Narodení v decembri 2009. Nájde sa ešte niekto?

beruska.zuzanka
25. aug 2010

K založeniu témy ma inšpirovalo "stretnutie" s maminkami tu na Koníkovi, ktorých detičky sú rovnako vekovo ako naša Emča 🙂
Taak hor sa seem 😉

bufina
26. aug 2010

@olifcek Sem malýmu začala dávat na noc kašu asi v pěti měsících, protože už býval nevrlej, sem už měla pocit že mu moje mlíko nestačí.... Tak aspoň na noc. V půl roce jsme začali se zeleninou, to jsme opřidávali novou tak po 3-5ti dnech, po 14ti dnech sem mu zavedla ovoce na sváču a čtvrtej týden kdy jedl zeleninu, sem mu dala kuřecí maso. Teď má jednou týdně, většinou v nedělu vaječnej žloutek místo masa.

@miska9 A reakce po očkování byly jaký? My to taky dostaneme ty dvě injekce naráz, mám z toho strach aby to nebyla pro to malý tělíčko moc velká zátěž ☹ Sem malýmu v půl roce koupila kašu kde byl lepek a teď mu dávám na žužlání rohlíky. Ale to je jak s těma křupkama, můžu ho rovnou odnést do vany a oblečení vyprat 😀

olifcek
26. aug 2010

@bufina my sme mali len teplotku 37,4...uvidime ako teraz..

mame uz 6095g a 65,5cm 😵

bufina
26. aug 2010

@olifcek Tak to je super 🙂 A jaká je doktorka? A zoubky nějaký budou?

olifcek
26. aug 2010

@bufina zubky ani nedivala mam pocit, ale zatial nic xo)
skoda, ze somnou nebol mm, by sme natocili Olivku co vystrajala x;oDDDD sa rehotala sestricka i lekarka x;o)

prisli sme, lekarka telefonovala, tak ja som zatial isla Oliv vyzliect, polozila som ju na chrbatik, v momente bola na brusku a uz im tam trhala tu papierovu podlozku, co tam dali, otocila som ju, vsimla si, ze na strope je veeeela hraciek, tak som jej par rozkyvala, zabavilo ju to, vyzliekla som ju, prisla dr. popocuvala ju, kym ju pocuvala debatili sme, Oliv drzala fonendoskop...asi kontrolovala, ci to lekarka dobre robi, hehe, paq ju odvazili a zmerali, mame 6095g a 65,5cm , sla som ju obliect, no to ste mali vidiet.....trhala stale tu podlozku, vytacala sa mi za nou, plienku som jej nevedela dat, jak sa salila a rehunala tak jej natihli hrajucu vilu, tak ju to zaujalo, rychloo som dala plienocku, natiahla opalovacky, dvihla som ju, uz ale s podlozkou, hehe, lekarka, ze wow, Oliv tomu dala, a ja,z e no, urobila si pelech....komplet im to tam znicila, hehehe...plackala len pri vazeni, lebo si ju vzala sestricka, nepacilo sa jej, ze nemoze trhat papier

ked som ju obliekla, tak dr., ze zaockujeme, uz, hm? a ja, ze ok...najprv jedna nozicka, poplackala, vzala som si ju, polozila som ju, trhala zase papier, druha nozicka, to uz plackala viac, vzala som si ju, mojkala a uz bolo ok x;o))) v manduce kusok pospala ale prisli sme dom a uz nehaja

lekarka odporucala dat 3ml panadolu, tak som dala, a ze dalsie 3ml o 4 hodky, tak dam znova, ze preventivne len...

pochvalila ju, ze je velmi pevna, lebo len ju chcela chytit za rucky a Oliv uz sedela a krasne sa drzala, no mam ju nechat hopkat len kym papa z lyzicky, alebo kusok v ramci hry, inak ie, lebo, ze este spodnu cast chrbatika nema rovnu, a teda priprvenu na sedenie x;o)

najblizsie ideme tusim 07.10. musim kuk, ockovanie az o pol roka, juchuuuu....len ja chcem mmr presunut, tak asi pobojujeme, ale presuniem to x;o)

bufina
26. aug 2010

@olifcek 😀 😀 😀 aspoň jste měli v ordinaci zábavu. Já sem malýmu pořád koukala na spodní zoubky, už býval v noci trošku nevrlejší, ale dásně měl pořád normální, pak doktorka řekla že to sou ty horní zoubky a včera sem si všimla, že už má neběhlý aji spodní. Asi mu to vyleze hodně naráz, tak už mám nakoupenou zásobu calgelu a nurofenu.... Sem někde četla, že po očkování by se 24 hodin neměly dávat žádný léky, že nějak potlačí to vytváření obranných látek v těle. Tak nevím, ale doktorka asi ví co dělá. U Nikolky sme nikdy nic nedávali, ta měla všechno bez reakce, aji mmr. A na kdy to chceš odložit?

miska9
26. aug 2010

@bufina po prvním očkování mu nebylo dobře, hodně plakal celý den, měl teplotu přes třicetdevět, tak jsem mu dala půlku čípku paralenu do zadečku a ráno už měl jenom mírnou teplotu. A po ostatních očkováních teplotu neměl. Léky můžeš dávat, ale jen když bude teplota vyšší než 38, preventivně by se dávat neměli kvůli tvoření protilátek. S tím jídlem jsme to udělali úplně stejně (kromě kašiček), 6 měsíců - zelenina, 6,5 - ovoce, 7 měsíců - masíčko, jen tedy ještě vajíčko jsem nedala, ale už se na to chystám

@olifcek máte krásné míry 😉 A nevíš, jestli je lepek i v těch kukuřičných křupkách? 😅

bufina
26. aug 2010

@miska9 mu to vajíčko dávám do špenátu s bramborama, to se tam tak dobře hodí 🙂 Su teda zvědavá jak malej bude to očkování snášet, jdeme tam v druhé polovině září. Nikolce budou 25týho 3 roky, tak to budeme mít spojený s její tříletou prohlídkou.

bufina
26. aug 2010

@miska9 A v těch kukuřičných křupinách lepek není. Ten je v obilí.

janula.k
26. aug 2010

ahojte, ja som sa narodila 19.12, ale o par rockov skor a garantujem Vam, ze mate tie najsamlepsie babatka na svete, teda hned po tom mojom 😀 😵

nessaf
26. aug 2010

ahojte pridavame sa 🙂 my sme ale 10.12.2009 🙂

olifcek
26. aug 2010

@bufina na dva roky, no uvidime, ci to vyjde
@miska9 veru ako pise @bufina
@bufina aky spenat robis?

chichaa
26. aug 2010

ahojte..aj ja som 19.12., ale trošku iné tisícročie 🙂 fajn dátum 🙂 ...len narodeniny sa zlievajú s vianocami a to sa mi nikdy nepáčilo 😀 😀 😀

nessaf
26. aug 2010

xixi ano s vianocami 🙂 nam to vyslo tak ze ja som 10.1. a mala je 10.12. 😀

bufina
26. aug 2010

@olifcek Koupila sem mraženej, ale celý listy, ne ten protlak. Ale už sem narazila konečně v obchodě i na čerstvej, tak ho koupím až ten mraženej dojde, ale jinak myslím že je to jedno jakej je. Malá měla očkování mmr někdy v roce a půl a přeočkování letos v květnu. Su ráda že v té době sem ještě nečetla co všechno může očkování způsobit, proto teď z toho nemám moc dobrej pocit, když má jít malej na první očkování. Přeci jen za ty 3 týdny malýmu už určitě pořádně polezou zuby, to ten organizmus dostane zabrat, do toho očkování.... ☹

bufina
26. aug 2010

Mně doktoři na sále říkali, že malej bude asi na mě naštvanej. Narozenej 19.12, svátek rovnou na štědrej den..... 😀 Sem jim řekla že je to jeho problém, měl v tom břichu vydržet až do 31 ledna 😀 😀 😀

beruska.zuzanka
autor
27. aug 2010

dobré ránko, ste to tu kočky teda rozbehli 😕 supeeeeeer 😉 😀

beruska.zuzanka
autor
27. aug 2010

len vidím, že sa nám tu pridáva kade kto... ako maminy, ja nechcem byť hnusná, ani protivná, len názov je jasný 😅 😉 😎

olifcek
27. aug 2010

@bufina veru, ja som vzdy hovorila, ze ake je to nefer, ked si rodicia naplanuju babo na december, alebo daju meno z decembra, no a aha, Oliv sa poponahlala a lala, december x;o)

bufina
27. aug 2010

Sem měla zkušenosti s předčasným porodem už poprvé, tak sem malýmu říkala ať si vyleze kdy chce, hlavně a't to není na Vánoce 😀 Vybral si to tak abych teda byla spoň na štědrej den doma, jen škoda že musel v porodnici zůstat ☹ A to jsme měli po tom víkendu co se narodil naplánovaný jak půjdeme nakupovat dárky, já že budu celou sobotu a nedělu péct no a prd z toho, jelo se rodit 😀 V pátek jsme koupili stromek, nakonec jsme ho ani nenazdobili a byli jsme rádi že nám poskytli na štědrej večer azyl manželovi rodiče. Takový vánoce už bych fakt nechtěla, doufám že letos budou klidný 😀

olifcek
27. aug 2010

@bufina no a ja som bola i s malickou v nemosnici az do 13.01., cize vianoce, i silvestra sme bolikazdy sam..ja na izbe, malicka v inkubtore, mm doma...ale vecer nas prisiel pozriet, tak nas sestricky pustili za malickou a aspon chvilku sme boli pokope 😉

bufina
27. aug 2010

@olifcek Ale mělas dobrý že jsi s ní mohla zůstat. U mě by to asi nešlo, když už mám jedno malý dítě doma, ale na druhou stranu to bylo takový, že mě pátej den vypakovali dom s tím, že mám malýmu vozit mlíko a návštěvy sou každej den od 15 do 16 hod. Vím že JIPka není holubník, ale zase moct vidět svý dítě jen hodinu denně, to je taky málo.

olifcek
27. aug 2010

@bufina veru, mne ju spociatku ani nechceli dovolit chytit cez okienko, len som sa divat mohla, fnuk...ale nakoniec fajn, aspon nechytila ziaden bacil a pod. x;o)) a ku koncu uz sme boli kamosky a dovolili mi prist kedykolvek chcem x;o)

bufina
27. aug 2010

@olifcek V porodnici když sem ještě ležela, tak tam byly návštěvy v 7, 11, 15, a 20 hod. Aspoň pohladit sem ho mohla až pátej den, než sem šla dom ☹

kaja73
27. aug 2010

Pridavame sa aj my.Maly je tiež narodeny 19 decembra.Porodne miery 3600g a 52 cm Momentalne 10 kg a 80 cm.Ma dva dolne zubky a tlačia sa horne.Dnes sa prvy raz sam z lahu posadil.Loziť nevie,len sa toči dokola.Chodi ,ked sa drži za dve ruky.Mame alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka.Za sebou už dva pobyty v nemocnici-raz v 2 mesiacoch zapal pluc a pred mesiacom operaciu hemangiomu.Takže stresov už bolo dosť.Je to však užasny smejko,každeho si tým hned získa.

olifcek
27. aug 2010

@kaja73 no, my sme mali 11.01. transfuzku krvi, o dva mesiace v jednom tyzdni 3 injekcie na krvnu tvorbu, 30.06. operaciu hernie, dnes mame horucku cely den po vcerajsom ockovani, fnuk....ale 07.09. ideme na baby plavanie, tesiiiiiiiiiim

bufina
27. aug 2010

@kaja73 Teda, ten je velikej 🙂 Malej se taky zvedá jakoby si chtěl sednout, tak su zvědavá kdy se mu to povede. A jak se mu na tu alergii přišlo?

@olifcek Tu transfuzi krve měla malá proč?

olifcek
27. aug 2010

@bufina kvoli anemii ☹ ako i tie injekcie do ruciciek dva mesiace na to

bufina
27. aug 2010

@olifcek Malej musel brát železo a kyselinu listovou. Ale nevím teda jestli mu to pomohlo, protože to železo měl v takovým hnědým sirupu a dostával to po jídle. To mu byly tak 2 měsíce a v té době strašně blinkal, takže myslím že stejně toho většinu vyblindil ven.

Sem teď byla týden doma sama jenom s malým, to byla pohodička, ale tak po třech dnech se mně po ní už strašně stýskalo. Dneska sem Nikolku přivezla, doma chaos jako blázen, všude bordel.... Ale zase tu už není takový ticho, ta pusu nezavře 🙂

kaja73
28. aug 2010

@olifcek Aj moj maly mal anemiu-tiež mu hrozila transfuzia .hemoglobin mal 74 norma je 120-140.Naštastie sa to potom upravilo.
@bufina Od 2 mesiacov mal ekzem.Mal ho po celom tele-fakt des.V krvi sa mu nič nepreukazalo, ale vylučenim bielkoviny sa mu stav postupne v priebehu mesiaca o 80 percent upravil. Vtedy pil alergy care,ale tych 20 percent
nie a nie zmiznuť, tek sme skusili neocate 1 plechovka stoji 78 euro-nik nam to bez dokazu v krvi nechcel predpisať-a všetko po týždni zmizlo.Teraz vybavujeme, aby nam ho už konečne niekto predpisal.Je to totalne Kocurkovo.Kojiť som prestala ked mal 7 mesiacov.Plne kojeny bol len 6 tyždnov.Nevedel poriadne sat ,stale sa dusil,až bol z toho ten zapal pluc.Potom som odsavala,ale to množstvo nestačilo a tak prišiel rad na sunar HA a vtedy vznikol ten ekzem.Od 5 mesiacov som sa maly znovu prisal a ako tak som ešte tie 2 mesiace kojila,ale od tych 7 mesiacov už nechcel ani sat ani pit moje mlieko z flašky-špekulant jeden.Hlavne že alergy care aj neocate pije a ta chuť je pritom hrozna.

bufina
28. aug 2010

@kaja73 A máte ty mlíčka na recept od doktorky? Známá to taky pro malou kupuje. Její malej měl taky ekzém po celým těle, u druhýho dítěte to nechtěla riskovat, tak si hned po porodu nechala zastavit laktaci a rovnou jí kupovala ten alergy care. Ale že to teda stojí snad 1300kč plechovka 400g a oni to mají tak na 3-4 dny. A nikdo jí nic neproplatí, ani pojišťovna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre