Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
10. dec 2009

Bry vecer vospolok
dnes prijemny dnik
rano hore o siedmej
o desat minut na seba vylial zltu farbu na steny, ktoru si muz schoval pod stol 😀 okostovat nestihol 😝
u lekarky - 11,3 kg (vyse kila za 2 mesiace a kusok) a 80cm, hlavicka 49
vraj pije vela mliecka, do roka vraj este v poho, potom by uz v noci nemal papat, mam pomaly davat redsie mliecko, aby sa mu neoplatilo vstavat a radsej dat viac cez den, topanocky stacia vraj obycajne papucky, hlavne clenkove a tvrda podrazka odkedy babao stoji uz trosku dlhsie
potom vianocne trhy, prebalovanie v knihkupectve, prechadzka po meste s potulkou a veget v kaviarni kym drobci (pridala sa aj egy) zatial santili na koberci v detskom kutiku... doniesli sme si domov typel ked sa pokusal zliezt schodik
doma vypil mliecko a zalomil

potulka vsetko naj, netusila som o vyroci, prepac

nsoci
10. dec 2009

Hehe citam ze potulka uz vacsinu napisala. 😉

Tak sme trochen filozofovali, ze vlastne zivot s detmi nie je nejak rapidne iny ako bez nich, aspon teda u nas, ze ano, mnohe veci su ine, prisposobene detickam, ale ich prichod zdaleka neprevratil nas povodny zivot naruby.

egyptanka
10. dec 2009

praci cest 😉

egyptanka
10. dec 2009

nsoci, tak u nas je to uplny opak ... Natalka nas postavila do pozoru a je ten zivot uplne o niecom inom.

nsoci
10. dec 2009

Prave o tom sme debatovali egy s potulkou.
Mne to totiz posledne dni dost vrta v hlave.

Od coho to zavisi ci deti takto zmenia zivot? Plati rovnica, ze pohodova mamina = pohodove dieta = zivot ako predtym alebo je to loteria ake dietatko je?

potulka
10. dec 2009

ajka, tak ste mali aj vy pekne poobedie. 🙂 nabuduce vam predstavime grand, pre decka je to tam super priestranne, akurat trosku malo miesta na kociky.

baskaj
10. dec 2009

hguzacyyxčerddťzťrezfdreč vv>

potulka
10. dec 2009

mudro, dami, mudro! 🙂

nsoci
10. dec 2009

Moja rec dami.

ajka82
10. dec 2009

nsoci a na co ste prisli? plati to?

no kociky byvaju najvacsi problem, kedze nie su take skladne

denkolc
10. dec 2009

..čakám na správy, čo ste papali a pili...aké dobrotkyyyy???? 🙂

egyptanka
10. dec 2009

Nsoci, od toho, aky mali pred tym zivot a ako sa dieta dokaze prisposobit.

Ono su rodicia, ktori sa prisposobia detom ... prestanu kontakty s kamaratmi, posedenia vonku, nakupy, dovolenky ...
a su rodicia, ktori ocakavaju, ze sa dieta prisposobi im ... chodia na navstevy s dietatom, vysedavaju vonku v lete po kaviarniach aj do neskorej noci, travia cele dni v nakupnych centrach, trufaju si s malym dietatom na exoticku dovolenku.

Su aj rodicia, ktorym sa zivot vobec nezmeni, lebo sa spravaju ako keby dieta vobec nemali (spomeniem jednu znamu, ktora prestala dojcit len preto, aby mohla hyrit v noci a aby si mohla zapalit).

Nechcem vyzniet zle ... ale niekedy mam pocit, ze ma Natalka obmedzuje, ale zasa si neviem predstavit, zeby som mala byt cely den bez nej.

My s manzelom sme mali pohodovy zivot, ked prisla spontanna myslienka(napad) tak sme ju hned zrealizovali, teraz ma mrzi, ze nemozeme byt taki spontanni, lebo musime brat vzdy do partie Natalku.

Ono uz sme rodicmi a mame nejaku zodpovednost ... uz si nemozem dovolit zresetovat si hlavu tak ze mam potom okno, otrieskat pol vyplaty na handry, vylehnit sa po cely den v posteli a kukat telku, presexovat celu noc, ist pocas volna len tak niekam a neviem kam ... chybaju mi nase road tripy, ked sme sa rano zobudili, dali kavu, ranajky, sadli do auta a isli sme niekam nevediac kde skoncime. Takto sme prejazdili kopec ciest ... niekedy sme nasli zastrceny kutik 😉

mgk111
10. dec 2009

ahojte - my sme dnes mali kontrolny den u lekarky kvoli jazycku - povedala ze sme pekne macali v kamilkach kedze to ma zahojene - nooo a ja som nemacala ani raz 😝 pozerala som na datum nasho ockovania a je to 10dni predtym ako bude mat rok...

boli sme na velke nakupy v potravinach a tak lebo pridu na vikend svokrovci a ideme oslavovat manzelove narodky.. maly bol v pohode len asi dnes 5x kakal 😀 zeby zubok? do vsetkeho kuse a ma oblubene miesto,ked mam len tielko nejake tak na krku hryzne 🙂 betar jeden..

dnes som pri nom lezala a uvazovala, ze ake je krasne, ked ma capka po tvari, trha mi vlasy, zaryva nechtiky do tvare, bozkava ma slinkami, a kuse kde pride 🙂 a musim sa pochvalit - rano som skusala pri nom len lezkat a nebrat ho na ruky a zaspal a teraz vecer tiez, pekne si rozpraval ozuzlaval korytnacku do vody a potom sa obratil na bok a zaspal - este keby sa to deje takto aj cez den a pohoda klidek tabacek 😉

baby ake mnozstvo mam dat uvarit tej cervenej sosovice? ste sa na mna vcera vyprdkali aj s tym ci mozem dat mango, ci uz ktosi daval a ako...

nsoci - ja myslim ze vela zavisi od babatka... moze byt niekto brutal v pohode a babo nervak takze len "prejst" obdobim a tesit sa na to co pride.. ked citam ako vam lozia, zabavia sa a taaak - tisko zavidim, ja mam prisavku typu na rukach, za ruciciky chodit, v choditku alebo sediet pri nom ked sa hra, lebo odmieta pouzivat tie ruky a vzdy by capol na hlavicku... nam kubko zmenil zivot - chodime vselikde ale predsa len ja sa obmedzujem, nenecham ho hocikde, so sebou ho nemozem vzdy zobrat, ale uzivam si to - nie vzdy sem-tam ma chyti depka jasnacka 😝 ale viem ze to prejde .. a pride nieco nove s dalsim babom - som zvedava ake bude to druhe ak nam panboh pozehna 🙂

tlacim do seba tresku, idem kukat ordosku a pritom pobalit este darky...

ajka - vinko pije aj polovicka ci nie? inak nam dokina zubna povedala ze pastu nemame davat hoci je tam pisane ze uz pre take deticky, tak nedavame - ale kazdy urobi ako mysli no nie? 😉

denkolc
10. dec 2009

Egy, vidíš, koľko toho Natalku ešte v živote čaká? Určite ju budú také tripy baviť... 😉 🙂 A budete chodiť spolu...už vydrž toto náročné obdobie voľáko...musíme držaaaaaaaaaaaať......Ozik a pošli mi do IP svoju mejlovú adresu, do orangemailu mi prd prešlo....

Jaaaj a čo sa mne dnes stalo.....na Miletičke sa mi vo veľkom prihováral jeden chlap a že čo dievčatá, či si niečo nekkúpime, abo priateľovi....a ja, že hej, zišlo by sa niečo Manželovi....a on, že čoooo? To koľko máte rokov? Som myslel, že 18-20....toľko sa vypytoval, že som bonzla, že 30 a to ste mali vidieť, čo ten robil...išiel po mne jak cigán po údenom....tak toto som už dávno nezažila....ale aspoň dal zľavu na dýku, ktorú som Janovi kúpila...a to je asi jediný darček, z ktorého mám radosť, lebo Jano zbožňuje zbrane... 😅

egyptanka
10. dec 2009

mgk, ja som raz kupila vyzivku a nevsimla som si ze od 8. mesiaca a bolo s mangom, tak si myslim ze v pohode

egyptanka
10. dec 2009

Denka, jasneeee ... len s tymi zastrcenymi kutikmi to potom nehrozi. 😉
Natalke chcem ukazat tie miesta, ktore zboznoval a miloval moj otec.
Fuuuuha ze ake balenie, a ze matky s detmi nie su zaujimave. 😀

ajka82
10. dec 2009

mgk, aj on si sem tam da trosku...preco sa pytas?
no nam zase zubarka vravela, ze mozme davat trosicku pasty, ato su take vraj na prirodnej baze, takze nebude vadit ked ju aj ochutna...

potulka
10. dec 2009

mgk, jakze vyprdkali? 😝 napriklad ja som ti vcera odpovedala - ze podla mna patri mango do tej kategorie ako citrusy, lebo je to cudzokrajne ovocie. ale na druhej strane aj avokado je cudzokrajne a v tych lubkinych materialoch o prikrmoch sa odporuca. tak neviem... ja ho budem davat az po roku.

denka, takze keby si mala 18, nechal by ta na pokoji? co je to za chlapa, ktoreho nezaujima mlade masko? 😀
este k zradlu - dala som si grilovany encian v zemli a visnovo-makovu strudlu. aj muzovi som doniesla - taka som ja vzorna manzelka. 😉

este hodim nejake nazory k zivotu s detmi, ked sa naveceriame.

denkolc
10. dec 2009

ajka, no ja neviem.....netuším, ako môžu predávať pasty od 6 mesiacov, však také bábo ešte nevie tú pastu vypľuť...heheh....neni to zbytočné? Len, aby ste mohli niekomu odovzdať tie skoro tri evri?? 😉

mgk, inak, podľa mňa Ti dakto odpovedal....že mango nie je tunajšie ovocie, že radšej nedávať...nám nechutí ani banán, tak kam sa hrabe mango či avokado... 😀 😀 😀

egy, bola som bez dieťaťa, takže s mojím tínedžerským lookom možno fakt vyzerám mlado....hlavne, ak je tma a nevidno vrásky... 😀

mgk111
10. dec 2009

ajka - len tak ci si mala pre seba flasku alebo si sa musela delit 😝 ale nie, aby sme vedeli, keby sa nam podari prist...
hmm asi kazdy lekar ma iny nazor... dufam, ze ma aspon dobru prichut 🙂

potulkaaaa - moja hlboka omluva - ty si jedina zareagovala vcera prepaaaaaac mi to, dufam, ze mi to odpustis aby sa na mna jezisko nevykaslal 😉

denka - fihaaaa 🙂 takze este nepatrime do stareho zeleza? 😀

ajka82
10. dec 2009

tu gelovu pastu mame http://www.profimed.cz/cs/z-naseho-sortimentu/z...
mgk nie ze nieco donesiete ak dojdete...

egyptanka
10. dec 2009

no napacovala som maso na zajtra ... hodila som tam co som prve chytila do ruky ... ze kuracie masko s brusnicovym dzemom ... xixi 🙂

egyptanka
10. dec 2009

a co budem veceriat ja?? ... ked ja na nic nemam chut a na to co mam chut sa mi nechce robit.

mgk111
10. dec 2009

ajka - hmmm a ty si kde videla chodit navstevy bez nicoho? 😲 neboj neminieme posledne evrace 😝 ta pasta vyzera dobre, my sme sice kupili, ale ziadnu nedali, iba vodou si cisti zubky 🙂 a teraz najradsej cisti nam - ked sa netrafi tak aj ocka nam vycisti 🙂 take su ciste az slzia 😀

miesto balenia darcekov zerem cokolady.... bozeeeeeee a potom ze mam chudnut..

a manzelikovi dnes volali, ze ma prist na druhe kolo - z 80 zavolali 8, a teraz nuz zostali len 2.. tak dalsiu sobotu ani dychat nebudem ... kiez by to vyslo, bolo by to blizko, nemusel by chodit na tyzdnovky... a uz aj korunky potrebujeme... akurat by to tak vyslo... uspory sa minaju a uz treba riesit... maleho si uzil krasne - pocas tej nezamestnanosti - akurat taky dobry vek od nejakych 3-4mesiacov doteraz... 🙂 viem, ze v kazdom obdobi je dietatko ine, ale som rada, ze bol s nami doma - rozpravam akoby uz chodil do prace 🙂

dedde
10. dec 2009

mna uz balili aj s kocikom, mysleli si ze kocikujem sestru, no ja fakt nevyzerám na svoj vek 🙂

egyptanka
10. dec 2009

mgk a v akom odbore pracuje tvoj muzik?

egyptanka
10. dec 2009

Lubi, inac som chcela vy ste inac titulovani ... fuuuha pri tebe budem suchat nohami so svojou iba strednou skolou a zacnem ti vykat.

mgk111
10. dec 2009

dede - aj mne hovorili ze dieta ma dieta - hmmm a ja uz mam 30 😝

egy - logistika..

lubi - veru mozeme byt tichucko a zirat - a mudro sa tvarit 😉 to by nam mohlo ist aj bez skol no nie? 😝

dedde
10. dec 2009

mgk, vyzeráš na 20 🙂

egyptanka
10. dec 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre