Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

labutka
3. sep 2009

dala som aj do marcoviek aj do slovan
idem krmit zemiakom

allisia
3. sep 2009

Ahojte, tesime sa na stretko, pomaly idem veci nachystet a dat starsiu spinkat aby nebola umrncana

gratulujeme vsetkym dnesnym oslavencom

labutka
3. sep 2009

pasoa, (hovorim mozno aj za potulku), ked my sa bojime ti zobrat radio. radio je len a len tvoje. 😀

mgk111
3. sep 2009

pasoa -prave mi prislo task mrknem...

zuzic - a keby si miesto jedneho jedenia dal caj? ked bude hladny tak bude tahat nie?

my s kasami problem nemame a fakt dlhsie a lepsie spi a este aj pravidelne kaka, tak neviem neviem... nehodim sa do tabuliek... davame od nestle prvu mliecnu kasu a potom od nutrilonu prvu kasu ta je obilna...

potulka
3. sep 2009

pasoa, nieeeeeee! 😀 to som napisala preto, lebo labutka adresovala otazku priamo na teba a ja som sa tam vtirkla s odpovedou. 😉

matja
3. sep 2009

labutka, môj malý sa tváril zo začiatku nejako podobne, ako si to opisovala ty. Netrvalo dlho a po pár dňoch si zvykol a papá pekne aj popučené. Nedávno som písala, že prikrmujeme 2 týždne, ale akosi som to zle vypočítala a dva týždne sú zajtra.
Dokonca som mu dala ochutnať slivku, ktorú som iba prepolila, nech si olizne a on sa do nej pustil tak, že mi zjedol polku (z tej polky 😀) - bez toho, aby bola nejako pokrájaná, popučená alebo nebodaj udusená. Cuckal si z nej a ďasienkami si odkusával malé kúsky. Raz mu trochu aj zabehlo, ale keď sa vykašlal, pustil sa do nej zas. Šupku som mu dávala preč, ale aj z nej sa mu podarilo kúsoček "odhryznúť".

Zo začiatku som mu pridávala mlieko, aby mu to chutilo viac, ale postupne som nahradila mlieko vodou, dieťa si má zvykať na tuhú nemliečnu stravu. 😉

potulka, pasoa, kedy a kde budú fotky zo stretka?

potulka
3. sep 2009

osoby, balim sa na stretko. mam brat tie farby?

matja
3. sep 2009

labutka - o tom nemixovaní ale popučení má ajka a potulka pravdu 😉

kucina1
3. sep 2009

potulka zober
ja uz chcem ist von, dieta spat nechce, tak mu dam obed a pojdem pomaly

labutka
3. sep 2009

potulka zobeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer farby.

potulka
3. sep 2009

OK, vezmem. a vy si prineste papiere. 🙂

labutka
3. sep 2009

fuha, to doma nemame...... 😕

labutka
3. sep 2009

decko zedlo zemiak trocha mlieko a teraz uz nechce a mna boliii koza... jaj, no asi pojdem za kamaratkou odsavackou...
potulka kupim od teba ciste papiere. asi 5 kusov A4-ky. 🙂

ajka82
3. sep 2009

tak ja naobedovana, akurat som vytiakhla kolacik z rury a dieta sa teraz zobudilo...takze idem ju prebalit a nakrmit a mozme ist asi za vami, kedze sa svokra neozvala 😉
ale skusimm jej este pristotu brnknut

bershka
autor
3. sep 2009

dobré ráno..
hlásim príchod od dokiny. sárinka má taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakuuuuuuuuuuuuto aftu v papulke. dala nám nizoralové tabletky. som zvedavá... zase bude boj. nieže máme chrontu v šuške, už aj v puske... ☹

kucina1
3. sep 2009

tak uz vyrazame

pasoa
3. sep 2009

potulka, aháááá 🙂)

matja, no ... ja som moje dala na fb... neviem, kam ich mám dať tu na MK ☹

pasoa
3. sep 2009

blaváčky, užite si to a nezmoknite 😉

ja dostanem večer návštevu - kolegovci dojdu, tak idem odsať a pomaly chystať...

mgk111
3. sep 2009

uzite si stretko baby, my sme stihli kratku prechadzku dnes, napapany, obleceny, v kociku - spanok cca 10minut a potom sustredenie a nalozena plienka a hura naspat domov 🙂 takze za cvhilu sa nakojime a skusime druhe kolo smer futbalove ihrisko-kofolka...

berskha - oj to je mi luto, nech vam to skoro prejde...

ajka - mnam - dobry kolacik? 🙂 karinka je stale taka dobrucka? 🙂

ajka82
3. sep 2009

mgk marhulova bublanina 😉

tak ja idem obliect a tiez ideme pomaly do SJK, cestou mozno aj tatinka vyzdvihneme 🙂

asandys
3. sep 2009

Labutka, ja zeleninku rozvarim v tej lucke, potom zvysok vody vylejem, potom dam na plastove sitko, a lyzicou pretlacam tu zeleninku a tak dam papat, je to dost kasmovite, ael neni to hrudkovite ani velmi huste.

Vlalu, tak Agelica ockovanei zvladla na 1 s hviezdickou. 😵
Adam uplen opacne, celu noc mal horucku 38,8°C, tak som davala paralenove cipky 2x, obklad na nozku som nedala, lebo nemal napuchnutu. Celu noc som s nim chodila po izbe utisovala ho, polozila do postielky, a zase do 3o min, ten isty kolotoc. Rano som zavolala mamu, nech pride ku mne kvoli psikovi,ebo ja nesom schopna ist ani na wc, teraz uz lepsie. Adamko zaspal pri Jemnych melodiach. Spapall 60g karotky so zemiacikom Hami, vypil 150 UM, vykakal sa do nocnicka, a spinka, dufam, aspon 30 min. Uz som ho objednala na neurologiu na 14.9. poobede. Kurnik, dakto zacal vrtat, slak ma trafi. ☹

Ani dnes nevarim, aspon, ze som mala doma ten prikrm vo flasticke. Cakam na oca, ked pride z roboty, musim utekat vyplatit ruru, aspon,ze mam toho oca, bo uplne sama by som si hodila slucku 😒 Obdivujem vsetky slobodne maminky.

Dievcata, prajem vam krasne pohodove stretko. Niekedy mi je velmi luto, ze nebyvam blizsie pri BA. Ale verim, ze nabuducu jar pri hromandom stretku to bude superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Vsetko najlepsie dnesnym oslavencom. Zachvilocku budeme kukat na fotky z prvonarodeninovych oslav. Ach to budu torty a darceky 😀 😀 😀

labutka
3. sep 2009

no ja som este doma, doobedovavam, komplet prezlecem dieta (aj ponozku ma od zemiaku - strcil si nohu do pusy medzi sustami) a ficime. 🙂

mgk111
3. sep 2009

ajka - hmmm tak len snivam 🙂 ozaj vtedy sme zase skoncili na chalupe... ale teraz ked uz bude "chladnejsie" a je skola, tak tam tolko nebudeme chodit...

vlavlu - super ako zvladla malicka ockovanie...

asandys - my mame doma aj tatinka - teda kubkovho 🙂 a za chvilu ide do nemocky, takze to bude vesele, ked na to nie som zvyknuta...

a my ideme skusit druhy pokus s kocikom a dufam, ze vydrzi dlhsie ako doobeda 🙂 ale na obed sme mali bananik tak hadam nebudeme mat kaku vsade len v plienke 🙂

pasoa
3. sep 2009

bershka, aj matúško mal už afty a v nemocke som na to dostala nizoralový roztok na vytieranie. hádam zaberie. ja som mala aftu raz v živote, predtým som ani nevedela, že také niečo existuje, môj muiž na to trpí dosť často a vraví, že to bolí jak sviňa, no chúďa dieťa, chúdiatko Sárka. nech sa jej rýchlo vylieči pusinka aj šuštička.. bábätko maličké.

asandys, mne nie je ani trochu ľúto, že nebývam bližšie k blave, ale tie stretká im závidím 😀
čokeby sme dávali stretká tu v MT, to je tak na polceste medzi Blavou a Košicami 😉

odsávam si odsávam a čo necítim, smrad sračkový, a to moje dieťa naložilo a ani okom nemrklo (spí, ale dosť nepokojne, už viem prečo 😀 )

za nejaké dve hoďky hodím do rúry kuracie krídla, čo som včera napácovala, nech sa kolegovci nadlabnú, aj pre nás s mužom ostane. Jeden kolega vegetarián, spolu sme riešili, čo ideme obedovať, keď som ešte robila a nebolo na výber nič bezmäsité (niekedy ako bezmäsité jedlo ponúkali v reštike cestovinový šalát s kúskami grilovaného kurčaťa, alebo koložvársku kapustu a podobné vychytávky 😀 ) Tak jemu narobím syrové chlebíky 😉

asandys
3. sep 2009

pasoa, jasne ze iba kvoli stretkam by som boal rada blizsie, inak mi tie brutalna zapchy na kazdej krizovatke nechybaju. Mam dost ked tam idem na sluzobku, esteze SAV je tak blizko zeleznicnej stanice🙂))

no s tymi stretkami v strede Slovenska je super napad, dfam, ze to velke spolocne bude dakde na polceste🙂))

matja
3. sep 2009

pasoa, no presvedčila si ma 😅 Ako si ťa pridám medzi kamošššky na fcb?

matja
3. sep 2009

baby, kde kupujete tú ARDO zeleninu? V Tescu ju nemajú.

katja78
3. sep 2009

Ajojte

Matja - v Hyprernove
Už som vyskúšala tú bočnú polohu, Hanka mala jednu nožku pod kolienkom otlačenú, tak sa jej tam nepáčilo. Ja som ju radšej jednou rukou stále pridržiavala za chrbtom, lebo mala celý hrudníček aj s rukami vonku a tlačil ma trochen popruh, ktorý som mala okolo krku, bol dosť natiahnutý a tá vystužená časť nedosiahla až vpredu na krk. Špenátik mal aj u nás úspech, mne chutil trochu bleee. Dojedám zvyšky rajčinovej 😀

matja
3. sep 2009

hm, dokelu, hypernovu nemáme. Až v novembri... Kupoval niekto ARDO zeleninku aj inde? Lebo manžel bol už aj v Jednote, ani tam ju nenašiel.
Katja, takže na boku nič moc. Ináč nemá Hanka otlačené nožičky z Manducy? Lebo Paťko máva, aj keď sa nosí vpredu. A má ich veru dosť otlačené. Aj keď on si nesťažuje, ale mňa to mrzí, keď ho potom vidím.
A ty dávaš aj rajčinové príkrmy?

baby, to je paráda, keď dieťa tak pekne dlho spinká. Ako si viem za tú hodinku a pol až dve hodky parádne oddýchnuť. Toto som nepoznala, rýchlo som sa vždy hnala, keď malý spal, aby som za tých 30 - 45 minút stihla niečo porobiť, prípadne prečítať koníka a teraz si okrem toho ešte aj v kľude posedím a oddýchnem 🙂 🙂 Bodaj by mu to už vydržalo, celých 6 mesiacov spinkal iba kratučko, tak by mi to mohol vynahradiť 🙂 Aj sa mi s ním potom lepšie zabáva, keď si takto oddýchnem 🙂

jooj, a som taká naštvaná sama na seba 🙄 😠 😠 Po dlhej dobe som si spravila kapučínko, posadila som sa do obývačky, chcela som si užívať chvíľku, keď malý spinká, zobrala knižku do ruky, odchlipla som si a ako som chcela šálku položiť, bum, nepodarilo sa a všetko kapučíno do poslednej kvapky skončilo na bledom koberci, čo máme pod stolíkom. 😠 Minula som všetku soľ, čo máme doma, snáď tie škvrny vyjdu z koberca. Spravila som si druhé kapčo, ale akosi mi už nechutilo, keď som sa pozerala na tie fľaky na koberci 😖

matja
3. sep 2009

ach nie, takze u nas nebude hypernova, ale kaufland 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre