Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
27. nov 2009

potulka, spenat mala asi pred troma dnami ... patizon, zemiaky, vajko by mohlo byt?

potulka
27. nov 2009

egy, urcite. mne sa zda, ze pri takychto prvych prikrmoch mozeme dat vsetko so vsetkym.

egyptanka
27. nov 2009

potulka tak diky ...

egyptanka
27. nov 2009

A skopirovala som matjine recepty na kase do nasej receptovej temy. Dufam, ze sa matja nenahneva. 😅

ajka82
27. nov 2009

asandys, ja som dala uz aj to kakavko a nic sa nestalo, skus a uvidis...ako pri ostatnych novych potravinach ked sa zavadzali 😉

snazila som sa uspat dieta a neuspesne...je ziva ako nikdy 🙄

egyptanka
27. nov 2009

Matja a na margo receptov na kase ... kolko MM tam davas???

egyptanka
27. nov 2009

A kedy to dame stretko na Vianocnych?? 😉

ajka82
27. nov 2009

asandys, teraz ma napadlo,skontroluj radsej datum spotreby na oboch prichutiach ak si to neurobila, lebo minule som videla tiez taku akciu ako si ty pisala ale nevzala som ich, lebo zaruka koncila o 6 dni

egyptanka
27. nov 2009

je tu este niekto??

ajka82
27. nov 2009

karinka urcite...jej mama uz spi 😅

egyptanka
27. nov 2009

ajka, takze Karinka uspava teba a nie naopak ... ake mile 😀

potulka
27. nov 2009

ja som este obcas tu. ale kde mame nsoci, novu printovu hviezdu? 😉
stretko na trhoch - okrem piatku kedykolvek. ozaj, ked sme sa dnes pchali ciganskou, matej na nas velmi nespokojne pozeral a tak som mu dala kusok neomastenej zemle. prvy kontakt s kupovanym bielym pecivom. omalal to v papulke a bol spokojny. 🙂

ajka82
27. nov 2009

ked ja uz by som spala od siedmej 🙄 len nezmar stale nic, len chodi a chce sa hrat...

ozaj som sa ta chcela opytat ako na plavani 😉

ajka82
27. nov 2009

potulka a ja ze si mu uz kus z toho masa dala ochutnat 😀 karinka by sa s jednym kuskom neuspokojila

katja78
27. nov 2009

Čaute,

návšetva je už fuč, ale dobre bolo, hanka zaspala pred hodinou, maruška pred 1/4 hodinou, to bude zas ráno...

Chcem sa vyjadriť k téme matka-kočík versus chodec-vodič. U nás sú asi ľudia zaočkovaní, ale nejakou pozitívnou vakcínou, lebo osobne som sa nestretla s nezáujmom až aroganciou o akej píšu BA dievčatá. Nechodím do mesta s kočíkom často, a MHD využívam ešte menej, ale vždy, keď som niekoho poprosila, tak no problemos, či v buse, obchode, alebo na prechode. A ešte jeden červený bodík pre dôchodcov. Išla som hore kopcom domov, predo mnou schody, ale také fest vysoké, kamenné a mierne točivé, v počte asi 8 ks. myslela som, že to zvládnem svojim bežným spôsobom . A zbadala ma jedna pani, tak medzi 60-70, zišla dolu ku mne, že či nepotrebujem pomôcť. Ja som sa okúňala (v duchu som si myslela "ešte Ťa sekne v krížoch a bude na mňa), aj som jej ukázala ne jednom schode, ako to mám "vymakane premyslené", ona neváhala, schytila mi spodok kočiara a bolo 😀 😀 😀

A ešte pikoška dňa. Zbehla som autom do Billy (už mám tie vločky všakovaké 🙂 ), bez kočiara, bez manducy, hanku som schytila z autosedačky na ruky. Prídem ku košíkom, že aký vezmem, a keďže je to realívne nová billa, zachovalé kolieskové košíky, šupsla som milé dieťa do sedačky ako nejakú veľkáčku a pekne sme nakúpili. Pre ňu to bol zážitok, nakláňala sa, oči si išla vyočiť 😎

katja78
27. nov 2009

brúúúúúúúú, hanka puače 😢

egyptanka
27. nov 2009

Moja opat hore ... baby ja uz placem zufalstvom preco sa tak casto budi ... hroza. Zuby nevidim, dnes som nedala kasu - som myslela, ze jej to robilo zle, ale evidentne nie ... tak ja fakt netusim co jej je. Ved nemoze byt hladna. Uz som fakt zufala.

egyptanka
27. nov 2009

ajka, na plavani super ... po plavani je to o dusu, lebo sa musi obliekat a to su revy, lebo by uz chcela spat ...

nsoci
27. nov 2009

ahojte

nsoci zalomila pri uspavani syna 🙂
fuha, tak to uverejnili? som to pisala snad v auguste... a preco? naozaj mam prevazne pozitivne kusenosti, jasne, nadu sa aj ine, ale je ich malinko... a uprimne? Ma vtedy vytocilo jak si tam vsetci pisu, ze vsetko je na hovno, ludia su ignoranti, matky trpia atd.. ... proste nemam rada, ze na SK sa vsetci len stazuju... by ste as cudovali kolko staznosti podobneho charkteru maju dochodcovia 😉

ja si veselo jazdim od matkovych 6 tyzdnov... a nemm pocit krivdy, traumy ani stresy (okrem prvej jazdy)... vacsina ludi sa malemu prihovori, aj mne, pomahaju ako sa da.... pri vystupovani som dodnes poprosila o pomoc asi trikrat co je zanedbatelne... 😉 pokracovanie tohto monologu najdete v dietati 😉

mobil mi uz zoxidoval (dk egy, konecne viem, preco mu svihlo...) a tak mam druhy a tento uz chranim... Matko dostal stary vyradeny a ten zuzle ked po tom tuzi...ale paradxne po tom vyhradenom netuzi 😠

stretko fajne, mne vadilo to pritmie, som prd videla... potulka ja som prepla na automatiku, bo ja inak fotit neviem, tak ak to pomohlo, som rada... a musim bonznut, ze pasoa je fakt kocka, som skoro padla na zadok, postava jak lusk, krasne vlasy a moooc zlata... clovece divne ked ju baba takto chvali 😉 ale je to tak...

matko spadol zo schodika a ma sram jak po bojovom zasahu (brzdna draha po koberci), ninka sa 1x sama posadila, matusko sa spokojne gulal a nechal sa mojkat aj od inych... strasn pekne bolo jak sa ti krpcekovia medzi nami hmyrili... bolo nas tam dost, teplo bolo riadne... ale moc fajne bolo baby, dakujem...

ad latkove plienky... prebalujem ako kedy... dnes po kupani trikrat kym zaspal, lebo furt cosi riesil... doma dost casto (kazde dve hodky?), vonku menej hlavne teraz v zime, v noci dvakrat...

Dedde holka, muselo to velmi boliet a asi to nikdy uplne nepreboli... som rada, ze si sa "vratila", vsetky tu mame svoje, rozne, bolesti, ale spolocne, myslim, to ide lahsie...

lubi mne furtom nejde do hlavy, ze mas takzch odlisnych syncekov... ja som si furt v kutiku srdca myslela, ze trpezliva a prisna matka dokaze vsetko, ale zda sa, ze aj tuto vychovnu iluziu mozem pochovat a zasa znova priznat, ze priroda tj. povaha su silnejsie... ved aj moji rodicia rovnakou vychovou vychovali dve upppplne odlisne osobnosti... a hoci sa fakt snazili, moje povrchne zivotne nalne (nakupy, bulvar) nevykorenili...

egyptanka
27. nov 2009

1 den bola spokojna a zase sme pri permanentnej nespokojnosti a nespavosti ... to je na maslu.

nsoci
27. nov 2009

Egy no vask buduci tyzden, nie?

Katja mna uz tiez parkrat dochodcovia nakladali.
A dnes sa mi pri Strkovci jedna dochodkyna odakovala, ze som jej uhla (isli sme tri na chodniku vedla seba a ona chceal prejst spoza nas)... denka je svedok...

egyptanka
27. nov 2009

Teraz isiel uspavat manzel, lebo po 3 minutach opat hore. Vrrrrr 😠

Co mam robit, co jaaaa len nestastna mam robit??? Coooo???

egyptanka
27. nov 2009

nsoci, moze byt ... pisem si buduci tyzden predbezne, lebo este sa mi rysuje jedna vec, ale neviem kedy tak sa prisposobim.

diocka
27. nov 2009

egy, mne marek bol minulu noc aj viackrat do hodiny hore, a jedine co zabralo bolo mlieko. a to som tento tyzden zahajila "boj proti nocnemu jedniu". prve dva dni sa ho darilo "ukecat" ze staci jest 2x za noc namiesto 6x (...), ale posledne noci to uz neplati.
a dnes mi trklo ze ono to asi suvisi s tym ako krpec je - ked ma dobre dni a dobre papa cez den tak v noci nevyvadza ale spi ako sa ma. ale ked ma dni ked sa rozhodne ze jest netreba tak v noci je hore kazdu hodinu a len by jedol a jedol.

toto mi trklo dnes vecer, ked uz som bola zufala z toho ze 1,5 hodiny sa da uklunit iba jedlom.
tak som sa apon uzmierila s tym ze si viem vysvetlit tie nocne revy. a ze nema zmysel ho ucit nocnemu spanku ked je hladny...

ale neviem ako ho mam presvedcit ze cez den sa je a v noci sa spi.

ajka82
27. nov 2009

egy ten plac na konci ked je unavena to je v pohode...moja to iste a vzdy ked vydeme von tak kym prejdeme ten kusok po bajkalsku uz je "mrtva"
egy chod si s natalkou lahnut a ked spi medzi vami tak nespi lepsie?

egyptanka
27. nov 2009

ajka, pravveze ked spi medzi nami tak je to horsie, lebo sa mi furt cape po cecku a furt by bola na nom ...
diocka, nooo to u nas nejako neplati, lebo minule cez den zjedla cca 280g obed, 125g ovocia a pred vecerom kasu a budila sa stale.

ajka82
27. nov 2009

tak potom v noci jej nedavat vobec prsnik... je to drasticke asi pre natalku ale mohlo by pomoct...ked tak skusit supnut jej vodu alebo caj

egyptanka
27. nov 2009

ajka, len sa neviem zatial nejako zorganizovat ...dnes bol so mnou manzel tak to bolo v pohode, ze mi pomohol.

potulka
27. nov 2009

nsoci, som strasne rada, ze ta mam moznost poznat. si jedna uzasna zenska, ktora sa diva na svet veselymi ocami a preto je aj svet okolo teba krasny a vesely. dakujem, dakujem. 😵

diocka
27. nov 2009

egy, ze 280g obed🙂)) vsak za den tvoja natalka zjedla viac nez ja za cely den 🙂))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre