Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
24. apr 2010

Ahojte kocandy,

prosim kontrolujte sa ked pisete 😀 ved som skoro odpadla ked som videla kolko toho treba precitat 😀 ...ale zmakla som to...len mam teraz kus chaossss na co som chcela reagovat ...no neva chce to len cvik...

jitka
drzkam ti palce nech su vysledky v poriadku a aby ste si mohli uzivat tehotenstva....boooze a ty si v praci? och nezavidim ti...

evka
ty vypekacka a vyvaracka jedna....len chute robis...ako si ma clovek pri tebe drzat liniu...?ked take chute vzdy narobis?ze musim hned mysliet na to co napeciem dobreho... 😀

petka
no maly je uz aky krasny a tie okale ake ma obrovske...no chutnucky je a ako papka.....no nema chybu
aj ja som "zvedava" co bolo s drobcekom kedze nepriberal a mali ste stresy...ale uz sa ta pytala inga tak uz len cakam co napises ved nebudeme sa vsetci pytat to iste ked uz niekto taku otazku napisal.... 😉 -muselo to byt hrozne obdobie aj mna hebamme tak vystrasila ze musime do nemocky ze mala nepribera len chudne-ale nastastie mm prisiel na to ze ona nevie ako vazit-kedze vaha prisla z chladu do tepla...ona ju hned zapla a vaha nebola este zahriata takze vazila zle...
este si sa pytala ako budem malej davat pit....no my sa kojime takze hned prejdem na normalny pohar...a zo slamky uz pit vie mm to uz skusal tahala ako besna....ved komu by nechutilo cerstvo odstavene ovocie... 🙂
jaj a este baby signs-no uvazujem o tom ale na kurz asi nepojdem citala som o tom na nete tak o nieco sa pokusime len tak sami doma...

danka
aj my sa dnes chystame grilovat....

no tak zeny my ideme dnes kooonecne grilovat...uz ako je pekne tak po uliciach rozvoniava grilovacka...a mnaaaam to ja mozem...takze konecne vyskusame nas novy gril-ktory mame mimochom uz roky ale este sme nikdy na nom negrilovali...lebo bud sme opekali niekde v prirode alebo u mojich rodicou...a potom sme uz neboli doma a gril este teda "dozrieval" v pivnici...no ale dnes ho oprasime 😀
masko som uz nalozila do marinady....este spravim zeleninkovy salat a uz sa len tesit na papanie.... 🙂

evinkaaa
24. apr 2010

Ahojte.

Aj ja sa pridavam do klubu dnesnych grilovacov 😀 😀 😀 . Ale my ideme az tak podvecer, pozvali nas veeelmi dobri kamarati.
Predtym este ideme na obed k svokrovcom, potom ideme na jeden Frühlingsmarkt nieco konkretne pozriet a mozno aj kupit, dalej musime skocit do jedneho Möbelmarktu tiez nieco vybavit, potom do jedneho Einkaufszentra (to je zasa na opacnej strane mnichova) a nakoniec na tu grilovacku. Takze plny program 😀 . Ale vonku je uz od skoreho rana naaaaadherne pocasicko, tak to hned urobi fajnu naladicku. 😵 Jooj, ako ja lubim taketo nadherne dni. Slnecne dni - to je moje 🙂

Bei - to sa ti len zda, ze ja vyvaram a vypekam dobrotky. 😀 To len tu sem-tam "hodim". Ved aj ty pekne vyvaras a vypekas, podla toho co niekedy pises. Ale vies, ja mam taku "zasadu", ze jeden den je u nas jedlo s ryzou, druhy den so zemiakmi, dalsi s cestovinami, dalsi den je rybka (hocijaka na hocijaky sposob) a dalsi den je nieco veeelmi lahke - salat alebo raz za tri mesiace nieco sladke. Toto pravidlo som si "osvojila" uz velmi davno a podla neho aj varim. Jasne, ze su aj dni, kedy clovek nic nestiha a nieto este varit podla tohto - vtedy uvarim, co prve "uchmatnem", hlavne to musi ist rychlo. Ale za normalnych okolnosti to dodrzujem. Niekto si povie, ze aka blbost, lenze mne sa to blbost absolutne nezda, pretoze chcem, aby sme jedli rozne veci a nie kazdy den to iste. 😀

Jitka - zelam ti, aby ti pracovny den co najrychlejsie ubiehal a ty si si mohla domka konecne oddychnut. 😵 Ozaj, ak sa smiem spytat - kde ty pracujes, ked aj dnes do 18-tej musis?

Aki ste tu vsetci cestovatelia, kedze hovorite o tom, kde ste uz boli a kde byvate a mozno byvat budete v buducnosti. No my sme zatial tu v m. a tu planujeme aj ostat, ak-tak sa v buducnosti budeme stahovat potom v ramci m., ale do väcsieho (mozno domcek). Ale uz mame velmli konkretnu predstavu, ze kde by sme chceli "na stare kolena" zit. 😀 Nasim snom je zit potom v Taliansku - Toskansku. Planujeme si tam kupit mensi domcek a zit tam, ked raz budu deti a odrastu 😀 . Milujeme obaja tuto krajinu, ich kulturu, ich papanicko, vinko... 😵 A nieje to od sk tak daleko. No, uvidime, co ta buducnost prinesie.

iii
24. apr 2010

caves baby, nestiham reagovat na vsetko, vikendujeme opat vsetci pospolu, to je vzdy tak trosku sviatok u nas
akurat k tej hygiene - tak my sa teda na ziadnu extra hygienu nehrame, prirodzena spina v kombinacii s kojenim mi pride ako uplne super sposob imunizacie kojencov....a ad hygiena v pekarnach - tak tie jednorazove rukavice mi pridu ako dost dobra saskaren a hlavne dost neekologicke. vsak tych vsetkych surovin v procese pripravy sa uz dotklo tolko ludi, ze ked predavacka vezme chlieb do ruky, uz naozaj nerobi ziaden rozdiel.....

peti, u nas je NZ tiez horuca tema na buducu zimu, mate uz nejaku konkretnejsiu predstavu?

bei, super fotky, chariot ti uprimne zavidim 😉

tak ja letim, pekny vikend vsetkym! akurat sa mi nevidi, ze je vikend sa neprsi, v tom musi byt nejaky hacik!

evinkaaa
24. apr 2010

Kocky, nedavno ste sa tu bavili a este aj bavite o Fahrradanhängroch pre deti.
Kto planuje kupit alebo sa o to zaujima, davam do pozornosti: (nikdy nieje zle, ked si to o tom clovek vie) 😉
http://media.adac.de/adac_tv/top_aktuell.html

leelo
24. apr 2010

caute vsetci,

mm&bendzo su vonku, ja sa idem skulturnit a sup za nimi. este by som vam pred tym rada napisala, no uvidim, co stihnem.
inak (btw) maleho volame vselijako, to meno skryva v sebe nespocetne moznosti. paci sa mi aj to, ked ostatni pridu s niecim novym ako ho nazvat. napr.inga, ze bendzo, to sa mi velmi paci. moj bracho vymyslel benusko, hebamme vzdy ze benny, nasi benjaminko, benjamincek. my bendzi, bendzinko a ked sa mu prihovarame, tak kukino, kukinko, lebo on tak vyvaluje okale uz od narodenia, ze az. niekedy akoby nas videl 1.x v zivote 😀

oj krasne je dnes, teraz doobeda ideme len sem do nasho parku, co mame hned pod domom, jevelmi blizko a velmi pekny, takze optimalne riesenie na rychle uspatie maleho. poobede mozno niekam dalej, ale autom sa mi nechce ist, ved do mesta to mame asi 15 min peso a tam je napr.englishergarten.
dnes nam robia tiefgarage reinigung, tak sme parkovali na miestach, co maju firmy rezervovane, takze nam umyju a im neeee, super to moj muzo vymyslel 😎
on je inak velmi sikovny, robi SAP-beratera, ale pokial ide o wireless al.iny problem u nas doma, to robim vsetko ja, on sa moc s pocitacmi nekamosi. roky pouzival total commander a teraz v praci mu dali laptop s vistou, no to bolo, musela som ho ucit robit s windowsami. ale toto on nikomu neprizna ! typicky predstavitel muzskeho rodu...
ja som pred materskou robila tiez v IT firme, naposledy na pozicii environmental affairs. my vyrabame pocitace a ich recyklacia musi prebiehat podla legislativy v tej ktorej krajine. o to som sa starala ja. v skratke.
vela som cestovala, chodila som auditovat nasich recyklacnych partnerov, aj ich vyberat, aby sa nestalo, ze nam nejaka garazova firma vyhra tender a potom budu nase monitory pohadzane niekde pri ceste 😎
bola som aj tu v mnichove, v garchingu. no taky poriadok v dokumentacii a aj na "place" ako nemci nemal nikto. nejaki briti alebo iri sa na nich vobec nechytaju. to sa mi na nemcoch paci.
co sa tyka zverejnenia nejakych blizsich detailov, aj ja by som najradsej vsetko pisala do IP, ale no ked uz som tu zverejnila fotky syna a tolko popisala, tak uz ostatne je nic. musim to nejako vnutorne prezit. trosku ma desi, ze tuto temu moze okrem vas citat fakt hocikto, ale vidim, ze vy ste to prekonali, musim aj ja.

dani, vpravo hore nad prispevkom mam ze fotoblog, tak tam by mal byt 1 ks.

jitka, nech ti den rychlo odsype a nech si uzijes pekny vecer. mas pravdu, ziadne ine meno by sa mu nehodilo. ja som pocuvala vnutorny hlas, on si ho vybral sam, ked bol v maminke 😉

evi, co ty vystrajas po nociach? 🙂 takze ta party bude dnes? myslim, ze ti nohy vybozkavaju

evinkaaa
24. apr 2010

Peti - ved ked sa ti to nepaci (co aj chapem), tak si tie "privatne" udaje mohla kludne do IP. Ved sa nic nedeje. A k teme ohladom citania - odkedy je novy konik, tak sa daju tvorit sukromne temy, ktore sa zamknu a maju k nim pristup iba ich clenovia. Cize v nasom pripade iba my tu baby, ale nikto iny. Cize cudzi ludia by ich nemohli citat, lebo ak by aj chceli, museli by si pytat povolenie od zakladatelky temy. Uz sme sa tu o tom s babami bavili, ale povedali sme, ze by takto nemali sancu prist nove baby k nam, keby sme boli zamknute. 😉

dania
24. apr 2010

Holky grilovacky a co mate na jidelnicku? Ja se musim pochlubit, ze poprve jsme delali domaci weisskrautsalat a je tak vynikajici, ze uz kupovany ani nechci 🙂 a k tomu asi ugrylujem burgery, to maji kluci stejne nejradsi, takze zadne specialitky se nekonaji.

Evi, zajimavy prispevek z toho adacu.

Peto, ja si nemuzu pomoct, proste ten link tvuj fotoblog nevidim, treba o 2 prispevky vys u Ingrid tam fotoblog je, ale u tebe nejak ne... hmmm, nechapu. Mozna je problem, ze je na .sk koniku a ja jsem na .cz, nevim. Ale nakonec jsem ho nasla podle tveho nicku. Benji je krasny okatec! Hmm, ja mam taky trochu problem s uverejnovanim nasich fotek, tak ti poslu link na nas fotoblog do ip, aby ses taky mohla podivat.

dania
24. apr 2010

haha, to sem to grylovani pekne pocestila, co? sorry 😅

leelo
24. apr 2010

danka, pozerala som nastavenie fotoblogu a nie je tam moznost typu vytvorit aj na .cz alebo take nieco, ako je to ked zakladas temu. dakujem za IP, neskor si pozriem tvoje fotecky 🙂

evi, nie, ja som sa dobrovolne rozhodla ti odpovedat sem, len som sa trosku rozkecala o tom, ako to vnutorne spracovavam.
a ked by to chcel niekto z anonymnych uchylov zneuzit, tak uvidi!!! 😀
kam idete na fruhlingsfest? aj tu pri nas je jeden, vcera o 22.00 bol ohnostroj, potesilo nas to 😠

leelo
24. apr 2010

bei, aj my sa kojime (vdaka bohu za to). davam mu taky od Aventu s naustkom (neviem ako je to po nemecky) a drziacikmi, nech sa uci zrucnosti. slamku sme este neskusali, musim kupit. viem, ze niektore deticky preferuju slamku a naustok im nevonia.
ani ja nechcem moc ist na kurz, take nieco organizobane pre tak male babo sa mi zda moc zvazujuce.
tu je k tym kurzom vseobecne super clanok, dost sa s nim stotoznujem:
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

leelo
24. apr 2010

babulky, bezim ja von. este sem pridem vecer a dopisem, co som chcela.
zelam vsetkym krasny slnecny pohodovy den a usmievavych ludi poboku

paula
24. apr 2010

ahoj holky,
jak se mate? Ja totalne nestiham. Ve skolce me to bavi, ale je to dlouhe. Laurinka uz si docela zvykla a je dobra partacka s Hawarem. Hawar dokonce i vari. 😉 A dobre. Mohlo by mu to vydrzet i potom. 😉 🙂
Vcera jsem delala zkousku z nemciny na tu vychovatelskou skolu a byla jsem uspesna. 🙂 Dokonce me rekli, ze jsou pozitivne prekvapeni. Tak jsem moc rada.

Pristi tyden objednavam avon, tak prosim verne i neverne zakaznice, kouknete se na katalogy, treba neco objevite:http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page
Jinak stale plati, ze rada poradim pri jakychkoliv kosmetickych otazkach. 😉

vitam tu nove holky doufam, ze vas brzy doctu a trochu zjistim, kdo je kdo.

Mejte se vsechny moc krasne a krasny slunecny vikend preji!
P.

rpinguin
24. apr 2010

Dani, hahaha, prisla som na to 😉
Ak sa zaregistrujes na ceskom konovi a mas fotky, takze tie, ktore su zaregistrovane na slovenskom konovi alebo svadbe alebo streche ich nevidia a naopak. Takze musis ist na SK kona a fotky Benjiho uvidis 😉
No a mna nic nenapada 😲
Tie elefanty na linku nenajdem, kedze za tu cenu to je zrejme stary model.
Co sa hygieny tyka, tak mi je to tiez akosi sumi fuk, Matilda pravidelne zotrie kazdy den dlazku niekolko krat a je cisto 😀 😀 😀
No a odkedy mam pekarnu na chleba, tak peciem sama a do pekarni nechodim a ked chodim, tak to pecivo predsa dostanem od predavacky, tak sa nemusim prehrabavat v nom a vyberat special kusky.
Zenule, pekny vikend a vase grilovacky, my sme alergici strasni, takze o nicom ☹

timea.ryan
24. apr 2010

🙂 Dania Volam sa Timea. Tesi ma

dania
24. apr 2010

Pauli, gratulace k te bravurne zvladnute zkousce! Taky super, ze uz si rodina zvyka na zamestnanou mamcu.

Reni, ja taky strasne rada kupuju Elefantiky, tos udelala fakt dobry kauf.

Timea, aha, to me nenapadlo, to je nezvykle jmeno 😀 K tvojemu dotazu: pro me je Nemecko moc prijemna zeme k zivotu, jsem tu spokojena, ale samozrejme zaklad te spokojenosti je ze mam tady rodinu a praci, to pak muze byt clovek spokojeny asi kdekoliv. Lide jsou tu pratelsti, i kdyz si drzi odstup. Mimco jsem mela jen v D, v CZ ne, takze nemuzu porovnavat z vlastni zkusenosti, ale tady jsem byla moc spokojena s veskerou zdravotni peci zatim. My zijeme na venkove a proto neni problem ziskat misto ve skolce (i kdyz teoreticky by meli mit na misto ve skolce narok vsichni od 3 let), nevyhoda ale je, ze tady skolky maji provozni doby jen cca 7-12, coz neni uple idealni, kdyz chces jit do prace. Ale to je obecne problem i skol, deti v prvnich rocnicich maji hrozne kratke vyucovani, takze to je organizacne narocnejsi. No vsak uvidite, ja myslim, ze se vam tu bude libit. Zatim jeste nevite, kam se budete stehovat?

evinkaaa
24. apr 2010

Caute.

My sme akurat dosli domov. Na party bolo supeeeeer. Vselijake mnamky... 😉 No proste ako na party. 😀

Dani - tak aj vy ste v pohode grilovali? Aky weisskrautsalat ste robili? Das, prosim ta, na nasu peciacu temu recept? Dakujeeem 😵
Ja vselijake salaty mozeeeem 🙂

Peti - boli sme dnes poobede na "Auer Dult-e". Bolo tam naaadherne, kedze pocasie spolupracovalo 😵 A vy ste boli predsa v englischen garten? Nechodime tam casto, iba vtedy, ked nieco konkretne potrebujeme.
Ten "vas" ohnostroj som vcera celkom nahodou videla. Boli sme u kamaratov a poculi sme ho, tak sme kukali 🙂
Mas inac sikovneho muzika, ako si o nom pekne popisala 😵 . A ty si tiez sikulka 🙂

Pauli - parada, ze si laura uz zvykla. A tebe blahozelam ku skuske. 😉

Renca - chuuda, kedze si alergicka, tak je teraz "tvoja" sezona, ze?! Nezavidim... 😒 Drz sa. 😉

Timea - vitam ta medzi nami 😵

dania
25. apr 2010

Evi, tenhle salat je total einfach. Ale fakt klasika. My dneska mirime na blesak, mame tam rande s jednou ceskou rodinkou. Pocasi vypada vic nez slibne. Pekny den.

leelo
25. apr 2010

Pekny den vsetkym!

Dani, vase fotky su uzasne, normalne akoby som pozerala dokument v telke, krasa 🙂
Svanda, ze ste boli na Islande akurat ked to ruplo, boli ste v centre diania. Tvoj maly je neskutocne zlaty, aky trpezlivy cestovatel. Asi ste s nim od malicka labzovali, tak ma trening. A tie odbery vzoriek suviasia s tvojou pracou ci manzelovou? Ej, ale som zvedava... My sme su kupili canon taky poloprofesionalny, ked sa maly narodil, ale nemame ho po technickej stranke este zmaknuty, neni casu, takze tie foto su take nijake - ako sa vravi - perly sviniam 😀
Co vravis na Vancouver? Muz vravi, ze je to 1 z najkrajsich miest sveta.
Vidim, ze satkujete. Este stale? Aj ja mam Didymosku, som s nou spokojna. Neviem preco, ale so satkou vyzera kazda mamina tak viac maminkovsky 😉
Pripojim este 2 fotky z nasho satkovania, na 1.je maly ani nie 2-mesacny a na 2.teraz niekedy. Asi sa zasmejes hlavne na tej capici - B. je v nej ako peruanske dieta, Podobne ako Timi 🙂

evinkaaa
25. apr 2010

Kraaaaasny slnecny den 😵 .

Dani - uz som kukla na peciacej stranke. Dakujeeeeem 🙂 Uzite si to na blsaku.

Peti - naaadherne fotocky maleho. Ta druha v tej capici je nenormalne rozkosna. Ved ked by si ju niekde poslslala, zarucene vyhras prve miesto s nou. Ta fotka mi velmi pripomina fotky Anne Geddes. Poznas? 😵

My sa dnes vytiahneme asi niekam na bicykloch. Pocasie priam pozyva niekam do prirody.
Vsetkym vam zelam krasny a oddychovy den, nech uz ste kdekolvek a robite cokolvek 😀

zuzanasaw
25. apr 2010

Juj, devy, vy ste ale ukecane! Ja vam zavidim ten vikendovy oddych. U nas doma chorusik, Niki teplotuje, dnes v noci tahal az na 40°C, proste des. Od piatku uz je tak vselijak, vcera rano grckaltvaroh (zrazene mliecko, ale take kusiska, ze len pozerala! :( ), ale dnes poobede uz nema teplotu, tak uvidim, ci sa aspon dnes v noci vyspime. Som ako mechom po hlave udrata, totalne grogy... Hlava mi duni, chce sa mi spat, ale ked mm. vzal Emku von a Dominik zaspinkal, lahla som aj ja. Po nejakej polhodke sa mi uz ale nechcelo spat, len som tak lezala, tak reku, ze vas idem odcitat aspon zbezne... Letmo som vas prebehla, ste toho popisali az-az.

Pauli, super vysledky na skuske! Vidis? Si sikulka! Ono to praktikum ma asi tiez vela do seba, ze?

A dalej si uz bohuzial nepamatam :(

jika80
25. apr 2010

ahojte babky
taaaak dnes bol krasny dnik
sme boli u svokrovcov na obede, potom sme sa rozvalovali na teraske a teraz este troska oddychu doma, no co viac si priat od nedele 😀

leelo
25. apr 2010

Ahoj Zuzi,
to ma mrzi, ze maly ma taketo trable. u to bude iste len lepsie, ked dnes uz neteplotuje. Ako je to vlastne s malymi detmi a teplotou? Kedy je ta hranica, ze uz treba ist s nim na pohotovost? Mne hebamme vravela, ze ak bude 39+ tak nedavat nic a ist na kliniku. Ale to bol B.este malinky uplne. V BA zase vysmiali moju kamosku na pohotovosti, ked sa tam dovalila s polrocnou malou s teplotou 39, vraj jej mala dat cipok a nha druhy den k obvodnej. Ako je to vlastne?
To si dobra, ze polhodinovy spanok. Ja kebyze mam moznost, zavriem oci aj na 16 hodin 😉

Evi,
diki za koplimentos. Musim fakt skusit niekam nieco poslat, ved za skusku nic nedam. Citam len Eltern a ziadne sutaze som nezaregistrovala. Anne Geddes poznam, ona je priekopnicka v detskej fotografii a na slovensku existuje jedna, ktora ju total napodobnuje, normalne presne tie iste stylizacie, vsetko, to by som vedela aj ja, ale vsetci sa tvaria aka je umelkyna a ospevuju ju.
Inak co si pisala o taliansku, tak ja som si tym stylom oblubila Portugalsko. Nielen nadherne plaze a plno zaujimavych miest, ale aj kulinarska extaza 😉 No vily su aj tam nadherne, to asi mozem snivat. V krize tam klesli ceny vyrazne, skoda , ze sme nic nekupili 😀 teraz to ide a pojde isto hore, hahahaaaaa
Dnes bol cely Munich na bicykloch. Kde ste boli vy? Ako bolo? My sme vcera nakoniec boli len tu u nas v parku, lebo ti kamosi, co mali dojst, nas cely den natahovali a potom vobec nedosli, takze sme uz vecer nechceli ist daleko 😒
Dnes tu bol kamos, este Benjiho nevidel, doniesol kopu darcekov nam aj jemu. Slubil mi obcas pomoct s kocikovanim, tak uz spriadam plany. No nakoniec asi vyuzijem ten cas na spanok. Boli sme sa najest v biergartene, krasne pripekalo slniecko.

Inga, buduca zima znamena 2010/2011? Lebo tuto jesen - 2010 su tam majstrovstva sveta v rugby a mm splieta nieco, ze aby sme isli vtedy. Mne sa to zda skoro. Aj kvoli B, aj kvoli financiam. Plany mame asi take, ze necham sa viest nim, on tam rok zil. Ak teda chcete nejake info, tak sa spytaj kludne.
Po tych fotkach, co dala Danka mam zrazu chut ist niekem na sever, zaujimava zmena kurzu.

Baby, co ste rodili v 2009, krstite na slovensku? My sme na Vianoce nestihli a na velku noc sa nekrstilo. Ja uz by som najradsej len prisla, pokrstila, odisla, ziadna rodinna seslost. Mate nejake info, co na Slovensku ku krstu treba (okrem sviecky a kmotra)? Dakujem pekne.

yanni
25. apr 2010

Ahojte babenky,
no pozeram, tiez fajne vikendujete. Poviem vam, ja som to slnko a teplo strasne vychutnavala. Dufam ze uz ostane pekne, to je uplne iny pocit, clovek ma aspon z coho cerpat energiu.
No ja som bola vcera ako som uz spominala po robote s kamoskou v meste bummeln a potom sme sa boli najest a prisiel aj jej muz tak bolo fajn. Sadli sme si na terasu a nehali sa obsluhovat 😉
Dnes som trochu poopratovala a teraz varim aby bolo co zajtra do roboty na obed. To ja vzdy tak v nedelu neskor varim a mam tak na pondelok niekedy aj utorok obed. Lebo ja to ten Kantinovy fras fakt nemusim.

Renka, Ingi no ja si tiez myslim ze to s tou cistotou clovek nemusi prehanat. Ingi ja v u nas pekarni velmi zriedka pozivam rukavice, donedavna sme mali tie latexove, to ja nemozem, ked ich mam dlhsie na rukach tak ma taha a teraz sme dostali vinylove ale to mame len jednu velkost a su ako pre kona, cize stale nam padaju a je to na h....Tak co sa da len kliestami a aj tak len rukami. Ved si nevrtame v z.... a kazdu chvilu sa clapkame vo vode. Takze co sa stazovat. Ine je to v tych SB-Backshopoch, tam si zakaznici sami "naserviruju" a to je ine ked niekto z ulice pochyta rukami pecivo. Preto ja v takychto pekarnach ani nekupujem. Je sice pravda ze su lacnejsie ale ktovie ake zltackove bacili si este "kupim". No ale ja sa aj tak len v "mojej" obsluzim a v poslednej dobe dokonca doma dopekam. Ako teraz v Garchingu sami pecieme, tak si vzdy v piatok alebo sobotu zoberiem tie halbgebackene zemle a dopeciem doma. A v nedelu mam teple a cerstve pecivo. A nemusima ani skoro vstavat a utekat do pekarni. To je fakt super luxus 😉

Pavli super s tou nemcinou. Si fakt sikovna. Zvladas, rodinu, pracu, avon a vsetko fakt na jednotku. Este mas mamku u vas? Kedy koncis praktikum? Pozriem avon, dokedy ti musim poslat objednavku ak nieco najdem? Kuknem zajtra rano v roboty, to mam trosku casu o pol siedmej.

Petka, Bendzi je fakt zlatucky 🙂

Ozaj musim vam zase prihodu porozpravat. Ja fakt neviem co mam s tymi slovenskymi cigosmi ale mna prenasleduju nejako vsade 🙄 Po tej prihode na Dachauskej stanici mam zase nieco. V piatok idem z Büra do pekarni v elektricke. Mam to tak fajn, ze nastupim nedaleko sudu a mam to priamo k pekarni. No nebola az tak plna, ved bolo len nieco po druhej poobede, tak som si aj sadla. no a oproti cez ulicku sedela taka mlada baba so strasne skaredym chlapom. Najskor som si myslela ze turek alebo tak. A zrazu pocujem ako niekto z predu krici "pozeraj ci nejdu revizori" (po slovensky). A ta mlada baba krici spät "sak kukam co reves" (odniekial z juhu SK museli byt, Nitra, Nove ZAmky alebo tak, lebo mali dialekt ako sesternica mojej mamy), no vam poviem ja som nemohla. Tak som si tu mladu lepsie obzrela, bola taka ciganska ale az tak velmi nie. Tu druhu som videla ked vystupovali a ta 100%tna cigoska. A TEn skaredy chlap, ten aj po cigansky nieco zareval, tak uz som vedela. LEn som zial nerozumela 🙄 Ale boli to asi slapky, boli oblecene ako Nutten, no fakt, hlavne ta starsia. A ta mala tiez chlapa pri sebe, ten vyzeral ako pasak. No ja sa fakt usulam 😀 😀 😀 😀

No idem pozriet co ten Auflauf robi a tu este par fotiek pre labuznicky.
Vierka a pre teba extra tych konecnych delikatess na zoskrabanie 😀 A este raz diky za vysvetlenie "btw".

leelo
25. apr 2010

Jitus, cau, to si mala krasnu nedeleu, Ved si aj zaluzis po tej sobote! 🙂

Katuska, hlasim sa k vam na brigadu, pohlad na tie fotky je mierne neznesitelny, kedze doma nic take nemam, auuuuuuuu
Prihoda s cigovinou je za 100 bodov, nedaju ti pokoj ani tu v exile. Co je Nutten? Slapky?
Cize nedela podvecer = Katka vari, dobre vediet... 😉
S tou hygienou mas/mate pravdu. Ja som len zvyknuta na SK, kde fakt zamestnavaju polointeligentov, co si ani po wc ruky v zivote neumyju a isto nemaju ani zdravotny preukaz, no ale su ochotni robit za par supiek, tak sa to nejako zakamufluje. A niekedy si ruky neumyvaju ani "studovani" ludia. U nas v robote sme vdaka tomu mali aj prasaciu chripku. A ja tehotna, fasa...
Mate pravdu aj s tou prirodzenou imunizaciou baba. Ta miniviroza zo zac.tyzdna, co mal drobec bola presne dokazom, ako to zvladol vdaka dojceniu - stale sa nosil v satke, papal, spinkal, papal a stale mu bolo lepsie a lepsie.

yanni
25. apr 2010

Petka, no tak prid, my potrebujeme vzdy nejakych brigadnikov. Maleho das do satky a mozes obsluhovat. A strcime mu do ruky praclik nech obzuva 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale vazne, tu robotu by si asi robit nechcela, To nie je med lyzat. VEla ziakov na brigadu sa uz u nas vystriedalo. To len vidina penazi ale po dvoch tyzdnoch to väcsinou vzdaju. Ja to uz robim nejako len zo zotrvacnosti. A za 7 rokov v tom ksefte som pribrala 10 kg a to tam ani vela nejem. To asi uz len z pohladu clovek priberie. A zhadzovanie je take tazke 🙄

Juj varim varim. Uz sa aj dovarilo . Kartoffel-Gemüse-Auflauf. Slovenske grule a nemecka zelenina 😉

Ano Nutten su slapky. No to ja taketo prihody mavam. A aj s roznymi opilcami a tak. Ale najlepsia bola ta s tymi cigosmi na stanici. Ked ju najdem skopirujem ti ju alebo napisem v ip. Sranda 1. triedy 😀

A ani mi nevrav o tom WC, ja uz mam asi tik. Umyvam ruky furt. Ked som studovala vyslali nas do Franken a tam vraj rok pred nami bola zltacka rozsirena. Prave tam bolo stavenisko a bolo len jedno wecko pre vsetkych v Big-Brother-Kontajneri a chodili tam aj ti stavbari a jeden moj kolega chytil zltacku a musel mat potom rok nechcenu prestavku a potom pokracoval s nami. Patrali odkial to chytil a bolo dokazane ze v skole. No tak si to predstav.

paula
25. apr 2010

Ahoj!
Kati, objednavam nekdy pristi tyden, az se mi toho sejde vic. 😉 Jsou to ted 2 silne katalogy, je tam hodne super nabidek, v 18 uz spousta vybornych kremu na slunicko a v 17 na strane 135 je tvuj oblibeny krem na ruce v akci a jeste plus 20% obsahu navic. 😉
Pribeh s cigosema stoji za to. 😉
Uz jsi vlastne prestehovana vid? A spokojena?

holky, taky mate dnes tak krasne?

diky za vsechny gratulace ke zkousce.

praktikum delam do konce kvetna a pak hned jedeme na dlooouhou dovolenou. Vypada to, ze do Iraku pojedeme tentokrat autem, tak to bude velke dobrodruzstvi. Vyhoda je, ze se jede pres CR, tak to spojime s navstevou vsech pribuznych i u nas. 😉

paula
25. apr 2010

Zuzi, brzke uzdraveni Nikimu!

Peti, vitej, koukam ze jsi z Mnichova? A jak se ti tam libi?

leelo
25. apr 2010

Pavli, ahoj 🙂
Jasne, ze ta pochvalili za nemcinu. Ja stale pocuvam od Nemcov, ze su tu ludia aj 20 rokov a nevedia ani ceknut, takze oni vedia ocenit, ked niekto rozprava vyborne.
Pozeram ten avon, lebo som chcela nieco samoopalovacie a zaroven citam v Dietati, ze tehosky a dojciace nemaju pouzivat, lebo su tam nejake chem.latky, ktore sa v stopovom mnozstve dostavaju do mlieka, tak neviem...
Poznam Mnichov uz davnejsie, splnil sa nam nas kvazi sen/plan, ze tu sme. Zatial sa nam tu paci, vlastne cim dalej, tym viac. Maly sa tu narodil, tak sme radi, ze ho tu budeme vychovavat. Je to mesto pre ludi! 🙂

evinkaaa
25. apr 2010

Caves zienky. 🙂

Hlasim sa aj ja a zdravim vas po nadhernom slnecnom dni. 😵 My sme si urobili malu turu na bicykloch, bolo fakt uzasne. Vychutnavala som si to, ked sme isli cez les a luky. No nadhera, taky cerstvy vzduch. 😉

Zuzi - zelam skore uzdravenie nikimu. Chudatko, takto sa trapit. A ty s urcite s nim. 😖 Drz sa. 😉

Peti - vy ste si slniecko vychutnavali v parku a v biergartene? Tiez vynikajuca volba. 😵 Co dobreho si si dala?

Pauli - do Iraku na aute? Wow... 😀 Kolko vam asi bude trvat cesta?

Jitka - nadhernu nedelu si prezila. Fakt taky oddych. Ale si si to po narocnom tyzdni aj zasluzila 🙂

leelo
25. apr 2010

Evi, parada. Ked rozhorucena vojdes do "klimatizovaneho" lesa, to je to naj! 🙂
Mne chuti ten taky syrovo-tvarohovo natierkovy tanier, k tomu big praclik, kt.nikdy nezjem. Neviem ako sa to vola, snad vies, co myslim. A spetzi som si k tomu dala, ina zvrhlost. Potom neskor mi chalani este lasagne objednali, zeleninove, dobree.
Ozaj, je na stranke nejaky recept na ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre