Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
13. dec 2009

egy, sa nerob 😉
potom už len v septembri napíšeš, že Volám sa Peťka, mám 3300g a 53cm 😀

kucina1
13. dec 2009

ahojte tak zase po dakom case sa hlasim, ze s nami je vsetko v poriadku

dnes ma lucinka meniny xixi

vcera sme isli nakupovat ale tomaska sme nechali u svokrovcov a vecer sa nam vobec nechcelo ist domov tak sme ostali i nich aj spat, rano sme dnes isli este pozhanat nejake veci tak tomas opat ostal tam. musi si poriadne zvyknut lebo sa mu tam stale velmi nepaci a neustale nas hlada a casto tam cely cas prereve

vecer budem piect vanilkove rozteky

a prave sme dali uplne na najnizsiu polohu rost na postielke lebo moje dieta je uz take hyperaktivne, ze nam uz aj zo strednej skoro chcel vyliezt.

vsade lozi, vsetko chyta, stahuje, vsade sa nam stavia, o vsetko sa zavesti, tak ja uz pri nom nemozem doma nic robit. a toboz piect lebo on sa aj na trubu vie uz zavesit. tak vsetko nechame uz az na dalsi vikend. chcem upiect este jeden druh kolacikov a potom iba jeden kokosovy dezert a to bude vsetko.

no a nemame ziadne peniaze, ani nekupujeme darceky, len sme kupili tomaskovi taky xylofon a mame tu drevenu kocku tak bude pod stromcekom zabava.

inak sa mame fantasticky a my vsetkych pozdravujeme

su tu nejake velke novinky?

pasoa
13. dec 2009

Náš macko sa rozhojdá na štyroch a skáče šípky dopredu rovno na čelo 😀
jujuj, sa teším ako malá, že je to nejaká predzvesť lozenia 🙂

pasoa
13. dec 2009

kuci, tešíme sa s tebou, že ste všetci zdraví a máte sa dobre 😉

matja
13. dec 2009

pasoa, ja by som ti tiež rada pomohla, už mi chýbajú preklady, ale to sa nedá, prekladateľ si musí svoj text preložiť po svojom, nie je dobré, keď na tom robí viac hláv a potom sa to zliepa...

egy a čítala si aj tento článok o spánku v noci? http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
a čo to? Scooter??? Let mi bí jór valentaaajn 😀 😀 Joj, hneď by som si zaskákala 😀 😀 Na country večierku sme nič také nemali 😀 😀

matja
13. dec 2009

pasoa, super, takže ďalší pokrok 😉

kuci, paráda, že sa máte takto dobre. 🙂

nsoci
13. dec 2009

Hola hej

tak po pretrsanej noci a jenom pivku prijemny dnik... 😉

matja zrovna dnes matko spinkl cez obed na nasej posteli, po hodke pocujem suchot, idem kuk a on sio veselo stvornozkuje okolo postele... zisiel teda sam 😕 ucila som ho rano prvykrat... a teraz pred chvilkou sa tiez tak polosam zosuchol...

najnovsie papame len raz za noc... paradoxne odvtedy co mu riedim mliecko v noci

egy dojdi do dubravky, o druhej je stretko... 😉 a kuknes svokrovcov, hm?

Bershka ja som kupila tri rozvalkane listkove cesta a bude strudlicka... a mame slohnem jej medovnik rodinny...

egz mne sa paci atto taska, ale uy je predana
http://www.babybazar.sk/Taska-na-kocik-id929525...

egyptanka
13. dec 2009

nsoci, hmmm ... svokor pomaha so stahovanim nabytku muzovi takze rano ho tu mam nasackovaneho ... ale vravis o druhej??? ... neviem, mala by som ist aj kuknut mamu. Dnes sme u nej neboli a uz den nevidela Natalku.

egyptanka
13. dec 2009

matja, hej ten clanok som citala, ale viac sa mi pozdava ten co poslala diocka
a vsak si pusti Scooter doma a vyzvi do tanca Patka 😅

pasoa
13. dec 2009

matja, je to za tak málo peňazí, že mi s tým pomáha iba manžel. aj svokrička sa núkala, ale to by som proste nedala nikomu tretiemu robiť.
teda dokopy to nie je málo peňazí ale za taký objem, no neúmerne málo. Ale zato som na to mala 3/4 roka času zase...

nšoči, kde si bola trsať?

nsoci
13. dec 2009

Pasojka no na didzine... dosla som o tretej domov... s naj kamoskou, zapijali sme jej rozchod a ze sa stahuje spt do BA... teda ja vacsinou nealkom ale vsak aj to sa pije 😉

mgk111
13. dec 2009

pierko - ahoooj zbludila dusa 🙂 no kubko nebeha len v choditku 😉 takze z postielky nezdrhne 😀

egy -sledujem ze natalka dnes poslucha 😉

nsoci -s vojim sposobom ti zavidim, verim sice manzelovi, ze by sa dobre postaral ale nejako sa ja neviem odputat a ist sa zabavit - v myslienkach by som bola stale len pri kubkovi... a este smutnejsie je, ze radsej by som sla spat a prespala celu noc ako zurovat... 😒 a k lezeniu z postele - to kubko radsej zacne revat alebo kricat mama mama mama a nepohne sa kym neprideme... radsej by som sa tesila z lozenia 😎

kucina - parada ze je vam fajn a tomasko je sikovny chlapcek - budes mat pomocniíka pri lucinke 😉

pasoa - hmm aj to hojdanie musi byt uzasne, kubko na take veci prdka 😠

gratulanti odisli, kubinko je okupany, napapany a pocujem ako recni s tatinom 🙂 nechame ho gulkat sa na posteli, az zaspi dufam a potom pojdeme dojest co zostalo 😀

noo a dnesny program pri superstar upracem skrinky v obyvke lebo pradlo je este mokre a nechce sa mi len tak sediet..

nsoci
13. dec 2009

Mgk joooj, to je zlate, ze mama, matkovi take neuslo ani nahodou 😉
Ja praveze ked idem von tak sa uplne vratim do starej koze, nemamickovskej, ako zavolam muzovi ci spinka, davam si pozor aby som rano vladal vstat, ale inak... 😉

mgk111
13. dec 2009

nsoci - kubko ma take obdobie ze vsade za mnou chodi v tom choditku a len recni mama mama... on toho narecni v poslednej dobe ale ze by sa rozhybal to nie... a dnes stale hovori ze "ba"... kukal pri tom na balon tak neviem...
a moj problem je odputat sa, manzel by s tym problem nemal, len ja som taky akysi bojko alebo co... a spachtos - snivam o tom ako sa raz vyspim celu noc 😒 stale mi ten spanok chyba... taky neprerusovany - vzdy na kazde suchnutie, kubkove pretocenie som hore a potom to tak vyzera ale inak sa on zobudi tak 2-3x...

mgk111
13. dec 2009

a materska demencia funguje - uz dlho som sa chcela spytat, ze s cim ste kombinovali fenikel a co vlastne z neho zuzitkujem, tu gulatu cast alebo aj "stonku" ci co to je? vyzeram ako teliatko ale vazne netusim 🤐

kubkova nova zaluba - zut cokolvek papierove - najde si nejaku krabicku a odhryzne a zuje aj hodku pokial mu to nevyberieme alebo sa to nerozpusti 😝 dnes po kupani nedovolil marekovi, aby mu vybral kusok z obalu od kvapiek - tak zatinal zubky ze sa nedalo skratka 🙂 trdlo malicke

bershka
autor
13. dec 2009

ahojte
mgk, ja som fenikel nazivo este hadam ani nevidela 😅

matja
13. dec 2009

mgk, rozmýšľala som, či by nepomohlo Kubkovi k lozeniu to, že by ste ho istý čas nedávali do chodítka. Takto nemá motiváciu, keďže pohybovať sa môže v chodítku. Možno by to za pokus stálo. Keby ho to hnevalo, že sa nevie pohnúť, tak by sa snáď trošku rozhýbal...

Paťko sa už najnovšie nerúti z postele dolu hlavou, ale dáva si pozor, zastane a hodí smerovku niekam inam. Ešte si nevie dať dokopy, že musí otočiť riťušu a ísť nožičkami dolu. Aj keď ho to učíme. Ale aspoň už nechce dávať šípku z postele na podlahu.

bershka
autor
13. dec 2009

dnes som triedila a vyradovala veci pre segrinu malicku.... a moj manzel zas.... len to nevyraduj, este to bude treba pre druhe. ja som este furt o tom presvedcena, ze druhe asi e e. tak som mu nahrala na smec a myslela som si, ze sa zlakne... polozila som mu otazku:" a co ked budem chciet po druhom este tretie a stvrte?" a on na to: '' v pohode " 😖 😖 😖 😖 😕 😕 😕 😕

bershka
autor
13. dec 2009

matja maaas 100 procentny recht. do choditka by sa nemali davat deti, ktore nelozia. na to ma vystrazne upozornila moja dokina. nemala by sa preskocit ani jedna faza. to znamena, ze ked este nelozi, nemal by chodit. ani stat. ked sa sam postavi, tak ano, ale nepomahat mu. nie kvoli noham, ale mozocku.

pasoa
13. dec 2009

mgk, skús ho vybrať z toho chodítka a dať na zem, on začne liezť 😉

bershka
autor
13. dec 2009

inak baby, ktore nekojite.. ako vam kakaju deti? nasa velmi tazko a to papa jablcko, pije vodicku a kamilkovy caj. a ledva vytlaci dva male bobky za den

egyptanka
13. dec 2009

mgk, ten pocit strachu odputania poznam aj ja ... manzel tiez mi povedal, ze ved sa obejdnaj ku kadernicke, chod ku kozmeticke, ved ja to zvladnem ... ja viem, ze to zvladne, ale ja bojim bojim.

egyptanka
13. dec 2009

mgk, len gulatu cast a ja ho davam k mrkve, pripadne vsade tam z coho sa nafukuje.

bershka
autor
13. dec 2009

egy, aj ja som sa bala, ale potom som si povedala, ze co ked umriem? musi sa muz naucit 100 percentne postarat. tiez som nikam nechcela ist,a le uz som aj na disco bola. a som rada, ze som sa trosku odputala od kazdodennych starosti, aj ked som bola v mysli stale pri nej

egyptanka
13. dec 2009

bershka, tvoj muz iny srandista ... chce zalozit futbalovu jedenastku?

mgk111
13. dec 2009

bershka - ja som ho uvidela teraz prvykrat 😉

matja - no moc nesuhlasim, skusala som nechat ho tak, lenze on sa chce hybat iba na dvoch - styri skratka ignoruje, nech sme skusali akekolvek triky a rady podla casakov... aj bez choditka bol a akurat sme si to odsr... my a nase chrbty... a ked sa hneva tak len reve a reve, nema ziadnu snahu nieco urobit a to od uplneho babatka, davali sme ho na brusko a on vzdy spustal hystericky plac - inak sa to nazvat ani neda... sem-tam vydrzi dve minutky a zabavi sa s hrackou ale potom spusti a neda sa zastavit... neviem kde som urobila chybu, ze na tom brusku vobec odmalicka nechcel byt 😒 a my stale sipkujeme aj zo sedu po hlave a bez pouzitia ruk ☹

berska - on nikdy nechcel byt na styroch - a ked sa zacal snazit o pohyb tak akurat na dve nozky... ani manzel nikdy nelozil takze rada, ze by take deti nemali byt v choditku kym nelozia - by pri mna znamenala ze by v choditku nebol nikdy - a to bolo pre mna uplne nerealne ked som sem-tam cosi potrebovala a inak sa nedalo... jedine prist o nervy, kubko nebol babatko ktore by niekde vydrzalo samo a tak je to doteraz... mozno je to moja chyba ale to uz nijako nezmenim... moja dokina povedala ze on lozit nebude ale rovno sa postavi ked sme chodili na poradne a skusala co vie a co nie... aj som sa obavala, ze preco nerobi nieco - neotaca sa a tak ako vase deticky a ona povedala, ze je uplne v poriadku ale lenivec lenivy ktory bude rovno stat.. on sa stavia tak ze sa snazi stvera po niecom ale casto nie... neviem som z toho akurat zmatena a este mam blbe pocity, ze som robila cosi zle a preto je to takto ☹

bershka
autor
13. dec 2009

egy, ja ti neviem, ale uz sa zacina na mna ocapovat za hento, ked mu poviem ze jedno a dost. viem, ze ty ma chapes, viem ze sme sa zhodli v par nazoroch

egyptanka
13. dec 2009

bershka, musis mi dat skolenie ...
ale uz som si povedala, ze tak po novom roku a ked uz budem vediet aku bude mat pracovnu dobu manzel a ked sa nam naplno rozbehnu prikrmy, tak ze Natalka nebude mat problem s jedenim tak urcite niekam vyrazim, alebo aspon raz dva krat do tyzdna pojdem cvicit.

Baby co kojite, ked uz o tom cviceni ... ake cvicenie by bolo vhodne?

bershka
autor
13. dec 2009

mgk, ale ani nasa nelozi. tiez by sa stavala na nohy, ale ja jej to moc nekvitujem. len sem-tam. necham ju vytrapit sa na zemi, nech sa pohne. ale ked lezi na gauci, tam sa chyti kraja a to sa vie poposuvat, ale na zemi dvihne ruky, nohy a mysli si ze poleti ako tucniak na lade

bershka
autor
13. dec 2009

egy, ty si spominala, ze v 8. mesiacoch sa chodi na klbiky? nas nikam neposlali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre