Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
22. jan 2010

Inac dobry tip na prechod na nasu stravu som citala ... ze davat ochutnavat dietatu z toho co mame na tanieri, kamoskin syn presiel na dospelacku stravu az v roku a pol a vsetko do pohody.

nufanek
22. jan 2010

Zienky, este nedavate drobcom topanocky s pevnou podrazkou? My sme toto riesili pred dvoma tyzdnami. Paulinka sa nam postavi kdekolvek a zacala sa presuvat popri nabytku, tak sme jej radsej kupili papucky.

potulka
22. jan 2010

nufi, prave sme to tu vcera riesili viacere, lebo sme poculi nazory odbornikov za aj proti. ja som sa predbezne rozhodla, ze kym matej lozi po 4, nebudeme mu davat nic. a ked uz bude travit viac casu na 2 nohach, opytam sa nasej doktorky. do poradne ideme 16.2.

egyptanka
22. jan 2010

nufanek, davam davam papucky 🙂

Jaaaj a pochvalim sa dalsim pokrokom ... Naty moc surove ovocie nemusi ... radsej vyzivy a dnes som jej osupala dve mensie jablcka , narajbala na sklenenom struhadle, pridala sve detske susienky a taaaak sa potom zaprasilo. Tesim sa 🙂

Baby ja som taaaaak spokojna. 😎 😎

denkolc
22. jan 2010

Nufanek, zbehni pár strán dozadu....bola dlhokánska polemika o topánkach... 😀 😉

Egy, však vidím, vidím, že pre vás to je dáke moc komplikované....to je tým režimom....my taký nemáme, takže ja už dááávno nekukám na hodinky, že kedy kojiť, kedy spať...všetko len približne, aj tak sa to bude meniť, keďže sa budú spánky spájať....čo už.... 🙂

Matinka, díky....však my to aj tak budeme neskôr používať...jedine, že by sa udiali dáke prevratné zmeny v motorike... 😅

Jaaaj a oné - tip na darček pre tých, čo nekupovali Dina na Vianoce...v Lidli majú teraz ten domček pre deti (taký skladací látkový) aj s 250-imi loptičkami zlacnený na 20 eur....keby dačo... 😉

potulka
22. jan 2010

egy, vidis, co urobi s depresivnou matkou par dobre prespatych noci? 🙂 tesim sa s tebou.

matja
22. jan 2010

egy, tiež sa teším s tebou, veľmi dobre sa to číta, keď si taká spokojná. Nech ti to už vydrží 😉

nufanek
22. jan 2010

Tak nasa aj polozi, aj posedi, ale je schopna aj dvadsat minut stat a spekulovat pri nabytku. Tak sme radsej dali. Od vtedy ako ich nosi tak jej v postielke, ked je bosa, menej skruca nozky vsetkymi smermi. Dufam, ze sme urobili dobre.

nufanek
22. jan 2010

Egy, si citala, ako sme zaspavali?

egyptanka
22. jan 2010

Den, ani ja som nepozerala na hodinky a mala som doma nedisciplinovanu dceru, odkedy sme zaviedli rezim a poriesili spanie ... mam doma hotoveho anjelika ... vzdy si spomeniem na Iron, ktora tiez zaviedla rezim a jej Ninka bola spokojnucka. 🙂

A ked spominas Dina tak dnes som si s Naty vystrelila ... dala som jej tie najmensie gulicky pod bodycko ... vyzerala ako Dolly Parton ... nechapala co to ma pod tym 😀

egyptanka
22. jan 2010

nufanek, pockaj ... jeeee super, ze 15 minut len tak dalej ... nepolav 🙂

nufanek
22. jan 2010

No, len aby to neslo od lepsieho k horsiemu.

egyptanka
22. jan 2010

nufanek ja si myslim, ze s papuckami ste spravili dobre ... 🙂
u nas sme tak pol na pol ... doobeda bez papuciek a poobede s papuckami ...

nufanek
22. jan 2010

Este par otazok. Ked davate drobcom sosovicu, tak aku? Pripadne ako upravenu? A cestoviny davate klasicke, ci nejake specialne? Niekde som sa docitala, ze od 9, 10 mesiaca by sa mala davat detom polievka aj hlavne jedlo. Je to tak? Ja si neviem predstavit, ze by mi Paulinka zjedla oboje.

katka0602
22. jan 2010

Egy ty si ina drzka co si urobila Natalke s tymi loptickami! 😀
Som sa pobavila

egyptanka
22. jan 2010

nuf,
sosovica iba cervena (kupis hocikde, ale najlepsie v DM alebo v bio obchodoch), normalne uvaris vo vode, pridavam zemiak a mrkvu ... malej nesmakuje ☹
cestoviny jedine bezvajecne (kvoli vajecnemu bielku) a to co mam doma ... ak mam doma spagety tak tie a potom ich len mixnem a ostanu malicke kusky.
polievku nedavam ... priznavam velmi neviem varit polievky a tiez si neviem predstavit, zeby zjedla obe ... a najme Naty je velmi neposedna tak udrzat ju dlhsie v stolicke je zazrak.

katka0602
22. jan 2010

Nufanek, sosovicu davam cervenu, kvoli rychlej priprave a vraj ani tak nenafukuje. Iba ju uvarim vo vode, ona sa spravi velmi rychlo. Cestoviny vacsinou kus-kus, tiez kvoli rychlej priprave, ale dala som aj celozrnne bezvajecne. Len tie boli dost tvrde aj ked som ich dlhsie varila. Ale ak mixujes, tak to nevadi. No a polievka a hlavne jedlo? U nas nehrozi, kedze moj maly je este "zaciatocnik" v prikrmoch, lebo zacal jest iba ked mal 8.5 mesiaca (takze este iba zo 2 mesiace). Tiez si neviem predstavit ze by toho tolko zjedol.

katka0602
22. jan 2010

vidim ze ma predbehla egy. To bude tym mojim ubohym prstokladom...

egyptanka
22. jan 2010

katka, ale este ako si ich drzala tymi ruckami ... xixi 🙂

a ked uz o tych cestovinach ... mam dilemu ... niekedy by som spravila nam spagety a malej kusok odobrala na jej jedlo, ale varim ich v slanej vode. Myslite, ze ta sol uskodi Naty ked ich aj oplachnem, lebo sa mi dvakrat nechce varit cestoviny pre nas v slanej vode a cestoviny pre Naty v neslanej vode (doteraz som to tak robila).

nufanek
22. jan 2010

Niekto tu spominal nejaky prehlad, ze co sa kedy moze jest. Poslali by ste mi to?

labutka
22. jan 2010

denka, toto je for juu: adam mal tusim vcera den, ze nechcel dokopy nic jest. co ja viem preco. viac som ho vtedy kojila, aj vecer sa mi zdalo ze mam malo mlieka (len sa mi to zdalo, lebo jak povedala pasoa, kozy su bezodna studna), a dnes rano nalozil do serbla nie klasicky kabel, ale taky polotekuty kabel.
ja si na zaklade toho myslim, ze kebyze dieta zase zacnes len kojit, vrati sa k prazenicovej kakacke.

ja som minule skusala dat adamovi spagetu, vlasne si ju sam zobral z mojho taniera, a zedol. vseobecne sa mi zda, ze lahsie donho dostanem nieco s toho, co jem ja.

pekarky, vcera som robila PPC chleba, davam recept do receptovej temy.

a egy, mam pocit ze adam si zrusil doobedny spanok (este uvidime ze co zajtra), tak musim prehodnotit, kedy bude spavat cez den. dufam ze nocny spanok to nijako nenarusi. teraz zaspal do pol hodky, este som si prinom trosku polezkala. 🙂

egyptanka
22. jan 2010

nufanek, mrkni sa na tuto stranku je to dobre vysvetlene ... http://www.kojeni.net/prikrmy.php

katka0602
22. jan 2010

egy, ja sol nedavam. a ked varim cestoviny pre nas tak tam tiez nedam sol kvoli tomu ze budem odoberat malemu (pre nas posolim potom, iba povrchu)
Ale odbornicka cez vyzivu Katja 🙂 hovorila, ze trosku soli je ok, vlastne ze to (sodium) aj organizmus dietatka potrebuje. Tak neviem, je to na tebe ale asi neuskodi

matja
22. jan 2010

nuf, pozri aj kojeni.net
počuj, dobre si pamätám? Aj ty látkuješ? Lebo nedávno sme si tu písali, že z marcovčiatok sú v látke iba chlapčekovia 🙂

egyptanka
22. jan 2010
lenk30
22. jan 2010

haloooooo, egy super, že vám spínkanie ide 🙂
Filipko po hnačkovaní celý deň niečo žuje, a už má svoje líčka. dnes zjedol veľkú misku granadíru.
To bolo ale zimisko dneska! a my vonku 2hodky

Od 2.2.nám začína kurz plávania, tááák tešííím. dúfam, že sa mu to bude páčiť, lebo poslednú dobu vo vani jačí a to sa s ním kúpeme obaja.

katka0602
22. jan 2010

Matja, uz davnejsie som sa chcela opytat, vsimla som si ze viacere ste si zrusili album, mali ste tu na mk nejaku zlu skusenost s fotkami deticiek?

nufanek
22. jan 2010

Jo jo, latkujeme.

katka0602
22. jan 2010

Lenka, plavanie sa mu bude urcite pacit. My sme vcera zacali chodit na "kindermusic", teda program kde sa s detmi spieva a tancuje. Celkom sa mi to pozdava, a vyhovuje nam to aj casovo. Saskovi sa najviac pacili bubny. 🙂

mgk111
22. jan 2010

potulka - dikes som si vydychla 😀 ale nas ma hrube pancusky, ponozky, tiez take kozusinkove (neviem co-latkove cizmy?) a potom je vo fusaku a zda sa mi ze ich ma trosku studene 😒

egy - ty mas zazracnu flasu co sa sama plni? 🙂 ja sem tam davam aj ked varim nase a odoberiem, myslim, ze uz nie su uplne prtave babatka aby to tolko vadilo a tolko toho zase nespapa... 😉

kubko zaspal o deviatej, najskor sa na nas smial, lozil po posteli a ked dostal mliecko take na dorazenie, doplazil sa k vankusom, zaryl si tam hlavicku a spinka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre