Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
1. mar 2010

Ahojte, tak muz dnes nastupil do prace ... a ostala som sama ☹ Mala si aj poplackala, lebo je zvyknuta, ze si ju rano tatino zoerie do izbicky a hra sa s nou.
Aspon mi dieta pekne spinka ... uz dve hodinky a ja som stihla upratat cely byt. To ze som si navarila vcera mi usetrilo kopec casu a ja som povysavala (chuda Naty ma stres z vysavaca, som ju musela mat v manduce, a aj tak mi tam pomrnkavala), vytrela som potom podlahy, utrela prach, vylestila zrkadla a sklenenne plochy, umyla kupelku a wcko, vyprasila deky, zvesila suche pradlo, poparovala ponozky, dala prat a vyprate vyvesila, odlozila suche riady a umyla spinave, uz som ohriala aj obed malej /ja som este neobedovala 😀/, stihla som sa nalicit ... juuuuj aka som sikovna. 😅
A stale cakam kym sa muz ozve ... zatial nevolal. Co nemaju obedovu prestavku?? 😲 Som troska nervozna.
No ale som rada, ze som si porobila, lebo mi aspon cas rychlejsie utecie a mam na tyzden s velkym upratovanim pokoj.

Aaaaaa ... dieta sa zobudilo ... celkovy cas spanku 2 hodiny a 5 minut.

Vonku je taaaaak krasne, keby len nefukal ten vietor bolo by skvelo.

atemi
1. mar 2010

Matja, to je mi luto ☹ ☹ Je to take dojemne, ako "pekne" odisla, akoby sa s vami rozlucila, stihla vsetko dolezite a prijemne a pokojne bez trapenia odisla.

potulka
1. mar 2010

matja, to je mi luto. 😔 na druhej strane, taky pekny zaver zivota si mozeme zelat vsetci. je skvele, ze ste sa este zisli tak pokope a ze jej jej syn stihol povedat tie pekne slova. casto sa stava, ze si az po niekoho odchode uvedomime, ze sme mu nikdy nepovedali, ako ho mame radi a potom nas to mrzi.

egy, ty si takymto upratovanim mozes tusim zacat privyrabat, ked si vo svungu. 😀 aj moje dieta spalo doobeda dve hodiny, no na rozdiel od teba som stihla zjest len polievku, uvarit matejovi obed a pokonverzovat na icq so sestrou. 😝
.
.
.
.
moj syn rozviazal DVOJITY UZOL na spagatiku, ktory istil dvierka zajacej klietky, otvoril ich, vysypal na seba par hrsti hoblin a kym som stihla zasiahnut, napchal si do ust kralikovu bobku... 😅 🙄 😠 😝 😲 😅 🤐

ajka82
1. mar 2010

katja nestras 😖 ja som si par krat preskakala mocove cesty, aj v nemocnici som kvoli tomu lezala a na tu bolest nezabudnem ☹ ale zase keby ju to tak bolelo, tak to by plakala podla mna stale 😒 alebo aspon pri kazdom cikani, co nie je...
ale skusim na kontrolu odobrat moc preistotu...hadam sa podari...

katja78
1. mar 2010

Ajka - malé deti nemusia mať pri cystitíde bolesti. V začiatkoch fakt len tá teplota mierne kolíše.

pasoa
1. mar 2010

iron, že staré vraždy... to akože ja mladica a ľubka ešte mladšia mladica? 😀

matja, prijmi moju úprimnú sústrasť. v každom prípade súhlasím s potulkou, že mala svojím spôsobom pekný záver života a rýchly koniec.
Moja babka dlho trpela aj fyzicky a hlavne duševne, veľmi sa trápila, že je dedovi (svojmu mužovi) na obtiaž atď...

ja som práve prišla z vonku, matúško mi spinkal hodinu v manduce. moja lásočka malá. :-***
a boli sme cestou aj u dr, potvrdila nám plavecký, zajtra o 12:00 začíname!!!

potulka
1. mar 2010

a pri tych vrazdach nezabudajte na tetu potulku. 😀
pasoa, super s tym plaveckym. 😵

nsoci
1. mar 2010

Matja, prababaka sa terz hore pokojne usmieva a spomina na krasne oslavy. 85 je nadherny vek, kiezby sme s ho vsetci v zdravi dozili.

pasoa
1. mar 2010

joj, potulienka moja, no samozrejme, ako by som len mohla! (zabudnúť) 😉

na plavecký sa veľmi teším, aj som veľmi zvedavá. matúško má vodu rád. na RHB pobyte vo vani síce reval, ale to preto, lebo sa bál hukotu bublinkovacej podložky. keď ju sestrička vypla a začala som ho zabávať loptičkou a krhličkou, tak sa uvoľnil a smial a kopkal nožičkami a potom sme mohli zapnúť podložku a už mu to nevadilo.
stačílo sa trochu oťukať.

nsoci
1. mar 2010

U nas den blbec, upratujem a nic po mne nevidno, pradlo sa mi zle vypralo, odrezala som si kus nechta, matko mi obed rozflakol po kuchyni (on predsa jest nebude, vsak jedol o siedmej rano)... a vuuuubec... aj vasi su taki jedoviti? 😕 vcera sme boli u snehulienky a ta len zirala, matko sa im pustil do bytu, vykladal policky, vsade sa vopchal (a zasekol), demoloval pristroje... ze Adelku by to nikdy nenapadlo. Vraj je demolition man. Mi hovorte 😀

Nam to planovanie deti zas ide nejako az moc 😀 No jo chcela som deti do 30tky, mozno aj to tretie stihnem tymto tempom 😀 prve v 25, druhe 27... casu dost 😎 (provokujem coooo?)

a kamoska o rok mladsia caka druhe... v maji porodila prve, kramy ani nedostala, kojila a sup zrazu tehula s druhym... uz je v 4. mesiaci

vcera jak sme boli v lese ma taka chut chytila vziat ruksak a ist na cunder, slapat cely den, vecer bliakat s pivom pri ohni, spat pod holym nebom... proste uplna sloboda... a mama vsak este pojdete... no jo, pojdeme, ale uz to nikdy nebude take, uz som proste mamina, matka mam v hlave aj keby som ho nechala na starost mamine...

potulka
1. mar 2010

pasoa, sulam sa tu na vasich novych fotkach. 🙂

nsoci, jasne, ze to nebude take ako predtym. bude to uz stale vacsia a vacsia sranda. 🙂

potulka
1. mar 2010

???
vsetkych odfuklo? 😕

nsoci
1. mar 2010

Mna uz prifuklo. Tu to zije.

Dnes som skoro porodila pri Matkovi, reval, nechcel jest, cikal zasadne mimo plenu, vykakal sa za gauc a rozotrel to tam.... juuuj.... som nanho musela zvysit hlas, aby videl, ze vysypat obed n zem sa nerobi.

egyptanka
1. mar 2010

uf ... som si sadla ked muz kupe malu ... mam toho dnes dost ... skoro ma vonku odfuklo, pockala som si pri praci na muza, doma jedli spolu s malou ... dnesny den strasne rychlo ubehol. A az teraz som sa ako tak zastavila, este ma caka kojenie a uspavanie malej ... a rozmyslam co uvarit na zajtra muzovi. Malej navarene mam, muzovi spravim zajtra ked bude mala spat asi spagety.

Kto ste nakoniec boli v sade?

egyptanka
1. mar 2010

Nsoci, aj u nas sa nejak protestovalo pri jedle ... obed nam trval 35 minut a aj to nezjedla vsetko.

egyptanka
1. mar 2010

Pavli, pekne fotocky 🙂

egyptanka
1. mar 2010

Matja, prijmi odo mna uprimnu sustrast ... nebudem sa dalej rozpisovat, nemam silu o smrti pisat. Dnes nie 😢

egyptanka
1. mar 2010

No Natalka uz spinka ...

matja
1. mar 2010

dakujem vsetkym. Egy, chapem.
Dnes sa muz zavrel do izby a plakal. Ked som prisla za nim, povedal, ze si vycita, ze sme ju vcera neboli pozriet, ked sme sli okolo v ramci nasej prechadzky. Ma pravdu. Clovek zije uponahlany zivot a spamäta sa, az ked nas niekto opusti. No cas sa neda vratit, veci sa nedaju predvidat a my ini nebudeme. Poplakali sme si spolu a trochu si ulavili. Pohreb je v stredu. Ach jo... Esteze mame toho nasho milacika, ktory sa usmieva na nas, aj ked nam je smutno.

mgk, ako sa darí malému Maťkovi?

mgk111
1. mar 2010

matja - uprimnu sustrast hoci som necitala dozadu..

matko ma za sebou dokoncenu operaciu, je v umelom spanku ale bola bez komplikacii - takze ho podla dnesnej noci potom preberu z umeleho spanku a bude moct dychat sam 😉 a potom este jedna kvoli tomu pazeraciku ale zatial to vsetko vyzera velmi pozitivne, tak dufam, ze to nezakriknem 🤐

ajka - karinke sa este nepolepsilo? juuuj drzim palce - kubko bol dnes chvilu horucejsi ale myslim ze zo zubkov... kuse ako besny a o slintani ani nehovorim...

my dnes u nasich, fajn den, len trosku vyfukani z prechadzok, teraz chrni a zajtra idem do puchova... takze idem este varit, balit a musim urobit objednavku a tak sa mi nesce 😒

egy - sak si nechaj upratovanie aj na inokedy aby si sa nenudila 😀 😝

nsoci - som sa vazne pobavila s tym hovnickom za gaucom 😅 my sme dnes cikali akurat pred vanou kym som ju napustila on svoju davku vypustil 😎

ideme este vecerat, ak budem stihat este skocim... cmuk a drzte sa babulky

egyptanka
1. mar 2010

Maci, joooj roboty este je kopec ... zehlenie, varenie. 🙂

mona1111
1. mar 2010

matja uprimnu sustrast ☹

matja
1. mar 2010

dievčatá, pred časom ste tu niektoré písali, že nezahusťujete zápražkami. Ja teda tiež iba výnimočne, najradšej zahusťujem surovým nastrúhaným zemiakom. Ale ako napríklad zahusťujete polievku zo zelenej fazuľky? Alebo kyslú fazuľovú, šošovicovú polievku? Už varím jedlá pre všetkých troch, snažím sa upravovať recepty tak, aby boli vhodné aj pre Paťka, no a zápražku mu nechcem dávať. Ako jednu z možností mám pripravené, že by som zmiešala kyslú smotanu s múkou, ale chcem vedieť, ako to robíte ostatné, ktoré nevaríte so zápražkami.

lenk30
1. mar 2010

ahojte,
matja, úprimnú sústrasť. nech sa Patriček na vás a hlavne na tata o to viac škerí.
Ja som teraz smútok prežívala s mojou najlepšou kamarátkou, ktorej zomrela maminka na raka. Predstavte si, že ešte v novembri jej opatrovala dieťa a len ju začala bolieť hlava..........a dali jej 70dní a ona žila 90. Naozaj je ten život na vlásku..........

Dnes som bola 5hodín v robote........ale keby ste videli to pol hodinové privítanie, tak ma stískal, pusinkoval, výskal. normálne mi tiekli slzy od dojatia.........a to mu pri tom bolo dobre /bol u svokrovcov a tí mu splnia na čo si ukáže./môj cmuľko krásny. to sú okamžiky pre ktoré sa oplatí žiť. teda fakt!

no len horšie je, že čo robím externe pre jednu väčšiu spoločnosť, tak ASI chcú, aby som tam už aj sedela. Už majú pripomienky, že len beriem prachy a nie som tam. čo nie je pravda, lebo všetko si urobím doma, viem za čo som zodpovedná a čo musím a kedy urobiť. no ale nechápu to. ja len na kancli číslo telefonu a keď niekto niečo chce............no dnes mi volalai, že akej farby chcem kancel, lebo že mi pridelili nový - oproti generálnemu.....no jo.

My zajtra prvý krát plávanie. som zvedavá ako sa to bude malému páčiť. Pasoa, kde chcete chodiť?

Filipko tak behá za dievčatkami v ružových bundičkách - schmatne a objíma..........baby traste sa 😀

egyptanka
1. mar 2010

matja, ja ked potrebujem tak zahustim ryzovou nemliecnou kasou ... dam lyzicku do hotoveho jedla, uz nevarim a je to zahustene, alebo dam troska masla a je zahustene. 🙂

lenk30
1. mar 2010

matja, ja zahusťujem ovsenými vločkami

lubi, všetko naj naj naj.

Inak baby, dnes som kukla na seba v zrkadle a šla som si kúpiť prvý "že ozaj krém" s Q10. Do teraz som používala nela batole a niveu z krabičky. Kurnik šopa!

potulka
1. mar 2010

matja, u nas sa polievky zahustuju bud kyslou smotanou s mukou (sosovicova, fazulova) alebo ku koncu varenia supnem do vody trosku masla a trochu krupice. par minut sa to este povari a je to.

potulka
1. mar 2010

a v SJK sme boli s atemi a diockou. tam az tak nefukalo, ale na moste...

mgk, velmi sa tesim, ze matejkova operacia dopadla dobre. snad sa bude aj pekne zotavovat. deti su uzasne huzevnate. 😵

ajka82
1. mar 2010

matja ked nedam zaprazku, tak zahustim tak ako baby, do smotany muku, popr. staci muku rozrobit v troske vody

mgk, no karinka ma tie teploty jak na hojdacke 😒 raz ano, hodhu na to nie a tak stale dokola...ale beha, jak keby jej nic nebolo (len sa bijedo hlavicky, vzadu za uskami 😒 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre