Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
18. jan 2010

😀 baby,,takze stale zuby nevysli,,hmmm,,ale ja uz tie moje zuby mudrosti opat zacinam citit,,inak som sa pomylila,,lebo 28budem v blave s obockom a 12februara ma budu operovat,,,sa taaak tesim,,ze uz vcera vecer som okolo 3plakala,,ze manzelik moj,,ja nejdem zrusme to,,ja sa tak bojim,,a on ,,milacik neboj ranicko zrusime,,a rano,,akoby ma mechom ovalili,,som taka nevyspata a to som bola este na cvicenie fitlopty,,a bolo to super,,mam taku svalovku,,este asi vatsiu ako po zumbe,,a este sme boli hladat tanecne topanky,,ale zial nic nemam,,,najlacnejsie za 60euro,,a to je dost,,aspon mne sa zda,,,len tak,,,no ale su kvalitnejsie,,,,
uz vo stvrtok mame prve hodiny lekcie tanca,,a ja totalne svalovica,,,a na malu sa uz susedia velmi tesia,,teda susedka k nam pride,,,opatrovat,,a s jej deckami bude manzel,,to je dobre co??? 😀

nas krpec robi stale take pokroky,,dnes sa naucila lietat 😀 vyskocila z postele ako vrabcica a letela dolu,,najprv sio to testovala na hrackach a nakoniec zlietla ona,,a bolo sa ver cudu na co pozerat,,a ani po lete nemukla,,len sa pozerala kde to vlastne dopadla,,nevedela som ci sa smiat alebo plakat,,no mame doma kaskaderku co napisat,,,,

vlalu6it
18. jan 2010

no babulky ja idem do sprsky,,a hajat,,nevladzem,,mam svalovku snat aj na prstekoch,,,idem sa tulinat k muzikovi,ktory este sklada nasu komodu a nocne stoliky co dnes ako posledne dosli a k melej sa priplastim,,uz ma asi poriadne teplucko,,,, 😀

vlalu6it
18. jan 2010

egy,,dufam,ze si to nezariekla,,lebo ja nechapem,ale ja som stale tak strasne hladna,,ja nechapem,,stale som hladna,,,zeby sla jar???

pasoa
18. jan 2010

egy, nebudem ťa volať riešiteľka, pre mňa si "Egy Zvianočnýchtrhoch" 😉

Tallea, čo sa Karolínka prejedla narodeninovej torty? 😕 Nech sa rýchlo vylieči, babuľko zlaté!

potulka, nšoči, ja som zas taká, že čo sa týka kŕmenia, to sledujem hodinky ako šiši, presne na minútu dávam jesť (teda chcela by som, ale niekedy proste nestihnem alebo tak), ale čo sa týka napr. spánku, tak to nechávam matúška, aby spal, kedy on chce.
Niekedy buvá ešte po raňajkách, inokedy nie. Ak nie, tak viem,že po desiate bude spať na 100%.
Niekedy spí aj hodinu, inokedy 20-30 min.
Niekedy 1x za deň, inokedy aj 3x po menej. A tak... takže niečo u mňa presne naplánované a niečo až príliš živelné.. hmmm...
ale neriešim to. mne to vyhovuje, matúško sa nesťažuje 😎 tak je dobre, nie?

egyptanka
18. jan 2010

vladka, jar moze prist aj zajtra ... otvorom jej dvere a kludne jej aj nalejem 😀

ajka82
18. jan 2010

egy...karinka sa postavi, stoji sama, chodi za ruku, ked spravi par krokov sama tak sa ide uz chytat ruky, alebo niecoho blizkeho, lebo sa boji, ked strati rovnovahu...
a akurat pred 15 minutami presla sama cez obyvacku 🤐 (ale v rukach drzala krabicu, tak si asi myslela, ze sa pridrziava niecoho, co ju podpori) 😵

ajka82
18. jan 2010

jaaj a nsoci, ja neodsudzujem, my tiez neplanujeme...jedine co dodrziavame asi obed medzi 11:30-12:30 lebo potom spi 😉

egyptanka
18. jan 2010

pasoa, aj ty si rob srandu ... sa nahnevam a uz sem nepridem ... 😉

potulka
18. jan 2010

egy, ale ved v pohode. 🙂 mozno sa to nezda, ale ja som tiez vecneniecoriesiaci clovek. moja mama mi uz od puberty prorokovala - ved pockaj, ked budes na vysokej, nebudes popri uceni stihat dumat... pockaj, ked budes chodit do prace, prides na ine myslienky... ked budes mat deti, na dumanie ti neostane cas... - a figu borovu, dumanie sa da zvladat absolutne pri vsetkom. 😀 ibaze vysledkom toho je skoro vzdy poznanie, ze mnohe veci sa mi dumanim nepodari vyriesit. to uz skor, ked ma nieco osvieti (zriedkavy pripad). mozno to vlastne ani nie je zivotna filozofia, iba lenivost, ktovie. 😅

lenka138
18. jan 2010

egy tak nad týmto som ja vôbec neuvažovala, že či budem mať dosť živín. My chceme tiež druhé bábo a tak aby ten vekový rozdiel bol okolo tých dvoch rokov. Mne mrcha prišla ešte počas kojenia, ale krátko nato, sa malý aj sám odstavil, takže ja sa cítim byť pripravená hocikedy 😀. Niekedy nad tým netreba veľa rozmýšľať a jednoducho ak druhé bábo chcete, tak je jedno kedy 😉

kuci mňa malý zúbkami hrýzol poriadne, kým mal spodné tak nie, lebo tam bol ten jeho jazýček, ale ked už vyšli aj tie vrchné a ked už odmietal moje mlieko, tak ma riadne kusal 😅

asandys neviem čo ti poradili dievčatá, lebo som to len tak v letku prebehla, ale podobné veci som zažívala s Jurkom. V noci sa vrtel a prdkal a ja som nevedela z čoho, až som sa mu rozhodla trochu odľahčiť jedálniček, lebo som tiež mala pocit, že ho prepchávam, a veci sa polepšili a dokonca v noci začal omnoho lepšie spinkať. Predtým sa kadejako mrvil a ani ja som sa nevyspala, aspoň každú hodinu som bola hore a teraz je v noci raz hore a to mu dám buď mliečko alebo dakedy stačí len vodička

ja tiež Jurkovi nejako režim nevytváram, od malička si ho vytváral sám a ja som mu ho potom len trošku "osekala", ale presne viem, že kedy bude chcieť ísť spinkať a podobne. V noci chodíme spať v rovnakom čase a cez deň spíme ešte 2x a to je super. Takže ja sa nesťažujem

no dobre, nejako som sa rozkecala, takže končím a idem spať
Dobrú noc

egyptanka
18. jan 2010

Potulka, snazim sa prijat veci tak ako su ... niekedy sa to neda, nemam rada nezodpovedane otazky, neviem nechat veci plynut ... musim do nich urcitym sposobom zasiahnut.
Snazim sa najst sposob ako to zlahcit, ale zvacsa si to skomplikujem prilisnym rozmyslanim.
Je mi luto, ze materstvom som stratila davku spontannosti a neviem ju vratit spat ... vzdy rozmyslam aky dopad moze mat to ci ono rozhodnutie na Naty.
Ono obdivujem Ajku, Nsoci a aj teba, ze dieta sa prisposobilo vam a nie vy jemu ... tiez som to zacala aplikovat urcitu dobu, ked bola malicka, ale zistila som, ze nam to nevyhovuje a teraz je to zretelnejsie ... jej vyhovuje rezim, stereotyp s malymi osviezeniami ... navsteva svokrovcov, stretka a podobne.
Ale uz sa to tu tisic krat opakovalo ... kazde dieta je individualita a ked na jedno moze platit nieco na druhe to platit nemusi. A prave preto su nase deticky kazde ine a kazde ma svojsky povab. 🙂

lenka138
18. jan 2010

Ešte predsa som na skok prišla
Asandys skôr sa mi zdá, že desiatu mu dávaš dosť neskoro po raňajšom mliečku. Až o 11 a potom vlastne hned o 2 hodinky má obed
Ja dávam môjmu ráno mliečko okolo 7-7:30 a potom okolo 9 ddostáva desiatu a to je bud jogurtík alebo ovocie a obed máme potom okolo 12 až 13, podša toho ako si pred ním pospinká

egyptanka
18. jan 2010

My to mame takto ...
6-6,30 - MM
7,30 - ranajky (ovocie, ryzova kasa s ovocim plus nejaky chlebik)
9-9,30 - MM + doobedny spanok v postielke
11-12 - obed (zel.-mas. prikrm, zel.+zltok)
13-13,30 - MM + poobedny spanok v kociku
15-16 (podla toho kedy sa zobudi) - ovocie, chrumky, chlebik
17- MM
18 - kasa, zel.-mas. prikrm
19 - MM + nocny spanok v postielke
1-2 - MM ... spi sa dalej
4 - cajik

Este ponukam cajik, pripadne ovocnu stavu riedenu vodou ... nevypije vela tak v priemere 50-70 ml. Ked vypije 100 ml tak to je sviatok.

po kazdom jedle este hodim do ruky chrumku, kym spracem v kuchyni 🙂

katja78
19. jan 2010

Dobré ránko 🙂

ajeje, zasa niekto drichmal, keď tu sa kecá 🙄 klasika.

Pre milovníkov zimy a sánkarskych športov - sneh drží, len má namrznutý podklad, tak opatrne 😕
Pokúsime sa s Hankou ísť do potravín na saňoch a pre istotu vezmeme manducu.

Jaaaaaaj a včera sme mali úraz ☹ Ešte ma teraz mrazí 😔 Prišli sme o 17-tej zo škôlky, boli sme na pešo, Maruška ako snehová vločka, všetok sneh chcela chytiť do ruky, Hanka mi pred domom zaspala v manduce (nevídané).
Nechala som Marušku vonku, pootvorené dvere,bola na trávniku pred dverami. Hanku som ukladala do kočíka v chodbe. Keď už som vychádzala von, zrazu tupý pád a hrozný reeeeeeeeeev. Maruška capla na hlavičku z múrika pri pivnici, cca 1,5 m 😲 😲 😲 Ďakujem PánuBohu, že je (zatiaľ) v poriadku.

pasoa
19. jan 2010

no, ženy, čoje? kde ste všetky?

egy, trošku srandy neuškodí, nie? Však ja v dobrom... 😉

mgk111
19. jan 2010

lubi - ja teraz nemusim ani cvicit - ked som s kubkom sama a on nelozi tak vsade len za ruky alebo na rukach - jest ani nemam kedy, pri nom sa da maloco stihnut bez toho, ze by som pritom nemala vsetko na zemi a podobne, takze uz "chudnem" aj ked dost zvlastnym sposobom 😀

vlalu - 12-teho ma kubik narodky 🙂

katka - ☹ ale to sa stava a aj sa velakrat stane, ze nam deticky spadnu...

pasoa - vsetky nahanaju utekajuce deti 😀

kubko vstal o piatej tak som ho dala k sebe a do siedmej sme "lezkali" potom som dokopana, dokusana a s polovicou vlasov vstala dala mu mloiecko a hrali sme sa, stihal som akurat pri nom zavesit oprane pradlo... zase pol hodka placu kym vobec zaspal 😒

baby kde najdete trpezlivost prebalit utekajuce dieta?? to moje dnes zacalo zdrhat s okakanou ritusou 😠 som myslela ze mu po nej jednu pleskenem 😀

kubko pred pol hodkou zalomil tak som zbehla odhadzat auto a dat mu varit obed... ked sa zobudi dostane dnes robenu presnidavku s piskotami a potom sa zbalim, mozno da este mini spanok a pojdeme vyzdvihnut babku do prace a potom na hrob jednej znamej do tn... ☹ strasne sa tesila na kubinka, chodila som za nou tehotna a kvoli mojim problemom mi nepovedali ani ze zomrela ☹ tak jej idem ukazat kubka ... teda ak nebude moc nervak, lebo dnes mu to teda zase ide 😠 ja neviem ako mam zvladat svoje dieta ... ufffff zavidim vam co nemusite nic riesit zabavat , ze sa zabavia deti same ja mam pocit ze kubka nudim 🤐

mona1111
19. jan 2010

ahojte

Taela Karolinke a Oliverkovi prajeme vsetko naj naj naj hlavne vela zdravia a aby Vam robili len velku radost 🙂 🙂 🙂

egyptanka
19. jan 2010

pasoa, ze trocha srandy ... srandistka, ale ja vobec nie som vztahovacna 🙂

a baby ... skvela noc ... super ... mala sa v noci niekedy zobudila, ochkala, mrmlala, prevracala sa a robila koitalne pohyby ... ale zaspala. A spala az do piatej kedy som ju prvy krat kojila. ... a potom spala az do 7,30.
Ja normalne neveriiim.
Dnes mame poradnu ... mame tam byt o 11,40 ale asi budeme meskat, lebo mala este spi a este sa musi naobedovat.

egyptanka
19. jan 2010

Maci, ked prebalujem tak strcim nieco do ruky, alebo zapnem telku nech sa pozera a vtedy je celkom v klude ... ale "posrana rit na uteku" to je dobry film ... ten poznam. 😀
A ze Kupka nudis?? sprostost ... tak uz nemysli. Proste ma len take obdobie ... jeho to prejde, uvidis 🙂

egyptanka
19. jan 2010

No Pavli, kde si ??? ... ja som tu a ty tu nie si ... to uz co je??? To tu uz nikto nic negarantuje???

matja
19. jan 2010

fu, ten môj živel práve zaspal... Nemala by som vysedávať pri PC a rýchlo niečo spraviť, ale potrebujem oddych. Noc bola takáto: 🙄. Malý si totiž zmyslel, že má o tretej hodine ráno... A už dva dni strašne škrieka. To nie je plač. Škrieka tak, že mi až v hlave duní. Nechápem, kde na to berie hlasivky.

Mgk, aj ja poznám utekajúci pokakaný zadoček. Minule som ho rozbalila, pekne ležkal a zrazu šup, začal sa mi hemžiť po pokakanej plienke, zrazu bol taký špinavý, stihol si do toho ešte šľapnúť aj nožičkou, mal to po stehienkach, na chrbátiku a zutekal. A ja bezradná som ho naháňala s vlhčenou utierkou... 😠 😀
A tiež si pri malom ani len na chvíľku nesadnem. Len čo si sadnem, už je pri mne a vyskakuje na mňa, alebo ide robiť nejakú nezbedu...

niekedy by som si chcela zobrať aspoň jeden deň dovolenku 😀 😀 Čo na tom, že som na rodičovskej dovolenke.. 😅 hehe, ale aj tak by sme Patrika nedali za nič 😉 Manžel bol dnes ráno po nevyspatej noci zlatý, keď sa malý na nás začal škeriť, manžel tak milo a nežne povedal: "No dokážeš sa naňho hnevať?"

... no jo, prajem vám pekný deň, idem rýchlo niečo spraviť, kým spinká, u nás pomaly nie je ani kde veci zložiť, všade bordel...

pasoa
19. jan 2010

egy no tu som. varím matúškovi obed (ryžu natural s červenou šošovicou, potom do toho šupnem MM a morč. mäsko), aby sme mohli ísť po desiate von a vrátili sa už k hotovému obedu.

baby, ja vám tak NEzávidím tie ťažké noci.
ale ja si vždy poviem, že toto matúškove celonočné spinkanie mám za odmenu za tie 4 prvé mesiace, keď som v noci vstávala, chystala MM, kŕmila, potom ho hodinu držala na rukách, aby to nevygrcal a potom ešte pol hodinu odsávala a keď som si ľahla spať, mohla som zas vstávať na ďalšie kŕmenie... Ak sa mi aj podarilo hlboko zaspať, stŕhala som sa zo sna a kukala na mobil (spávala som s mobilom pod vankúšom) a zistila som, že som spala 10 minút... a takto som celú noc kukala na hodinky každých 10-15 minút
vtedy som myslela, že už asi nikdy v živote nebudem neprerušovane spať.

teraz chodíme spávať večer okolo 23:00 a spíme do 9:00, takže na poludnie budeme ešte len desiatovať 🙂

katja, dúfam, že je Maruška v poriadku a najhoršie, čo jej event. bude, nech je maximálne tak hrča na hlave, pokladík maličký...

egyptanka
19. jan 2010

o 10 minut mame byt na poradni, ale Natalka uz spi hodinu a 40 minut ...

egyptanka
19. jan 2010

no uz je hore ... idem ju obliect, a hybaj na poradnu, obedovat bude u mamy ... caute sa 🙂

pasoa
19. jan 2010

egy, no tak budete meškať, a čo...

matja, keď to tie prvé mesiace sme nič nespali, tak manžel ráno vstával do roboty s kruhami pod očami a hovorieval: cítim sa ako zbitý pes, ale chcel som to a som rád, že máme Matúška 🙂

mgk111
19. jan 2010

egy - to uz nepoznam ze dat cosi do ruky... predtym to fungovalo no ako prisiel na to ze ako si sadkat alebo zdrhnut tym jeho stylom nohy vystriet, ritku do vzduchu a po hlave 😀 a niekedy po 5minutach "nahanacky" mam normalne chut mu plesnut 😠 super, tesim sa s vami z takej noci...

matja - to s tymi hlasivkami pozname 😠

ja trenujem kubkiove hlasivky sposobom ze ho nechavam na zemi na brusku a on teda statocne bojuje 🙂 nasli sme novu hracku - tatinkove traky 🙂

paso a- krasne to tvoj manzel povedal 🙂 ma moje sympatie 😉

hrame sa s kubkom a okolo jednej mu dam obed aby sme sa stihli obliect zbalit a ist pápa 🙂

potulka
19. jan 2010

ahojte
veru, nahanam utekajuce a vsade sa stavajuce dieta. 😀 pripadne pred nim schovavam pocitac, aby ho nepreinstaloval. 😀 alebo obhanam zajkulu, ktoru predtym z klietky vypustil syn a teraz systematicky obziera domace rastlinstvo a matejove hracky. 🙄 😀
veru, matejko je sice teraz samostatnejsi, ale na svoje prieskumnicke vypravy si vybera nebezpecny teren, takze mu treba byt stale poruke. hlavne preto, ze postavit sa sice vie, ale nevie sa dostat este spat na zem. a ked lozi a ja si niekde sadnem, pribehne ku mne a zacne sa po mne stverat a hryzt ma (t.j. bozkavat).

moncicii2000
19. jan 2010

ahojte :D
dnes sme sa boli posankovat, rodicom zajednat stol na ples a obchode kde som natrafila na dvd SUMRAK .. tak som si ho hned kupila .. to mam nakoze k mojim narodkam kt. budem mat nabuduci tyzden 28. januara mam 23 :D ..
ja dalsie dietatko urcite neplanujem este mam vela casu ... sak nemam ani s kym priatela nemam takze ak niekedy najdem takeho s kt. by som si aj vzala tak potom by som uvazovala ale ted urcite nee ..

ja maleho kupem vo velkej vani uz od 6 mesiacov :D .. posledne dva mesiace sa chodim niekedy kupat aj snim sadnem s nim do vane a hram sa .. a ked uz chcem ho dat von tak pride mamina a zobere ho .. 🙂

dnes maju moji rodicia 25te vyrocie svadby ... sme im spravili velku kolaz asi z 30tich fotiek a dali z toho urobit obraz a este sme im kupili vstupenky na ples a do aquaparku ...

mna mali zatial do prsa nezahryzol a to mame 4 zuby ale dnes ma pohryzol na krk :D :D ...
viliamko mi tiez furt uteka v posteli , prevraciasa .. najviac ma vie najedovat ked je pokakany a zacne sa vrtiet .. 🙂

viliamko zje za den :
rano okolo 8 ... MM
okolo 10- 11tej jogurt
ked ide spat zje MM a zaspi (ked sme neni vonku)
okolo 14stej papa mäsovy prikrm ( niekedy zje aj prikrm aj polievku)
zas o par hod zje ovocnu vyzivu (alebo nastruhane ovocie)
ked ide spat zas MM
vecer puding alebo kasu
a ked ide spat zas MM

(g su vzdy individualne niekedy zje viac inokedy o nieco menej ) sak to aj tak vyzera :D sak mame 10kg aj daco :D ... ale je dost vysoky ma 77 cm tak to na nom neni ani vidiet ...

nsoci
19. jan 2010

Ahojte

sa hlasim od kamosky, kukam ci ste ma neukamenovali... 😀
no anjelikov mame doma vsetkych, ale fakt verite, ze Matko je taky dokonaly?
Beriem ako kompliment 😉
Mna spolahlivo ustve do siestej vecer... aj preto uz vecer v domanosti nic nerobim... fuuuurt je v pohybe, najnovsie si sadne pod nieco na stene, hore na policke, co chce a natahuje ruky a reveeee... on to proste chce. Prebalovanie je stale nahanacka... asi je take klasicke male zive babo... fakt je, ze po boji s papanim papa pekne, spinka v poho (vcera dostal vibburcol, lebo len reval reval a pchal si rukcky do ust) a spal bez jedineho zobudenia 4 hodky (to sa budi tak 3 krat normalne)...

Dnes mame navstevny den... a rano ked sme sa nakladali do auta som zabudla, hadajte co, nie, Matka nie, ale kocik. Tak dnes som spacirovala po Petrzke s malym v naruci, kopirovat. na miestny urad podat priznanie... bude zo mna rambo... lebo vsak aj tasku mame ako na tyzden.

Spanie a ppanie u nas nema vobec presne casy, jedina pravidelnost je naslednost chodov / ranajky,desiata...) a spanie cca 2 hodky cez den.

Potulka ja som bola straaaaasny intelektualna od 16tich... citala som tony knih, pisala tisic stran dennika, poeziu, dumala... ale nerobilo mi to dobre. Teda aspon mojmu zivotu. Potom som spoznala svojho muza a postupne prestala riesit. Ale vo vnutri este furt dumam... akurat viem, ze zivot si aj tak urobi po svojom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre