Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
15. mar 2010

aarwen gratulujem
my sme dnes boli na ockovani, krpatu bolia nozicky. Nemoze na nich ani stvornozkovat a az slzicky jej vybiehaju. Uz jej pomaly vybieha teplotka.
No idem sa jej venovat aby bola statocnejsia.

denkolc
15. mar 2010

Aarwen, to je skvelé....ďalšia baba, supiš... 🙂 🙂 🙂 Tešíme sa s vami... 😉

Baby, Blaváčky a okolie....je to skutočne veľmi smutné, ale práve sa mi pokazila čokoládová bábovka určená na zajtrajšie pojedanie u Labuťky.....a môžete sa nahlásiť, kto vlastne ide? 😅

pasoa
15. mar 2010

Den, napíš, ako sa pokazila, ja mám pár tipov od mojej múdrej sestričky, ako ju spasiť, že bude super chutiť a aj dobre vyzerať.

denkolc
15. mar 2010

Pasojka, no mohla by som ju možno nejako zlepiť....ale horizontálne sa mi rozpadla... 😅 ☹

nsoci
15. mar 2010

Denka ja som uz nahlasila, ze neprideme. Aj keby uz nevykakal ani bobek. Pre istotu.
Stale kaka o zavod, ale uz tuhsie. A vela spinka, teplota tak okolo 37.5, tak nic nedavam na to.
Strasne slinta, mrnci a papat chce len jablka a banany. A este suchy roztek. Ale pije pekne, dostal dnes aj Smectu, chuti mu, tak snad pomoze. Tearz sa kupka s tatom.

Arwen jeeej, dalsi parik, gratulujem. Ja si furt nejak myslim, ze v brusku mi rastie dalsi pipik 😀 ale vsak uvidime... vsetko as vcas dozvieme.

aarwen
15. mar 2010

dakujeeeem, ste zlate 😀
Kucina gratulujem aj tebe k Lucinke.
Katja - ano, mam to podla tej rozpravky. To meno sa mi pacilo, take netypicke. 🙂

kucina1
15. mar 2010

nas tato este stale v robote :(
zvonil sem jeden pan a tomas sa po nom liepal ako po tatovi
kupkala som ho a pokakal sa mi vo vode 🙂
a mali sme teraz to najfantastickejsie strihanie vsetkych 20 nechtikov, ani raz nemykol rukou, nejedoval sa a pekne drzal, pozeral sa na to a mal otvorene usta 😀

aarwen daj si do pasu ze cakate aj vy dievcatko a ako sa bude volat 🙂

kucina1
15. mar 2010

a jedla som veceru, rozky s vajcovou pomazankou, nakrajala som si slaninu a rajciny. tomasovi som dala suchy rozok a on pri mne stal a spravil si z mojho taniera samoobsluhu a suverenne si bral rajciny akoby boli jeho, ked ich zjedol tak pistal po slanine 😀

idem uvarit mliecko a potom ho ulozit na druhu noc v jeho izbycke

kucina1
15. mar 2010

drobec je uz v postielke, lucinka este nespi a len ma kope a cakam na serial a manzela, ktoreho sa asi za mojho bdeleho stavu dnes nedockam ☹

dedde
15. mar 2010

arwen gratulujeme k dievcatku

takto pred rokom som bola prave na porodnej sále 😀

egyptanka
15. mar 2010

Muz mi robi veceru ... ja som straaaasne unavena.

Arween, gratulujem 🙂

Nsoci, no ja neviem, ale ja by som trvala na nejakych komplexnych vysetreniach ... citujem z jenej stranky a suhlasim s tym ... mozno katja da nejake info k tomu (ale nie za cenu nespanku) ... "Zvýšená teplota sa pri prerezávaní zúbkov síce môže vyskytnúť, ale ak má bábo vysoké horúčky, kŕče, hnačky, vôbec nechce papať a vracia, s tým zuby nemusia mať nič spoločné. Pravdepodobne pôjde o úplne iné ochorenie alebo zápal, treba preto určite vyhľadať lekára, ktorý určí diagnózu."

Katja, drzim palce nech v nemocke vsetko dobre dopadne 🙂

dedde
15. mar 2010

katja myslíme na Vás, drzime palceky

xixi7
15. mar 2010

KOcky co davate UM, davate Vigantol a Cavinton ci ako sa volaju?

egyptanka
15. mar 2010

Booooooze ked sa muz poreze a vidi viac ako kvapku krvi tak normalne musim operovat ... a to sa tvari tak ublizene, ... no neviem co by robil, keby rodil 🙂

egyptanka
15. mar 2010

xixi ... Cavinton asi nie ... to je na prekrvenie mozgu 😀 ... a Kanavit ak si to myslela tak ten sa mal davat do 6 mesiacoch.

baskaj
15. mar 2010

dedde - gratulujeme tamarke k rôčiku!!

aarwen - gratulujem k babe!

katja - maruške budeme držať palce!

nsoci - vy furt len srajdujete... hm...

kucina1
15. mar 2010

aj ja gratulujem tamarke ku prvemu rocku, ja som takto pred rokom bola nestastna a nervozna a zaroven nedockava lebo som rano (zajtra pred rokom) nastupovala do porodnice na vyvolanie porodu

egyptanka
15. mar 2010

Tamarke od dedde, Miske od dievcatka a Karle od mapy ... kraaaasne prve narodeniny 🙂

pasoa
15. mar 2010

xixi, mne dr. kázala ešte dávať Vigantol, aj keď som prešla z MM na UM. že kým nie je dosť slnečných dní, že mám dávať Vigantol.
Kanavit sa dával do pol roka.

dedde
15. mar 2010

aj my este máme brat Vigantol

katja78
15. mar 2010

Dedde - ešteže si sa pripomenula 😉Tamarke - nedeľniatku, želáme šťastný život, aby bola stále zdravučká, šikovná a napredovala míľovými krokmi 😵

Egy - sa vyznáš v liekoch 😉 a z akej to máš stránky? Na horúčky pri zúbkoch majú rozdielne názory aj samotní pediatri. Jedno je isté, že sliznica v pusinke je počas prerezávania podráždená, ba až zapálená pôsobením baktérií, stravy a všetkého, s čím detské ústa prídu do kontaktu. Čiže už toto samotné podľa mňa môže spôsobiť mierne zvýšenie teploty. Zároveň je to najľahšia brána vstupu bacilov do organizmu a to by sa prejavilo asi búrlivejšie (asi ako to popisuješ). Najľhšia preto, lebo filter na bacily je až v mandliach a dá sa takto pohodle obísť.
Nemyslím, že imunita je pri prerezávaní zúbkov oslabená, práve naopak, vtedy prechádza skúškou odolnosti. A takéto problémy sa pri úplne prvých zúbkoch zvyčajne nevyskytujú zrejme preto, lebo miminká ešte nie sú natoľko mobilné a zvedavé, aby si dali do pusy bársjakú somarinu.
Nsoci podľa mňa postupuje dobre. veď už 2x robili Maťkovi výter a bol v poriadku. A on už má 11 zúbkov, tak asi preto to trvá tak dlho.

Xixi - nám doktorka kázala doužívať Vigantol a že už viac nemusíme kvapkať. Hurá-hurá 😀

katja78
15. mar 2010

Egy - a že unavená, a otvorila si matriku 😎

Kajka a Miška - fuuuuuuu samé kočky dneska slávia. Tak aj vám krásne prvé nadoneniky 😵 😵 😵 😵 😵

egyptanka
15. mar 2010

Katja, Cavinton mi davali do kokteilu infuzky na liecbu tinnitusu ... a este ho brala aj moja babka, kvoli tomu ze mala mozgovu prihodu. ... a hento o tych zuboch mam zo stranky zdravedasna.sk

No prave som dojedla veceru, chcelo by to este nieco sladke a mozem ist spat.

denkolc
15. mar 2010

Babyyyyyyyyyyyyyyy, babuľky, krásavičky, parádnice, šuhajdy, slniečka, bambuľky, princezničkyyyyyyyyyy Tamarka, Miška aj Karla - tak aj my vám chceme zablahoželať k narodeninkám prvým úžasným a nech vykročíte do ďalšieho rôčiku správnou nôžkou a ak aj nevykročíte, nech ste spokojnučké a nič vám nechýba...🙂 Len pekne rozdávajte krásu a úsmevy na všetky svetové stranyyyyy... 🙂

mapa
15. mar 2010

jeeej, kajka vam dakuje, kocky, denka, egy, katka!!!
my sme cely vikend oslavovali, malinka bola nadsena zo spolocnosti, zvladla to na 1, ja som obcas s mojim pms bola na pokraji explozie, ale nastastie praskali len balony (obcas...)
a ked uz tu tak miesate tie lieky, hm... vsak sa moze 1 pancreolan denne, ked kojim?... moj zaludok totiz uz treti den nezvlada oslavove menu... vzdy sa mi vecer po pancreolane ulavi a na dalsi den sa zasa nezdrzim a zobkam dobroty 😝 😅 a vecer mi je zle 😖 ale su to len prasacie enzymy... ci sa mi len mari?

egyptanka
15. mar 2010

mapa, si si ista ze je to pms a nezvladanie oslavy? 😉 😀

denkolc
15. mar 2010

Môj bráško spomína aj Táničku v blogu.....ale ten OTO, to bola fakt katastrofa, síce som videla len pár záberov....ufff....
http://slusny.blog.sme.sk/c/222738/OTO-2009-Nej...

katja78
15. mar 2010

Marianka - Pankreolan je v pohode, som ani nevedela, že to z prasiat vyrábajú. Veď síce aj inzulín bol ešte donedávna z prasiat.

egyptanka
15. mar 2010

ja som Otov nevidela ... a ani Ottov som nevidela 😀

denkolc
15. mar 2010

bud rada 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre