Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
9. jan 2010

ha! hotovo 😎

mgk111
9. jan 2010

pasojka - tak aj ja ti pomozem 🙂

🙂

🙂

nsoci
9. jan 2010

Pasojka Fehlluft je aj Sekundarluft ak Ti to pomoze.

ajka82
9. jan 2010

pasoa fehlluft= infiltrated air (ang.) ...doslova , preniknuty/presiaknuty vzduch 😉

ajka82
9. jan 2010

myslim, ze v tej vete to nebude mat nejak zvlast vyznam ako jedno slovo, ale to co si pysala, niejak ze vzduch ktory prenikne do motora sposobi...bla bla

pasoa
9. jan 2010

ajka, ja som vedela, že ty sa chytíš 🙂

mgk, dík, ale už sme ľaľa, na ďalšej strane 🙂

(potulka, labuťka - všímajte to slovo ľúbozvučné - ľaľa)

nšoči, díik. Pokukám, ja som prelistovala 26 strán na bazáre tu na MK a už sa mi dymí z hlavy. ale vybrala som si zatiaľ 4, to som celkom dobrá...

ajka82
9. jan 2010

jeziiiis 😲 ze pysala 😅 ... no uz sem radsej nepridem "pysat" 😅 😅 😅 🙄 🤐

egyptanka
9. jan 2010

pasojka a ty zasa prekladas? ... ked si tu opat rozvirila (alebo rozvyrilia) hladinu nasej sedej mozgovej kory 🙂

pasoa
9. jan 2010

nšoči, ten farebný je KRÁÁÁSNY!!!! škoda, že nemá papučky ☹

pasoa
9. jan 2010

egy, noooo, ja zase. Jeden preklad som odovzdala a pekne z rúčky do rúčky mi dali hneď aj ďalší 🙂
Na ten mám čas do konca marca. A že som taká šikuľka a že mám doma iba statický PC a že ho mám v inej miestnosti ako dieťa cez deň a že budem zas chodiť po nemocniciach, tak mi dali ešte aj notebook (v pondelok si mám ísť preň akurát 🙂), že aby som mohla prekladať pre nich plynule a nemusela čakať na manžela a moriť sa s prekladom po večeroch a mohla pekne makať aj na Kramároch aj v dojčáku.
Škoda, že tam nie je net 🙂

denkolc
9. jan 2010
potulka
9. jan 2010

ahojte

robim vynimku svojmu sobotnemu neprispievaniu, lebo:
matejko dnes poobede zaspal V POSTIELKE!!! 😵 😵 😵 povedala som si, ze si musime najst nejaky system zaspavania, ked muz nebude doma. tak som ho polozila do postielky - bocnicu sme vcera odstranili, lahla som si hlavou k nemu, pohmkavala som mu, obcas som ho pohladkala. najprv vrestal ako tur, potom sa sam utisil, kopkal do mrezi, sem-tam ohryzal dudel (premohla som svoju iracionalnu vzdorovitost voci tomuto predmetu), az sa mu ocka zlepili, oprel si o mna hlavicku a zaspinkal. 😵 😵 😵 uspavanie ani netrvalo velmi dlho, priblizne 20 minut. bobacik moj najuzasnejsi. :-***

tym sa mi opat raz potvrdilo, ze matej mnohe veci, ktore neviem, ako riesit, vyriesi sam, ked pride spravny cas.

mam strasne vela oblubenych knih - aj opice, annu, emily z noveho mesiaca (ta ista autorka), traja patraci - jasneee! 🙂, pipi dlha pancucha, deti z bullerbynu, princ a skovranok... tieto vsetky si aj teraz obcas precitam. 😅 tajne dufam, ze ich raz rovnako rad bude citat aj matej a hanka. 😉 z dospelackych tocim kazdy rok eygletierovcov, rebeku, desiree, odviate vetrom... a pomedzi to obcas vtisnem aj nieco nove. 😀

pasoa, uz som zainteresovala muza a hovori, ze by to cele nazval "zavzdusnenie (palivoveho systemu)". spominal aj cosi ako "falosny vzduch", ale vraj v tom kontexte, ako hovoris ty, to nie je spravne.

matja
9. jan 2010

ajka, ty si nemčinárka? Alebo skôr technický typ?

pasoa, dám ti maličkú radu 😀 Nabudúce, keď dokašleš stránku, tak nemusíš písať siahodlhé prázdne príspevky, aby ťa to hodilo na ďalšiu stranu, stačí ich poslať viacero krátkych za sebou 😀 😀 Lebo je totiž jedno, či pošleš krátke alebo dlhé príspevky, na jednej strane je ich vždy 30. 😉

u nás som dostala nádchu ja a zdá sa, že to neminie ani Paťka, akosi sa moc rozkýchal. Pasoa, ak sa to nezmení, tak pondelok padá, aby sme vás nenakazili...

mgk111
9. jan 2010

ja stale neviem co drobcekovi k narodkam... nechcem nic drahe ale nieco pekne, naucne 😀 hmm aske ste kupovali tie kocky v tescu alebo kde? poradte niekto... myslim ze drahsie dostane od starych rodicov...

egyptanka
9. jan 2010

potulka, takto uspavam aj ja za posledne dva dni ... predvcerom vecer takto revala hodinu ... a dnes pred obedom mrncala a do 5 minut uz spala ... 🙂

pasoa
9. jan 2010

matja, hahaha, tak sa dobre na sebe teraz bavím spätne 😀 😀 😀 😀 ako som vypisovala priblblo vyzerajúce príspevky haha

choroba? Joj, tak sa len liečte a niekedy zas inokedy dáme randevous 😉

potulka, super, díky díky. Pozdravujem M.
Zas ste mi babuľky pomohli dať dokopy nejakú tú vetičku 😉

pasoa
9. jan 2010

mgk, my sme mnohé tú logicko-didaktickú kocku kupovali v Tesco, Potulka ju má vari z MMB.

egyptanka
9. jan 2010

Aka pohodicka ... babicka kupe Naty ... o chvilu sa bude spat. Som zvedava na dnesne uspavanie ... dufam, ze nezaspi na prse ... lebo je od tretej hore a uz par krat zivala a oci ma ako vecericka p....a 🙂

mgk111
9. jan 2010

nam kubko dal hodku spanku a zobudil sa o pol siedmej tak som zvedava kedy mieni ist spat...

pasoa a ja som ti este chcdela pomoct v tom strankovani 😀

egy - tak si uzivaj - aj ja som tu mala svokrovcov a ti uspavali a tak, takze az teraz to bude na mne 🙂 resp. este sa moze manzelik realizovat 🙂

potulka
9. jan 2010

mgk, skus sa pozriet na mimibazare. zadala som do vyhladavania slovo kocka a popri vselijakych inych mi vyhodilo aj tu didakticku. a hned niekolkokrat.

k ankete Co deti este nevedia sa akosi neviem vyjadrit, lebo mi nie je celkom jasne, ake schopnosti su na vyber. matejko sa nestavia popri nabytku, ani v postielke. ale inak si myslim, ze toho zvladne vela. napriklad pred par dnami sa naucil fukat. videl ma, ako fukam na ozdoby na stromceku, aby sa hojdali (t.j. robili bim-bam) a zacal ma napodobnovat. mozno aj sviecku na prvej torte si uz sam sfukne. 😉

potulka
9. jan 2010

mgk, v najnovsom Dietati sa pise, ze ak aj si babo hodi slofika takto vecer, treba ho ulozit na noc v tom istom case ako obvykle. ze mozno bude nejaky cas hore, ale ta hodina ukladania by mala ostat. tak neviem... skus. 🙂

mgk111
9. jan 2010

potulka - dik skusim... no ulozit sme ho ulozili ale este stale je hore a to zaspava zvycajne o pol osmej 😀 kiez by to znamenalo ze bude dlhsie spinkat rano 😝

inak kubko dnes konecne urobil ze ako sa ma rucickou - ale len pred zrkadlom ked sa videl inak nie 😎 tak uvidime zajtra, dnes u nas vedie tap tap tapusky - tlieska stale 🙂

a ideme asi kukat telku s manzelikom amrknut na nete tu kocku...

ajka82
9. jan 2010

matja asi sa priklanam k tomu technickemu typu, ale skor by som povedala, ze z kazdeho rozku trosku 😅
na nemcinu som chodila na strednej, anglictinu som mala ale radsej aj som ju viac pouzivala, chalani kedysi v mojom okoli "rozoberali" auta a este teraz sa tomu venuju(ale ze by som si pamatala vsetky tie odborne nazvy to nemozem uz teraz povedat)...atd. 😅
a radsej nieco rozoberem a opravim, ako by som sa mala vypravat napr. o dejinach... 😝

dieta ma uz pekne upravenu postielku, perinka, vankusik...som zvedava ako sa jej bude buvat

mgk111
9. jan 2010

no tak kubko este trosku bojuje ale myslime ze uz to bude o chvilku dokonane a bude spinkat... no dali sme kubkovi rost uplne dole a uz teraz kricim auuuuu moj chrbat 😒

ajka - nech sa karinke sladko buva 🙂

inak prave mi tatino povedal ze preco ma drobcek dostat na narodky hracku z bazariku a nie nieco nove... myslite ze ma pravdu? ze by som mala kupovat nove?

potulka
9. jan 2010

ehm... nase dieta malo posledny spanok okolo siestej, ukladame ho v beznom case uz pekne dlhu chvilu a namiesto odfukovania vresti. 😔 v clanku bola zrejme nejaka chyba. 🤐

katja78
9. jan 2010

Ahojte 🙂

dočítavam, máme hostí, ale ja sedím prispiacej Haničke, lebo Maruška s mojim 6-ročným bratrancom prevracajú dom hore nohami 😅
len čo som postrehla:
Egy - pjekná siii, aj ja chcem krátke háro, naberám odvahu a psychicky na to pripravujem rodinu, lebopo20-tich rokoch dlhých vlasov...

katja78
9. jan 2010

a medzerovník mi občas ujde, lebo budí Hanku 😅

sporenie - ING, je to kombinované s úrazovou poistkou

pasoa
9. jan 2010

mgk, podľa mňa, ak je hračka pekne zachovaná z bazáru, tak je zbytočné za ňu vyhadzovať kopec prachov. to je môj osobný názor... 😉
ale každému, čo mu chutí....

matja
9. jan 2010

behom hodiny - tri razy hore ☹

sporenie - založili sme Paťkovi stavebko. Poistenie sme museli odložiť o rok, lebo malého nechceli poistiť!!! V žiadosti som totiž uvádzala, že počas prvých 4 mesiacov života bol operovaný, anemický, mal zápal močových ciest, tak môžeme skúšať šťastie o rok.

mgk, vôbec si nemyslím, že hračka z bazáru by sa nemohla dať na sviatok... Pokiaľ to nevadí vám... Aj ja som dala Paťkovej krstnej tip na hračku z MMB.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre