Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
25. jan 2010

Maci, prave preto som to zacala riesit ked je muz doma ... ono tiez to nie je pre mna jednoduche, ale naozaj sa obavam, aby ked bude starsia mala so spankom problemy ... najprv som vyriesila, ze nezaspava na prse, ale pekne si navykla na postielku, teraz je nacase, zaspinkat sama v postielke ... samozrejme, ze ju hned neulozim a neodidem, som tam s nou tak max. 10 minut, ale aby som pri nej bola hodinu ... to uz je vela aj na kona.

lubi22
25. jan 2010

Ahojte 🙂

To o akom domceku hovorite? Ci to je stan?

Katka tie princeznovske satky su zlatucke a fakt myslim ze za dobru cenu 😉

Egy super, ze malinka lepsie spinka, snad jej to vydrzi 🙂

Mne Filipko zabuval doobeda. Posledne dni, skoro tyzden spavala iba raz za den a dnes si nejako suchal ocka, tak som ho skusila dat a buvka.

Nsoci tento vikend zostavame v BB tak Ta velmi rada aj s Matkom uvidim 😉 Idete sami dvaja?

Maci varena klobaska, presne v style mojej diety bez tukov a cukrov 😀

A ja sa vytesujem, nie som v prechodeee, ani necakam tretieho braceka, mozem brat tabletky konecne 😀

egyptanka
25. jan 2010

este som nasla takuto stranku
http://www.partydoplnky.sk/

aljusik
25. jan 2010

Ahojte dievcata, poradte mi prosim. Tie, co uz davate deti do autosedacky a nie do vajicka, mate sedacku v smere alebo v protismere jazdy? A ak v protismere, do kedy tak musia byt, do akeho veku? Dakujem.

A Ajkinej Karinke dodatocne zelame vsetko dobre k sobotnym prvym narodeninkam 🙂

mgk111
25. jan 2010

egy - no ja rozmyslam ze ako ho tam dostat tak aby vedel ze ma spat, lebo ked ho tam polozim on je v mihu hore... 😠 uplne prebraty a odkedy sa naucil postavit sa, tak je hned na nohach - uz vas chapem o com ste hovorili ze ich musite davat do polohy lezmo 😀

lubi - hej ten stan s loptickami - pre kubka by to bolo uplne neskutocne 😝 tak mi teta marekova uz volala, ze uz si premyslela 3lidle ktore navstivi hned po robote 😉 tak sa tesim 😎 a klobaska boja fajna domaca od svokra 😀 nuz zajtra uvarim spenatik so zemiacikmi aby som to nejako vykompenzovala 🤐

aljusik - myslim ze tie sedacky su urcene na smer jazdy nie na protismer... a nikdy nemoze byt na prednom sedadle... najbezpecnejsie miesto je vzadu v strede...

egyptanka
25. jan 2010

Jaaaaj a dnes Naty rano v posteli zretelne povedala prvy krat mama mama 🙂

potulka
25. jan 2010

ahojte

dnes pri doobednom zaspavani chytil matej hystericky rev, lebo som mu vybrala palcek z mojej nosnej dierky. strasna urazka! 🙄 😀 ale ked sa utisil, zaspal.
cez vikend sme objavili, ze pre matejka je postielka vynikajucim ihriskom. tym, ze tam nespava, je neokukana, da sa tam vyborne vstavat, krutit tyckami... ze nam to nenapadlo skor. 🙂

lenk, dufam, ze ti lekari poradia. to je uz fakt sila. 😔 este keby tak nejaka dobra vila posepkala filipkovi, ze aj sunar je celkom dobry...

aljusik, my uz mame normalnu sedacku a je v smere jazdy. do protismeru sa neda dat. ale mozeme ju trosku naklonit, takze matej v nej nesedi uplne kolmo. myslim, ze tieto nase deti mozu uz v pohode sediet v smere jazdy, krk ich udrzi.

egyptanka
25. jan 2010

potulka, tak u nas je postielka iba na spanie ... a kedze je uz v detskej izbe tak sa len pri nej raz za cas postavi.
aljusik, my mame este vajko ...

mgk111
25. jan 2010

egy - 😵

potulka - matej spava s vami aj v noci? a kde mate umiestnenu sedacku?

aljusik - nam sa da dat aj tak, cize pouzit ako vajicko, ale pre vacsie deti je akoby ine uchytenie ci co...

potulka
25. jan 2010

mgk, ano, matej spi s nami uz dost dlho. najprv sme ho prekladali (lebo na prse zaspi), ale aj ho to budilo, aj sme boli lenivi, tak sme s tym nejako postupne a nenapadne prestali. mozno sme si na seba usili budu, ale zatial nam to vsetkym vyhovuje.
sedacku mame vzadu v strede. matej vidi dobre dopredu a komentuje dianie na ceste. 🙂

mgk111
25. jan 2010

potulka - ja kubka davam po zaspani vecer do postielky, ked papa mliecko tak ma polozatvorene ocka, to ho tam dam tiez ale nadranom mrnci a tak ho dam ku nam a pekne este haja zvycajne... takze aj my mame asi budu ale nevadi - ved ho milujeme tak nie je co riesit 😀 dokonca manzelik hovori, ze preco ho vobec prekladam 🤐

egyptanka
25. jan 2010

potulka, obdiv, lebo my by sme sa vobec nevyspali ... mala je s nami v posteli ked sa zobudi rano tak po 5 ... a uz ju nema zmysel nejak prenasat do postielky.

egyptanka
25. jan 2010

Baby prestante lebo sa zacnem citit ako krkavcia matka co vyhnala svoje dieta z vlastnej postele.

mgk111
25. jan 2010

egy - booze ale ty si iny pripad, u nas to nebolo kvoli kojeniu neprestajnemu a natalka zrejme potrebuje nieco ine ako nase dietky ty trdlo, tak neries 😉 kazda vieme co je pre nase babo to najlepsie... alebo si to aspon mylsime 😀

lubi22
25. jan 2010

Egy nie si, Filipko spinka tiez v postielke 😉 Kazdemu ako vyhovuje 🙂

matja
25. jan 2010

ahojte. Egy, ja tiež nemôžem spať s malým, vôbec sa nevyspím. Bohužiaľ, rada by som ho mala vedľa seba, je to milé - mať mojich dvoch milujúcich chlacov vedľa seba, praktické - nemusím vstávať kvôli dojčeniu, ale niekoľkokrát som to skúšala, ale cítila som sa po takej noci hrozne. Nevyspatá, dokopaná, malý, keď ma cíti, ma musí stále cmúľať, chytá sa za čokoľvek, nemusia to byť ani prsia...

labutka
25. jan 2010

no ja som uplne na nervy
nejak som asi zakrikla, ze nase spanie sa zacina zlepsovat. prd makovy. vcera adam nechcel spat o stvrtej (u svokry), ulozila som ho pred pol 9, o deviatej uz spal. zobudil sa o 0.15 tak som mu dala kozu. potom o jednej, o druhej - do tretej sme nosili , potom som mu o pol stvrtej dala jest, zobudil sa tusim o siestej a potom o pol osmej.
doobedny spanok o 10.45 vynechal. sice som ho ulozila, zaspal na koze, ale po 5 minutach sa zobudil a uz nic. hupala som ho na fitlopte, oci sa mu zatvarali ale potom sa zacal kukat kade tade.
nechapem kde je chyba. blbe je, ze ked v noci zobere adama manzel, tak zacne hned revat, takze ho musim nosit len ja.
nemam chut s nim ist ani von.

lenk30
25. jan 2010

ahojte.
labutka, ja som sa tu šťastná pochválila ako sme mali prvé 4 prespaté noci. všade som sa vytešovala.......no a prd, pokračuje to rovnako, len aspoň so zaspávaním už nie je problém.

egy, to spanie s malým v posteli vôbec nie je u nás romantické. celú noc žužle, kope, mrnčí - vidno, že aj on potrebuje svoj priestor, lebo sa odvalí do stredu postele, takže muža posunie až na nočný stolík 😀 , ale keď ho preložím do postielky, že tam ti bude dobre - pohodlie, tak jačíííííííííííí. Len rána sú úžastné, keď sedí nad nami a pchá nám do úst jeho ponožky,čo si povyzúva, cumel a pod. už sme sa aj popísaní od fixky zobudili, čo si dočiahol zo stola.

moje bradavky vám ďakujú za podporu, ale aj tak bolia. ráno som išla najskôr ku gynde, skúsiť, lebo kožnú nemám a to by som musela najprv obvodnú...........dala mi kortikoidy, aby sa rýchlejšie zahojili trhliny a hryzance a framikoin. A ešte repík natieram. Noc príšerná, malý spal s mužom. ten mu dával UM a čaj. jačal tak, že som to vzdala a prišla som za ním...........a nechala sa týrať. som ja ale blbec! ale od 4. som sa mu ubránila, tak dúfam, že aspoň do večera tie maste čosi urobia. A naťahuje mi tričko a hovorí no no. a ja toľko omieľam ako maminke urobil au a teraz nemá cici. ................na fľašu s UM ukazuje eeee. No to je decko! Uvidím či sa to zlepší do večera a ak to bude ukrutné ako včera, tak som si kúpila homeopatíká na zastavenie mlieka a hlad ho prinúti aj na UM!

labutka
25. jan 2010

ja tiez rozmyslam, ze uz nieje dobre ze krpec spi s nami v posteli, ved jak inak sa da (logicky) vysvetliť, že od deviatej do polnoci spí úplne v pohodičke, potom prídeme my, a po pol hodine to začne... dúfam že keď ho presťahujeme do jeho izby a do jeho postele, že sa to zlepší.

katja78
25. jan 2010

Ahojte 🙂

Leni - máš môj obdiv, nech mastičky zaberú a zocelia ranky 🙂 a Filipko má teda ozaj filipa, len škoda, že má z hryzenia zábavku. Prečítala som ten článok od Annag a vraj bábo za hryzanie nemôže, lebo keď mu začínajú rásť zúbky, príšerne ho svrbia ďasienka☹

Aljusik - podľa toho, čo viem, sedačky kategórie 9-18 kg sa môžu dávať aj na predné sedadlo, ale len v protismere jazdy + samozrejme vypnutý airbag (ak touto funkciou auto nedisponuje, tak sa to nemôže). Na zadnom sedadle len v smere jazdy. Bývajú o dosť ťažšie ako vajíčka, tak je lepšie ju umiestniť dozadu.

Včera, ako Hanka zaspala, som ju preložila do jej postieľky, že koľko vydrží. A 3 hodky tam búvala, potom som si ju nechala pri sebe. Urobila som to hlavne preto, aby som ju nemusela obkladať vankúšmi a paplónmi, tak uvidím, možno si takto postupne (keď aj za pár mesiacov) na postieľku zvykne.

aljusik
25. jan 2010

Dakujem baby za rady ohl. sedacky. Tak muz ju teda dnes nejak namontuje, tiez sa da totiz v smere aj v protismere.

Lenk, prave som sa docitala o tvojich bolavych problemoch, auuuu 😢 je dobre, ze si isla k lekarke a zelam ti rychle vyliecenie. Neviem si tu bolest ani predstavit. A v najhorsom pripade Filipko urcite zvladne aj UM. MM si mu predsa dala viac ako zaklad, tak sa nemusis obavat 😉

iron
25. jan 2010

egy drzim palce pri novej metode uspavanie, ale lepsie je ked budes odchadzat z izby. Lebo moja citi moju pritomnost v nej a este viac jaci.
A nie si krkavcia mama, moja spava vo svojej postielke a sama uz skoro tri mesiaca. Je to super, ona ma svoj klud, priestor ktory pozna. Nehovoriac o tom, ze sa vyspime aj my dvaja.

egyptanka
25. jan 2010

Obeeeed ... ladovy salat s mrkvou, paradajkami, cottage ch, sunkou s toastami z tmaveho chleba 🙂

iron
25. jan 2010

labutka, ja ked zoberiem malu k sebe ze spime spolu, tak ona vobec nespi. Vymysla sprostosti, lezie po celej postielke, za vsetkym sa natahuje, proste nevie od radosti co zo sebou...tak ju capneme do postielky a hotovo....ved ono uz maju dost vela rozumu a kyvu s nami ako sa im chce. Drobci jedni mali.

labutka
25. jan 2010

moje dieta namiesto toho aby jedlo, tak ozuzlava popruhy na stolicke. 😒 asi ma fakt dnes slak trafi z neho.

egyptanka
25. jan 2010

matja, presne ... ked bola s nami v posteli tak som sa nevyspala ... roztahovala sa tam, prevalovala sa, furt sa liepala na mna ... no hroza.
Dnes ked sa zobudila o 5,30 a zobrala som si ju na kojenie tak uz ostala s nami v posteli, ale furt chcela byt na cecku ... tak som vobec nespala, ale len driemala ... pripadne take mikrospanky.

labutka, ja som presvedcena, ze prestahovanie do vlastnej izby urcite pomoze ...

iron, no uvidime co to prinesie ... uz ked som sa do toho pustila tak nepolavim. Dolezite je, ze sa nam to zlespuje a ze sa kojime len raz.

Inac baby neviem mozno je to aj kasou co davam na vecer ... kupila som tu Nutrilon kasu (ano je to urcita forma UM, ale ked si neviem odstriekat na kasu MM tak co mam robit) a po nej ma kludnejsiu noc. Vtedy co sa budila v noci tak dostala mas.zel. prikrm a to ju asi dostatocne nezasytilo.

labutka
25. jan 2010

my davame na noc vzdy kasu. nestle. bud uz z mliekom, alebo potom nemliecne urobim s mojim mliekom. a nic s toho. 😒

labutka
25. jan 2010

a ked sa vnoci zobudi, tak nepomoze hladkat... treba aspon nosit, alebo hupat.

lenka138
25. jan 2010

lenk držím palce aby ti to čo najskôr prešlo a aby sa drobec umúdril a zachutilo mu UM

ja si vôbec nepripadám ako krkavčia matka a to moje zlatíčko spáva vo svojej postielke od narodenia. Iba nejaký týždeň, teraz nedávno som si brávala v noci k sebe, ked ho bolelo bruško, lebo vtedy mu bolo lepšie pri mne, ale nemal potom problém sa vrátiť do svojej

egyptanka
25. jan 2010

lenka, super ... a postielka je u vas v spalni alebo vo vlastnej izbe? ... lebo aj Naty spavala v postielke ale u nas v spalni a davala som ju tam ked sa ukojila k spanku ... ked mala rastovy spurt tak po prvom nakojeni spala s nami v posteli ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre