Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
25. apr 2010

Peti - myslis "Obatzter"? To mam rada aj ja a k tomu cerstvu Breze. Mnaaaam. Alebo len taku cerstvo upecenu Breze s maslom. Mnam. To milujem najviac 🙂

leelo
25. apr 2010

Presne, iba s maslom!
.. a moze byt aj pazitka 🙂

Ten nazov je tak krkolomny, ze si ho nikdy nezapamatam.

evinkaaa
25. apr 2010

Ano, pazitku milujem aj jaaaa 😀

A recept na zeleninovu lasagne mas napriklad tu:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5214

evinkaaa
25. apr 2010

To je vynikajuca stranka. Ja som uz odtial vyskusala uz mnoho receptov. Ci uz varenie alebo pecenie 😵

leelo
25. apr 2010

Ano, ved vdaka tebe ju poznam. Zabudla som ze nemecke recepty maju len 3 stranky a ze ich mam skuknute uz.
Inak je super, ze ste z tohto neurobili privat temu. Dobre ste sa rozhodli 😉

evinkaaa
25. apr 2010

No, preberali sme to tu, ale bolo to fakt rozumnejsie takto. 😉
Uz ti spi maly bendzi?

leelo
25. apr 2010

Pred chvilou uz spal, ale zase sa zobudil. Aby ma skontroloval a popri tom sa dojedol 😀

iii
25. apr 2010

caves, zdravim po peknom vikende, dnesny vyletik sme zakoncili tym, ze mna kusol cmeliak a M schytal styri osie stipance, kym som sa stihla spamatat, tak E zjedla dazdovku 😝 co dodat

haha, pozeram, ze dalsi SAP berater 🙂 ked ma niekto zaujimavy a lukrativny job, s ktorym je spokojny mozem dat roku do ohna za to, ze robi so SAPom. peti, inak ten NZ 1-2/2011, muz bude mat eltrenzeit. ale neviem, je to dilema, ci ist do toho s tak malymi detmi, ale na druhej strane uz clovek tolko volna v zivote nedostane (v dochodku najblizsie, a to uz nebude asi sila na nejake treky). no fakt neviem

zuzi, co je s domcom? uz lepsie?

evinkaaa
25. apr 2010

Ingi - tak ste mali teda dnes "veselo" . Uf... 😖

leelo
25. apr 2010

inga, co to? maly je ok? a ty? ☹ dazdovka je este relativne v poho 😉
ja tiez tvrdim, ze na materskej/rodicovskej je najlepsie cestovat. no mame rovesnikov. ked idete do toho vy, tak aj my. kupim este manducu a jedeme 😉

evinkaaa
25. apr 2010

Peti - takze mas maleho bodygarda? 😀 Ale teraz uz urcite spokojne s plnym bruskom spinka, ze?

iii
25. apr 2010

jojo, marcel je teraz tak zaneprazdneny s hryzanim ruk, ze si tie osie stipance ani nevsimol. ale cmeliak zato boli jak svina.
baby, mate tip na nejaku dobru Still BH? bavlnenu preferencne? ta z Avonu je super, ale je iba biela, potrebujem ciernu.

dania
25. apr 2010

Ingi, chudinky ste! Tyjo, 3 stipance, to bych asi umrela! A cmelak me jeste nekousl nikdy, doufam ze ani nekousne, vypada tak mirumilovne, tos ho nejak vyprovokovala? A zizala byla v ramci imunizacie 😀 Kojici BH sem kupovala v Realu, ty byly ok a tusim i bavlnene, ale zadna co jsme mela nebyla cerna, ty tam bohuzel vubec nemeli.

leelo
25. apr 2010

inga, ja mam ciernu medelu:

http://www.medela.de/D/breastfeeding/products/i...

zlozenie neviem presne, je elasticka, 100% bavlna to nebude.
nosi sa dobre, asi treba vyskusat.

dania
25. apr 2010

Zuzi, vy jste teda taky chudaci! Preju brzke uzdraveni!

Petka, na sever (a na jih 🙂) Nejak mi to pripomnelo Cimrmany, Dobiti severniho polu, znate to holky Slovenky?
My se chystame letos v cervnu na tyden do Finska, ja jedu pracovne a chlapi se mnou rekreacne, a jeste si to trosku protahnem, nepojedem letadlem, ale nasim expedicnim vozidlem, no uz sem cela natesena. Jinak mas pravdu, maly je zvykly na cestovani uz od malicka, v 3 mesicih uz byl s nami ve statech kamarady navstivit. A je to znat, ze ho zadna cesta uz moc nerozhazi. Odbery vzorku souvisi s moji praci (delam doktorat ve fyzice zivotniho prostredi), i kdyz muj chlap me v moji praci masivne podporuje a kolikrat mam pocit, ze vedec je spis on nez ja, asi se minul povolanim, ale jako inzenyr aspon vydelava vice penez 🙂 Vancouver se mi moc libil, i kdyz ja na mesta ani tak nejsem, ale moc casu sme na poznavani nemeli, v downtown jsme byli jen jeden vecer. Nas pubertak zahlasil, ze je to jak Hannover 😎 Ale Timmymu taky prirostl k srdci, porad vzpomina na Vancouver a stavi ho venku z klaciku 🙂
Jinak co se satkovani tyce, uz bohuzel nesatkujem, T uz ma skoro 15 kg, na to nemam, navic mam ted trable s krcni pateri. A konec koncu ted uz potrebuje vice volnosti, moc nosit uz by se ani nenechal. Ale uzila sem si to mooooc, od prvniho tydne az do cca 2 let jsem ho nosila porad, u nas se kocarek moc neujal. Tvoje satkovaci fotecky jsou krasne, süss.

Pauli, autem do Iraku??? Uz jste tak nekdy jeli? Tyjo, to bude dlouuuhy cestopis, uz se moc tesim! Musim honem vystrachat mapu, jak by se tam dalo jet. Ja bych chtela autem do Kazachstanu, ale s malym asi radsi neeee.

leelo
25. apr 2010

Evi, kiezby to bolo len o jedle. Nacucnutie je odrazom aj udalosti dna. Asi som sa mu moc nevenovala, tak si ma teraz vychutnava 🙂

iii
26. apr 2010

peti, tak podla tvojej teorie asi obe deti brutalne zanedbavam skoro kazdy den 😀 ja mam skor naopak pocit, ze deti, co neboli kojene, od narodenia su izolovane vo vlastnej izbe a namiesto ludskej tvare pozeraju na visiacu hracku su ovela viac pflegeleicht a take akesi spokojnejsie

janulabj
26. apr 2010

Ahojte ,tak som k vám nakukla,aj my premýšľame nad odchodom do Nemecka,dosť intenzívne,manžel by mal aj dobrú prácu,teda keď porovnám tuna na SK a tam,tak isto finančne atraktívnejšiu...len ten jazyk,to je problém ☹ ,ja viem par slovíčok,takže akoby nič,manžel trošku viac,ale on by potreboval komunikovať denne v práci,tak to nás tak trošku odrádza....
inak máme veľký rešpekt a asi aj strach z toho,aké t bude ťažkééé..sťahovanie,aklimatizovanie a všetko okolo.. 😒
ako pozerám vy ste v Nemecku všetky dlho že?
pa 😀

neurologia
26. apr 2010

dobre ranko,

inga
tvoja teoria 😀 😀 😀
akurat nam vcera vletel cmeliak do byvania a s attim sme sa handrkovali ci cmeliak stipe ja som tvrdila ze ano on ze nie...juchuuuu vyhrala som...
urcite to vies porovnat s ustipnutim vcely....boli to viac ze?
a podprsenku ja mam zatial len bielu-v lidl bol vypredaj tak bola za 2 eura.... 😎 no nekup a je velmi prijemna...bavlnena

peta
n my chceme krstit na Sk...na vianoce sme na slovaci neboli a na velku noc sme mali tak nabity program ze ziadny krst nehrozil....a este farar sa s nami chcel osobne stretnut-lebo nam potreboval dat prednasku o zivote a tom ze nie sme sobaseny v kostole ale len na urade....a ze on joss nemusi pokrstit....tak mu mm povedal ze tak pokrstime niekde inde napr.u evanjelikov ze tam problemy nerobia.... 😎 a zrazu farar rozpraval inak ze ved deticky nemozu sa hriechy rodicov a podobne a ze on ju pokrsti s velkou radostou....takze budeme krstit v lete-august...a treba nam sviecku kosielku a krstneho rodica.....ja by som to tiez najradsej vyriesila tak "komorne"...ale mne sa s nikym nechce "hadat"...a dokonca nebudem menovat kto nas tak nazval ale aj takeho sa nam dostalo ze zgrlime...a ze vidime len peniaze...ako darmo vysvetlujes niektory to pochopit nechcu.... ☹

pauli
ako dlho vam bude trvat cesta ? to bude teda poriadny vylet...a zazitok pre laurinku... 🙂

evka
recept uz mam odlozeny-a caka na vyskusanie...

tento vikend bolo nadherne...skoro cele dni sme boli vonku....perfektne takze mi ani trosku nevadi ze dnes je tak oblacno a prsi...

zuzanasaw
26. apr 2010

Ahojte,

dik holky za podporu. u nas lepsie, vcera sa maly vychrapal od 14:45 takmer do 18:00 a potom uz bolo lepsie. V noci uz ani teplotu nemal. Ale sustavne sa chyta za pisulaka ze "aua". Musim s nim na urologiu, aj tak mame stale problem so stahovanim predkozky a vecne opakujuce sa zapaly. Uz sme dostali ATB mast na preliecenie a teraz to mazeme nejakymi kortikoidmi a ide sa to stiahnut nasilu. Auuuuu, mam z toho strach. Uz mu to ciastocne robili na Sk, ze to dalej pojde samo, ale viac to samovolne nejde, takze sa to proste musi urobit mechanicky v ambulancii. Nastastie mame znameho urologa, tak len dufam, ze co najsetrnejsie. Ale chcela som sa vas opytat:

Ako sa u dvojrocneho chlapceka da odobrat moc? Normalne vycievkovanim? Kedysi sme fungovali na povel "Piškaj" a krpec piškal,ale akosi zabudol ako na to ☹ Chcela by som ho dat vysetrit aj na nejaky zapal mocovych ciest, ked sa tak stazuje 😖

Ingi, tie vase stipance! No mna tiez cmeliak nikdy nestipol a priznavam, ze som si ani nikdy neuvedomila, ze i cmeliak dokaze stipat... Chuda Marcel, ale aspon si to nevsimal... A tie E. vyciny, hlasky a dazdovky... nemam slov, asi sa doma nenudis 😀 😀 😀

Janka, z Nemecka strach nemaj. Ty budes nakupovat v samoobsluhach, a casom sa aj na teba kus nemciny nalepi. Ja ked som prisla do DE, som tiez rozpravala velmi malo a nejak to postupne prichadza samo (sme tu tri roky). Niezeby som teraz bola ovela lepsia 😉 , ale clovek sa potrebuje osmelit. Aj si sa niekedy na skole ucila nemcinu? ja 4 roky na gympli a mala som pri prichode pocit, ze si z toho nepamatam vobec nic. Ale ono je to tam niekde ulozene a obcas sa mi vybavi nieco, co by som teda necakala. Horsie to bude mozno na zaciatku u manzela v praci. Ale potesim ta, moj m. vedel ako sa povie "tycka, branka, piskat, gol" to bolo asi tak vsetko. a dnes sprechuje ovela lepsie ako ja a to sa nikdy nemcinu neucil. A co sa tyka samotneho Nemecka a zivota v nom, na dobre sa velmi lahko zvyka 😉

janulabj
26. apr 2010

zuzanasaw : ohľadom odberu moču ,existujú taká sáčky na moč,určite ich má každá detská lekárka obvoďačka,to sa nalepí na okolie pipíka,a moč sa zachytí ...my sme to už použili,a šlo to perfekt....ale na škole sme to robili tak,že sme rozbalili dieťatko, a fénovali na bruško fénom,ono sa vyčúra určite,len treba so skúmavkou strehnúť. 😀 😀 😀
http://www.biovela.cz/jimaci_sacky.html predávajú aj v zdravotníckych predajniach a lékarniach.papa

yanni
26. apr 2010

Zuzka no tie sacky ako spomina Janka poznam aj ja. brasko to mal tiez ale mja mama na to nadavala, ono sa to ten sacok velmi tazko odliepal a vsetko si tomu chudatku malemu tka ponatahovala. no nas "krpec" len vrieskal. Ale to bolo este za totacov, mozno su tie sacky teraz lepsie. Ale kto vie ci to aj tu v DE poznaju.

leelo
26. apr 2010

Zuzi,
aj mna napadli tie sacky. Bendzi ich mal, ked sme boli v nemocke tu v DE, takze existuju. Vacsie dieta to znasa trosku inak ako male mimino, ale lepsie ako cievka. Ako pise Katka, bude sa osivat, hlavne pri odliepani...

neurologia
26. apr 2010

janka
my sme v nemecku 1 rok aj 3 mesiace...a nemas sa coho bat..nakupujes ako pise zuzka v samoobsluhach...my ked sme prisli tak som nemecky velmi nehovorila rozumela som ale hovorit to nie....na skole som mala anglictinu takze sa mi ani z pamati nemalo co vybavit... 😅 ale musis chodit medzi ludi pocuvat ako hovoria ja som mala zapnutu telku skoro non stop....a myslim si ze na mna dost nalepilo...aj s malou chodim na rozne kurzy a nemam problem....
a tiez sme boli ako "blbci" ked sme sem prisli ze ako co tu funguje...ale vela mi tu poradili baby-a co im velmi pekne dakujem...a niektore veci pridu akoby same....

zuzka
veru take sacky su a to sa lepi na pipika ....ako pise janka...

leelo
26. apr 2010

janula,
nic v zivote nie je lahke a niekto sa "boji" aj rekonstrukcie bytu, tak radsej zije v starom. na vsetko treba odvahu, trosku odhodit zabrany a clovek az po case vidi, ze ho to posunulo dalej.
ja som sem isla s tym, ze ked budem minimalne nesvoja, prepinam na anglinu a nech sa so mnou trapia nemci. zatial som to vsak ani raz nespravila. a nebojim sa robit chyby. je mi jedno, co si o mne myslia. nemci su vsak v drvivej vacsine priatelski a napomocni. neni tu prilis rozsireny ten komplex neprajnosti tak dobre znamy zo SK 😉
a kde sa vam to crta?

leelo
26. apr 2010

btw dobre ranko! 🙂

janulabj
26. apr 2010

ahojte,črtá sa to v Hoyerswerda ,videla som to len na mape,viac neviem,no ešte viem o nemocnici,tá nás zaujímala,ale to je asi tak všetko 😖
manžel teraz zamaká na nemčine,a asi po lete začneme s vybavovaním práce,bývania ...bojííím 🙂

rpinguin
26. apr 2010

hi zeny,
Bea, co sa smejes, ved ja verim tiez na to, co Inga pise. Kojene decka su strasne cicavce, cloveka nepustia ani na krok. Ja sa stale divim, ze ten nas "kurz" tak super funguje, ze som bola schopna oboch nechat s tou ucitelkou a my mamky sme isli na pokec vedla.
Inac, ja som uplne rada na kurzoch, takze ten clanok sa mi zda az moc velky extrem. Nic sa tam s deckami nerobi, co sa deckam nepaci, ked chcu behat, nech behaju- my kecame a pohodicka. A som vonku medzi ludmi. Teraz sice nehrozi nic, Matilda musi profitovat od braceka. To, kde som bola minuly tyzden, to je len akoby take stretnutie a spievanie.

Zuzi, ozi, ty stahujes DOmcovi predkozku? Ja nie, Dr. mi povedala, ze to mam nechat na pokoji a to ja s radostou robim. Inac, u nas vcera tiez 39,5°C a kadenie nehorazne, dnes uz 4x, ale inac sa citi dobre, tak neriesim 🙂 A je Domca v tych jasliach vlstne

Janulbj, ako baby pisu, nemas sa coho bat, my tiez nebudeme väcne zrejme v Nemecku, ale niekde inde a viem uz teraz, ze mi bude chybat Nemecko a nie Slovensko 😲 a tiez mi je jedno, ci rec tej danej krajiny viem alebo nie, naucit sa da vsetko.

leelo
26. apr 2010

ja som sa ani tak nebala, skor tesila, hoci som bola tehoska. zmakli sme to vsetko cca za 3 mesiace vybavit. bolo to narocne, ale zaroven taky fajn adrenalin 😉
najhorsi moment prisiel pri stahovani - rozlucka s nasimi. to som bola v 7.mesiaci a vedela som, ze sa najblizsie uvidime, az ked porodim a dovtedy budem na vsetko "sama"

neurologia
26. apr 2010

renca
jaaaajmoje smile-iky neboli spravne pochopene...
ja som sa narazala na to ze su izolovane vo vlstnaj izbe a namiesto lusdkej tvare pozeraju na visiacu hracku.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre