Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
13. jan 2010

my akurat budeme tak okolo pol druhej druhej spat ... ja som tiez nenaobedovana, muz isiel na obed so spolocnymi znamymi co prisli na Slovensko (kamoska z Mexika a kamos z Texasu) ... normalne mi prislo do revu, ze si kedykolvek moze odist ☹ ... mal by prist pred druhou tak vravel, ze nas hodi do mesta no uvidime na malej ci nezaspi doma. Mne este perie pracka.

Denka, mozem sa na teba sladko usmiat.

Labutka, my sme zdravi ako repa (tu mala aj Naty na obed 🙂 )

egyptanka
13. jan 2010

matja, chudak Patko ... zlaticko ubolene ☹ ... a nie je to rotavirus??

denkolc
13. jan 2010

Matja, tak s tým pitím je to fakt...aspoň dáky riedky čierny čajík...lebo dehydratácia je sviňa vec.... ☹ ☹ ☹ Aj po lyžičkách mu to dávaj....len, aby to v ňom ostalo...myslíme na vás....

Labutka - uplne tichu..... 😀 😀 😀 Tak to si zabila... 😀 😀 A mam zobrať aj tie moje akty? 😉

Egy, len sa Ty pekne usmievaj sladko, hneď bude tento pochmúrny deň krajší.... 😎 😎

mgk111
13. jan 2010

matja - u nas ked bol kubko chory zistovali z mocu ci je dostatocna hladina tekutin, ci nie je dehydratovany... drzim palceky, nech vypije a negrcka... chudiatka malicke takto ich ten zivot skusa... a unas ked nepil cajik tak stavy ovocne mu chutili a vypil chudiatko... cokolvek len nech ma tekutiny...

egy - aj ja som mala take pocity, ked manzelik zahlasil, ze ide tam a tam... ale teraz uz nie a sme sa dohodli, ze jeden den v tyzdni ich necham po prichode domov z prace samych a ja pojdem niekam - hoci aj len na kafco... nedohodneme si rovnaky cas aby si sa "donutila"? 🙂

ja som sa vratila z dvoj a pol hodkovej prechadzky - normalne som vymrznuta, ked som zamierala domov, tak drobec zavrel oci, predpokladala som ze da pol hodku a on dal hodku a to uz som ho zobudila vytahom, lebo som nemohla vydrzat, rucicky mi mierne odmrzali, potrebovala som na vecko 😀 teraz ho svagrina krmi a on je vysmiaty ako leco 😉 a od rana som zjedla akurat jeden krajcek chleba s maslom a dzemikom, ale mojmu telu to rozhodne neublizi 😀

tak peknu "stretavku" baby 🙂

egyptanka
13. jan 2010

tak vyrazam .... inac to vymrznutie poznam ... ja taky tak ... ja som dnes mala len jeden sladky rozok s Carom 🙂

a hej musim sa donutit najst si cas pre seba ...

pasoa
13. jan 2010

matja, držím palce, nech vám to prejde bez nemocnice.... brrr...

my sme dnes boli na ORL, našťastie ušká sú v poriadku, ale mandle že má obrovskééééé... no ale nie hnisavé, tak len pokračovať v kvapkaní do nošteka... hmm...
asi preto tak horšie papá posledné dni, zas nechal 50ml MM dnes na desiatu a včera obed som doňho násilím natlačila sotva polovičku... 😒

potulka
13. jan 2010

matja 😔 drzim vam palce. aj vam, pasoa. nech to co najskor prejde. deti sa vedia rychlo regenerovat, aj ked ich choroby vyzeraju hrozivo.

stretavka bola super. neviem, ci si to mysli aj pani majitelka kaviarne, kde sme sa jej nanominovali vari s 10 kocikmi... 😅 ale boli sme v zadnom priestore, oddeleni od beznych zakaznikov, urobili sme trzbu, tak snad v pohode. 🙂
chvalim:
egin novy uces,
denkin (ne)make-up a tanickin leopardi prevlek,
snehulienkino pracovne odhodlanie a dakujem este raz:
ajke za teplaky z dubnice,
nsoci za ocenenie matejovej hybnosti,
atemi za prijemnu prechadzku smerom domov,
diocke za popestovanie mojho ramba a
labutke za dozor nad sexualnou orietnaciou marcovciat 😀

kajuska111
13. jan 2010

ahojte,
potulka, skvele zhrnutie.... 😀

egyptanka
13. jan 2010

Jeeeee potulka si vsimla moj novy uces ... juj ako sa tesim.
Inac super stretavka, ... my sme vonku pri kocikovani s nsoci spriadali plany na jarne/letne stretavky na Zeleznej studienke ... su tam prerobene preliezky, kooooopec travy na behanie deti (mamicky si travu musia doniest vlastnu 😀 ), bufet, klud ... no skvele miesto 🙂

pasoa
13. jan 2010

potulka, čo zas labuťka ukazovala matjkovi výstrih? 😀 😀 😀

egyptanka
13. jan 2010

Natalka ukazovala susku ... ale chlapi sa nechytali ... som sa citila dotknuta, ze nemame napadnikov ☹ 🙂

egyptanka
13. jan 2010

tak a uz spinkame 🙂

iron
13. jan 2010

a de su fotky?

matja
13. jan 2010

Paťko grckal ešte raz... A už aj kakal nejako divne hlienovito, inak ako zvyčajne... Ach joj, tých 300 ml za celý deň síce vypil, bojovali sme o každú kvapku, dávala som to do neho všemožnými spôsobmi, ale možno polka z toho šla von. Dúfam, že to nevadí, zatiaľ sme do nemocky nešli, ale chudáčik môj, nie je na tom najlepšie. Keď leží, veľmi kašle a potom ho naťahuje ešte viac. Aj teraz kašle zo spánku. Ináč teplotu nemá, medzi kašlaním a grckaním vyzerá spokojný, ale je jasné, že s ním niečo nie je v poriadku. Ja asi ani spať nebudem, stále som v strehu.

egyptanka
13. jan 2010

matja, chudatko moje ... tak na vas choruckych myslim ... aj na Lenk a aj Pasou ... kocky drzte sa

egyptanka
13. jan 2010

to tu dnes nik nie je?? 😲

nsoci
13. jan 2010

Matja, hm, mate to cdaleko? Mate auto? Ked uz kaka hlienovite.... nepaci sa mi to.
Taellka, neklesaj an duchu, lekari vzdy robia bububu...
Som grogy.
Idem asi spat abo co.

Potulka presne nieco podobne som chcela napisat o dnesnej stretavke, si ma predbehla. 😎

munu
13. jan 2010

Matja, co to citam... uz aj Patko je chorucky? 😕 ☹ chudatko malicke... dufam, ze noc zvladnete v pohode a snad mu bude zajtra uz lepsie... ja pamatam ako Matko bol chory a mal teploty, raz sa vygrckal a celu noc prekaslal... to bolo strasne, vobec som v noci nespala.. ale fakt vobec, total prebdena noc... a Mato so mnou... ale potom mu zacalo polavovat a uz bolo stale lepsie a lepsie, az sa uplne vyzdravel a aj papat zacal normalne, dokonca este vacsie porcie, nez pred chorobou.. asi potreboval dohnat 🙂 tak aj vy sa skoro uzdravte..

Pasoa napodobne, aj vam skore uzdravenie...

A o Lenke nevieme nic, ze? Ci sa maju uz lepsie alebo co sa deje.. oni mali ist v piatok do nemocnice, ze? boooze, nejake blbe su tie virusy fakt..

no a u nas, Mato je uz zdravy, vlastne mal len nadchu, nic ine.. Ja sa z toho uz dostavam, tiez som mala nadchu, ale uz mi prechadza a Matka to chytilo, tak teraz ma on zase nadchu.. ale len nadchu zatial, tak dufam, ze unho to neprerastie do riadnej choroby... chudatko moje zlate.. ked spinka, tak dycha v pohode, ale ked zaspava alebo sa hrajeme, tak niekedy riadne pocut ako funi.. a odsavacku ani vidiet nechce... to hned otoci hlavku nabok, skoro sa az cely pretoci dozadu a mozem robit co chcem, ku nosteku sa nestihnem ani priblizit a uz je naboku.. takze bojujeme, ale odsavam, len ked vidim, ze mu uz stekaju von z nosteka, tak vtedy trosku odsajem, inak nie.. lebo ste tu minule pisali, ze odsavanim sa moze tvorit este viac.. a taktiez.. ked place niekedy pri odsavani, tak to potom nema ani vyznam odsavat, lebo placom sa mu tam zase nahromadia nove sopliky hned...

som zvedava inac, kedy nam uz vyjde prvy zubok... stale nemame ani jeden... je tu vobec este nejake babatko bezzube? Ci nas Matko je posledny? 😀

pasoa
13. jan 2010

matja, to je strašné, ako je patričekovi... nech by ste už aj skončili v nemocke, čer to ber, hlavne, nech mu je lepšie....

egy, to tu už akože nikto nič negarantuje? 😀

egyptanka
13. jan 2010

pasoa, nic nie je nemozneeeee 🙂

iron
13. jan 2010

Matja drzim paluchy nech mu to prejde co najskor.
no ja mam trochu casu...tak co nove?...Moje dietatko dnes malo zase len jeden spanok a ocividne jej druhy ani nechyba...nejako rychlo sa tych dvoch chce zbavit.

lenk30
13. jan 2010

čaute žubrienky. dnes už je nám o čosi lepšie, aj periodicita posratých plienok je už lepšia. a z čoho sa teším najviac: od rána robí zle, takže sa asi cíti v pohode. už negrcká, naťahuje ho len zo mňa, ked sa na mňa pozrie, lebo stále oklo neho krúžim s nejakým jedlom, lyžičkami, pohárikmi, fľaškami. a on ani za svet. kašu určenú na hnačkové vírusy, čo som si krvopotne vyčakala v jednej lekárni včera nezjedol. včera jednu lyžičku a dnes nič.

tekutiny som dnes do neho nenapchala, a okrem polky rožka, čo som sa tešila - ale večer som po byte nachádzala z neho väčšie kúsky, takže neviem koľko........a polky banána nič nespapal. Ale dnes mu bral prsník, tak aspoň to. dookola ho vážim.........................a pasoa, až teraz som pochopila aké si to mala ťažké

Matja, to mi je ľúto. je to hrozné, dúfam, že sa nestretneme v nemocke. kedy idete na kontrolu? čo sme vás nakazili po telefóne?

Dnes sme boli na krvy, v utorok Filipkovi robila výter, v piatok ideme vážiť a kontrola, tak som zvedavá, čo to je. Rozhodne je to nejaký vírus. Až dnes som si spomenula, že keď som s malým s tou teplotou išla 1.krát k doktorke, boli tam 2detičky s hnačkami. len tak sme sa rozprávali, že čo im. úplne som to podcenila, lebo ja som mala starosti s hrdielkom a vysokou teplotou.........ešte mi hovorili, že ako dobre, že ja aspoň kojím, že oni nemôžu dostať do nich žiadne tekutiny. takže asi sme to chytili v čakárni. človek nikdy nevie.
Ale dôležité je, že sa to lepší. negrcká, menej kaká, očká má také šibalské, behá.............tak len dúfam, že do piatku sa ešte dostaneme na pôvodnú váhu

lubi22
13. jan 2010

Ahojte 🙂

Matja velmi dobry je Kulisek pri takychto stavoch, aby dietatko zostalo hydratovane. Je to taky prasok, rozmiesa sa vo vodicke. Drzim paste, nech sa z Toho Patko cim skor dostane 😔

Potulka super zhrnutie stretka 😉

Maci tie Geomax stavebnice nemaju na Slovensku nikde, pisala som do ciech, ci by mi to boli ochotni poslat, tak mi pisali, ze ceknu postovne a ozvu sa. Ja nakoniec objednam tie kocky, lebo tam su aj 4 zvieratka. V kazdom kusku je magnetka, ale neskodna detickam, mozu to zut, davat do vody 🙂

Ja som sa vecer stretla s mojou osobnou trenerkou, od pondelka zacinam cvicit, uz teraz ma pot oblieva len pri pomysleni na systematicky pohyb, a hlavne posilovnu plnu ludi, co vyzeraju, ze su tam od rana do vecera. Ale co uz, informovala som ju, v akom dezolatnom stave sa nachadzam, a ona ze v pohode, ze to dame dokopy, pripravi mi aj vzorovy jedalnicek a budeme cvicit spolu dvakrat do tyzdna, tak aby som to zvladla. O 8 vecer, ked mi deticky pospinkaju 🙂

iron
13. jan 2010

Lenka..nemate ten rotavirus, co sa proti tomu ockuje?

denkolc
13. jan 2010

Baby, to stretko bolo fajn, ale zas som zabudla tisíc vecí.... 😉

Mňa však dnes znepokojila jedna vec, ktorú podotkla učka na plávaní, keď povedala o Táničke, že je hypermobilná...ako-tak hľadám na nete veci okolo toho, je to vskutku diagnóza, ktorá môže v jej živote spôsobiť veľa nepríjemností a ťažkostí....a vysvetľovalo by to aj to, prečo Tánička nelozí, nie je od malička pevná...

Tie, ktoré ste ju kedy držali v rukách, viete, že tam problém bol......bola "gumená"...Hypermobilita dosť obmedzuje život ľuďom.....teda, spočiatku to problém nie je, ale môže byť po 30-tke vo veľmi zlom stave....nehovoriac o cvičeniach, udržiavaní si štíhlej postavy, bolestiach kĺbov, chrbtice, prípadných obstrekoch....A potom je tu Gilbertov syndrom - hyperbilirubinia, ktory môže Tánička mať, lebo pri ňom sú ľudia takí "tmaví" ako ona....do kelu, do kelu....som zvedavá, či naše zdravotníctvo môže takúto diagnózu odhaliť už v tomto veku....

Viem, že každé dieťatko je iné....ale tiež si myslím, že matka cíti, že niečo nie je v poriadku...nie je to tým, že by som bola večne nespokojná so svojim dieťatkom, ako by si to niekto mohol vysvetľovať...ale cítim, že sa niečo deje už hooodne dlho.... ☹ ...ona je proste iná.....

lenk30
13. jan 2010

egy, kukla som foto, keď všetci točíte o tvojich vlasoch. Fakt dobré, super zmeny. Mužík sa musel aj potešiť!

lubi, matja, ja som tiež behala po lekárňach, tiež mi radili toho Kuliska a ešte asi 3 prášky s minerálmi......ale všetko bolo rozpustné v 1dcl vody - čo som nemala šancu do neho dostať.

matja, a papá ti papá ti Paťko niečo? Ak áno, mne Mudr. oporučila kašu HAMA HA+. je to určené pri takýchto stavoch a proti dehydratácii. Je to novinka. Ja som si obehala celé mesto, nikde nebola, tak mi ju objednávali a malý ju nechce, ale on nechce nič. má to banánovú príchuť. je to bezmliečne.....................zajtra by som ti ju dala. ak pôjdem autom, tak ozvem. alebo by sa nemohol zastaviť muž? alebo?

lubi, trénerka? supre. ideš dávať do tela? tal ti držím palce.

Ja som pri týchto stresoch s filipkovou sračkou schudla ďalšie 2kg. no nie je to na škodu, ale cítim sa fakt zle!

lenk30
13. jan 2010

iron neviem, brali mu ster, výsledok budem vedieť v piatok. Mudr. mi ale povedala, že pri rotavíruse býva aj teplota........ale môže to byť zasa nejaký nový klon................bože to je strašná doba.............

.......tých hnusných chorôb čo je, už aby sme sa len báli o tých našich prckov.

denka, tá učka je na to kvalifikovaná, aby ti niečo také povedala?

egyptanka
13. jan 2010

baby na FB tak tato skupina ma dorazila
http://www.facebook.com/group.php?gid=622760565...

egyptanka
13. jan 2010

Denka, volovina ... Tanicka je zdrave, pekne dievcatko 🙂 ... hlavu hore 🙂

mgk111
13. jan 2010

potulka - si ma pobavila s komentarmi k stretku 🙂 good 🙂

matja - bacha aby to kakanie neznamenalo nieco horsie ked uz je hlienovite... drzim palceky...

munu - ja uz odsavam len vtedy ked vidim ze mu to "chrchle" alebo tecie... inak nie... a neviem kto niekto tu radil ako deti dobre drzia pri odsavani, hlavicku medzi nase kolena a tak ho dobre pridrzis a ide to rychlo - skus mozno aj tebe tato rada pomoze... 😉 a ozaj, hovori sa, ze cim neskor zubky vyjdu, tym dlhsie vydrzia 😉

lenka - super ze je vam lepsie...

lubi - ak ta mozem poprosim hod prosim ta cenu ze kolko to stoji... super ako sa chces dat dohromady, tak tu trenerku posli aj ku nam 😀

denka - hadam to nebude take zle, ved by dokina na nieco uz prisla nie? ani kubko nelozi a podobne... a tanicka je od kubka mladsia....

my sme boli vyreklamovat kocik a kubko nezaspal ako obvykle o pol osmej, ale ked sme sa vratili s takym usmevom nas privital a este sa jasil, dali sme mliecko a zaspal pred deviatou... kiez by buval dlhsie - a to nas dnes tatinko prekvapil, mal prist vo stvrtok az a jupiii uz je doma ...
idem buvat bru nocku a chore deticky nech maju v ramci ich moznosti "kludnu" noc a mamickam daju aspon trosku sa vyspat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre