k masérke, čo opravuje ľudí na Antolskej a dobrá cena, dobrá masáž...... 🙂

Kuuuurnik, teraz uvažujem, prečo sa vlastne stránim dávať Táničke pečivo, múku.....neviete, prečo? 😅

baskaj
18. nov 2009

ja rozmýšľam, že či mám tretí chod zaradiť až potom, keď zje plnú dávku druhého chodu - ovocia? bo toho neviem, či sa niekedy dočkám 😠 koľko ovocia vám deti zjedia? (zelenina s mäskom mu veľmi chutia zje 200g/180-190ml)

egyptanka
18. nov 2009

zdravim, ako?

egyptanka
18. nov 2009

varim malej obed na zajtra nech mam klud ... cvikla, mrkva, zemiak a masko
baska, ovocia cca 200 g (+ - 20,30 g)

mgk111
18. nov 2009

baska - u nas zeleninka cca tak okolo 160g ale ovocie ak je take co mu chuti tak aj 230g 🙂

ja sedkam pred telkou amuzik robi veceru 🙂 drobcek uz buva...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre