Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
26. nov 2009

no moje dieta sa dava na styri...jéj...teraz tu pobheuje a vsetko natahuje. Strasne sa jej paci reklama na postovu banku s tymi babkami, vtedy ujuka ....
My sme si s drahym kupili pod stromcek encyklopedie co mali v pantha rei v akci...3 za cenu dvoch. Tak sme doplnili zbierku a uz mam vsetky. Teraz sme kupili Zem, Zviera, Clovek....neuveritlne nadherne a cenne knihy.

Dufam ze sa mi podari vychovat Ninku aby si vazila knihy, lebo ked ich bude pouzivat pri hrach na bunkre ako zataz tak dostane po riti. 😀

iron
26. nov 2009

nsoci, palacinky na ranajky...fuha ty si aka akcna...Uz jak v tych americkych filmoch, ze vafle, sunka, vajcia, dzus kava....
🙂

iron
26. nov 2009

Ninka vliezla havuchovi do pelechu....no trdlo je to...idem ju vybrat, lebo pisti 😖

nsoci
26. nov 2009

Iron no sama pre seba by som nerobila. Ale mama je sama, tak kto jej spravi?

Hm... babulky mam taku otazku... kolko casu sa denne s detickami aktivne hrate? Akoze sedite s nimi a nerobite nic ine? Lebo ja asi dost malo. Mne sa to zda strasne divne sediet s nim hodku, dve a len sa hrat. Skor ja robim svoje veci a on sa mota okolo, nieco mu ukazem a on to skusa... popritom sa s nim rozpravam, obcas vezmem na ruky a taaaak... Mi to pride take prirodzenejsie ako venovat sa len a len jemu, vsak po veky vekov to tak bolo, ze zena robila svoju robotu a deti sa plietli okolo... ale potom ked obcas citam net tak mam vycitky. ze by som sa mala viac, rozvijat jeho inte;ekt, motoriku a taaaaaak.... co vy na to?

nsoci
26. nov 2009

Iron tak snad nam to Ninka predvedie zajtra to stvornozkovanie.

Inak som si spomenula ze ste sa niekto pytal ako robim palacinky bez cukra a oleja... no vsak cukor do cesta nejde ani normalne, moze ist, ale naco, dzem je dost sladky a takto sa da dat aj slana plnka... no a rz mi dosiel olej tak som robila na tefalke bez neho a pohoda... tak reku naco. Odvtedy robim tak. Taliani davaju kusky msla do cesta, to je tiez fajn tip, su take jemnucke potom.

Este by som sa rada naucila varit s celozrnnou mukou, ryzou a spol... nejak podla klasickych receptov nic moc... a ryza je furt tvrdaaaaa 😠

potulka
26. nov 2009

dobre ranko
nsoci, ja mam presne ten isty problem. alebo teda "problem" - aktivne hranie sa s babom. napr. teraz je pri mne na deke, gula sa, objavuje hracky, ktore som mu tam porozhadzovala a ked pisti, nieco mu rozpravam, alebo si prisadnem a ukazujem mu, co sa s hrackami da robit... a popritom odbieham, vykonavam ciastkove domace ukony a konikujem. mam pocit, ze by som mala byt viac s nim - tak naozaj, aktivne - ale normalne NEVIEM ako. 😅

lenka138
26. nov 2009

iron môj sa pekne naučil piť z fľašky ked som mu začala dávať ovocné šťavičky. Samotnú vodu, alebo len nejaký čajík veľmi nechcel. inak dobre, že matja napísala, lebo ja som ich síce riedila, lebo sa mi to zdá sladké ale iba 1:1, tak budem dávať viac vody. Ja kupujem hotové šťavy babylove. Podľa mňa sú veľmi fajn
Dokopy mi vypije cez deň cca 2 dcl, ale kojím ho ešte tak 3x, ale noci sa nám polepšili

nsoci aj ja mám niekedy pocit, že som málo s drobcom, ale stále je čo robiť, takže väčšinou ho mám pri sebe a ja pobehujem, ale akonáhle mám všetko v popriadku, tak si ho zoberiem a hráme sa spolu a len tak sa na neho pozerám, rozprávame sa. A snažím sa aby som sa mu takto cez deň venovala viac, ved teraz vidím ako ten čas strašne rýchlo letí a on každý deň robí také veľké pokroky

nsoci
26. nov 2009

toto je ake dobre, dva v jjednom
http://detskahracka.sk/-p-902.html

matja
26. nov 2009

nsoci, presne včera som sa nad tým zamýšľala, keď som sa s malým hrala, že je dobré nechať dieťa pohrať sa aj samé, nech sa naučí, že tu nie som iba pre neho, aby si nemyslel, že ma tu má iba pre seba a keď príde druhé bábo, zrazu sa budem venovať aj niekomu inému. Ale na druhej strane sa s ním každý deň hrám aspoň chvíľu s hračkami (napr. včera sa mu veľmi páčilo, ako som naložila kačku na náklaďák a vozila ju, ona sa pri tom hojdala 😀), aspoň chvíľu sa s ním bláznim (vyhadzujem ho nad seba, v ľahu si ho dám na nohy, hojdám ho...), snažím sa aspoň raz denne pozerať obrázky v knižke, no a samozrejme čas trávime aj pri dojčení a nosení.

No a vzdala som to, dnes ráno som malého zase uspávala na rukách, zdá sa mi to jednoduchšie a rýchlejšie 😀

iron
26. nov 2009

ja som s mojou non stop..teda sa hrame..Varim a robim veci ked spinka. Robota neutecie 😉
Vie sa hrat aj sama, ale musim byt pri nej, inak je mrzuta...a hlavne takato malinka uz nebude, tak si to chcem uzit.

nsoci
26. nov 2009

Iron non stop? Fuuuha... klobuk dole.

matja
26. nov 2009

to moje "aspoň chvíľu" som myslela vždy v intervaloch medzi spaním. Čiže venujem sa mu nejakú chvíľu ráno, hneď ako sa zobudí, potom doobeda, poobede sme vonku a keď sa vrátime, tak sa s ním hrá takú 3/4 hodinku manžel.
Nechávame ho hrať sa aj samého, ale venujeme sa mu samozrejme aj obaja.

lenka138
26. nov 2009

ked ste dávali detom jogurt, tak im stačil jeden?lebo ja tomuto môjmu hladošovi musím dať tie nestlé jogurty dva. Som zvedavá či zvolenský mu bude stačiť jeden

lenka138
26. nov 2009

začalo pekne svietiť slniečko, ideme sa poobliekať a frčíme von...

iron
26. nov 2009

lenka ze dva jogurty... 😨 To mi tak 4 lyzicky...pozicaj Jurka nech to pride podojedat za mojou...

iron
26. nov 2009

Ninka ulozena a obed postaveny
Dokonca Ninka spinka....fuha, jak jej to ide....

potulka
26. nov 2009

moje odbiehanie od mateja = napr. ist zapnut pracku. alebo na zachod. alebo prihodit zajkovi seno. alebo postavit na sporak hrniec s vodou. cize take minutove zalezitosti, ziadne gruntovanie. v poslednych dnoch spava aj po obede len pol hodiny, zvycajne si stihnem akurat tak nieco uvarit a jem to uz v jeho spolocnosti.

lenka, u nas sa jogurt tesi velkej oblube (papa ho treti den) a zje tak 1/2 - 2/3 125 g kelimku.

iron
26. nov 2009

ja ale s tym venovanim......som stale pri nej, ale niekedy len tak lezim aby som bola pri nej.....ale ked uz je zle, tak sa hram....mna to bavi...

Sa tesim ked budeme spolu chodit na hojdacky a tak...a nebudu po mne kukat ludia divne...

matja
26. nov 2009

iron, prečo by mali ľudia kukať divne? Teraz kukajú?

ja sa teším na také tvorivé aktivity s malým - stavanie hradu z kociek, stavanie panáčikov z gaštanov, robenie vlastnoručných darčekov pre starké... a najviac sa teším na čítanie rozprávok. Dúfam, že bude rád počúvať.

iron
26. nov 2009

matja hej...hlavne ked sa do tej hojdacky napcham ja... 😀 Ja sa aj tesim ako jej budem sit satocky pre babiky, stavat cesty pre auta, robit kolaciky na piesocku...

mgk111
26. nov 2009

nsoci - ja mam rovnaky nazor, ze by som asi mala viac mu pomahat v rozvoji, ale na druhej strane, pri nom vela neurobim, sem-tam sa hrame a inokedy zase cosi robim, ked je poslusny ako teraz sedel na posteli hral sa, tak som utierala prach v tej izbe a podobne... pri nom sa toho moc stihnut neda, takze aspon takto, no my sa bud hrame, pozerame von u okna na auticka, havina, chodime za rucicicky alebo je v choditku, alebo sa jasime so zaclonou... a take bezne hovadiny... tiez si myslim ze sa mu venujem malo, ale co uz... som zvwedava co napisu osttne...

lenka - nestle som musela dat dva, zvolensky staci jeden 😉

kubko mrnci hoci je pri tatovi, asi sa pojdeme trosku uhajat ak sa bude dat... obed nachystany - zmena planu kuracie stehienka nalozene a ryzu urobi tatino... a svieti slniecko takze po tomto spanku sa kubko napapa a ficime von...

munu
26. nov 2009

Dobre ranko 🙂

no u nas jogurt tiez fici.. mame take 50gramove kelimky a kupuju sa 6 naraz.. tak Matko spapa na jednu supu 2x50g.. teda dva kelimky..mame tu jahodovy, broskynovy a malinovy.. tak stale mu dam jeden jahodovy a druhy broskynovy napriklad.. co vsetko Matko dokaze, nechce sa mi rozpisovat, to by som vyhodila potom velky prispevok.. 🙂 ale je tiez sikovny a robi v podstate to iste, co ste tu aj vy rozpisovali.. to robia asi vsetky deticky priblizne to iste v ich vekoch.. si myslim..

a chcela som tiez reagovat na to hranie sa s nasimi drobcami.. moj Mato chodieva do prace a nemam tu nikoho ineho, takze som s malym Matkom vacsinou sama doma..ked je vonku pekne a on je zdravy, tak chodievame na prechadzky(teraz uz mesiac prsi kazdy den 😠 a Matko bol chory, este stale vykaslieva, ale mam pocit, ze uz ovela menej 😉 ), no inac sa hrame doma, na koberci mu porozhadzujem hracky, alebo pozapinam take, co rozpravaju a spievaju a hadzem k tomu svoje komentare.. ma taky hrncek, na ktorom su vyrezane tvary ako hviezdicka, gula, kocka a tak.. a on musi tie predmety davat dovnutra cez tie otvory, takze to ja mu tam dam predmet a on ho len zatlaci dnu, zakazdym ho pochvalim, ze aky je zlaty, sikovny a on sa vytesuje.. najnovsie ho ucim aj ja uz, kde je ocko, nostek a tak.. ale on je taky, ze sa rad hraje sam.. to bude asi po mne.. ja ked som bola mala, tak som nikoho nepotrebovala a sama som sa vyhrala hodiny.. on ma vacsinou ignoruje ked sa hraje.. ale ked chcem, aby mi venoval pozornost, tak si ho vezmem na ruky, hojdame sa presne ako pisala Matja, ja si lahnem a jeho dam na nohy, alebo s nim stvornozkujem po dome a obehujeme sa, kto vie rychlejsie, alebo sa vodime za rucicky a on chodi..a tak rozne.. vela sa mu venujem, vlastne stale ked nespinka, tak som s nim a varim a upratujem tiez len ak on spinka.. alebo ked nahodou nechce spinkat a ja potrebujem a musim uz ist varit, lebo ma suri cas, tak si ho dam k sebe do chodanky do kuchyne a ja si robim co potrebujem a rozpravam sa pritom s nim a on chodi po kuchyni, otvara a zatvara kos(stale ho odtahujem od neho a stale sa tam vracia 😀 ), otvara a zatvara kuchynsku linku, priviera si prsteky, kradne magnetky z chladnicky, taha na seba stolicku a kradne mi utierky, co mam v kuchyni a najnovsie ho uputala pracka, ktoru mame v kuchyni, stale ju otvara, dokonca ju vie otvorit, aj ked je uplne zatvorena, takze stlaci poistku a tak otvori 😀 a ked je nahodou zapnuta, tak ju len sleduje ako sa toci a rozprava sa s nou 😀 a taaak... snazim sa pre neho vymyslat nejake nove hry stale, no niekedy sa mi nedari.. niekedy mi dochadzaju napady.. este dobre, ze on je taky samostatny a tiez sa mi najnovsie trepe na schody a ked ho tam vezmem, som stale pri nom a davam pozor,aby nespadol, stale som pripravena ho chytit, tak on sam vylezie aj uplne hore po schodoch.. proste vylozi kolienko na schodik, prichyti sa s ruckami o vyssi schodik a potom sa postavi, ked uz stoji, tak zase sa prichyti vyssie, zase kolienko na dalsi schodik a zase sa postavi nanho a tak vyjde az na poschodie, samozrejme mna ma hned za sebou.. 🙂 no a uz som sa rozpisala, ja truba.. musim ist varit, Matkovi obedik, aj nam obedik.. tak zatial sa majte a vsetkym krasny dnik..
inac, ked mate nejake nove napady na hry, uvitam v IP 😉

matja
26. nov 2009

Je dôležité venovať čas dieťaťu, nech má na rodičov a detstvo pekné spomienky, ale rovnako dôležité je nechať ho hrať aj samé, si myslím.

munu, posledné dni si čítame leporelá, teda pozeráme obrázky. Myslela som, že toho môjho živáňa to nebude zaujímať, ale mýlila som sa. Keď ho zaujmem hlasom, tak vydrží pri knižke. Pozeráme si zvieratká a hovorím mu, ako prasiatka kvíkajú, húsky gagocú, psíkovia štekajú... A páči sa mu, ako vydávam tie zvieracie zvuky 😀 Keď ho to zaujme, otočí ku mne hlavu a pozerá, čo to za zvuky vydávam 😀

Kamarátka má jednu webovú stránku venovanú deťom, hrám a aktivitám s deťmi. Je to veľmi inšpiratívne a teším sa, keď to všetko budem môcť zažívať aj ja. Čo i len obyčajné hádzanie šušiek do stromu bude pre mňa zábavné 🙂
Takisto píše tá kamarátka zaujímavé články. A v jednej z jej stránok má peknú vetu: "Na hračky deti časom zabudnú, ale do pamäte sa im vryjú hlavne tie krásne chvíľky, ktoré strávia s vami!!!"
ak máte záujem, môžte si pozrieť stránky, ktorým sa venuje:
http://www.potestedeti.sk/ - tu sa dá registrovať a môžete dostávať články o deťoch mailom zadarmo
http://omalovanky.sk/
http://www.nasedeticky.sk/ - tu sú aj nejaké riekanky, viaceré z nich vymyslela ona sama

pasoa
26. nov 2009

nšoči, že palacinky na raňajky. fakt ako píše iron, že wafle, hemendex a ideš 🙂 A ešte pomarančový džús, aby som nezabudla.

no ako sa hrám s matúškom? dám ho na deku a on sa tam mrví a ja sem tam prídem a mu zahrkám tou či onou hračkou a to ho zaujme a ďalej ju skúša sám. Alebo sa mu občas prihovorím a to ho veľmi poteší..
Nie som pri ňom stále, že hodinu vkuse alebo tak, ale stále stále naňho pozerám - ja hlavne pre tie grcky, aby to nevdýchol, keď je na brušku.
Ale niekedy sa štvornožkujem alebo plazím popri deke a robím naňho opičky, volám ho a tak, aby bol motivovaný sa dvíhať, otáčať a pod. Ale asi to tiež nie je hodina vkuse.
Lenže my máme takú prechodnú obývku a spojenú s kuchyňou, takže ja aj keď som v kuchyni, tak stále naňho vyvolávam, prihováram sa mu a tak, takže nikdy nie je naozaj sám.
Domácnosť leží ladom, nejako neupratujem extra, ale len také udržiavacie práce, najmä v kuchyni. Tu na MK som napr. iba keď spí.

a dnes sa mi podarilo zachytiť na mobil pretočenie z bruška na chrbátik, tak keď bude čas, prilepím na fb.

joj iron, aj ja sa teším, ako budeme z pasteliek stavať cesty pre autíčka a neskôr lego, jojjooj, to je moje!

pasoa
26. nov 2009

jaj, mi matja pripomenula,
ešte mávame také chvíle, celkom sami pre seba, žiadne hračky ani nič, že si ho vezmem na kolená - on mi leží na stehnách alebo si ľahnem vedľa neho na gauč a robím rôzne zvuky. Napr. brrrrm, alebo bleblebleee, alebo mamamama, a pod. A on pozerá úplne hypnotizovane mi na pery. Ale na to musí mať matúško špeciálnu náladu a nikdy to nevydrží dlho. ale je to krásne.

matja
26. nov 2009

vyberám riekanky, ktoré som našla na jednej z tých stránok a ktoré používame pri hraní my (niektoré som si upravila podľa seba)

- malého držím dolu bruškom (ako lietadielko)

Letí, letí motýlik,
ponad lúku, ponad pník.
Má prekrásne krídelká,
také malé svetielka.

- Dajte si dieťatko nad hlavu a hovorte pri tom:

Letí Paťko do oblakov,
poobzerá celý svet.
Zatočím sa dokolečka, (zatočte sa)
dám ti pusu na noštek. (dajte pusu na noštek)

- keď ho hojdám:

Hojda, hojda,
Paťko sa nám hojdá,
doprava a doľava,
to je dobrá zábava.
Hojda, hojda,
Paťko sa nám hojdá,
dopredu a dozadu,
máme z toho zábavu

pasoa
26. nov 2009

jeeej, matja, to je kráááásneee!!!! 🙂

nsoci
26. nov 2009

No vidim, ze sme na tom rovnako... ja tiez tak pobehujem, odbieham, obcs sa jasime polu, obcas len tak pri om ;lezim, le malokedy ho spustam z oci.

potulka
26. nov 2009

na tieto veci sa aj ja strasne tesim. gastanovi panacikovia - presne! 🙂 teraz v septembri som matejkovi rozpravala, ako ich na rok budeme zbierat a hrat sa s nimi.
ozaj, este som sa nepochvalila - matejkovo prve vedome slovicko je asi "ba" - bác. 🙂 ked nieco zhodi, okomentuje to tymto slovkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre