Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
18. feb 2010

ludia, davajte si OBROVSKY pozor na padajuci sneh a lad zo striech! na nasej ulici to trieska kazdu chvilu, muz mi volal, ze videl niekolko zdemolovanych aut, ktore to schytali. 😕
na prechadzku pojdeme asi len po cestach.

munu
18. feb 2010

potulka, no po cestach by som neriskovala na prechadzku.. chichi..

a my sme sa zobudili do blbeho dna dneska asi.. Matko rano hnackoval, teraz spinka.. dostala som donho na desiatu sotva popuceny banan.. obed este nepapal, lebo nechcel a dala som mu aj sirup Calpol, lebo mu zacinala vystupovat teplota.. sa mi vidi, ze ma naliate dasienka horne.. tak neviem, ci je to zo zubkov.. nekasle, ani nema sopliky... tak uvidime.. ak bude mat este teplotu a bude hnackovat, tak rano skocime k dokine.. ak nie zubky, tak asi nejaky virus.. strasne teraz v zime s tymi virusmi.. vsade ich je plno.. clovek aj keby len doma sedel a vyvetral izby, tak aj tak sa k nemu dostane nejaky fras.. 😒

mgk111
18. feb 2010

clea - dik dufam, ze nebudu teploty...

diocka - kasli na mamu, kazde babo je ine a aj doma je ina tak nemoze stale chciet to co bolo kedy "in"...

katka - pekna uvaha... len tie vitaminy mi akosi nejdu do hlavicky 😉 my davame mliecko babylove a to nie je tak financne narocne, takze mi to nevadi...

munu - drzim palce nech je to len zo zubkov..

no my dnes po poradni - 11,6kg a podla ich metra 77cm - neviem nedal sa dobre odmerat..
vosli sme dnu a zacal jacat - niecoho sa zlakol a nepomohlo vobec nic, takze za neustaleho revu bolo prezeranie, vazenie, pocuvanie, prehmatavanie a aj ockovanie, po obleceni uz sa zacal ukludnutovat - este sme riesili ze ako hrbi nozicku a vtaca do vnutra takze sme ho museli uputavat aby sa to dalo pozriet aj dokine... nakoniec uspesne vytasila baloniky a bolo po placi, slzach a aj ukazal ako kladie nozicky. slachy nema skratene je to ok, ale za mesiac mam mrknut, ci je to stale rovnake alebo nastala zmena. povedala, ze je normal ak tatko chodi ze je este maly, ale po mesiaci pravdepodobne radsej kvoli kontrole na ortopediu... ja netusim kedy to nase mladatko bude bezkat ☹ dufam, ze nepojdeme na stretavku a jeho budeme vlacit na rukach 😒 a ozaj dalsie ockovanie ze 29.4. dost blby termin pred stretkom, tak budeme riesit este

od dokiny info:
1.ak sa uz stavia, dat papucky pevne hlavne aj kvoli hrbeniu nozicky
2.UM do troch rokov, neuznava kravske mlieko, lebo je vraj ochudobnene o vitaminy ktore su v MM alebo UM
3. odporuca ockovat proti kiahnam - osobne skusenosti aj take ked clovek dostanev dospelosti a ako sa to konci...
4.papat stale 6x masko a 1 x vajickove... a zacat pridavat vsetko co jeme my... a sledovat co to urobi...

po ockovani kubko zjedol malicko obedu, zobrala som ho von, spal 1h 20min (miesto jeho polhodky), a pred stvrt hodkou este zalomil, olovrant nechcel, tak som dala len mliecko - vypil na ex a vecer dame znovu, nebudem ho trapit... teplotu som nemerala na omak myslim ze len mierne zvysena...

ideme znovu vymenit postielku - cestovnu za klasicku, dufam, ze uz ma lepsiu stabilitu a nebude tolko papdat a ublizovat si...

tatinka som pustila dnes vecer na poker, takze budeme sami s kubcom, dufam, ze zaspi v normalnej dobe, chcem zehlit a kuknut serialiky 😀 idem mu este uvarit na zajtra jablcka, ja som sa uz osprsila a najedla, nech nemusim robit nic - vlastne este ho musim zbalit, kedze rano ideme do pu a vybavit stk...

zatial pacenko

mgk111
18. feb 2010

bubak stale buva - ty koky no neviem neviem co to ockovanie sposobilo...

baskaj
18. feb 2010

aj ja chceeem reagovaaaaať!!!! 😀

- diocka, za zmenu v našom zaspávaní, teda v tom, že som sa k tomu odhodlala, vdačím tebe a egy. lebo vo vás som mala vzor, že sa to dá aj inak, ako odísť z izby a nechať dieťa samé. veď ja by som ho na rukách najradšej uspávala aj do jeho tridsiatky, keby to bolo technicky možné 😝
a diocka k tvojej mame - ja si vôbec nevyčítam, že som malého uspávala na rukách. kým bol menší, tak mi to vrámci citovej výchovy robilo dobre a určite aj jemu a myslím, že za toto krátke odvykanie to určite stálo. a tiež sa mi celá rodina čudovala. a vaše potreby na wc-ku obdivujem už dávno. my začneme trénovať až keď sa oteplí a nebudem musieť vyzliekať xy vrstiev. a nepáči sa mi názor

- renia - kľudne sa na muža posťažuj, ak si to zaslúžil. a to veru hej, keď sa k tebe tak nenápomocne správal. ale nedepkuj, žiadny muž neni dokonalý v rodičovských záležitostiach (teda okrem toho, čo má lubi 😀 ), ale radím ti - moc ho nerozmaznávaj. dávaj mu úlohy! aj keď ti taká nadiktovaná pomoc nechutí (ako ani mne). nech zakúsi, že to nie je len tak sranda!

- kojenie...
som za kojenie, ak sa to dá. ja chcem min do roka, potom asi do 1,5 roka a ďalej neriešim. vyvinie sa samo. ale dojčiť viac ako dvojročné dieťa príde aj mne nepríjemné pre to, čo písala lubi. ale ak niekto chce, kľudne.
ale denka, teba sa už chcem dávno spýtať, prečo s tým už nepraštíš a fakt neprejdeš na UM. či tánička chce či nechce. moc sa ničíš a to nie je dobre. moja sesternica sa s kojením strašne prestrašne trápila, chcela za každú cenu, celé noci ručne odsávala po kvapkách... až dostala laktačnú psychózu, k tomu problémy v rodine a skončilo to tak, že si vzala život... a nechala po sebe 11 mesačnú dcérku... nerada to sem píšem, sú to osobné veci, ale chcel som na margo tých extrémov v dojčení... že to sa nedá paušálne niekomu diktovať
a ešte - ja po kojení prejdem radšej na UM, mne to kravské práveže úplne prirodzené nepríde hlavne preto, že je programované predsa len pre teliatka a nie naše bábetká...

aljusik
18. feb 2010

Patrikovi zelame krasne prve narodeniny, nech je cely svoj zivot zdravy, stastny a spokojny 🙂

Mgk - nasa utorkova poradna prebiehala v podobnom urevanom duchu az kym som ju nenalozila do kocara a nevykracala na chodbu 😅
nasa dokina zase neodporuca ziadne ockovania okrem tych povinnych.
som rada, ze si spomenula Babylove mlieko, chcela som vediet, ci s nim ma niekto dobru skusenost. bianka bola doteraz na Nutrilone, od pondelka ma vsak Sunar, lebo bola velmi dobra cena (nutrilon 15eur, sunar 7eur - oba 800g)
uz aby prisiel ten zvyseny rodicak, tiez ledva financne stihame...

Nsoci - mna ta nasa vcerajsia prechadzka dorazila. Sme sa smiali, ze neviem lapit dych a ono to malo svoju pricinu, mam zapalene priedusky. musela som ist k dokine, lebo mi je na umretie ☹ ide mi roztrhnut pluca aj hlavu pri kazdom zakaslani, ledva sa drzim na nohach, ale musiiiiiim kvoli malej. je to fakt na h...., ze nemame rodinu, ktora by prisla pomoct aspon v takejto chvili.

Katja - velmi pekne si to napisala. Skoda, ze namam to multifunkcne zariadenie, cez ktore by som si to skopcila a vytlacila, lebo by som sa k tvojej uvahe urcite este niekedy vratila.

mgk111
18. feb 2010

aljusik - mame babylove uz par mesiacov a v pohode, zlozenie je velmi podobne - hodnoty sa lisia minimalne... a nezapeka, neprehana - ja veru spokojna som, aj s cenou 😉 a dufam, ze maly si nevybuduje nejaky "hysak" z lekarok 😒 joooj a drz sa nech sa skoro vyliecis...

baska -pekny prispevok - dnes sa to tu hemzi peknymi prispevkami 🙂

mgk111
18. feb 2010

a stale buvame - rozmyslam ci nema uz nocny spanok chudiatko..

mgk111
18. feb 2010

ja som stihla uz aj ozehlit a krpcok nist... asi mame vazne uz noc... idem este pripravit jablcka na zajtra a pobalit si veci, ked je mi to dopriate 😉 ale mam taky pocit ze mam monolog...

baby tie co mate rocne deticky, uz vsetky chodia? iba my nechodime??? sa bojim, ze co ked sa mu nebude tak skoro chciet... 😒 ja viem ze mu nic neujde, ale zase kvoli tej nozicke by som bola rada, keby mi ukaze ze je vsetko v pohode...

mgk111
18. feb 2010

dnes bol po dlhej dobe manzelik s nami doma od jedenastej kvoli ockovaniu a super den sme prezili, ja som bola kocikovat, on nakupovat, potom bol s malym a ja som umyla kupelku a vecko... na obed sme si urobili iba pecene zemiacky s mliekom a bolo nam fajn 🙂

jablcka uvarene, zmixovane, umyvacka vylozena a naplnena solou... hmmm co este???

munu
18. feb 2010

poradte mi a hlavne KATJA, ak mozes..

moze to byt zo zubkov, co ma Matko? Co spapa, to hned vykaka.. tak do polhodiny/hodiny.. nechapem.. je to mozne? Alebo je to nejaky virus? Neviem, ci zajtra nezbehneme k lekarke.. neviem, bojim sa onho..
o 16.30 vstal, napapal sa zemiaciky, brokolicu, hrasok, zelenu fazulku a masko kuracie a do toho som mu dala trosku mliecka, aby z toho bola taka kasicka.. zemiaciky som len popucila, takze boli hrudky.. a on to okolo 17.15 vykakal.. riadne tam bolo vidiet hrudky zemiacikov.. a potom neskor asi o hodinku vykakal este trosku, zase hrudky zemiacikov.. mam pocit, ze trosku je to aj hlienovite.. ale niesom si 100% ista.. ist s nim zajtra ku doktorke? teploty od rana, ako som mu dala ten sirupcek nemal.. tak dufam, ze ani nebudu..
moja mama tvrdi, ze sa nemam znepokojovat, ze to bude zo zubkov.. ale ja teda neviem.. mne sa to nepozdava nejako.. mam na mysli, ze asi bude lepsie, nech to potvrdi lekarka, ci je to zo zubkov.. .lebo moze kludne byt aj to, ze ma nejaky virus..
ako sa vlastne prejavuje ten rotavirus alebo ine virusy, ked ma babatko hnacky? Doobedu mal hnacky, teraz poobede uz to nebolo hnackovite.. teda nemalo to tvar normalne hovienka, bolo to rozplasnute, ale nie riedke, bolo huste.. no poradte mi, lebo fakt neviem co si mam o tom mysliet.. 😒

labutka
18. feb 2010

iron, si este tu? mozme adama kupat, ked je vyhadzany?

munu
18. feb 2010

inac, este musim dodat, ze Matko vobec nevyzera byt chory.. hraje sa, smeje, vsetko ako ma byt.. len to kakanie ma znepokojuje.. a co ten nabeh na teplotu doobedu..??? neviem fakt... nemal az neviem kolko teplotu.. mal len okolo 37.3-37.5, tak nejako.. neviem presne, lebo ja mam taky teplomer papierovy, co sa prilozi na celo a ukaze do 15 sekund teplotu a tam niesu presne dieliky, len cele teploty.. takze tipujem priblizne podla zafarbenia stupienkov..

egyptanka
18. feb 2010

To nam ten vecer pekne zacina ... manzel sleduje biatlon ☹

ajka82
18. feb 2010

munu, ja by som misla k doktorke, na zuby by som to nespoliehala 🤐

preco to moje dieta je take zive este? som myslela ze pojdeme teraz spat uz lebo mi je strasne zle a ona beha jak keby jej akuratteraz dobili baterky 🙄 😖

potulka
18. feb 2010

egy a v com je problem? ved si prisadni a tiez sa divaj.

mgk111
18. feb 2010

egy - tak si mrkni s nim 😉

munu - ak to zapacha inak ako zvycajne tak ja by som riesila... kubko mal hlienovite, riedke - nie vzdy vodove a strasne to smrdelo abol to virus... ale bez teploty... pre istotu by som sla k doktorovi, vedc za to nic nedas, ci? opatruj sa cmuk

kubik sa zobudil a je to tu - teplota 39, prezliekla som do pyzamka, vydrulal mliecko a hadze mince dopokladnicky - uplne je cely horuci ale vysmiaty... dufam, ze nestupne este viac, dala som nurofen tak uvidime, nozicky ho svrbia ale obklad ked dostane zacne plakat... ten nechce ale spuchnute to nema... tak dobru noc idem ja k drobcovi este sem skocim...

egyptanka
18. feb 2010

No vystriedali sme sa. On išiel za comp, mne prenechal televízor a ja som na koňovi cez mobil. Idem si naliať dva deci, aspoň nieco ma zahreje. 🙂

dedde
18. feb 2010

Patkovi zeláme vsetko najlepsie k prvým narodeninám 🙂

munu
18. feb 2010

ok, uvidime do rana ako bude
ked, tak pojdeme k doktorovi
dakujem vam za rady
🙂

mapa
18. feb 2010

katka, pripajam sa k uznaniu tvojho prispevku, naozaj odborne a ludsky zaroven 😕

munu, tiez by som sla k dokine. ako je to tam v uk? plati sa za kazdu navstevu?

mgk, nestresuuuj s tym chodenim. rozbehne sa a uz ho nechytis. kajka ma o necely mesiac rok a postavila sa len tot nedavno. Este ani popri nabytku nechodi 😅

baska, fuuu... preco ja ta chemia v hlave tak strasne zlozita. 😢

mgk, uz si dala nurofen, ale ak nezaberie skus dat paralenovy cipok, kajka prezila to 3. ockovanie uplne v pohode, cipok som dala preventivne. a tiez to tak "vcucne" - ako pisala renia, ako ste sa bavili o tom, ze ako davame cipok.

aj ja si srkam domace vinko 🙂

egyptanka
18. feb 2010

Patko prajeme s Natalkou krásne narodeniny 🙂

egyptanka
18. feb 2010

No 2 deci uz vo mne. Baby mam chuť sa ožrat. ;)

mgk111
18. feb 2010

mapa - dufam, ze sa rozbehne a nozicka sa da do normalu aj sama... dufam, ze nurofen zaberie - inak mam pocit ze je menej teply ale nemerala som aby som ho nerusila, lebo sa uklada na spanok... este skusim ten cipok - dik za radu...

egy - zeby som si isla aj ja naliat a virtualne si strngneme? 😉

munu - alebo mu preventivne nasad dietu a vynechaj mliecko...

egyptanka
18. feb 2010

Maci idem si doliat a na zdravie 🙂

mapa
18. feb 2010

fuuu, ja som po tom 1 dcl K.O.

egyptanka
18. feb 2010

Mapa dnes tu vsetky pijeme? 🙂

egyptanka
18. feb 2010

Píšte!

mgk111
18. feb 2010

egy - tak na zdravie, inak ja musim sedkat pri kubkovi, lebo akonahle tam nie som tak sa mrvi, chudiatko nevie sa ulozit a potrebuje ma citit... tak asi papa este nakuknem ak zaspinka...

katja78
18. feb 2010

Ďakujem žienky, ste zlaté 🙂 Nemám pocit záslužnosti, nie som vševed, píšem, ak mám pocit, že sú nejaké nejasnosti.

Munu - zo skúseností, hnačky sme mali pri očných zuboch s Maruškou, ale bez teploty, a nie takéto prudké. Vyskúšaj, čo radí Macka, preventívne bez mliečka, nasaď diétu, čajíky, aspoň pokiaľ sa dostaneš k lekárovi. Uvidíš, aká bude noc. Držte sa 🙂

Pozerám tie vitamíny, keď som s tým už začala. Celkom verím Merck-u. A našla som na ich stránke Cebion 2x Multi. Blbo mi to hádže link, tak skúsim skopčiť:

Čo je Cebion 2x multi?
Cebion 2x multi je unikátny systém 8 vitamínov, 3 minerálov a prebiotika. Je to výživový doplnok určený deťom od 1 roka.

Čo obsahuje Cebion 2x multi?

Zloženie
5 ml obsahuje
% odporúčanej dennej dávky

Vitamín D
7,5 ng
100

Vitamín E
8,0 ng
100

Vitamín A
515,0 ng
103

Vitamín C
70,0 mg
116

Vitamín B1
1,0 mg
142

Vitamín B2
1,0 mg
100

Vitamín B12
1,0 ng
100

Kyselina listová
100,0 ng
100

Fluór
0,25 mg
*

Jód
70,0 ng
70

Selén
20,0 ng
100

Inulín
50,0 mg
*

*) odporúčaná denná dávka nie je stanovená

Pomocné látky:
Invertný sirup 70%, propylénglykol, kyselina citrónová, polysorbát 80, pomarančová príchuť.

Ako užívať Cebion 2x multi?

Vek 1 - 6 7 - 14
Denná dávka 1 lyžička 2 lyžičky
Množstvo 5 ml 10 ml

Komu je Cebion 2x multi určený?
Je určený všetkým deťom od 1 roka.

Kedy užívať Cebion 2x multi?
Mimoriadne dôležité je užívanie Cebion 2x multi v obdobiach so zvýšeným výskytom chorobnosti v okolí dieťaťa. Rovnako počas choroby na doplnenie vitamínov a minerálov. Vhodný je počas celého roka ako doplnok výživy.

Upozornenie:
Cebion 2x multi nie je určený deťom s diagnózou diabetes, pretože obsahuje cukor (invertný sirup)!

Celkový obsah energie:
1.876,5 kJ/441,5 kcal

Hm, a tabuľka je včudu 😒

Toto sa vám asi nebude chcieť:
http://www.nutrilon.sk/sk/imunita-a-dojcenske-m...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre