Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
30. nov 2009

katja, nam dr uz pred par mesiacmi hovorila, ze mozme aj zaprazene, ale ja ich nerobim pravidelne, doteraz som urobila take dve, lebo vsetky tie polievky sa daju robit bez zaprazky a zahustit zemiakom, alebo ryzou rozmixovanou, alebo cestovinou... ked sa niekomu nelubia zaprazky, zahusti si inac

natalii6
30. nov 2009

ahojte maminky 😉 tolko ste toho od vcera popisali ze uz neviem ani na co reagovat 😒 dnes sme boli do obeda vonku a potom sa maly najedol a po obede si pospal a teraz sa mu venuje taticko ktory prisiel z prace.

diocka: tie cviki skusim praktizovat s mojim malym a som zvedava ci zaberu 😉

ajka: rozmyslala som co malemu zajtra navarit dala si mi dobry tip 😉

egy: precital som si tvoj prispevok a neda mi nereagovat..zda sa mi ze das vela na to co pisu mudre knizky no treba si aj take precitat ale hlavne sa treba riadit svojim rozumom a ty jedina vies co je pre teba a tvoje dieta najlepsie..mas to s tvojou princeznickou tazke a vycerpava ta to ale musis sa vzchopit a hlavne byt v pohode lebo ked si ty neni v pohode tak tvoja dcerka to z teba vyciti a potom sa to na nu prenasa..ja som to tiez nemala zo zaciatku s mojim drobcom lahke cez den si vyzadoval stale moju pozornos nemala som sa kedy ani poriadne najest a vecer mal koliky ktore trvali 3 hodiny (neuveritelny plac)a trvalo to 3 mesiace ale nastastie to preslo..a mala som taky isty problem ako ty ze som musela byt stale v pohybe s kocarom lebo akonahle som zastala maly bol hned hore a to ani nepisem co robil ked som snim isla do obchodu mohol spat tvrdo ako chcel ale akonahle som vstupila dnu hned bol obrovsky plac no proste hruza ☹ ale nastastie to vsetko preslo..a co sa tyka toho nocneho spanku tvojej malej mas to velmi zlozite a to ze nie si poriadne vyspata ta aj vela vycerpava a berie ti energiu..uz presne neviem ale pisala si nieco o tom ze sa bojis dat malej flasku ja na tvojom mieste by som to urcite vyskusala ved za jeden ci dva krat ked to vyskusas sa mala nemoze naucit na flasku a ked jej to pomoze a bude sa jej lepsie spinkat tak to pomoze obom..a mas stastie ze ti manzel a aj tvoja mamina pomoze obcas s malou tak si vtedy urob relax a oddychni si urcite ti to pomoze a budes sa citit lepsie..ja som na maleho okrem mojho muza sama moja mama nema o nas zaujem ale to uz neriesim raz za cas pride kamoska pre maleho von a ja si doma porobim co potrebujem ..drzim ti paste aby sa to u vas co nasjkor upravilo hlavne ten spanok a zelam ti vela pohody a uzivaj si malu

denkolc
30. nov 2009

Papina pre prckov:
http://www.alinka.sk/r/recepty-pre-deti/od-7-me...

Hry pre prckov - ťap-ťap ťapušky či varila myšička kašičku (u nás letia) 😀 😀 😀
http://www.alinka.sk/c/hry-823.html

katka0602
30. nov 2009

vsetkym pekny vecer prajem! 🙂

egy, dievcata ti uz dost popisali a poradili tak ja ti len zelam vela trpezlivosti a pokoja (urcite sa to lahsie pise ako realizuje) a len ti chcem napisat vlastnu skusenost s flaskou a cumlom, maly ma cumel od zaciatku, flasku zo zaciatku velmi malo ale teraz uz viac a nema problem s kojenim. Myslim si, ze deticky v tomto veku uz vedia rozlisit cumel/flasu od prsnika a ze uz ich to nepomyli. Vyskusaj.

A este som sa chcela opytat, mame momentalne dost rusne noci a dni, asi zubky ale neviem lebo bol aj chory a chcem mu dat homeopatika chamomilla vulgaris. ako sa prosim vas davkuju? lebo mam iba tubicku s gulickami a neviem ze kolko a ako casto dat. prosim poradte kto viete. vdaka!

ajka, velmi pekna 5 generacna fotka!

denkolc
30. nov 2009

A vítam nové prispievateľky..... 🙂 🙂 🙂

Nehanbite sa a píšte.... 😀 Nejako to tu vázne... 😀

Ešte som sa chcela spýtať, či púšťate deťom čítané rozprávky abo im čítate???

ajka82
30. nov 2009

denka...necitam a nepustam ...kecam s nou o blbostiach 😀 max jej urobimdivadlo s jej hrackami

natalii6
30. nov 2009

denkolc: ja malemu citam aj pustam rozpravky 😉

denkolc
30. nov 2009

Ajka, tak to by si mala vidieť včera môjho manžela....vôbec netušil, ako sa s ňou má zahrať, tak som mu dala do ruky leporelo, nech jej ukazuje zvieratká...a potom som už len počula miesto "aha, havo" len "pozri, toto je nemecký ovčiak. Toto je amazoňan pestrofarebný. Toto je závojnatka riasovitá".....či iné haluze...dokonca dával aj latinské názvy a malá sa tvárila múdro jak rádio... 😀

Natali a akééééé????

ajka82
30. nov 2009

denka, ja ju skor berem so sebou, nech mi pomaha prat, vesat pradlo, varit, upratat... a celkom ju to bavi a ja si popri tom porobim co mi treba...az na zehlenie 😉 ...samozrejme vsetko co robim jej komentujem sem tam jej urobim nejaku opicku nech sa aj zasmeje a sme obe spokojne 😎

ajka82
30. nov 2009

denka 😀 😀 😀 to by sa u nas nestalo, jedine, ze by mala karinka miesto hraciek mikrofony, tak by som pocuvala aky je ktory typ a co sa s nim najlepsie nahrava 😀

ajka82
30. nov 2009

huraaa...bagarovu vykopli 😀 😝

natalii6
30. nov 2009

denkolc: mam taku knizku ze rozpravky na dobru noc a este zo 3 a 5 cd zo vseliakimi rozpravkami o jankovi hraskovi sol nad zlato atd a mam aj jedno cd s pesnickami co spieva vaneska ale chcem mu kupit jedno cd s pesnickami kde je prsi prsi a take co poznam 😉 ako dieta..ale podla mna aj tak maly tomu co mu citam alebo pustam nerozumie najviac sa mu pacia reklamya hlavne ta z baktreiami vo WC tak sa na tom smeje asi bude odbornik na reklami 😀 😀

potulka
30. nov 2009

no, tak mama po kojeni a chlapci su v spalni, velky uspava maleho. neviem, ci to nedopadne naopak. 😀
dnes matejko krasne papal - uz niekolko dni za sebou! - na desiatu jeden jogurt, potom takmer cely obed (cestoviny, zltko, cukina, cvikla - asi za ten maly poharik) + obe prsia, vonku trosku ovocneho pyre a potom este okolo pol siestej dalsi cely jogurt, kedze ovocie odmietol. je to mliekofil. 😉
a mame dva nove zuby, teda celkovo 6. 🙂

konecne som sa prepracovala k egy. takze moj nazor na vec: ako uz viacero dievcat pisalo, podla mna si beries k srdcu privela trendovych odporucani. nehovorim, ze teraz ich treba vsetky hodit za hlavu, ale myslim si, ze mensie experimenty a vybocenia z rezimu uz natalke neublizia. ved ma pomaly 8 mesiacov. rady ohladom pitia z flase sa podla mna tykaju predovsetkym malickych deti, tie by z toho mohli mat hokej, ale nase ratolesti si uz sem-tam predsalen vedia dat dokopy dve a dve. a ze kvoli cumliku by stale len bola na prse? nemyslim. je tu kopa deti, ktore dudlaju a nie su zavisle na prsniku.
mas pri sebe manzela a aj maminu, co je skvele. hlavne ten manzel. na stretavkach na mna posobil velmi starostlivo a trpezlivo, co veru nie su vlastnosti, ktorymi oplyva kazdy otec rodiny. nemaj ziadne vycitky, ked nechas niekedy natalku nanho - ved je to aj jeho dieta, malo by to byt prirodzene. okrem kojenia predsa zvladne vsetko tak dobre ako ty. sama si hovorila, ze to s pracou vyriesil tak, aby bol co najviac s vami, preto smelo do toho, kym je doma.
viem, ze si teraz plna smutku, no mam dojem, ze tato tvoja nespokojnost so sebou a s natalkou sa v tebe hromadi uz davnejsie a so sucasnym (pochopitelnym) zialom nesuvisi. mozno si si podvedome vytvorila nejaku predstavu o tom, aka by si mala byt matka a ake by malo byt tvoje dieta a odlisna realita ta mätie. deti su taka mala zahada, nie vzdy vieme, o co im ide. katja napisala velmi pekne, ze ich mozeme hlavne lubit a popri tom este vari dozriet na to, aby si neublizili. zvysok je viac-menej pokus - omyl. navod na to, ako byt dobrym rodicom, nam bohuzial nikto neda. 😠 asi sa treba sustredit na to pekne, co spolu zazivame. a aby sme si tie momenty vedeli vychutnat, musia sa striedat s tymi horsimi.
no, vari by toho mudrovania aj stacilo. 🤐 😉

potulka
30. nov 2009

AJKA!!! neprezradzaj tu statne tajomstva tym, ktori su odkazani na internet!
😝
(aspon muzovi neprezradim)

nsoci
30. nov 2009

Hej hou

okna vymenene, byt upratany, ja osrchovna, dieta uspate, vsetko zoxrate a pivo takmer vypite
este som satihla aj zubarku a vianocne trhy a sekace... ulovky pre matka 7 veci za 12 EUR 😉

ajka super fotecka...

Egy, uz sa trosku pozname, tak snad mozem. Fakt si na seba moc prisna. Kasli na predpisy. Mne zasa vsetci vraveli, ze deticky na UM musia pit, Matko nepil do 7 mesiaca ani vodu. Cajik pije dva dni. Nejedol dva mesiace takmer nic. Deticky su rozne. Skus sa prosim trochu pochvalit moja. Robis vsetko co mozes a to aj v tomto tazkom obdobi. Flasky sa neboj, mnohe maminky tu dojcia a mali piju z flasky. Aj ja mam dni ked si zufam. Matko si ma uz asi mesiac vyzaduje stale. Ked je hore nemam ani sekundu, furt sa po mne lipea stavia, reve ked idem na zachod. Obcas mi z toho harasi a utekam von do spolocnosti vas, nech trosku nacerpam energiu. Ale kaydz den sama seba chvalim, ze som to a to zvladla. A fakt to pomaha.

Pasojka hm... ja to napisem inak. Matusko je si sice malinky, ale je to velky chlapik uz. S Matkom su na tom takmer rovnako. Skus ho tak brat. Pisem to preto, lebo aj ja tzm, ze je Matko velky fyzicky si musim casto pripominat, ze este nema ten rok a pol na ktory narastol.

potulka
30. nov 2009

aha, este mi po nsocinom prispevku nieco napadlo.
egy, spominala si, ako obdivujes, kolko toho ine maminy postihaju. za seba mozem povedat, ze u nas je to vacsinou s domacnostou hruuuza. ked sa mi vo vsedny den (t.j. ked som sama doma) podari okrem hopsania okolo mateja a zjedenia obeda urobit aj nieco ine (napr. odlozit po sebe tanier do drezu, alebo dat prat, nebodaj pradlo aj vyvesit, umyt riad...), vzdy to s infantilnou radostou vecer manzelovi hrdo hlasim. 😀 no a ked nejakou zvlastnou konstelaciou hviezd urobim aj nieco navyse - zavarim vyzivky, odchrobacikujem spajzu alebo upeciem kolac, pochvalim sa aj tu. mozno to vyznieva, aka som strasne sikovna, no v skutocnosti to len vypoveda o tom, ake zriedkave su taketo pripady. 😉 trufam si povedat, ze podobne je to vo vacsine domacnosti.

ajka82
30. nov 2009

potulka, prepac...ja zabudla, ze vy pozerate s omeskanim...ale ja som sa tak tesila 😅

lubi22
30. nov 2009

Ahojte 🙂

Ja som dnes vystavena z ucenia, esteze uz iba dva tyzdne do konca semestra 🙂

Egy citala som Tvoj prispevok, to co by som povedala, najlepsie vystihla Katja. Myslim, ze mas doma uplne normalne dietatko, ktore je narocnejsie, nepotrebuje vela spinkat, budi sa, ale to nie je tebou, takych deticiek je vela, Natalka nie je jedina, len Ty si to hrozne zosobnujes, ze je to nieco kvoli tomu, ze Ty nieco zle robis. To tak nie je, jednoducho si super mamina super akcnej dcerky 😉 Skus sa trosku uvolnit. 😉

Ajka super ta 5 generacna fotka - a fakt ako sa vsetky podobate 😉

Inak manzel dnes pustal starsiemu syncekovi krtka, no a ten na to klasicky kasle, zaujalo ho, az ked zistil, ze to je o krtkovi a aute tak na minutku, ale Filipko bol uplne v tranze, ako na krtka pozeral 😀 Televizor casto nepozera, ale padlo mi super, ze sa chvilocku na mna neskriabal, pretoze aj u nas v poslednej dobe, ked ma vidi, tak chce byt iba na mne zakvaceny, a veru najlahsi nie je 😅 No ale vydrzime 😉

potulka
30. nov 2009

ajka, v pohode. 😀 ved nam vysiel tip. 😉

ajka82
30. nov 2009

baby dakujeme za pochvalu foto 😵

ajka82
30. nov 2009

to uz ste vsetky pospali? 😕
no idem teda hodit sprchu a spat tiez...zajtra ideme plavat
egy asi sa nam nepodari nahrada vo vasom termine...ale este mame jednu hodinu, este mozno...no neviem (tu zajtrajsiu uz neratam)

potulka
30. nov 2009

veru, pusto tu.
tusim si niektore dali zavazok, ze jeden vecer v tyzdni nepojdu na kona. ale vsetky v pondelok?

katja78
30. nov 2009

určite už ste išli všetky spinkať, aaaale neva.
Dnes mal drahý meniny, tak maruš mu spievala "vela štastia, zduavia" 😀 , boli sme po X rokoch v reštike na večeru, boli tam origoš brnenia stredoveké, chlapcom by sa tam páčilo 🙂 a ešte jeden uchrápaný papagáj.
Holky sme horko-ťažko uspali, asi zas bude spln mesiaca 😕

Natalii - som si spomenula, to Ty si sa pýtala na tú mastičku do vláskov? Dedukujem, že to mala byť salicylová masť, teda masť s kyselinou salicylovou, tá sa pouťíva na takéto lupinky. Ak Ti to v lekárni zarobili pred 3-ma týždňami, radšej ju už nepoužívaj 😉

Ajka - ja som nemyslela ani tak na lepok v zápražke ako to, že je to zápražka, to už sa začína podobať na vyprážanie. Vtedy sa s tukmi dejú veci nevídané, a nie moc zdravé. Ale keď Karinka papká, tak nema problema 😉 A tá fotečka ozaj parádna, len toto mi povedz, Karinka má aj praprababičku??? Máte dobrý korienok tedaaaaa

Lubi - krtko je Maruškin favorit No.1 Hovorí mu "kvtko" a máme 3 DVD. teraz najnovšie Čanaky&Podhradská vydali DVD Spievankovo a to je favorit No.2. A Ty učíš, či sa učíš?

Nsoci - šikovnáááá 😉

Denka - manžel zaúča Táničku už od plienok, šak potom komu by na staré kolená zanechal biznis 😀 ?

katja78
30. nov 2009

som sa pomýlila o tej mastičke, som mala na mysli 3 mesiace 😖

egyptanka
30. nov 2009

Ahojte baby, v prvom rada dakujem za podporu, ktoru ste mi prejavili. Dakujem

Z vasich prispevkov mi vyplynulo, ze by som sa mala viac uvolnit, nebrat niektore "odporucania" az tak vazne, byt viac v pohode a prijmut Natalku taku aka je ... Narocna, byt nad vecou.

Potulka, ano je mozne, ze som na seba prisna, ale ako som spominala, byt matkou pre mna znamena ukazat ludom, ze to zvladnem na jednotku a nic si nebudem zlahcovat i ked s vypatim poslednych sil a s vyplazenym jazykom. Z toho mi nahrava prispevok od Nsoci, ktory ma nabada k vacsej inovativnosti pri vychove.
Spomenula som si na to, ako som chcela dat Natalke ovocie az ked si zvykne na zeleninu a kvoli sladkej chuti nebude odmietat zeleniku. Po smrti svojho otca som malej dala na olovrant vyzivku, lebo som si potrebovala oddychnut od dojcenia a nevladala som dojcit a s odstupom casu zistujem, ze mi nepreferuje ovocie a zeleninu ma radsej. Toto si musim vstepit, ked budem chciet vyskusat nieco nove.

Lubi, obdivujem ta ked pises, ze Samko bol tiez narocny ... prosim daj mi tipy ako zvladnut narocne dietatko a byt psychicky OK.

Pasoa, paci sa mi ako si napisala prijat dieta ... uz davno som prijala Natalku do svojho srdca. Stale som ovsem mala pocit, ze s nou bojujem a kazdy den sa boj opakuje ... zeby nadisiel cas vyhlasit mier?? Moj muz tomu hovori rezignacia. Ja tomu hovorim, ze chcem s Natalkou splynut. A niekto by povedal, ze naozaj rezignujem. Nenechat sa zdeptat jej placom. Robit to stylom ... kto do teba kamenom, ty donho chlebom.

Iron, s tou medializaciou dojcenia suhlasim, ale zatial kym ju len prso vie ukludnit a nenajdem iny sposob tak za dojcenie budem bojovat. I ked si uvedomujem, ze to mojej psychike neprispeje. Ale ja sa s tym vyrovnam ... ide o to najst urcity pokoj v dusi. Ked bude najdeny pokoj na dusi tak budem pripravena celit novym vyzvam v nastoleni urciteho rezimu ako si popisala ... teraz sa na to necitim. Mala by to vycitila, ze psychicky nie som fit.

Katja, ako si pisala je na mne aby som sa pozrela do srdca ked budem na tom zle ... ako som pisala Iron je to urcite najdenie pokoja v dusi.

Fialka, Mirko je mile, ze ste sa rozhodli ma povzbudit. Cenim si to. Fialka tesim sa na leto, lebo to nebude take pochmurne a s kazdym dnom kedy je Natalka starsia si uvedomujem, ze bude aj samostatnejsia.

Dedde, presne si to pomenovala ... bezmocnost. Ked sa manzel spyta, cim to ci ono moze byt. Odpoviem ... neviem. Neznasam ked neviem. Ja som ta co vsetko musi vediet. A preto sa citim nesvoja.

Mgk, dakujem za podporu k cumliku. Uz nebudem mat zly pocit, ked jej ho dam. I ked ju niekedy rozculuje ked jej ho dam, ale potom sa niekedy ukludni.

Denka, ty ma vzdy vies potesit ... mi pri tvojich slovach napadlo to com niekedy hovorila v praci ... vec ktora sa sama nevyriesi do 30 dni si nezasluzi tvoju pozornost. Tak to asi zacnem aplikovat aj na Natalke.

Nsoci, Denka ... ine blavacky ja viem, ze ste mi nukali, ze ked budem mat naladu mam vam zavolat ... ale teraz je obdobie, ze sa snazim blizko mamy, ked citim ze jej je zle. Mozno som na tom zle aj preto, ze okrem toho, ze musim byt silna kvoli Natalke sa musim drzat i v blizkosti maminy pre ktorou som oporou a toto ma vycerpava. Ono niekedy by som potrebovala uz den sama pre seba alebo len s mojim muzom a venovat sa trosku sami sebe. Takze nie je to tym, ze by som sa stranila.

Ono minula noc bola hrozna ... mala sa zobudila o jednej dostala jest, o druhej hore a az o stvrtej som ju ukolisala na rukach k spanku z toho asi hodinu som chodila po byte, druhu hodinu sedela na sedacke v obyvacke a hojdajuc sa dopredu a dozadu. Po hodine opat hore. O piatej dostala opat jest. A takto som ju ceckovala, aby aspon do siedmej ma nechala driemat. Esteze cez den mi dovolila s nou pocas jej 75 minutoveho spanku aspon 40 minut pospat si.
Ale vecer to nejak vyeskalovalo, ked zacala vymyslat pri jedeni kase. Chcela som skusit matjinu kasu z kukuricnej krupice, doslova som vydojila zo seba cca 40 ml MM a ona to nechcela. Tak som smarila tu kasu do umyvadla, tak ze kasa vyprskla po celej kuchyni ... bola na muzovi, na stene, plafone, chladicke, oknach, zaluziach, skrinkach ... manzel na mna vybehol, ze je cely zadrbany, vyhodil ma nechutne z kuchyne, ja v zufalstve som do neho zacala buchat, ... potom som sa strasne rozrevala. Isla okupat Natalku, nadojcit a uspat. On zatial upratoval tu spinavu kuchynu a pretieral zaspinene steny a strop. Ked som vysla zo spalne, kde spala Natalka, tak prisiel ku mne, objal ma a povedal ze mam kuchynu upratanu, ze ma Lubi a ze ho mrzi, ze ma vyrazil z kuchyne. Ja som sa ospravedlnila za moje spravanie a objednali si jest.
Mozno fakt krajna situacia, ale uvolnila v nas napatie a emocie.

Takze takyto den ... som zvedava na noc. Je na mne celit tomu so zdravym rozumom a cim skor sa spamatat a ... zmenit pristup. Nepojde to zo dna na den ... ale kazdou minimalnou zmenou budem blizsie k svetlejsiemu zajtrajsku.

A ked to nepojde takto tak pojdem za odbornikom ako sa trapit sama. Mozno len potrebuje rozcyklovat moju zmatenu osobnost. Len najst takeho odbornika.

Este raz dakujem Vam ...

katja78
30. nov 2009

Egy - nielen, keď je zle, váž si svoje dieťa, to že je zdravé, že napreduje, silnie, i keď je to na úkor Tvojich síl. Strašne nerada píšem v imperatíve, ale Ty nevidíš, že práve toto je najväčší poklad??? Nebudeš mať Natálku menej rada, aj keby preferovala ovocie pred zeleninou. A čo je to 40 ml vyhodeného MM oproti jej spokojnému úsmevu? Vieš, ani to nie je vôbec dôležité, či si niekto vôbec všimne, že si dobrá mama. Ty a jedine Ty môžeš dať svojej dcére lásku, ktorú jej nevie dať nikto iný na svete.
Bože môj, vieš, aká som bola šťastná, keď sa narodila Hanička??? Ja som skoro lietala od šťastia. Ona sa narodila zdravá a zdravé dieťatko je ten najväčší poklad. Vôbec mi nevadí, že som nevyspatá, viem, že raz to skončí. Je mi fuk, že si zo mňa niekto uťahuje, že robím veci tak, alebo tak. Moje deti sú pre mňa šťastím, to mi nikto nevezme 🙂

egyptanka
30. nov 2009

Katja, ja som stastna ze ju mam a nesmierne hrda na to, ake robi pokroky ... musim povedat, ze v tomto som takpovediac strasny narcis a pysim sa tym co Natalka na svoj vek vie. Uz lozi, stoji a co chvila sa bude pytat na chodenie a to ma len 7,5 mesiaca a to sme ju nejak netrapili a nemotivovali ... proste prislo to samo. Takze som rada, ze ju mam a ze jej usmev zazenie bolest nad stratou ocina.
Ja viem, je to ten najvacsi poklad ... lubim ju, bojim sa o nu, pamatam sa ako bola chora, strasne som sa bala, a chcela som aby sa cim skor dala dokopy. Ono ja mam problem dat najavo svoje city, dlho trva kym ich prejavim. A tak je to aj u Natalky, vnutri srdca ju zboznujem, ochranujem, lubim ... ale nezainteresovanemu to moze pripadat, ze som chladna.
Katja, ja som velmi vdacna za jej usmev, za jej zachavaty smiechu, lebo pri tom ako je teraz nespokojna a mrncava je to balzam na moju ubolenu dusu.
A dnes vobec neslo o to vysmarene MM ... to bola len suhra viacerych okolnosti, ze to takto dopadlo. Kaslat na to MM su dolezitejsie veci.

Ono Natalka sa narodila velmi drobucka tak ju ochranujem ako oko v hlave, trapila sa nad tym aby priberala, akdy gram na jej telicku som brala ako velku vyhru. Ale niekedy si vycitam, ze som s nou nemohla byt v prvych dnoch jej zivota, kedze bola na inom oddeleni. Ze som nezazila tzv. zlatu hodinku (narodila sa sekciou v celkovej anesteze) ... o dieta sme sa snazili dva roky a preto ju povazujem za velky dar, len ma zaskocila jej narocnost s ktorou sa snazim vyronat.

katja78
30. nov 2009

Peti, tak je všetko na poriadku 🙂

egyptanka
1. dec 2009

Opat nechutna noc ... ja uz ani nebudem pisat, ked bude zla noc. Ja sa pochvalim az ked bude dobra noc. Uz sme s manzelom tak psychicky vycerpani a vynervovani, ze sme sa uz aj kvoli malej stihli opat skaredo pohadat.
O 23,40 bola hore (este predtym o 20,30 a o 22,00), tak som ju uspala ... skusila dat cajik, tak sa vzpierala, vystrelila telo do luku ... no ale nieco sa jej podarilo dostat do seba. Potom za velkeho revu sa mi ju podarilo uhojdat a zaspala okolo 0,45 a pred druhou opat s velkym revom a krikom hore ... a taketo my mame noci v posledne tyzdne.
Ono je najhorsie na tom, ze uz ked reve ako pavian tak ani to prso ju neuspi.

iron
1. dec 2009

egy a neboli ju nieco....zuby?....neviem, lebo moja takto blbla v noci kazde dve hodky a budila sa s brutalnym revom ked jej isli zubale. Neviem....

Ale daj sa do kopy ty...Podla toho co pises, tak si psychicky totalne v prdeli. Takze dievca davaj sa pomaly dokopy.

Este drobna rada. Je super ze chces mamke pomoct, ale tebe pomoze kto?....ste na tom rovnako. Mamku niekedy musis nechat bojovat s realitou nech je akokolvek kruta. Skor ci neskor sa bude musiet naucit s tym zit.

Zobrala si si toho na plecia prilis vela. A to bremeno nevladzes niest. Takze bude egoistka a daj sa do kopy ty. Ak bude v pohode ty, bude v pohode Natalka (aj ked ta narocnost jej ostane) a bude v pohode aj tvoja mamina.
Drzim palceky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre