Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
1. mar 2010

🙄 a po tuboch ani naznak, tak to pisat nemusite...

ajka82
1. mar 2010

po 20 min. jej klesla teplota na 37,3 bez liekov... prehriata isto nebola, lebo spala odokryta a ma sebe oblecene tolko ako ked spala 😖 🙄

pasoa
1. mar 2010

Matja, a kde ste boli na túre?

ja britu nemám, takže preváram. a potom nalievam cez sitko (to v kanvici už je úplne zničené).

lubi, ďakujem ďakujem za recept.

ajka, keď matúško tak veľmi teplotoval, sestra mi z múdrej knižky prečítala, že spozornieť treba, ak ....okrem iného... teplota raz je, potom nie je, potom zas je....
takže ja by som byť tebou k dr. šla.

pasoa
1. mar 2010

Lubi,a všetko naj. k dnešným narodkám. nože prezraď, koľko už máš? dvojnásobná mamina ;)

ajka82
1. mar 2010

pasoa, aj ti sestra hovorila kvoli comu by to mohlo byt?

ajka82
1. mar 2010

no my sme u tej Dr. boli, prehliadla ju komplet...dychanie, hrdielko ciste, vporiadku, kukla do ust a povedala, ze by to asi na zuby videla, ze ma naliate dasna a ked som jej hovorila, ze take ma uz 2 mesiace a doteraz nic, este aj uska skontrolovala...vraj ma v jednom dost sekretu, tak nam dala kvapky ze mame davat do uska... a ze infekcia ziadna...tak ja neviem...

ajka82
1. mar 2010

no jak citam...kvapky su na liecbu zapalovych ochoreni vonkajsieho zvukovodu 😖 a bude este zabava...ze zavedte gazovu vlozku do zvukovodu a navlhcite kazde dve hodiny 🙄

pasoa
1. mar 2010

ajka, pchať niečo so uška bez špeciálnych inštrumentov, to je najväčšia zábava, fakt...

aljusik
1. mar 2010

ajka, to iste mala aj bianka. do uska jej treba dat najprv tu navlhcenu gazu a na to kusok suchej vaty, aby tam tu gazu udrzala. keby si to karinka z uska vyberala, daj jej na chvilu ciapku alebo nejaku celenku cez usi, kym si na to nezvykne a prestane to vnimat.

adamkovi zelam dodatocne vsetko najlepsie ku vcerajsim prvym narodeninkam a lubke k dnesnym 😉

nsoci
1. mar 2010

Ajka hm... robili vam test z krvi na vylucenie zapalu?
Lebo keby ani to, tak ci nie ta 6 choroba tiez. Ta sa priopaja k zubkom (aspon okolo mna to tak funguje).

iron
1. mar 2010

ale keby to bola ta siesta choroba tak by mala vyssie teploty....teda si myslim....no neviem...uvidis..mozno to nakoniec bude ta siesta choroba

nsoci
1. mar 2010

Asi hej iron. Ja som to len hodila do plena, ze to je jedna z moznosti.

ajka82
1. mar 2010

ja som tiez este v sobotu myslela na tu siestu, aletiez myslim, ze by mala vyssiu teplotu a mala by ju aj vnedelu, kedze som jej nedala ziadne lieky...
v stredu by ju mali skontrolovat, len neviem ci ju nasa neposle na usne s tympapierom, kedze jej uska este nikdy nepozerala...

atemi
1. mar 2010

Ajka, a nie je to zly teplomer? 🙂
no a tie uska... skor ako vam dala nieco na zapal, mohla vas poslat k usnemu, to ze je tam viac sekretu nemusi znamenat zapal predsa (zapal sa prejavuje bolestami alebo svrbenim) a ze si pediatri trufaju na diagnozy ORL to je sila..., ja len aby si zbytocne nekvapkala... ja som zastanca, ze lieky fakt len ked su nevyhnutne, kazdy jeden ma nejake vedlajsie ucinky...

atemi
1. mar 2010

to som ti pomohla, co? 😒

lubi22
1. mar 2010

Ahojte 🙂

Nsoci, Pasojka, Alsujik - dakujem krasne 😵 Pasoi - som uz taka stara korka - mam 32 😅 😀 Ale aspon dve deti trosku vylepsuju skore 😀

Ajka no to skor fakt vyzera na to usko 😒 Pri 6. chorobe byvaju tie teploty konstantne, nekolisaju a su vyssie. Takze neviem, ale na 6. chorobu to nevyzera. No ktovie dnes. 😖

ajka82
1. mar 2010

atemi, keby ze zly teplomer, tak mam aj zlu ruku...k tej doktorke som este ja chodila, ked som bola na zakladke, ma pozna a k tym kvapkam, ja som prestudovala prilohu, su na lokalne pouzitie a neziaduce ucinky sa vyskytli iba ako podrazdenie koze vo velmi malo pripadoch...to zaskeby tam rozpisovali dlhe romany, tak by som si pockala kym budeme v BA a nedala by som ich 😉

pasoa
1. mar 2010

lubi, mám sa uraziť, či čo? ja mám zachvíľu 33, tak bacha na slová 😠
;)

dedde
1. mar 2010

baby poradte, malej chcem kupit trojkolku, len neviem aku, aké ste kupovali? okrem Leonarda, tá je pre nás drahá

lubi22
1. mar 2010

Pasoi, sorryyy 😀 Nechcela som sa Ta dotknut, ani nikoho 😅 To len keby vsetko slo tak, ako som si to naplanovala, keby neboli potiaze s otehotnenim, tak podla mojich planov som mala mat prve dieta v 26, druhe v 28 a teraz by som mala 6 a 4 rocne deti 😀 No nevyslo, tak som v sklze 😅

potulka
1. mar 2010

ahojte

tak, ako sme pred rokom zacinali ranne prispevky otazkou, kto porodil, teraz sa mozeme pytat - kto ma dnes narodeniny? 😀
atemi a kubino sa kedy narodil? nie ste v tabulke. 😉

labutka - s tym casom to bola cista nahoda. alebo potom nejake mimozmyslove vnimanie. 🙂

oslavy - prave sme to vcera preberali. bude to u nasich, pridu aj svokrovci, aj prababicky, aj moja sestra... takze nas bude ako hadov, ale aspon to odbavime jednym vrzom. ja urobim matejovu tortu, mama kolac pre velkych, svokra slane pagaciky, prababi jablcne pite a hotovo, finito. byt je dost maly, takze oslava bude kratka. 😀

atemi
1. mar 2010

Kubko je nar. 24.3. Ale my si nepotrpime na gratulacie (z cisto alibistickych dovodov - lebo my vzdy zabudame na ostatnych, tak aby sme sa necitili previnilo 🙂 )
Inak Lubi, vsetko naj! Myslim, ze si to krasne zmakla aj s tym sklzom, planning deti je narocny 🙂

iron
1. mar 2010

😀 😀 😀 Lubi veru vsetko naj....

a aha stare vrazdy sa tu hadaju .... 😀 😀

atemi
1. mar 2010

Iron, nehecnes sa a neprides dnes na stretavku do sadu jk? 😉

iron
1. mar 2010

ja asi tazko, nepridem...my len do tej tretej chrapeme, potom kym sa vytrepeme budu styri a dnes mam aj tak program...vynimocne a nemam auto....a ja bez auto neurobim ani krok...ja hnilo veliky...a hnusne fuka, ... ble...

a vobec, som hnila...ja pockam pekne na jar a potom... 😅

katja78
1. mar 2010

Ahojte,

Ajka - močové cesty to nemôžu byť? aj tam býva často ľaho zvýšená, kolísajúca teplota, jediným príznakom.

Lubi - prijmi aj od nás prianie všetkého dobrého, nádherného, milého, hlavne nech sa dostaneš do formy 😀 veľa zdravíčka 🙂 🙂 🙂

Potulka - aj u nás to bude zrejme celá rodina jedným vrzom, ale čo všetko nakoniec s mojou mamkou ukuchtíme 😕 tiež sme tak zvyknutý, že aspoň šnicel so šalátom, sladké a pagáče musia byť.

matja
1. mar 2010

ahojte.

Ľubka, prajem všetko najlepšie k narodeninám a veľa krásnych chvíľ s tvojimi detičkami.

Paťko práve zaspal. Bez cumlíka. Od včera som mu ho jednoducho prestala na spanie dávať a ani si nevšimol, že ho nemá. Dávali sme mu ho iba na spanie a aj po Ľubkinom príspevku, že Samkovi zubár neodporučil cumlík, som sa rozhodla, že to vyskúšam. Aj tak má zúbky dosť krivé, nemusí mu ich kriviť ešte aj cumlík.

Teraz smutnejšia správa. Včera večer zomrela Paťkova 85-ročná prastará mama (z mužovej strany). Ešte v piatok sme boli na jednej oslave, kde bola s nami, smiala sa, cítila sa dobre, oslávenec (jej syn) jej pred všetkými venoval pár krásnych slov v tom duchu, ako je rád, že sa dožíva taký pekný vek a môže s ním oslavovať jeho 60. narodeniny. A zrazu z ničoho nič infarkt. Síce je celá rodina v šoku, lebo to nikto nečakal, starká vyzerala a cítila sa vždy veľmi dobre, ale aspoň sa netrápila. Tiež som rada, že stihla minulotýždňovú oslavu Paťkových prvých narodenín u nás, lebo sa na to tešila a dlho o tom rozprávala. Cítila sa u nás príjemne, teraz ma to teší o to viac.

matja
1. mar 2010

lubi, môžeš hodiť link na tú sedačku na bicykel, ktorú ste kúpili? Tiež som mala na mysli nejakú bezpečnú sedačku, nič také, kde by si Paťko mohol dať nohy do kolies.

atemi
1. mar 2010

Iron 😀
Ja som si vymyslela najlepsiu oslavu - u svokry 😀 😀 Takze ziadne kuchtenie, pecenie a spinave riady u nas nebudu 😀 Ale vsak jej trosku pomozem... trosku 😵 Nie ze by som bola taka leniva, ale k nam by sme sa ani nepomestili a svokra byva vo velkom dome a na polceste k nasim, vsetci svagrovci, stari rodicia, cela rodina byva na severe, tak nebudu hnat x aut do BA, ked mozeme dojst my tam, no nie? 😉

katja78
1. mar 2010

Martinka - to je mi ľúto, že Paťkova prababička tak nečakane odišla 😔 😔 😔

Tá nehoda na bicykli sa mojej sestre stala pred viac ako 20-timi rokmi, to u nás také sedačky ešte nechyrovali 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre