Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katka0602
3. feb 2010

Matejko musi byt zlaty! Aj na tom koniku co si vcera pisala 🙂
Ake je zhodnotenie toho clanku?
Ja si myslim ze tie kurzy detom az tak vela nedaju, mozno je to skor pre maminy aby sa tesili z deticiek. My chodime na jeden kde sa spieva a tancuje, a sama vidim ze sa tesim na stvrtok lebo to je den ked vybocime trochu z normalu a nieco ine sa deje. Maly je tam rad, ale necakam ze sa tam nieco "nauci". Ale uplne ozije medzi detmi i ked viem ze sa este taketo drobce spolu hrat nevedia. Len proste nema kde inde vidiet rovesnikov, tak som sa rozhodla ze tam budeme chodit. No ale este ozije pri bubnoch, ucitelka ma take s metrovym priemerom a taaaaak dunia.

katka0602
3. feb 2010

Potulka, prosim ta, nevies ci sa moze pit caj z alchemilky pocas dojcenia? Robila som si poriadok v susenych cajoch a nasla som ho chudaka vzadu. Pocas tehotenstva by sa nemal, ale teraz by som si ho mohla dat, ci nie? Ovplyvnuje nejako laktaciu? Nic som o tom nenasla... ☹

asandys
3. feb 2010

mgk, tak ja som do litra vody dala poleivkovu lyzicu ryze a varila okolo pol hodiny. potom som doliahal zhruba tolko vody, ako bolo na zacitku pred varenim, este chvilku nechala prevriet a potom som mixla. No a na noc som nachysstala 100 ml toho odvaru a zaliala 100 ml UM, a vypil vsetkoooooo. Nam dr. mlecko povolila, ale to vracal iba raz, ianc sama hnacka.

No ale dnes od rana,akoby carovny prutik zauradola,a sme bez hnacky, s povodym apetito, ale nadalej je velmi protivny a umrcany.

A dnes ma velmi prekvapil. Vecer uz lozil pred spanim iba v plienke, ja som este codi kecala s muzom cez skype, tak som bola otocena adamovi chrbtom. Sedela som na koberci pred gaucovkou a notebook som mala na gauci. A zrazu ma Adamko zozadu objal s ruckami, prvykrat v zivote, a v ruke drzal svoju pocikanu plenkou, ktoru si stiahol z ritky, a dal mi ju rovno pod nos a popritom sa strasne smiallllllllllll, az sa zadusal. A potom mi este dal taku oslintanu pusu, ael sa netrafil, tak mi ju dal na okuliare a nos. Tiez prvykrat mi dal pusniku sam od seba. 😀

No a od dalsej stredy pkracujeme druhym kurzom plavania. Tak sa tesimmmmmmmmmmm. Chcela som zacat az od jari, ale ma baby v skupien prehovorili, nech s nimi pokracujem.

Juj zivot je hend krasny, ked adamko nehnackuje a pekne spinka. 1é mesiacov som ho davala do jeho postielky, uspavala na rukach a potom prekladala, a tam sa vzdy budil dookola x krat. Odkedy som ho dala ku sebe na postel, tak sa rapidne zlepsilo nocne spania, sice sa x krat zobudi, ale uz ho netreba uspavat na rukach , aôe pekne zaspinka sam. Ked on sa strasne rozvaluje a gula po mojej posteli, tak dedukujem, ze sa v postileke citil strasne stiesnene. A mozzno sa aj bal. No ale nech je so smou. my to mame obratene, najprv postielka, potom postel🙂)))))))))))) No proste ocko uz nema fleka, bude musiet ist do obyvacky🙂))))))))))) A inac aj psika uz davam spat ku dedkovi, tiez som prehodnotila svoj anzor, lebo dost sa adam budil, ked spik zoskakoval na podlahu z postele.

pasoa
3. feb 2010

katka, no ak je tá alchemilka staršia ako rok, tak ju môžeš s kľudným svedomím hodiť do koša a nemusíš rozmýšľať nad tým, či sa môže, či nie 😉
ale počas dojčenia sa môže 🙂

katka0602
3. feb 2010

pasoa, ano? asi sa pytam ako sisi, ale ked sackove caje maju dlhsiu trvanlivost, aj 2 roky, tak mi to nenapadlo 😖

renia
4. feb 2010

denka-ved jasne,ze ani miska este nechodi,len sa o vsetko stavia,o nabytok,o gauc,o moje nohy,aj o stenu,tak aj o to odrazadlo by sa hadam postavila,tak som sa preto pytala.ale hadam by sa to nemalo prevratit.
Egy-parada to odsavanie
Ja z jedneho vytiahnem 160 a z druheho 80.jaj,jaj,ale uz to neriesim.
Baby,robite tu niektore ov.vyzivku aj s cukrom,abo kupujete sladku?bo miske nesmakuje taka obycajna,tak sa priznam,teraz som varila a osladila,a chuti.
A jogurt davate studeny z chladnicky?bo ja ho ohrievam tak na izbovu teplotu.

nsoci
4. feb 2010

Bre ranko.

tak my ani kakanie ani vracanie, v noci pil ryzovy vyvar, sice castejsie, ale vsak to neni mliecko a dokonca s precikal, takze ehydratovany tiez neni sa tesim
na ranajky bol kusok rozteka, jedna mrkva uvaren popucena s jednym jablckom a spapal vsetko
snad sa to lepsi

mgk, asandys aka bola noc? taella co oliverko? a osttani grckaci a poserovnia?

renia ja neohrieva, nechcem zabit jogurtovu kulturu... ci to je blbost?

mona1111
4. feb 2010

ahojte

my sme tiez len doma, odkedy nam rapidne nasnezilo, odhrnovace sme videli az o dva dni sa im uracilo pri bytovke trosku poodhrnat, ale neda sa vobec chodit nie to este s kocikom sa trepat..... Chodniky katastrofalne, niekde ani cesty nie su poriadne poodhrnovane.... no hroza des....

My sme tuto noc spinkali o nieco lepsie ale v noci ani neviem kolkokrat zamrncal asi tie zubky , uz nech su vonku....

nscoi gratulujem k fazulke..... tesime sa......

Chorucke deticke cim skor sa uzdravte....

ajka82
4. feb 2010

ahojte,
nase vytery negativne, takze to bol nejaky viros, mozno prechladnutie...ale ja to tipujem na chripku...zajtra sa mame ukazat este u Dr. lebo moc sopli a kasle, tak ju popocuva, ci nahodou sa priedusky nechytili.

nsoci sak ten jogurt zohriat nemusis, staci ho chvilu pred papanim vybratz chladnicky nechho nema az taky studeny...ja by som este nedavala jogurty priamo z chladnicky studene...ale kazdeho vec 😉

ajka82
4. feb 2010

ja uz chcem ist aspon na hodku voooon 😖 dnes som o siedmej bola akuratvobchode, kupit rozky a kavu, lebo dosla, ale to bolo 15 min a potom mato fical do prace...

mgk111
4. feb 2010

nsoci asandys- dik ten ryzovy odvar uz varim a dufam ze pomoze - vyskusam... v noci sa zobudil o jednej dali sme cierny cajik vypil 40ml a za hodku zbuval adsi hladny chuda a o pol stvrtej dal 100 ml stavy mrkvovej vydrzal do pol siestej potom som ho utriasala aby hned nechcel papat mliecko na ktore bol zvyknuty a o pol osmej dostal dva banany mensie a smectu v tom zamiesanu...

asandys a ako dlho trvali tie hnacky?

noc v ramci okolnosti sa dala celkom, teraz sme kakali uz 3x od rana ale nie vodove takze aj to je uspech hadam... som uplne grogy a nevladzem nic -ani s nim vyjst von... ale idem nachystat veci a premoct sa, hadam sa mi neposerka hned ako vytiahnem paty z domu 😒

matja
4. feb 2010

nsoci, jogurtová kultúra sa nezničí, ak jogurt iba trošku ohreješ. Živé kultúry sa ničia nad 60 stupňov, asi, už si presne nepamätám. Ale pri 40 - 50 sa množia. Tak robím aj domáci jogurt, do vychladnutého prevareného mlieka zamiešam biely jogurt a zo dva razy ohrejem v rúre na 50, vtedy sa živé kultúry rozmnožia a vznikne jogurt 🙂 Taký dávam aj Paťkovi.

Ja dávam občas aj priamo z chladničky. Ak nestihnem vytiahnuť a Paťko je hladný... Zatiaľ to nespravilo žiadny problém. Ale snažím sa tomu vyvarovať a vyberať ho z chladničky predtým, ako ideme von, aby potom po návrate nebol studený.

mgk111
4. feb 2010

egy - laskavo mi posli tu mrchu 😠 este nedorazila a mna to zacina stvat 😖

ryzovy odvar navareny, kubko haja, zemiakova kasa prichystana idem sa dat dokopy a vezmem ho von, ked s
napapa ved on nemoze zato , ze mama je grogy a vonku je prijemne ... takze sa nemusim aspon kukat na ten bordel okolo seba 😖 najskor nech sa kubko uzdravi serem aj na celu domacnost...

mgk111
4. feb 2010

nsoci - ked mi nechce len samotny vyvar z tej ryze tak som tam buchla lyzicky caju instantneho broskynoveho - dufam, ze mu neublizim ci? nevies???

potulka
4. feb 2010

ahojte

v tom clanku sa pisalo, ze to netreba prehanat s kurzami pre babatka, lebo okrem toho, ze sa konaju vacsinou vtedy, ked dieta ma chut robit nieco ine (napr. spat), je to proste prilis organizovane - hned som si spomenula na Lubi, ako dali samka na anglictinu a tam ocakavali od 2rocnych deti, ze budu hodinu sediet v kruhu na zemi. a ze taketo deti chcu skor nieco objavovat, ako sa cielene ucit - to mi zasa pripomenulo kamosku, ktora chodila s dvojcatami na nejake pohybove aktivity no a decka najviac zaujimali velke sviecky (v tych priestoroch sa robievala aj joga) a hudobna aparatura, co instruktorku (ocividne pravu osobu na pravom mieste) pomerne znechucovalo. a ze paradoxne privela podnetov moze viest deti k pasivite - stale budu ocakavat nejake divadielko a sami nebudu mat chut experimentovat.
a este jedna velmi zaujimava myslienka - neodkladat domace prace na cas, kym budu deti spat, aspon nie vsetky, lebo deti bavi napodobnovat dospelych, je to pre nich tiez hra, takze v ramci moznosti ich tiez zapajat.
bolo tam toho viac, velmi dobre a podnetne.

katka, alchemilku mozes pit aj pri kojeni.

moj objavitel pricupital od pracky do kuchyne a dozaduje sa obeda, takze neskor.

matja
4. feb 2010

baby, raz za čas môžete napísať takéto obsahy z článkov 🙂 Ja som za celý čas prečítala asi iba 2 a pol časopisu pre mamičky, nejako nie je čas? chuť?

potulka, s tým článkom súhlasím v obidvoch bodoch. V prvom len sčasti, lebo pokiaľ sa to nepreháňa alebo sa nájde taký kurz, ktorý dieťatko baví, tak vtedy to je o zábave 🙂 Dieťatko je aj v kontakte s inými deťmi, čo je tiež super. U nás to vidno na fitloptách, že malého to nebaví, nebránim mu však, aby si robil niečo iné, nenútim ho, aby stoj čo stoj sedel na fitlopte a robil to, čo chcem ja. Keď sa mu nepáči, čo už, ďalší kurz už nezaplatím. Ale je aspoň medzi deťmi a ja medzi inými mamičkami...
a takisto s tými domácimi prácami - detičky baví napodobňovať dospelých. A pokiaľ nás nevidia robiť aj domáce práce, ako sa majú naučiť, že aj to je potrebné? Zvykla som si upratovať kuchyňu vždy doobeda, keď malý sedí v stoličke, keď doje desiatu. Väčšinou ma ticho pozoruje, čo robím.

ja mám teraz trošku dilemu. Veľmi veľa sa s malým hrám, lebo on ináč od hračiek hneď zuteká a baví sa s televízorom, s rádiom, so šuflíkmi... No a háčik je v tom, že si myslím, že dieťatko by sa malo prebaviť aj samé... Len keď ho samého nechám, už je pri niečom nedovolenom alebo robí, čo by nemal...

denkolc
4. feb 2010

Ešte som vás nedočítala.....len som totok chcela...Tánička sa už vie dať na štyri, ale je to len medzifáza medzi tým, ako si ide z bruška sadnúť na nohy... 😀 😀

A včera sa naučila urobiť mi "mooooja"....ma hladká po tvári...to je jaké zlaté...aj vaši to tak milo robia? 😅

diocka
4. feb 2010

den, no tanicka to zobrala nejako zhurta. ze uz vie byt na 4! super, tesime sa🙂))) a to s tym mooooja ze super, ja to ucim mareka ale ten len buchnatuje odusu... kuska citu v sebe nema 😀 😀

pasoa
4. feb 2010

den, krása!

den, asandys, diočka, veľmi sa teším s vami, že vám deťuchy rozumejú, pritúlia sa, objímu, pohladkajú, dajú pusu 🙂
teším sa na to moc, keď matúško tiež dospeje do tohto štádia 🙂

diocka
4. feb 2010

pasoa, podla mna nam deti rozumeju o dost skor nez si to ich mamy vsimnu 🙂 🙂 🙂
takze uz sa maj napozore co budes pred malym rozpravat alebo ukazovat.

pasoa
4. feb 2010

dnes som bola s Matúškom na neurológii, všetko je ok. Bolo to v pre nás priam nočnom čase - 9:00, takže som ho musela budiť a cestou tam mi zaspinkal v manduce. V čakárni ho zobudili iné deti, tak bol taký oťapnutý. Vyšetrenie ešte ako-tak, ale pri EEG sa už spustilo šetrenie obrazovky a kým písala doktorka správu, tak prešiel do režimu Stand by. Kým mi správu dopísala, bol už úplne off.
Prespal aj obliekanie, aj dávanie do manducy a spinkal celou cestou domov.

a ozik, už 2x som dala matúškovi ne-bio, ne-eko, ne-domáci zemiak. Len taký normálny z Hypernovy 😨
A dnes mu taký varím zas. No čo, keď už domáce došli... 🙄

potulka
4. feb 2010

mame plny dvorcek drozdov a vrabcov, matejko nadsene pozoruje. 🙂

den, tanicka nabrala raketove tempo. 😉

matja, patko uz vykakal ten neznamy predmet? 🙂

nsoci
4. feb 2010

Denka super... Matko sa naucil moja pred dvoma dnami.

Potulka nepisala som ten clanok ja? Hlavne tu druhu cast, ja robim zasadne vsetko s matkom, teraz sme hodku a pol upratovali kuchynu spolu. Vsae sa mota, vyhadzuje sufliky, obcas frfle, ale uz si zvykol. Pralo robime spolu, vcear sme pokusne spolu vysavali a uz sa neboji vysavaca ako ked mal sople, ak ho pouzival ako choditko.

Matja ja sa s Matkom moc nehram, mam z toho vycitky, ze velmi malo, ale fakt je, ze sa dokaze zabavit aj sam, ked ho nasmerujem. Na co som obzvlast pysna je, ze ho nechavam doma robit vsetko, v podstate len jednu skrinku nesmie otvorit a ta je uzamknuta. Inak smie vylozit vsetko. Tak gazduje, dnes som ho naprikla nasla v sprchovom kute sediet. Aj pre mna je to pohodlnejsie, lebo nemusim furt ho odniekial tahat. Zasa na druhej strane mozno idem proti sebe, ze nebue chapat, preco inde nesmie.

Ad kurzy pre babatka - pre mna su zaujimave jedine ako akesi stretnutie maminiek s detmi. Jasne okrem plavania a spol, to je na rozvoj pohybu. Ale anglictina atd. - hm - to sa mi moc nelubi. Malinke deti sa podla mna maju ucit cuzi jazyk len ak je jeden s rodicov cudzinec. Ale ja som taka protikruzkova, aj starsie deti podla mna potrebuju hlavne cas byt detmi, presne naplanovane aktivity budu mat do konca zivota.

matja
4. feb 2010

potulka, ešte som nič zvláštne v plienke nenašla... špárala som sa, špárala, samá cvikla, sem tam mrkvička 😀 😀

den, parádne sa ti rozbehla tánička s pokrokmi 😉

potulka
4. feb 2010

nsoci, nepisala si ho ty, ale viem si predstavit, ze by si nad nim len prikyvovala. 🙂 ja som tiez vela veci instinktivne vedela, ale tu to bolo napisane tak po lopate, ze ma to az ovalilo. 😀
este tam autorka rozvadzala myslienku, ze v poslednej dobe akosi na vsetko potrebujeme expertov, pre seba, aj pre deti - instruktorov plavania, ucitelov anglictiny... pritom kopu veci vie deti naucit aj rodic.
a ano - vela kurzov nie je ani tak pre deti, ako aby sa rodicia isli niekam vyzit. co samozrejme tiez treba, ale niekedy je to na ukor deti.
a este jedna dobra myslienka - neodopierat detom napr. kreslenie uz v tomto veku (ak maju zaujem) - to nic, ze to "nevedia". prave takymto nenasilnym a dobrovolnym skumanim a skusanim si rozvijaju zaklady zrucnosti viac, ako ked budeme cakat, az na to budu mat vek.
a, nsoci, presne toto sa tam spominalo - ze matky maju casto zbytocne pocit viny, ked robia nieco ine ako hranie sa s dietatom. lebo pre deti je vlastne vsetko hra, nielen to, ked sa hraju s hrackami. 😉

matja, podla mna treba zabezpecit tie veci, ktrych by ti bolo luto a zvysok nechat na patrikovi. 😉

egyptanka
4. feb 2010

Ahojte, tak ja som doobeda nebola doma ... mali sme dedicske konanie, potom sme boli este v Auparku na ranajkach s mamou a kupila som kukuricne susne.
Muz zatial daval polievku ... mala spala 1,45 hod a teda este okolo pol stvrtej ju dam spinkat.

Potulka a vy to kde byvate, ze vravis o dvore?? 😲

egyptanka
4. feb 2010

este som necitala ten clanok ... musim si ho precitat. 😉

diocka
4. feb 2010

ak by ste chceli tie nove uspavanky od koscovej co spominala baska, napiste mi IP.

kajuska111
4. feb 2010

ahojte, ja znova po dlhsej dobe...

nsoci, predovsetkym Tebe z celeho srdiecka gratulujem a prajem len to najnaj 😉 uzasna novinka, velmi ti prajem pohodove tehotenstvo, bezproblemovy porod a potom uz len krasny zivot celej Tvojej velkej rodinke 😀

my sme uz OK, skoncila nam kiahnova karantena, nic sa nedialo ale pre istotu Lucka dostala nadchu a kasel...ale uz je to fajn
mame osem zubkov, posledne dva boli riadny brutus...dufam, ze sa to s pribudajucimi zubkami nebude stupnovat...

egy, som len zbezne citala dozadu, tiez som vyhlasila boj za zachranu mlieka, nalievam sa cajmi a vineou...ach jo 😖

denkolc
4. feb 2010

Mgk, z broskyňového čaju by som sa asi pototok... 😀 😀 😀 Ale dúfam, že už bude len lepšie....u nás sa to tiež lepší...ale na magnetoterapiu nejdeme, až budúci týždeň, aby sme tam nááááhodou dakoho nenakazili...

My sme tiež dnes mali komplet obed, polievku aj druhé....dosť zjedla na domácu stravu...hehehe....

Diocka, neviem nájsť link na tú moju sedačku, lebo som zabudla, ako sa volá... 😅 Ale pošlem, neboj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre