Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

labutka
15. jan 2010

ta pani co sedela vedla mna, hovorila ze oni tiez zaspavali na ciciku, maly sa potom budil kazde dve hodky, potom po hodine a pol a tak to islo az ked sa budil po 10 minutach. (!!!) to bolo pre mna varoanie, ze ked sa adam vv noci zobudi, netreba mu hned davat kozu do ust, aj ked je to (v tej chvili) pre nas to najrychlejsie riesenie.

egy akurat citam, ze mas tam aj tie ritualy napisane, takze ziadne doplnenie neni treba. 😎
my sme to z manzelom uz prebrali, nieco budeme menit hned teraz, nieco az v novom... treba mat ale dobré nervy a manžel vas musi podporit! tie dva tyzdne treningu treba zvladnut a potom sa to zlepsi. (zevraj - hovorila to ta psychologicka.)

egyptanka
15. jan 2010

labutka, hej aj u nas to tym smerom smerovalo ... tak som to zarazila kym je cas a teraz kojim len raz v noci ... ono postupne pride k zlepseniu.
A uz aj ja sa lepsie vyspim ked nespava s nami v posteli, ale sama v postielke ... nie som okopana.

Dietatu vobec nechybam ... sa hra v detskej a ja som v obyvke 🙂

diocka
15. jan 2010

a o privazovani deti nehovorili nic????

inak my uz 2 dni mame zmeneny rezim - krpec vyspava rano do pol desiatej, potom spi 1x za den a zaspava vecer o pol desiatej.... no des. od zajtra ho idem preucovat na stary rezim - pekne vstavat rano medzi siedmou osmou a 2 denne sopanky k tomu a zaspavanie medzi siedmou osmou vecer.

labutka
15. jan 2010

apropo, objednavam madrac, kokosovy... stoji 32 E. a este je tu ze kokos-molitan-kokos za 23 E... co odporucate?

egy, my sme sa teraz dohodli, ze skusime cez den ukladat v ten isty cas, takze bude to tvrdy rezim. rano vstavame o osmej (doteraz som dala kozu a este sme potiahli aj do pol 10), okolo pol 11 ukladam na doobedny spanok, okolo stvrtej poobedny spanok. vecer o siedmej kupanie (kazdy druhy den), o tristvrte na 8 kasa, o 8 si chalosi kuknu sport (markiza, potom na JOJ), o pol deviatej koza z mliekom uz v polohe lezmo a spanie. nocne spanie uvidime.....
asi si to napisem a vytlacim, aby sme to mali vsetci traja stale na ociach. a ziadne ustupky, maximalne odchylky pol hodina.
egy, a dudlujete aj cez den? ja som mala v noci uz parkrat chut dat adamovi dudel, niekedy caj nepomaha, treba len nosit a hojdat na fitlopte alebo na bruchu... 😖

clea333
15. jan 2010

Egy, a to uz netreba vobec varit, len zaliat vodou?Drzim palce s tym spankom 😉

Labutka, nas maly tiez ked sa v noci zobudi, tak nedavam hned cicik, ja ho najskor pohladkam, pripadne dam dudel a on spi dalej.Ak otvori oci a zacne este viac mrncat, tak viem, ze jedine papanica pomoze.Ale budenie 1x za noc mi nevadi.

Diocka, my sme mali problem s rezimom, ked sa posuval cas, normlane si drobec nemohol asi 3 tyzdne zvyknut na spanie a spal kadejako.

labutka
15. jan 2010

diocka krasny preklep - ze "sopanky" 😀
jake privazovanie deti? sado maso? uz teraz? 😕 😀

egyptanka
15. jan 2010

Ja som stopla uspavanie na prse ... to bola dalsia chyba co som robila.
Diocka, nic o privazovani ... a co sa tyka zmeneneho rezimu tak tam bolo spominane, ze ak dieta dlho spi ... tak treba budit (ono mozno bude mrzutejsie, ale casom sa dostane do normalu ... treba vydrzat)

clea333
15. jan 2010

Este ma napadlo k tym spankom, maly mi doobeda zaspava na rukach, mne to nevadi, ale ked ho dam do postielky, tak postielku pirtisnem k nasej posteli uplne nadoraz a malemu tam naukladam hracky, aby sa na neho pozerali akoze 🙂 on sa zobudi a potom si ich dociahne rucickou a hra sa niekedy este aj desat minut, ked sa zobudi. Som si vsimla, ze ho to vie velmi potesit, ked ich tam ma.

egyptanka
15. jan 2010

labutka, to ze by mala dudel cez den pri hrani v ustach tak to nie, len pri spani ... pri doobednajsom spanku a ked je v kociku (ale tam ho vypluje po case).
U nas tiez panuje tvrdy rezim vojensky ... odchylka tak max. 30 minut ... vecer ideme na minutu presne (tam je odchylka len 5 minut)

clea, nie vobec ... do takych 10 minut je to hotovka ... ja predtym ako zacnem varit tak to zalejem a necham tak a pridam az ked je dovarena zeleninka s maskom. Uz ani nemixujem.

egyptanka
15. jan 2010

Inac co sa tyka tych odporucani tak povedala, ze nemusi sa robit vsetko podla navodu ... ono ak nam nieco vyhovuje tak naco to menit.

clea333
15. jan 2010

Egy dik.Ja uz nic nemixujem, maly spapa popucene. Skusim uribit v nedelu, lebo na zajtra ma karfiol so zemiakom a maskom od dneska.
Inak baby, musim povedat, ze u nas funguje presne to, co pisete-ukladanie v rovnaky cas. Ak to nedodrzim alebo sme niekde prec, tak sa to nabaluje a posuva a maly aj v noci horsie spi. Ale snazim sa to na 90% dodrzat.

clea333
15. jan 2010

Uz ideme sa hrat, majte sa

pasoa
15. jan 2010

pozdravuje vás predseda LILIPUT-Clubu s váhou 6705g a dĺžkou 72cm 😉

egyptanka
15. jan 2010

pasoa, napodobne 🙂

taham nas z druhej strany ... 😉

egyptanka
15. jan 2010

Jaaaaj este mi napadlo s tym uspavanim, resp. zaspavanim ... vravela, ze tento ukon by mal absulutne nudny pre dieta ... ak vyzdauje pozornost tak prist ulozit, pohladat, dat pripadne dudel a odist a stale dookola to iste ... proste nuda. Taktiez odstranit z postielky rusive podnety ... baldachyny, kolotoce, vela hraciek, vela vankusov ... lebo aj to su pre dieta stimuly a ono sa potrebuje pred spanim ukludnit. (samozrejme nejakeho takeho maznacika nechat)

egyptanka
15. jan 2010

je tu niekto ... mne dieta spi.

egyptanka
15. jan 2010

teraz mi poslali na mail take zhrnutie ohladom toho spanku ... tak kto chce preposlem ... hodte mi len do IPcka mailovu adresu 🙂

labutka
15. jan 2010

egz uz si to aj ja citam... ideme von. 🙂

mgk111
15. jan 2010

labutka - ze masaz, to som sa snazila a kubko je tak vsade steklivy, ze sa akurat brutal rozrehni 😀

clea - viem si predstavit ake svaly uz musis mat 🙂

egy - neviem ci aj ja nebudem musiet vytiahnut sluchadla 😒 teraz ho babka brala von... ja ceeem - posielam 🙂

ja idem pobalit a dnes domkov, a ked budem zajtra na nervy tak uz rieism s kamoskou badminton a tata bude strazit drobca...

pasoa
15. jan 2010

moje prekladateľské ego dnes dostalo zaucho. Vrátli mi preklad (zo SJ do NJ), že je to veľmi kostrbaté, príliš veľa vedľajších viet a že sa to zle číta. (iná firma, než tá, čo im robím tie katalógy)
No... ani slovenská predloha nebola bohviečo a ja som chcela ostať čo najvernejšia originálu... 😖
Tak to musel po mne môj drahý prerábať, lebo ja som robila obed pre matúška a oni to chceli rýchlo-rýchlo.

takže ruším svoje miesto vo výklade s ceduľkou a idem sa kamsi skryť. ☹ ☹ ☹

mgk111
15. jan 2010

egy - dik a kolko stal ten seminar?

mgk111
15. jan 2010

pasoa - to musis brat tak ze to oni nevedia citat 🙂 ty prekladas dobre podla originalu a oni to chcu "po lopate" 😀 tak vylesti vyklad 😉

moncicii2000
15. jan 2010

podla mna je to fajn ak s chvalia ten zakon o tom zubarovi od 1 roka .. lebo zubarovi sa na preventivky chodi 1 krat do roka .. on len malemu kukne a nic viac ... chcem ho dat sukromnikovy lebo ja chodim takemu nervakovy az hroza vzdy ked tam idem tak si vravim ze si zoberem kartu ale vzdy si ju tam necham :( inak aspon na nieco je dobry poradil mi aby som malemu davala tabletku (na FLOROVANIE ZUBKOV) kazdy den jednu .. ked som bola mala mamina mi to tiez davala a ted nemam ziadne problemy zo zubami .. mam len dve blomby a nic viac ... tak mu to davam som zvedava co a ako :D

a iak ak ste si boli zobrat ziadost na urade o zvysenie rodicovskeho aj od vas chceli ze musite doniest papier z roboty? ze ste zamestnane ale ted nepracujete lebo ste na rodicovskom? :D lebo tu v PD to od nas chcu sranda :D ...

boli sme s malym vonku .. zabuskal a spal zo hodinku .. prave vstal .. takze sa idem povenovat ... 🙂

egyptanka
15. jan 2010

mgk, 10 ojro

egyptanka
15. jan 2010

Pasoa, kasli na nich ... ty si uzasne stvorenie a dolezita pre Matuska ... co tam nejaky preklad. 🙂

mgk111
15. jan 2010

moncici - aku tabletku? to kupujes na tie zubky? hod infosky... a aj od nas chceli potvrdenie z prace...

eg y- tak to nebolo vela...

clea333
15. jan 2010

Ahojte, boli sme vonku, jasne, ze som ho nosila, taaak som vymrzla, lebo som si dala rukavice dole az sa mi lepsie drzi....ked som bola na ceste spat domov, tak zaspal cca o 14.50 a spi doteraz 😅 uz som aj mlieko odsala na kasu a cakam, kedy sa zobudi, ale tipujem, ze hlad ho preberie.

Mgk, ti poviem, nie je to ziadna sranda ho nosit, vsak je dost tazky a este aj ten overal cosi vazi a najhorsia je ta zima.Len sa mi neda nahodit manduca ked mam na sebe kabat a este aj maly je naobliekany, to by sa zle islo.

Pasojka, vy mate o dva cm menej ako my 🙂 hlavne vam prajem vela zdravia!

clea333
15. jan 2010

Moncici, odomna nic nechceli, len som im podpisala nejaky papier a ziadost o zvysenie rodicaku.
Ja mam tiez dobre zubadla, mam len dve plomby, aj tie mi robili ked som mala asi 25 a 27 (tuto ked som cakala drobceka)

ajka82
15. jan 2010

jaaaj egy, tak to si nepocula nas "plac" ...vreskot, piskot, rev, plac vzlykanie, hadzanie sa o zem, trieskanie hlavy o matrac alebo podlahu... tak to neviem kto by vydrzal... ja som to vydrzala max 20minut...nikdy viac...lebo uz sa skoro zadusila...
je aj nejaky iny napad?

ajka82
15. jan 2010

labutka neviem ci si uz objednala matrac, ale kokosovu jednu, nie ten kokos-molitan-kokos... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre