Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenk30
24. jan 2010

ahojte. som cerstvo vyplakaná. to decko odmieta akúkoľvek tekutinu iba moje cici. celý deň som mu nedala, len som ich natierala a fúkala tie trhance a hryzance. na obed som našla cislo na laktacnu poradkinu. radila mi len vydržať a bradavky preliecit, že nemôžem skoncit naraz, aby sa mi ešte nezapálili. tak vecerné uspávanie bolo s kojením. vybrala som tú menej boľavú. papal, už zaspával a zrazu táááááák kusol do tej rozhryzenej, že mi krv tiekla po tricku. akurát sme mali návštevu, tak som vybehla zo spálne ako fúria, vyprevadila ich domov a obviňujem celý svet a muža........lebo bolí a ja neviem co ideme robit v noci, on je taký závislák. ráno urcite pôjdem k doktorke, to asi ku kožnej, že?

a keď tu chválite mužov. no ja pekne toho môjho dnes nechám s malým a cajíkom samého. usteliem si v obyvke. akurát sme dnes mali takú debatu, že som si to celé inak predstavovla. ved u nás bol ON ten, co tak veľmi chcel dieta - a teraz keď je tu, tak sa mu moc nevenuje. a to robí sám na seba, že relatívne cas si prispôsobí.

egyptanka
24. jan 2010

lenk, najprv k obvodnej a potom ti da vymenni listok ku koznej ... mne je tak luto, ako sa citis ... moja musi to byt hrozne, snad sa ti to prelieci cim skor. Keby som ti tak mohla pomoct.

a co sa tyka muza, tak ON ma namotal na druhe dieta, ale ked ma byt takyto tak si to velmi lahko rozmyslym.

egyptanka
24. jan 2010

ze rozmyslym ... hanbim sa 😔 ... rozmyslim samozrejme

mgk111
24. jan 2010

den - aj my mame medzierku medzi zubkami, a odporucili nam v 5riokoch cvaknut tu blanku, aby ju nemal potom 😉

ahojte, my sme boli gratulovat sestre, kubko tam bol mensi certik a ja som dostavala "rady" ako ho mam "vychovavat" a podobne, takze som bola pekne napalena... ma nebavi pocuvat reci typu, to by som nikdy nedovolila, vy ste to nerobili a podobne... tak sme potom sli este k svokrovcom, tam sme nechali maleho a sli sme s tatinom na floorbal - on hral, ja som bola divak ale pekne som vypla, potom sme dosli domov, okupal tatinko maleho, ja som ho nakrmila a teraz musim ist ja do vane a chvilku vegetit - tedea nemala by som ale ked nevladzem nic ine 🙂

mgk111
24. jan 2010

lenka - joj skoro nech sa ti to vylieci... esteze v noci bude cajik a nie cici... drzim palceky u dokiny...

egy - hmm to su chlapi, oni rozmyslaju inak, aj ked bol marek doma, tak sa sice venoval, ale musela som mu povedat, ze teraz toto a toto a bolo to ok, ale bez reci to nejde u nas 😉 on mi povie, ze ho to nenapadne 🤐 ale rano ked je blba noc, to vstal a zobral ho aby som sa ja vyspala a potom sme sa vymenili - pohoda... pravopisne hrubky sa tu odpustaju samozrejme 😉

den - ozik moja, ak by si nahodou sla okolo toho lidlaku, tak mrkni ci je tam ten domcek pls pls pls 😉 kubinko ma tak rad gulicky a lopticky 😎 cmucik

lenk30
24. jan 2010

egy, ďakujem za podporu. len dúfam, že toto tie vaše šelmiky nenapadne! lebo je to fakt otras bolest!

(väcšina mäkcenov mi nejde, lebo pompo mi laptop báááááá o zem

ja viem, že druhé dieta chcem a pri najhorsom sa budem sama o neho starat, tak ako o Filipka. Zaujimave je, že môj muž stále tocí o Veronicke a s dostavbou domu už plánuje ako bude kocík na teraske. viem, že sa nestaral, lebo bol vycerpaný. /od apríla sám s kamarátom postavil 3poschodový zámok...../, ale potom prišlo obdobie, že na stavbe sa nerobilo, teraz už nám robia firmy elektriku, kúrenie, tak ich chodí len dozriet cez deň........a v starostlivosti o malého sa nic nezmenilo. ale za toto si môžem sama, lebo ja som bola tá Matka, co si vsetko najlepsie sama. v noci som malého len pípol zobrala do obyvky, aby sme ocinka nezobudili a Filip taký nespác a môj muž si ani jednu noc s ním neužil. ak ja budem mat druhé dieta, od príchodu domov zavediem iné pravidlá, lebo to ja som to posrala na zaciatku a už si myslí, že to je normálne, že on sa s ním len vecer okúpe, potom si zakývajú papa...................................chudák muž, momentálne zúrim na všetko.

už som mu aj vykricala, že kedysi by sa o mňa viac staral, že teraz má na saláme, že mám odkusnuté z bradavky......tak som ho vyprovokovala, že sa obliekol a šiel mi nieco kúpit do pohotovostnej lekárne. lebo všetko co som doma mala boli len vzorky

.........a to mlieko mi tecie a tecie.......a ešte aj to samotné štípe

egyptanka
24. jan 2010
diocka
24. jan 2010

ahojte
my stale uspavame dost takym nasilnym sposobom - znehybnime dieta a az ked sa nemoze pohnut tak zaspi. moj manzel nasiel perfektny clanok - takze ak sa este niekto okrem nas trapi s uspavanim, doporucujem. clanok pisal muz a je aj celkom vtipny. a ak chcete do uspavania zapojit aj manzelov, tak im ho dajte precitat tento clanok. mozno konecne pochopia co od nich chceme a ako nam maju pomoct.

http://www.pierog.org/view.php?cisloclanku=2009...

vcera mi manzel "pomahal" uspat maleho - ja sa uz mesiac snazim aby maly zaspaval v postielke a nie na rukach, proste nevyberiem krpca z postielky kum nie je velmi zle. no a vcera ho uspaval manzel - nakukla som do izby a on ho veselo hojdal na rukach...

lubi22
24. jan 2010

Ahojte 🙂

Lenka neviem ci taketo veci suviasiace s kojenim nepatria gynekologovi, aj popraskane prsia. Filipko nechce pit UM z flase, ci si este neskusala? Lebo mne sa fakt neskutocne ulavilo, ked sme presli na UM, tie bolesti uz boli hrozne, nevidela som v tom ziadny dalsi zmysel.

Tak ja mam doma asi super manzela - kupe iba on, obe deti, ked treba tak ich aj ulozi, spava s Filipkom, alebo ked sme mali iba Samka a ja som bola tehu, tak s nim a a ja sama, deti prebali, da im jest a vydrzi sa s nimi dlho hrat, jeden den do tyzdna ma zastupi plne, ked nejde ani do prace, ked je doma, tak chodi na prechadzky on. A berie to uplne prirodzene a ja tiez, nepride nam to divne, keby sa nad tym nepozastavovali obcas nasi znami, resp. jeho kamosi, ked ho volaju o 6 hocikedy na volejbal, alebo do krcmy a on im povie ze nejde, lebo ten cas je urceny detom, ze ked nieco chcu, tak jedine po 8, ked drobci buvaju, tak to nevedia pochopit, ze to nie je tym, ze ja ho nutim, ale on to jednoducho tak chce a citi. Co sa tyka deti - tak mne jedine vadi, ze hned zapina telku, a obcas sa mi zda, ze je na nich dost prisny, ale ja som zase taky makkys, takze asi jeden musi drzat moralku 😅 On mi stale hovori, ze to su chalani, a ze oni musia mat respekt, leboze si potom s nimi neporadime. A oni uz vedia, ze co na koho mozu 😅

egyptanka
24. jan 2010

no vidim, ze sme nejako nabrusene na tych nasich muzov ... mna serie to, ze vsetko povazuje za samozrejme, a ako Maca pisala tak ked mu nepoviem nespravi ... a uz x krat ma videl ako nieco robim, alebo uz x krat som mu to povedala ...

egyptanka
24. jan 2010

diocka, tak vrrrr ohladom tvojho muza 😠

lenk30
24. jan 2010

egy, áno už som našla odpoveď. díky. Annag má svoje 3 deticky, a tá keď tam zasadne, tak chúďa asi tahá aj nocnú

mgk, no veď to, že on mi nepije ani cajík - takže v noci cicík, alebo plac......ja neviem

lubi, úplne odmieta. skúšala som aj lyžickou, nech si zvykne na chut.........

matja
24. jan 2010

lenka ☹ mrzí ma to, musí to byť hrozná bolesť 😔 Daj sa čo najskôr do poriadku, dúfam, že ti doktorka pomôže a rýchlo ti to prejde.

mgk111
24. jan 2010

lubi - zlatusik manzel 😉 a ja hundrem iba ked mam blbu naladu, inak sa nemam preco stazovat 🙂 prave teraz sa mi nic nechce tak ide malemu urobit obed na zajtra este a bali sa do prace...

egy - oni maju ine myslenie, im nedojde ze nieco sa robi stale dokola a podobne - ozaj k tomu dokola sme doma urobili rutinu hlavne rano, vtedy vzdy plakal a neviem preco, teraz vie, ze sa ide na nocnik ked sa zobudi, pootom prezliect, papat a tak dalej a funguje to skvele 😎

diocka - ved on iba robil co mohol, aby ta odbremenil 😝 🤐

mgk111
24. jan 2010

leni - tak drzim palce nech prespi co najdlhsie ... a inak to s tym ides ku koznej? hmmm ja by som sla asi ku gynekologovi ved aj so zapalom sa chodi ku nemu... neviem, nemala som taky problem, ale radsej sa spytaj nech sa neprehanas...

matja
24. jan 2010

ja som počula, že s infekciou na bradavkách sa chodí ku kožnej a so zápalmi ku gynekológovi

lubi22
24. jan 2010

Lenka drzim paste, nech Ti to cim skor prejde 😉

Egy davala si linky na stranku babyparty, maju fakt super vyber, ale su neskutocne predrazeni, ja som objednavala z:

www.partytown.sk

http://obchod.mrp.sk/elian/

Na tej druhej stranke maju kopec rovnakych veci ako babyparty, ale za polovicne ceny. No a nieco som kupila aj v tescu.

mgk111
24. jan 2010

iank baby hlasujte za tie chaty 🙂 vidim ze je to stale nerozhodne 😉

bru nocku... ideme si dat jeden s manzelom ktory cez vikend vypalili a sup hajat 😀

mona1111
24. jan 2010

Lenka skore uzdravenie nech ti to rychlo prejde....

diocka pekny clanok 🙂

katja78
24. jan 2010

Ahojte 🙂

začítala som sa trocha do článkov od Annag a toto som našla 😀 :
" Pohár vínka takisto bábätko neohrozí , ba dokonca i príležitostná cigaretka je podstatne menšie zlo než predčasné odstavenie bábätka." - to je vybraté z článku o dlhodobom dojčení

mona1111
24. jan 2010

ja osobne by som pomaly tiez chcela prejst na UM, ale mne UM odmieta skusali sme viacej znaciek nula bodov....
dnes samko ma naozaj pitny rezim vypil za cely den cca 400 ml caju a 100 dzusiku......a k tomu 2xkojenie rano a teraz nocne kojenie......

katja78
24. jan 2010

Juuuuuj, Lubi, si ma navnadila, v jednom linku, čo si hodila majú tieto úúúúúúúúúžasnééééééé princeznovské šaty:
http://www.partytown.sk/product_info.php?cPath=...
pozerala som tu na okolí a aj 2x toľko za také niečo pýtajú 😒

katja78
24. jan 2010

Viečka mi oťaželi, idem sa uložiť. Dobrú nocku vám 🙂

nsoci
25. jan 2010

Bre ranko...

Lenka fuuuha.... ach jo, nech Ti je lepsie, posielam tu moju povestnu pozitivnu energiu, bradavky nevylieci, ale snad pomoze...

Holky, chlapi su taki. Vynimky potvrdzuju pravidlo Lubka 😉 Otazka je, kde sa nachadzaju na tej skale, ze "samich ich to nenapadne". Urobia ked poprosime, respektuju nas nazor alebo kaslu an vsetko... je tam tisic moznosti.

A teraz aj pre Lubku, nech am co citat 😀 V piatok dohrmim na vikend s malym do bystrice 😉 nedame stretko aj miskou? Rada by som vas videla... Pripadne, kto je v dojazdnej vzdilenosti a neboji sa snehu... hm?

U nas papanie raz v noci... ak nepocitam obcasne mrncanie (strcim dudel a spi), tak sme len raz hore... no teda vlastne nie me, lebo aj pri papani poriadne neotvori oci. Spokojnost.

mgk111
25. jan 2010

dobre ranko babule...
kubko bol v noci akysi umrncany tak som dvakrat prekladala ku nam a spat do postielky a o pol piatej uu zostal uplne u nas... mliecko dostal o tretej a teraz mi vypil iba stofku tak neviem co to znamena... prave sa pokadil, takze ssa majte pekne a pekny zaciatok tyzdna 😉

mgk111
25. jan 2010

babule tie co ste kupili domcek, akcioska je na vsetky ledle v ba alebo nejake konkretne? uz mam osobku ktora mi to pobeha len mi prosim dajte vedtuiet kde pls pls 😉

denkolc
25. jan 2010

....Mgk, ten domček je asi vo všetkých lidloch.....daj vediet, či Ti ho mám zobrať alebo nie....škatuľa je síce veľká, ale ťažké to nie je... 😉

Potom vás dočítam, ideme s malou rehabilitovať....len túto jednu vec som chcela:
Lenka, okamžite, ale okamžite by som skončila s kojením a to myslím smrteľne vážne!!!!!!!!!!Nehovorím, že Ty máš skončiť, to rozhodnutie je na Tebe...ale ja, kebyže sa mi hento stane, okamžite idem ku gynekologičke, nech mi navalí lieky na zastavenie laktácie, dala by som malú mužovi aj s UM (hlad prinúti) a ja by som sa liečila....akože odtiaľ potiaľ, ale takýto drasťák som už dávno nepočula!!!! Normálne sa mi chvíľu zahmlilo pred očami, len som si to predstavila!!!! Fuj! Kokos! Ble! Au! Uff......no nenachádzam slov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

egyptanka
25. jan 2010

Fuj ... tak konecne spime ... zaviedla som tvrdu 357 na spanok ... si zacala cica moc zvykat, ze som s nou kym nezaspi a zacala tie intervaly predlzovat. Vcera som mohla sediet aspon v kute izby ked bola tma, ale dnes doobeda som natvrdo odchadzala z izby ... rev nebol taky intenzivny, skor revala, ked som ju z polohy stojacej davala do polohy leziacej. Vcera i dnes zaspala po tretom prichode.
A mozno aj aplikaciou tejto metody sa dnes v noci zobudila len raz a to o 5,30 🙂 ... nakojila som ju a spinkali sme (resp. driemali) do 7,15.
Som totiz postrehla, ze si zvykla na to, ze ked zaplace uz tam niekdo vbehne a ukludnuje ju.

mgk111
25. jan 2010

denka - manzelik tam ma tetu, tak mi ho pozrie - maju lidl blizko, tak aby som teba neprehanala s malou 😉 ale dakujem strasne moc za ponuku 🙂

drobec konecne zalomil od rana od siedmej... bojoval, hral sa, v postielke sa stale staval a az teraz som ho "ukecala" je strceny medzi vankusmi, ked trosku zadrichme, tak ho prelozim, pojdem zehlit a potom von.. tedea ak nebude taka kosa ako rano 😎

mgk111
25. jan 2010

egy - ja ta obdivuje, ja na to nie som... vzdy sa bojim, ze to v noci prerastie do hystrerickeho revu a ten potom neukludnim a zobudime aj muzika, ked rano vstava do prace, tak aby sa chuda vyspal... ja ked dam kubka do postielky, tak sa len stavia, hadze sa tak ako stoji (musela som vytiahnut cestovnu postielku a drevenu dat bokom aby nebol cely fialovy)... a spat skratka nebude nerozumiem tomu ale co uz... predtym to bolo zaspavanie na rukach, zmena uz sme na oposteli hadam sa zase zmeni a bude to aj v postielke 🙂

obedujem varenu klobasku - som leniva si cosi navarti 😒 mna to nebavi len pre seba 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre